Skocz do zawartości

Przeciwmgielne tylne - jak dać do zrozumienia ....


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak samo "uwielbiam" tych, ktorzy w deszczu odpalaja przednie przeciwmgielne

I co w tym złego? Też mi to nie przeszkadza. Sam czasami włączę, bo trochę lepiej widać coś przed samochodem czy na poboczu.

Ciekawi mnie to jak postrzegani są kierowcy, których przednie światła przeciwmgłowe zintegrowane są w głównym reflektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Wam pozakładali szperacze to tez byście na nich jeździli. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. hehe.gif

Przeciwmgielne włączam wtedy, gdy w mgle sam mam problem z dostrzeżeniem innych. Użyłem ich może ze 2 razy w życiu, bo zazwyczaj znakomicie wystarczają światła mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby Wam pozakładali szperacze to tez byście na nich jeździli. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

> Przeciwmgielne włączam wtedy, gdy w mgle sam mam problem z dostrzeżeniem innych. Użyłem ich może ze

> 2 razy w życiu, bo zazwyczaj znakomicie wystarczają światła mijania.

Brak Ci logiki. Przeciwmgielne wcale Ci nie pomoże lepiej dostrzec innych. Pewnie dlatego rzadko go używasz bo wydajeCi się zże nie przynosi to efektów.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba koledze chodziło o to, że stopień widoczności samochodu przed nim warunkuje potrzebę włączenia własnego światła przeciwmgłowego tylnego.

Bo skoro On słabo widzi samochód przed sobą to wszyscy za nim również mogą mieć problem, więc logika jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A najlepsze jest to, że chyba tylko w Polsce kierowcy przywiązują do tego aż taką wagę.

> W Paryżu to nawet kierunkowskazów nie używają i wszyscy żyją.

A w niektórych krajach w ogóle nie wiedzą o czymś takim jak przeciwmgielne tylne i jakoś nie słychać, by ktoś z tego powodu zginął czy ucierpiał. No, może oprócz producentów lampek i żarówek, jeśli w ogóle są w stanie odczuć różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w niektórych krajach w ogóle nie wiedzą o czymś takim jak przeciwmgielne tylne i jakoś nie

> słychać, by ktoś z tego powodu zginął czy ucierpiał. No, może oprócz producentów lampek i

> żarówek, jeśli w ogóle są w stanie odczuć różnicę.

Ludzie za granicą jeżdżą z włączonymi różnymi światłami i jakoś nikt się nie gorączkuje, nie ma jakiegoś pospolitego jadu, a i Policja na to w ogóle nie zwraca uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem w stanie wyrazić bez emoci tego co mnie ogarnia, na myśl jak jadę za takim DEBILEM,

> który zapomniał ze sobą zabrać mózgu wsiadając do samochodu

> Najlepiej wyprzedzić , zatrzymać, zaje...ć w ryj z i kijem do bejsbola wyłączyć mu wszystkie

> światła.

Weź tabletki na uspokojenie.

Chyba, że marzy Ci się szybki zawał - wtedy to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem w stanie wyrazić bez emoci tego co mnie ogarnia, na myśl jak jadę za takim DEBILEM,

> który zapomniał ze sobą zabrać mózgu wsiadając do samochodu

> Najlepiej wyprzedzić , zatrzymać, zaje...ć w ryj z i kijem do bejsbola wyłączyć mu wszystkie

> światła.

A za miesiąc okazuje się, że to bardzo ceniony lekarz, który będzie starał Ci się pomóc. Opanuj emocje, bo to się może źle dla Ciebie skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba koledze chodziło o to, że stopień widoczności samochodu przed nim warunkuje potrzebę

> włączenia własnego światła przeciwmgłowego tylnego. więc

> logika jak najbardziej OK.

To dlaczego odniósł się do świateł mijania jako wystarczających? niewiem.gif

Quote:

Przeciwmgielne włączam wtedy, gdy w mgle sam mam problem z dostrzeżeniem innych. (...) zazwyczaj znakomicie wystarczają światła mijania.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dlaczego odniósł się do świateł mijania jako wystarczających?

Trochę pokrętnie chodziło mi o to co się świeci z tyłu jak się świecą mijania (bez przeciwmgielnych).. zlosnik.gif Deczko źle się wyraziłem, co faktycznie może wprowadzać w błąd przy temacie o światłach przeciwmgielnych tylnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, jeśli tylko ich użycie było by uzasadnione i prawnie dopuszczone - to czemu nie? Na

> chorelę mi wyposażenie, którego mam nie używać?

Można tak powiedzieć też o klaksonie. Arabowie go lubią używać do wszystkiego, więc dlaczego nie u nas tak samo.. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.