Skocz do zawartości

Scenic vs picasso ...


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

> Co gorsza mam następna picasso na oku

To czy przy aucie nie było coś kombinowane możesz wstępnie ocenić na podstawie obserwacji pewnych szczegółów. Boczne napisy " Picasso ", ten od strony kierowcy pod kątem natomiast ten od strony pasażera prosty. Oznaczenia na tylnej klapie, przed liftem w jej dolnej części natomiast po lifcie na wysokości podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Wnętrze komory silnika o którym już wspominałem, przed liftem w kolorze "mysim" po lifcie w kolorze nadwozia.

Sterowanie przy kierownicy przed liftem:

146733663_5_644x461_sprzedam-citroena-xsara-picasso-mazowieckie_rev001.jpg

i po lifcie:

1999737138_1393_1.jpg

Przyciski do ryglowania drzwi i blokowania elektrycznego starowania szyb tylnych, różnią się rozmieszczeniem w wersjach europejskich i angielskich. wink.gif

Powodzenia. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nr rejestracyjny

Nr nadwozia (VIN)

VF1JM1R0640817436

Model

Scénic II

Typ techniczny

JM1R

Data produkcji

12 2008

kryteria techniczne

kryteria techniczne

kryteria techniczne

Numer fabryczny pojazdu DG49654

Poziom wyposażenia EA7

Uzupełnienie poziomu wyposażenia SAN913

Uzupelnienie serii limitowanej EPACK

Kod barwy NV676

Tapicerka foteli DRAP32

Kolorystyka wnętrza HARM01

Kraj pod względem techniczno-prawnym TLPOLO

Typ silnika K4M

Typ plus wyznacznik silnika K4M766

Numer fabryczny silnika D072564

Typ skrzyni biegów TL4

Typ plus wyznacznik skrzyni biegów TL4015

Numer fabryczny skrzyni biegów S057134

Rodzaj przeniesienia napędu BV

Ilość biegów 6

Reflektory przeciwmgielne PROJAB

Rodzaj klimatu Klimat umiarkowany

Rodzaj nawiewu-ogrzewania. Klimatyzacja regulowana

Rodzaj podnoszenia szyb LVAVIP

Szyby przyciemniane VT

Tylna ławka SJAR

Typ przekładni głównej TR4X2

Typ radia 8

Typ zdalnego otwierania drzwi 6

Typ zewnętrznych lusterek wstecznych 13

Wersja LA35E 110 E4

Wskazania licznika KM

Zabezpieczenia specjalne SSPSCS

BEZ WEWN?TRZNYCH ETYKIET IDENTYFIKACYJNYCH

MODEL KATALOG GAMY

O?WIETLENIE WN?KI Z PRZODU

WERSJA HANDLOWA

FOTEL PASA?ERA ZE STA?? PODSTAW?

