Skocz do zawartości

Małe, tanie do miasta do 3000zl, który ?


bjo1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Temat jaki było już kilka razy poruszany..

Do wyboru 3 modele:

Fiesta mk4 1.3

Bravo 1.2 lub 1.4

Clio ph2 1.2 lub 1.9D

Który z tych wymienionych pojeździ najdłużej ?

Trasy 4-5km tylko miasto, z wyposażenia ma mieć podłogę i wspomaganie smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie nie ma znaczenie marka i która marka pojeździ najdłużej, liczy się stan konkretnego egzemplarza, bierz to co ostatnio miało najwięcej części powymienianych i wygląda na bardziej zadbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć. Temat jaki było już kilka razy poruszany..

> Do wyboru 3 modele:

> Fiesta mk4 1.3

> Bravo 1.2 lub 1.4

> Clio ph2 1.2 lub 1.9D

> Który z tych wymienionych pojeździ najdłużej ?

> Trasy 4-5km tylko miasto, z wyposażenia ma mieć podłogę i wspomaganie .

Szukałem coś podobnego do nauki jazdy w takim budżecie . Co oglądałem to same trupy w końcu kupiłem Felicję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym budżecie nie ma znaczenie marka i która marka pojeździ najdłużej, liczy się stan konkretnego

> egzemplarza, bierz to co ostatnio miało najwięcej części powymienianych i wygląda na bardziej

> zadbane.

Tak jak piszesz. Ostatnio szukałem dla żony, w budżecie 2000 zł, mając na uwadze stan Lanosa, jakiego sprzedałem za 1800 zł w marcu. Lanos miał zardzewiały próg i drzwi, poza tym stan igła - wszystko działające, zadbane zawieszenie, silnik, działające LPG, bez problemu wsiadałem i robiłem 600 km nad morze. Popatrzyłem na allegro, że igiełki chodzą po 3 koła, więc dałem cenę 2 koła. Sprzedałem w 10 minut, handlarz mnie mało po nogach nie całował, w sumie to nie do końca rozumiałem o co mu chodzi. Dowiedziałem się teraz przy poszukiwaniach dla żony. Auta w budżecie 2-2.5 kzł nadają się najczęściej na złom. Zardzewiałe elementy konstrukcyjne, wycieki ciurkiem, pęknięte szyby, lusterka, w progi upchnięte co było pod ręką, wycieki pod maską praktycznie ciurkiem - ogólnie złomowisko. Jak już któryś jest w stanie jechać, to wychodzą kolejne kwiatki silnikowo/skrzyniowo/zawieszeniowe. Astrę w stanie o wiele lepszym niż wszystkie te oglądane kwiatuszki na wiosnę zezłomowałem, bo myślałem, że pies z kulawą nogą tego nie obejrzy. Trzeba szukać auta w miarę zadbanego blacharsko, z jak najtańszymi częściami zamiennymi i prostą konstrukcją którą jest się w stanie samemu ogarnąć.

Dla informacji - kupiłem Corsę B za 3200 zł, mały remoncik głowicy, wymiana zużytych części, filtry, oleje, ubezpieczenie, rejestracja - zamknęło się w kwocie 5000 zł. Auto proste i tanie w eksploatacji. Polecam do założonego budżetu dla tego typu trypli za 3000 zł od razu doliczyć 1500 zł na wstępne naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć. Temat jaki było już kilka razy poruszany..

> Do wyboru 3 modele:

> Fiesta mk4 1.3

> Bravo 1.2 lub 1.4

> Clio ph2 1.2 lub 1.9D

> Który z tych wymienionych pojeździ najdłużej ?

> Trasy 4-5km tylko miasto, z wyposażenia ma mieć podłogę i wspomaganie .

1. kryteria wyszukiwania max 50km

2. jak najnowszy

3. cokolwiek co nie przypomina zardzewiałego przystanku.

I musisz być szybszy niż handlarze ok.gif

W takiej cenie albo sie poluje bardzo długo na konkretny model albo kupuje cokolwiek co będzie trzymało się kupy.

na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć. Temat jaki było już kilka razy poruszany..

> Do wyboru 3 modele:

> Fiesta mk4 1.3

> Bravo 1.2 lub 1.4

> Clio ph2 1.2 lub 1.9D

Clio 2 chyba najlepiej, ale do 3000 może być problem z dobrym stanem.

Corsy B miałem w łapach kilka sztuk i wszystkie były jakieś dziwne w prowadzeniu, w moim odczuciu.

A polo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. kryteria wyszukiwania max 50km

> 2. jak najnowszy

> 3. cokolwiek co nie przypomina zardzewiałego przystanku.

> I musisz być szybszy niż handlarze

> W takiej cenie albo sie poluje bardzo długo na konkretny model albo kupuje cokolwiek co będzie

> trzymało się kupy.

> na przykład.

O to to. Dzwonić do 5 minut po pojawieniu się ogłoszenia. I dogadać ze sprzedającym pierwszeństwo kupna i żeby nie umawiał nikogo przed tobą. Dwa razy pojechałem sobie na licytację, jednego to chłopaczki z BMW prawie pobili, bo umówił 3 osoby na raz w piątkowe popołudnie. Też myślałem że mu krzywdę zrobię, jak straciłem 1.5 godziny w piątkowych miejskich korkach, żeby popatrzeć jak kupuje gość co przyjechał 5 minut przede mną, mimo, że zastrzegałem mu ze trzy razy, że będę o 16 i jak tylko auto jest sprawne, to biorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć. Temat jaki było już kilka razy poruszany..

> Do wyboru 3 modele:

> Fiesta mk4 1.3

> Bravo 1.2 lub 1.4

> Clio ph2 1.2 lub 1.9D

> Który z tych wymienionych pojeździ najdłużej ?

