Skocz do zawartości

[L] Nawiew terkoce


PAWELwaw84

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam świerszcza w dmuchawie albo jakiegoś liścia. Łatwo wyjmuje się ten wentylator? Jakaś

> podpowiedź?

podepnę się pod temat.

identyczny objaw, nie tyle terkotanie co delikatne popiskiwanie na 1 biegu, na 2jce ustaje...

druga sprawa u mnie pojawia się to co pewien czas.

robiłem delikatne podejście do rozbiórki, ale doszedłem tylko do zdjęcia półki i rozejzeniu się za półka/deska - moim zdaniem mase dłubania a dojście do samego wnętrza wentylatora bez kompletnej demolki niemozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam świerszcza w dmuchawie albo jakiegoś liścia. Łatwo wyjmuje się ten wentylator? Jakaś

> podpowiedź?

trzeba zdemontowac schowek pasazera i jest dobry dostep

ale czyszczenie niewiele pomoze, wentylatory z tym defektem sa wymieniane na gwarancji

byl tu kiedys gosc z ukrainy i dawal manual jak rozebrac caly wentylator ale nie moge tego znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba zdemontowac schowek pasazera i jest dobry dostep

> ale czyszczenie niewiele pomoze, wentylatory z tym defektem sa wymieniane na gwarancji

rozumiem w okresie gwarancji auta grinser006.gif

co do dostępu, owszem ładnie wszystko widać ale aby dostać się do dmuchawy/silnika jest już gorzej.

> byl tu kiedys gosc z ukrainy i dawal manual jak rozebrac caly wentylator ale nie moge tego znalezc

poszukaj głebiej jak możesz bo chętnie zerkne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nubirze miałem podobny problem, tylko tam to było właśnie takie popiskiwanie, przycieranie. Tam wystarczyło odkręcić 3 śruby w okolicy, gdzie w Lacetti jest filtr klimatyzacji i cały wentylator był w ręce. Szkoda, że tutaj trochę to skomplikowali. W Nubirze pomogło na jakiś czas popsiukanie WD-40 na szczotki, ale w Lacetti mam wrażenie, że to jednak jakiś terkocący liść obtłukujący łopatki. Jak rozbierałem podszybie to widziałem te łopatki od nawiewu, ale nie pamiętam czy w te szpare wejdzie ręka, żeby wymacać ewentualne ciało obce. Kurcze najgorszy czas na takie rzeczy. Ciemnica już o 16:00, zimno i zero garażu. Ech lato wróć, bo wtedy takie wyzwania to sama przyjemność cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymieniali pod koniec gwarancji auta. Wentylator terkotał tylko na 1wszym biegu. Jeśli by był jakiś liść czy inne obce ciało to by było to słychać na każdym biegu. Wcześniej coś tam próbowali czyścić, czy psikać właśnie jakimś środkiem, ale pomogło na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...

Pół roku słuchania terkotania i letnia pogoda zmobilizowała mnie, żeby wyciągnąć ten wentylator i na szczęście jednak to był liść, a nie wada fabryczna silniczka ok.gif Przy okazji Lacetti dostało nowe płuco, znaczy filtr kabinowy cool.gif

Najdziwniejsze, że przez tyle czasu taki głupi liść nie zeschnie się na tyle, żeby się rozpaść w tych łopatkach, tylko potrafi tyle napsuć krwi.

288371937-2015-04-2721.03.40%28Medium%29.jpg

post-15752-14352530144508_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pół roku słuchania terkotania i letnia pogoda zmobilizowała mnie, żeby wyciągnąć ten wentylator i

> na szczęście jednak to był liść, a nie wada fabryczna silniczka

Ten sam problem pojawiał się dość często u mnie.

Od roku cisza. W podszybiu na wlocie powietrza zamontowałem siatkę z oczkami około 4-5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry pomysł. To samo robiłem w Nubirze - naciągałem na ten otwór po prostu rajstopę

Ale rajstopa ma za drobne oczka. Ona sama zaczyna działać jak filtr.

A siatka z oczkami dużymi eliminuje tylko duże elementy nie blokując przepływu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, ale rajstopa też się sprawdza, jeździłem tak latami w Nubirze. Oczywiście dobrze raz na rok

> dwa ją wymienić, ale ogólnie to 15minut roboty:

U mnie było słychać telepanie, to okazało się, że to silniczek sterujący klapami nawiewu. Też wydawało się, że telepie wentylator, ale jakoś tak bliżej środkowej konsoli mi telepało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.