AKCJA HANDLOWA TYP A

TYLNY ZAG??WEK PE?NY Z REGULACJA WYSOKO?CI

BRAK ZABEZPIECZENIA PODWOZIA

BEZ ZEWN?TRZNEJ ETYKIETY

KLIMAT UMIARKOWANY

WYKO?CZENIE WN?TRZA: 01

BEZ CZUJNIKA TEMPERATURY KABINY

BEZ DODATKOWEGO PRZYSTOSOWANIA

POKRYCIE FOTELI SUKNO 32

KIEROWNICA Z LEWEJ STRONY

POKRYCIE SIEDZE?: TKANINA LUB PLUSZ

SPRZEDA? POJAZD?W DLA FLOT SPECJALNYCH: BEZ SPECJALNEGO WYPOSA?ENIA

BEZ PA??KA

KO?A ALUMINIUM 16

DODATEK DO WYPOSA?ENIA PACK

PRZEDNIE ?WIAT?A PRZECIWMGIELNE

FOTEL BEZ OGRZEWANIA

DOKUMENTACJA FAZA 2

OKRES UDOKUMENTOWANY 2006

OPONA STANDARDOWA

AKCESORYJNY KOLOR NADWOZIA

BEZ TWORZYWA OBR?CZ KO?A ZAPASOWEGO

NORMA EMISJI EURO 4

OGRANICZENIA ZWI?ZANE Z OCHRON? ?RODOWISKA EUROPA ROZSZERZ 1

BEZ TYLNEGO URZ?DZENIA PRZYCZEPY

BENZYNA

BEZ PRZYSTOSOWANIA LUB WYPOSA?ENIA LPG

KLASA SILNIKA AR

SOP02C - VSC2L 433 UK?AD TYPU "WOLNE R?CE"

OS?ONY BOCZNE I TYLNE

D?UGO?? STANDARDOWEGO PODWOZIA

POZIOM WYPOSA?ENIA EA7

ZEWN?TRZNE LUSTERKA WSTECZNE 05

BEZ NAWIGACJI

ZABEZPIECZENIE TARCZY KO?A

ELEKTRYCZNE BLOKOWANIE DRZWI

ELEKTRYCZNY IMPULSOWY PODNO?NIK SZYBY TYLNEJ

PRZEDNIA SZYBA Z IMPULSOWYM STEROWANIEM ELEKTRYCZNYM

BEZ POKRYWY BAGA?NIKA

?WIAT?A + WYCIERACZKA AUTOMATYCZNA

FUNKCJA KONTROLI ODLEG?O?CI

JEDNOBRY?OWY 5-DRZWIOWY

FAMILLE X84

BEZ WYPOSA?ENIA WST?PNEGO DO MONTA?U RADIOTELEFONU

JEDNOSTKA SILNIKOWA BEZ OBD

WYM TECHNICZNO-PRAWNE POLSKA

KONTROLA TORU JAZDY

0 MIEJSC W 3-CIM RZ?DZIE FOTELI

BEZ ?AR?WKI KSENONOWEJ

PODUSZKA POWIETRZNA PRZEDNIA BOCZNA Z KURTYN?

PRZYCIEMNIANE SZYBY

SYSTEM BLOKADY ROZRUCHU

DACH ZWYK?Y

SILNIK K4M

BEZ SPRYSKIWACZY REFLEKTOR?W

BEZ REFLEKTORA DZIENNEGO

JEDNOSTKI LICZNIKA W KILOMETRACH

BRAK SIATKI PRZYTRZYMUJ?CEJ BAGA?

MARKA OPON: OPONY STANDARDOWE

KOLOR NADWOZIA CZARNY PER?OWY

KLIMATYZACJA Z REGULACJ?

BEZ AKCESORI?W DLA OS?B PAL?CYCH

WEWN?TRZNA KONSOLA Z PRZESUWANYM SCHOWKIEM

BEZ RELING?W DACHOWYCH

BEZ REGULATORA PR?DKO?CI

TYLNA SZYBA BEZ MO?LIWO?CI OTWIERANIA

BEZ SIATKI ZABEZP PRZED WIATREM

STANDARDOWE KO?O

MARKA RENAULT

BEZ DODATKU DO ZESTAWU SPORTOWEGO

TABLICA WSKA?NIK?W 09

KIEROWNICA POWLEKANA SK?R?

Z TYLNYMI FOTELAMI

BEZ CZUJNIKA CI?NIENIA POW W OPONACH

BEZ FILTRA PRZECIWPY?KOWEGO

BEZ FILTRA OSADNIKA

NAP?D 4X2

6-BIEGOWA MECHANICZNA SKRZYNIA BIEG?W

RADIO NR 03

BEZ DODATKOWEGO OPISU/BEZ SERII LIMITOWANEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukałem 2 lata temu albo XP albo Scenika IphII

najpierw wziąłem żonę do jednego i drugiego auta, jedno od kumpla, drugie komis, przymierzyła się że oba pasują, a ja szukałem już bez niej.