> Trasy 4-5km tylko miasto, z wyposażenia ma mieć podłogę i wspomaganie .

Żaden z nich.

W tej cenie sprawne auto to albo stare, bardzo stare np Audi 80, albo Siena, Palio, Astra F, Corsa B.

A tak naprawdę to olx.pl, kryteria wyszukiania jak Ci pasuje, odległość 15 km, max 30, ale 30 możesz jako pierwszy nie dojechać, ja ustawiam zawsze 15 i odświeżam. Głównie w sobotę i niedzielę wieczorem pokazują się fajne prywatne auta, dzwoń pod numer i od razu ubieraj kurtkę i leć do auta. Wiem, brzmi kretyńsko, ale to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć. Temat jaki było już kilka razy poruszany..

> Do wyboru 3 modele:

> Fiesta mk4 1.3

> Bravo 1.2 lub 1.4

> Clio ph2 1.2 lub 1.9D

> Który z tych wymienionych pojeździ najdłużej ?

> Trasy 4-5km tylko miasto, z wyposażenia ma mieć podłogę i wspomaganie .

aaa, Ty jesteś ode mnie ze wsi:)

to mam Punto I z gazem i Uno z gazem, Uno 1500, Punto jeszcze nie wiem, jest u blacharza, ma robione progi i kosmetykę, ale w budżecie się zmieści. Oba 5 drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czego się spodziewałeś?

Spodziewałem się czegoś na kształt Lanosa, którego opisałem wyżej - czyli ogólnie sprawne techniczne auto, z rzeczy do zrobienia to wymiana rozrządu, olei i filtrów, ewentualnie klocków, fajnie jakby auto było podreperowane blacharsko (progi, usunięta rdza). Za takie coś byłem w stanie dopłacić nawet 1000 zł, bo tyle w normalnym warsztacie kosztuje naprawa 2 progów, a handlarz za taką kwotę zrobi pewnie po znajomości pół auta. A po tym co obejrzałem to przez parę dni bałem się jeździć, zwłaszcza mijając francuskie pełnoletnie auta, bo obejrzałem kilka Saxo i dowiedziałem się co to jest problem z tylna belką i z czym to się wiąże. Naprawdę, Astra którą zezłomowałem, mimo rdzy na nadkolach i urwanego tłumika, nie stanowiła praktycznie żadnego niebezpieczeństwa na drodze, a mimo to poszła na żlyetki. Lanos podejrzewam poszedł za jakąś kosmiczną kwotę jak mu handlarz podmienił drzwi i wymienił próg. W sumie to jak odjeżdżał to mówił, że nie spodziewał się takiego i chyba go żonie zostawi. A wszystkich diagnostów co przepuszczają te złomy powinni skazywać w pokazowych procesach na ciężkie roboty, na zmianę z właścicielem który załatwia przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekad sam sobie odpowiedziałeś - w takich budżetach handluje się podpicowanymi strupami, a te w przyzwoitym stanie najczęściej mają dożywocie, bo szkoda oddawać za parę PLN. ok.gif

Oczywiście, jak wszędzie zdarzają się wyjątki, ale to rzadkość, najczęściej idą po znajomych/rodzinie.

Ja tak swego czasu pozbyłem się micry - jak serce.gif zrobiła PJ, to zrobiłem "duży" przegląd za tysiąc z hakiem, żeby nie było lipy - potem ex-szwagierce sprzedałem za 2kzł. hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć. Temat jaki było już kilka razy poruszany..

> Do wyboru 3 modele:

> Fiesta mk4 1.3

> Bravo 1.2 lub 1.4

> Clio ph2 1.2 lub 1.9D

> Który z tych wymienionych pojeździ najdłużej ?

> Trasy 4-5km tylko miasto, z wyposażenia ma mieć podłogę i wspomaganie .

Tak jak koledzy pisali auto jak najmłodsze w jak najlepszym stanie. Do poszukiwań włącz jeszcze saxo i 106 od PSA. Podłoga będzie bo ocynk a tylko musisz poszukać takiego, który miał wspomaganie wink.gif.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poniekad sam sobie odpowiedziałeś - w takich budżetach handluje się podpicowanymi strupami, a te w

> przyzwoitym stanie najczęściej mają dożywocie, bo szkoda oddawać za parę PLN.

To prawda. Kupiłem swojej mulher.gif Cuore za 2500zł dwa lata temu na nauczenie się jeździć bo prawko zrobiła.

Przejechała już 40 tys. km. całkowicie bezawaryjnie. Tylko paliwo, olej na wymianę i filtry. Nawet diagnosta w SKP się zdziwił, że takie stare auto a pod spodem sucho itd.

Rdza nadkola i progi zaczyna chrupać ale autko nie do zabicia, więc zrobię jej na wiosnę i jeszcze niech kilka lat pojeździ bo mówi, że nie chce żadnego innego. Jak całkiem zgnije to na złom się odda.

To będzie ból... Już sobie wyobrażam beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> francowate jak nie bite to nie gniją, w 14 letnim clio "0" rudej" sienia/palio może odrzucać

> wyglądem konsoli, chociaż silniki żywotne, jechałem taką 1.2 HTP z przebiegiem ponad 300 tyś.

> km

Taki silnik tam nie wystepuje zlosnik.gif Albo 1.2 8V 75KM cos jak w Punto I albo pozniejsze modele 1.2 16V 80KM jak Bravo/Brava/Punto II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj tam, czepiasz sie . Na blotnikach bylo 75

W jednym samochodzie mam na listwach bocznych 1.8 a silnik 2.0 zlosnik.gif Bo sobie właściciel listwy zmieniał bo podrapane były.

Swoją drogą z 1.0 w sienie na żywo się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.