Skocz do zawartości

[Generali] Wycena i co dalej?


Tomasso

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczę moje dostało wycenę z Generali za szkodę z czyjegoś OC.

Dostała na światłach w kuper, zagiął się hak holowniczy i wgniótł zderzak, który się zdefasonował i wyskoczył z bocznych mocowań.

Wycena pana z Generali wynosi 620 złotych, auto to Laguna I po liftingu.

Patrzę sobie na allegro, zderzak można kupić za 150, końcówkę haka za 150, do tego lakierowanie 300 za element, już jest 600.

Zmieścimy się w tych 620, czy od razu się odwoływać?

A jeśli się odwoływać, to jaka jest procedura, jakich argumentów użyć - brać wycenę od mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zlikwidować bezgotowkowo ..tak ja robiłem ze zderakiem aby uniknąć takiego bujania sie ..

> ASO pięknie wycienilo prace na 3050 pln

Czyli co - zgłosić w Generali, że ma byc bezgotówkowo?

Czy jechać do ASO i oni sami się zakręcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

U mnie wycena z OC sprawcy w PZU 2.9tys, naprawa bezgotówkowa 9tys + wynajem auta zastępczego na czas naprawy jakieś 2.5tys.

Myślę iż nie warto się boksować, oddać do ASO i niech walczą.

Naprawią lepiej lub gorzej ale masz gwarancję i jak coś wyjdzie to jest kogo ścigać.

Pozdrawiam MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okej, ale jaka jest procedura?

> Po prostu jadę, zostawiam auto i czekam aż zadzwonią?

Jak ja robiłem w ASO, to jakieś papiery pełnomocnictwo, zdjęcia szkody robił przy mnie, i mnie nic nie interesowało, sami załatwiali z PZU grinser006.gif potem tylko tel że auto gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co - zgłosić w Generali, że ma byc bezgotówkowo?

> Czy jechać do ASO i oni sami się zakręcą?

Jechać do warsztatu (np. ASO) niech zrobia wycenę, która się zmieści w 100% wartości laguny (inaczej będzie całka). Podpisać papiery pełnomocnictwa na załatwienie formalności (z zastrzeżeniem, że naprawiamy dopiero po akceptacji kosztorysu przez TU). Wziąć z ASO auto zastępcze (zwykle sami proponują, bo to dla nich dodatkowe $ - min 100zł za dzień) i odebrać już naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechać do warsztatu (np. ASO) niech zrobia wycenę, która się zmieści w 100% wartości laguny

> (inaczej będzie całka). Podpisać papiery pełnomocnictwa na załatwienie formalności (z

> zastrzeżeniem, że naprawiamy dopiero po akceptacji kosztorysu przez TU). Wziąć z ASO auto

> zastępcze (zwykle sami proponują, bo to dla nich dodatkowe $ - min 100zł za dzień) i odebrać

> już naprawione.

Okej, pytanie brzmi:

Czy nadal tak mogę zrobić, jeśli sprawa została już zgłoszona w TU i był rzeczoznawca, który dokonał wyceny?

I co to dla mnie znaczy, że szkoda całkowita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okej, pytanie brzmi:

> Czy nadal tak mogę zrobić, jeśli sprawa została już zgłoszona w TU i był rzeczoznawca, który

> dokonał wyceny?

To zależy, czy już pisemnie zgodziłeś się na wypłatę gotówki.

> I co to dla mnie znaczy, że szkoda całkowita?

TU wycenia wartość auto przed zdarzeniem załóżmy na 5000 zł. Szkoda całkowita, czyli cena naprawy przekracza wartość pojazdu. Wrak wyceniają na 4500 zł, dostajesz 500 zł i wuala wink.gif To tak z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy, czy już pisemnie zgodziłeś się na wypłatę gotówki.

To muszę sprawdzić, co dziewczę wpisało.

> TU wycenia wartość auto przed zdarzeniem załóżmy na 5000 zł. Szkoda całkowita, czyli cena naprawy

> przekracza wartość pojazdu. Wrak wyceniają na 4500 zł, dostajesz 500 zł i wuala To tak z

> grubsza.

Ale że co - co się dzieje z autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale że co - co się dzieje z autem?

Nic się nie dzieje. Możesz wg swojego uznania naprawić, sprzedać, zezłomować itp - w końcu to Twoja własność.

Szkoda całkowita oznacza tylko sposób rozliczenia odszkodowania jako wartość pojazdu minus wartość pozostałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic się nie dzieje. Możesz wg swojego uznania naprawić, sprzedać, zezłomować itp - w końcu to Twoja

> własność.

> Szkoda całkowita oznacza tylko sposób rozliczenia odszkodowania jako wartość pojazdu minus wartość

> pozostałości.

Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.