Ogłoszenie, telefon, wyjazd z mechanikiem, powrót autem - łącznie może ze 4 godziny.

Ale przyznaję, szukałem ze 3-4 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pewnie to sie też tak odbędzie. Ale po kuble wody związanym z dokładnym obejrzeniem kilku zdjęć auta, o którego rozszyfrowanie VINu powyżej prosiłem, przez jednego z tubylców, odpuściłem jazdę.

Auto nie jest generalnie złe, ale jednak chyba za duża cena co do tego co sobą reprezentuje wyglądowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie pewnie to sie też tak odbędzie. Ale po kuble wody związanym z dokładnym obejrzeniem kilku

> zdjęć auta, o którego rozszyfrowanie VINu powyżej prosiłem, przez jednego z tubylców,

> odpuściłem jazdę.

> Auto nie jest generalnie złe, ale jednak chyba za duża cena co do tego co sobą reprezentuje

> wyglądowo.

Kupiles Xsare Picasso bo widze w opisie masz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pod avatarem jest Xsara, nie picasso

> Xsarę mam od roku, i to właśnie ona ma być zastąpiona nowym nabytkiem.

heh to tak jak ja szukasz ,ostatnio znalazlem taki model,niby nie bity,tylko male ale czemu caly zderzak kratka sa pomalowane jak nie byly malowane a klapka wlewu paliwa ma inny kolor niz cala reszta 270751858-jezyk.gif

http://automobile-knitter.otomoto.pl/renault-scenic-1-6-16v-tylko-104tkm-C35621207.html

Ja juz tez szukam prawie wszystkiego byle nie bylo szrotem tzn szukam opla Zafiry A /Merivy/Scenica II/Picasso ale jak narazie zbita d.. same szroty albo cale malowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heh to tak jak ja szukasz ,ostatnio znalazlem taki model,niby nie bity,tylko male ale czemu caly

> zderzak kratka sa pomalowane jak nie byly malowane a klapka wlewu paliwa ma inny kolor niz

> cala reszta

> http://automobile-knitter.otomoto.pl/renault-scenic-1-6-16v-tylko-104tkm-C35621207.html

> Ja juz tez szukam prawie wszystkiego byle nie bylo szrotem tzn szukam opla Zafiry A /Merivy/Scenica

> II/Picasso ale jak narazie zbita d.. same szroty albo cale malowane

to nie tak, u mnie poszukiwania warunkuje żona, dostępność jej czasu (pracuje na zmiany) + upychanie młodego komuś, bo oglądanie auta przy +5 - 0*C z 2 latkiem raczej jest bez sensu.

W dodatku ponieważ auto jest i mnie nie ciśnie, to też nie ma jakiegoś parcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a takie ładne stoją u nas na giełdzie:

> o tu np

Nie chce diesla, mam diesla D4D w domu i mi go po prostu szkoda i stoi czeka na zamianę... bo mulher.gif ma do pracy 1,5km ja 8km ok.gif

Poza tym do rodziców w odwiedziny mamy max. 6km ogólnie wszędzie blisko dlatego tylko benzyna lub benzyna + LPG ok.gif

Z tym, że musi być coś większego aby wózek i graty moje pod zawody się zmieściły ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce diesla, mam diesla D4D w domu i mi go po prostu szkoda i stoi czeka na zamianę... bo ma

> do pracy 1,5km ja 8km

> Poza tym do rodziców w odwiedziny mamy max. 6km ogólnie wszędzie blisko dlatego tylko benzyna lub

> benzyna + LPG

> Z tym, że musi być coś większego aby wózek i graty moje pod zawody się zmieściły

jak tak to tak wink.gif

choc z tym dieslem na krótkie odcinki to też jest trochę urabn legend, może stare klekoty faktycznie łapią temp po 30km, ale nowsze diesle są już przyjemniejsze w użytkowaniu. Sam mam do pracy 10km i kupiłem diesla, grzeje się po 1-2km, prawie jak benzyna... choć też koledzy z ak się ze mnie śmiali, że klekot na takie trasy to się nie nadaje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak tak to tak

> choc z tym dieslem na krótkie odcinki to też jest trochę urabn legend, może stare klekoty

> faktycznie łapią temp po 30km, ale nowsze diesle są już przyjemniejsze w użytkowaniu. Sam mam

> do pracy 10km i kupiłem diesla, grzeje się po 1-2km, prawie jak benzyna... choć też koledzy z

> ak się ze mnie śmiali, że klekot na takie trasy to się nie nadaje

No to ja Ci powiem.. w corolli jest dogrzewanie wnętrza działa super ok.gif ale i tak nieco dłużej się nagrzewa wnętrze...

Nie mam dwumasy i filtra w niej więc jest diesel starego typu zlosnik.gif

Test spalania:

Spod domu na basen 1km (w aucie zimno!!)- spod basenu do pracy - 7km (po 4km robi się ciepło ale trzeba gasić auto) i z powrotem.. średnie spalanie ON to 8,7l/100km zlosnik.gif

Benzyna w Punto pali na tej samej trasie do 7l ok.gif

Jakby to było jakieś SDI to bym nie myślał o zmianie ale i turbina może dostawać po dupie z ciągłym gaszeniem/zapalaniem więc postanowiliśmy kupić benzynę + lpg założyć a diesla sprzedać ok.gif

Jak kobieta jeździła do pracy do Krakowa czyli 120-150km robiła dziennie to corolla zamykała się w 5-5,2l/100km ale zmiana pracy i auta szkoda po prostu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> daj spokój kupować starego DCi pomimo że kącikowy

no dieslem zawsze jest większe ryzyko ...

ja bym kupił jeszcze raz diesla, ale tylko pewny egzemplarz i udany model silnika (jtd 8v, czy hdi). Z dCi to faktycznie większe ryzyko wtopienia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym kupił jeszcze raz diesla, ale tylko pewny egzemplarz i udany model silnika (jtd 8v, czy

> hdi). Z dCi to faktycznie większe ryzyko wtopienia

Pewnych nie ma zlosnik.gif

Znajomy kupił Astre 1,9 JTD 120KM pierwsze 3 lata 0 zł niezaplanowanych wydatków....

A teraz już dwumasę 2700 czy 2800zł wymienił i coś wspominał, że powoli T będzie do wymiany zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jakby nie patrzec straszne koszta na przestrzeni 4 lat, poza tym nie wierze ze nie slyszal

> wczesniej dwumasy i nie czul sprzegla... T tez samo sie nie popsulo...

Dwumasa, T to części eksploatacyjne i nie wiem jakbyś dbał to i tak mogą paść a koszty jednak są wysokie ich wymiany ok.gif

Co innego jakby sprzęgło z dwumasą kosztowało do 1200zł z wymianą a T teak samo 1kzł i jedziemy dalej ale to zbyt piękne by było wink.gif

Poza tym w aucie o wartości 18kzł jakby miał kumulacje na raz to wolałbym ją spalić i wziąć kasę z AC zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwumasa, T to części eksploatacyjne i nie wiem jakbyś dbał to i tak mogą paść a koszty jednak są

> wysokie ich wymiany

> Co innego jakby sprzęgło z dwumasą kosztowało do 1200zł z wymianą a T teak samo 1kzł i jedziemy

> dalej ale to zbyt piękne by było

> Poza tym w aucie o wartości 18kzł jakby miał kumulacje na raz to wolałbym ją spalić i wziąć kasę z

> AC

Ale o tym trzeba myslec kupujac auto grinser006.gif

DKZ kosztuje tyle samo do 3 latka za 50kPLN jak i 10 latka za 15 wink.gif

Raczej niezbyt prawdopodobne jest, ze obie rzeczy padna w tym samym czasie, o ile nie kupisz skreconego trupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie znalazlem idealne auto dla niego gdyby nie wiek, to zdecydowanie Palio długi weekend,

> proste do bólu, nie bedzie DKZ, Turbiny, elektroniki no ideał prostoty

Elektronika bedzie. Ale sie nie popsuje.

A auto faktycznie naprawde fajne i proste. Tylko z ruda sie uwielbia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie znalazlem idealne auto dla niego gdyby nie wiek, to zdecydowanie Palio długi weekend,

> proste do bólu, nie bedzie DKZ, Turbiny, elektroniki no ideał prostoty

Noooo ale takich aut już nie ma zlosnik.gif

Mam Punto z 2000r ostatnio się pochwaliłem, że przez 15 lat tylko eksploatacja i się zepsuł termostat grinser006.gif

Chcemy auto od 2005 w górę do 2009 bo na nowsze za mało kasy ok.gif

Benzyna z możliwością LPG i tak czytając szukając wychodzi na to że mało co jest pod LPG z sensowną mocą silnika zlosnik.gif

2,0T z Opla VC

2,0 135km z Renault Megane/Scenic/Laguna IIFL i z tej bandy chyba coś wybiorę

2,0 z PSA

Poza tym

1,6 MPI z grupy VW ale to tylko do przemieszczania się zlosnik.gif

Fiat nic sensownego nie ma pod LPG, a jakby był np 2,0T lub silnik z Reno w Cromie to chętnie bym kupił ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale o tym trzeba myslec kupujac auto

> DKZ kosztuje tyle samo do 3 latka za 50kPLN jak i 10 latka za 15

> Raczej niezbyt prawdopodobne jest, ze obie rzeczy padna w tym samym czasie, o ile nie kupisz

> skreconego trupa.

A wiesz ile perełek jest na allegro/otomoto/olx zlosnik.gif

Poza tym używany Diesle to nieco loteria zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno tlumaczysz swoj wybor benzyny, kupno uzywanego auta czy to Pb czy On to loteria. A to jakie ma zasilanie, to sprawa drugorzedna.... Ja już Ci wielokrotnie pisalem, chcesz auto pewne idziesz do Salonu, tam mozesz wymagac, kupujac uzywke musisz liczyc sie z pewnymi ustepstwami... W zyciu nie zdecydowalbym sie szukac auto dluzej niz 2 tygodnie, strata czasu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiesz ile perełek jest na allegro/otomoto/olx

> Poza tym używany Diesle to nieco loteria

Ja wiem, ale mam wrazenie, ze sie zabierasz jak pies do jeza...

Chcialbys auto w stanie jak z salonu, za 20-30% ceny, a tak sie nie da grinser006.gif

IMHO da sie bez problemu znalezc sensowne auto, tylko bedzie kosztowac troche wiecej niz srednia z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zyciu nie zdecydowalbym sie szukac auto dluzej niz 2 tygodnie, strata

> czasu....

Kto zabroni bogatemu smile.gif

Jak się chce dobrze i za rozsądne pieniądze to niestety ale trzeba się sporo narozglądać ! a to trwa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zyciu nie zdecydowalbym sie szukac auto dluzej niz 2 tygodnie, strata

> czasu....

To też racja i podzielam to ale tez nie mam zbytnio czasu co 1-2 dni gdzieś jechać oglądać bo jak kończę pracę jest już ciemno więc co ja pooglądam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto zabroni bogatemu

> Jak się chce dobrze i za rozsądne pieniądze to niestety ale trzeba się sporo narozglądać ! a to

> trwa ....

dokładnie,

też pomału myślę o jakimś kombi i jest tragedia, przynajmniej do 100km od miejsca zamieszkania crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem, ale mam wrazenie, ze sie zabierasz jak pies do jeza...

> Chcialbys auto w stanie jak z salonu, za 20-30% ceny, a tak sie nie da

> IMHO da sie bez problemu znalezc sensowne auto, tylko bedzie kosztowac troche wiecej niz srednia z

> allegro.

Owszem da się i miałem nawet 3-4szt które mi uciekły a ceny były o 5-6kzł droższe niż średnia z allegro ok.gif

Ale jak skończyłem pracę zadzwoniłem 2 raz by się upewnić czy jest jeszcze, auta już nie było no.gif

Nie będę się zwalniał na 3-4h aby jechać za autem ok.gif

I o dziwo jednym z aut które mi uciekły było HDI grinser006.gif ale 1 właściciel, auto z PL, dobrze wyposażone jak na nasz rynek, serwisowane. Sprzedający miał DG auto w kosztach i kupił nowe a to poleciało na sprzedaż ok.gif Ogłoszenie było dosłownie 1h na OLX crazy.gif

Cena 6kzł wyższa niż średnia icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MII szukałem ok 4 miesiące

Przygarnąłbym taką ok.gif

Ale kombi z climatronikiem, bo pokrętła w Reno są paskudne od klimy zlosnik.gif

4 elektryczne szyby, wypas byłby jakby było siedzenia grzane lub zamiast siedzeń szyberdach zlosnik.gif

I nawet może być 1,6 najlepiej 2,0 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja mam chyba jakiegos farta, albo nie jestem az tak wybredny jak reszta uzytkownikow...

I pierwsze i drugie, a trzecie to że masz "stare" nowe auto smile.gif

w takim wieku to się sprzedaje, albo dawno sprzedało smile.gif

Znajdź szybko takie 2-3 letnie, pod konkretne wymagania smile.gif a nie byle jakie. Nawet w cenie 40-50kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I pierwsze i drugie, a trzecie to że masz "stare" nowe auto

> w takim wieku to się sprzedaje, albo dawno sprzedało

> Znajdź szybko takie 2-3 letnie, pod konkretne wymagania a nie byle jakie. Nawet w cenie 40-50kPLN.

Ja prawdopodobnie bede czegos takiego szukal w najblizszym czasie, wiec zobaczymy grinser006.gif

Aczkolwiek zdaje sobie sprawe, ze trzeba isc na kompromis w przypadku uzywki.

Z reszta 4 poprzednie auta kupowalem na zasadzie, ze sie trafilo a nie szukalem, wiec moze teraz bedzie podobnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mocno tlumaczysz swoj wybor benzyny, kupno uzywanego auta czy to Pb czy On to loteria.

Prawda

> A to jakie ma zasilanie, to sprawa drugorzedna....

A tu już niekoniecznie. bo koszty zrobienia porządku z dieslem jest kilka razy wyższy niż w przypadku benzyniaka.Oczywiście problemem jest osprzęt a raczej jego cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam podobnie

Znajdźcie mi Megane Kombii IIFL między 2007-08r w benzynie 2,0 135KM

Climatronik

4 szyby elektryczne

Przebieg do hmmm 170kkm zlosnik.gif

Dodam, że kilka sztuk widziałem/oglądałem i miały kierownicę bez srebrnej obwódki która była produkowana do 2005/6r grinser006.gif

Do 100km od mojego miejsca zamieszkania aa Słomniki, Zawiercie, Mysłowice odpadają bo tam już nie ma sensu jeździć crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z reszta 4 poprzednie auta kupowalem na zasadzie, ze sie trafilo a nie szukalem, wiec moze teraz bedzie podobnie

Ale "trafiło się" to nie to samo co szukanie z rozmysłem koloru i wnętrza i konkretnego wyposażenia, na dodatek z konkretnym silnikiem i skrzynią.

Dodatkowo bezwypadkowego i z realnym przebiegiem smile.gif

A niestety takie wymagania owocują długim szukaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.