Skocz do zawartości

Sprzedany samochód niezgodnie ze specyfiakcją.


WOJJTEK

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem samochód dostawczy. Według specyfikacji sprzedaży samochód powinien być wyposażony a ABS. Samochód został "

wzięty" w leasing w kwietniu. Dwa tygodnie temu producent przysłał mi list, że w moim samochodzie nie ma ABS i nie ma możliwości jego zamontowania. Proponują mi jakieś rekompensaty, ale ja tym samochodem będę jeździł jeszcze cztery lata. Co robić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem samochód dostawczy. Według specyfikacji sprzedaży samochód powinien być wyposażony a ABS.

> Samochód został "

> wzięty" w leasing w kwietniu. Dwa tygodnie temu producent przysłał mi list, że w moim samochodzie

> nie ma ABS i nie ma możliwości jego zamontowania. Proponują mi jakieś rekompensaty, ale ja tym

> samochodem będę jeździł jeszcze cztery lata. Co robić w takiej sytuacji?

Żarty jakieś ,chyba od prawie 10 lat obowiązkowe jest abs .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale moje bezpieczeństwo jest dla mnie ważne, zresztą mam pewne wątpliwości czy odsprzedaż

> takiego samochodu nie będzie utrudniona.

ważne jest twoje bezpieczeństwo i przez pół roku nie zerknąłeś na to czy działa kontrolka ABS przy odpalaniu?

Mów od razu, że nie lubisz być robiony w balona i tracić kasy a nie o bezpieczeństwie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale moje bezpieczeństwo jest dla mnie ważne,

Kupę lat jezdziłem bez ABS i żyję.

zresztą mam pewne wątpliwości czy odsprzedaż

> takiego samochodu nie będzie utrudniona.

Nie znam się na leasingu, ale jak sie kończy to nie oddajesz grata właścicielowi? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem samochód dostawczy. Według specyfikacji sprzedaży samochód powinien być wyposażony a ABS.

> Samochód został "

> wzięty" w leasing w kwietniu. Dwa tygodnie temu producent przysłał mi list, że w moim samochodzie

> nie ma ABS i nie ma możliwości jego zamontowania. Proponują mi jakieś rekompensaty, ale ja tym

> samochodem będę jeździł jeszcze cztery lata. Co robić w takiej sytuacji?

Szkoda że nie można odstąpić od umowy ze względu na takie zrobienie klienta w balona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ważne jest twoje bezpieczeństwo i przez pół roku nie zerknąłeś na to czy działa kontrolka ABS przy

> odpalaniu?

> Mów od razu, że nie lubisz być robiony w balona i tracić kasy a nie o bezpieczeństwie

W żadnym aucie nie zerkam na kontrolki, chyba że świecą na czerwono.

Wychodzę z założenia że jeżeli sprzedano mi samochód z ABS to go posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W żadnym aucie nie zerkam na kontrolki, chyba że świecą na czerwono.

No a te żółte to same bzdury niemające wpływu na bezpieczeństwo o które tak dbasz?

Nie piszę ci tego żeby cię dojechać czy coś. Po prostu czysto informacyjnie. Czasem warto zajrzeć do instrukcji obsługi ok.gif

> Wychodzę z założenia że jeżeli sprzedano mi samochód z ABS to go posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No a te żółte to same bzdury niemające wpływu na bezpieczeństwo o które tak dbasz?

> Nie piszę ci tego żeby cię dojechać czy coś. Po prostu czysto informacyjnie. Czasem warto zajrzeć

> do instrukcji obsługi

> > Wychodzę z założenia że jeżeli sprzedano mi samochód z ABS to go posiada.

Mam dwa takie same samochody 2014 i 2009 i muszę zerknąć mają kontrolki ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem samochód dostawczy. Według specyfikacji sprzedaży samochód powinien być wyposażony a ABS.

> Samochód został "

> wzięty" w leasing w kwietniu. Dwa tygodnie temu producent przysłał mi list, że w moim samochodzie

> nie ma ABS i nie ma możliwości jego zamontowania. Proponują mi jakieś rekompensaty, ale ja tym

> samochodem będę jeździł jeszcze cztery lata. Co robić w takiej sytuacji?

Co to za furmanka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem samochód dostawczy.

> Samochód został wzięty" w leasing w kwietniu.

> Dwa tygodnie temu producent przysłał mi list, że w moim samochodzie

> nie ma ABS i nie ma możliwości jego zamontowania.

Zawsze powtarzam, że czasami lepiej żyć w nieświadomości... grinser006.gifcfaniaczek.gif

> ja tym samochodem będę jeździł jeszcze cztery lata. Co robić w takiej sytuacji?

Tankować, jeździć.

Skoro od kwietnia nie miałeś okazji do użycia ABS-u, to jest wielce prawdopodobne, że przez kolejne 4 lata też go nie użyjesz, tak jak ja: kontrolka co prawda mi się zapala, ale czy to ustrojstwo działa? niewiem.gif W większości hamuję silnikiem grinser006.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam

o czym wy piszecie

instrukcje sa pisane na jedno kopyto dla wielu odmian jednego modelu

w instrukcji kolegi nawet mogl byc opis jak to abs jest i jak sie popsuje jaka to mu kontrolka wyskoczy.... a ze nigdy nie wyskoczyla bo akurat to opcja to zonk

ja pierdziu-a jak klepneli zamowieni i zaliczke wzieli i kase to nie wiedzieli ze sie nie da zamontowac ABSu...? jaja jakies!&^%$

gdzie jest liwek

niezgodnosc towaru z umowa - ale ze leasing to nie wiem jak to rozegrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o czym wy piszecie

> instrukcje sa pisane na jedno kopyto dla wielu odmian jednego modelu

> w instrukcji kolegi nawet mogl byc opis jak to abs jest i jak sie popsuje jaka to mu kontrolka

> wyskoczy.... a ze nigdy nie wyskoczyla bo akurat to opcja to zonk

masz ABS w samochodzie? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem samochód dostawczy. Według specyfikacji sprzedaży samochód powinien być wyposażony a ABS.

> Samochód został "

> wzięty" w leasing w kwietniu. Dwa tygodnie temu producent przysłał mi list, że w moim samochodzie

> nie ma ABS i nie ma możliwości jego zamontowania. Proponują mi jakieś rekompensaty, ale ja tym

> samochodem będę jeździł jeszcze cztery lata. Co robić w takiej sytuacji?

wymiana auta bedzie utrudniona ze wzgledu na trwający leasing, pozostaje faktycznie rekompensata.

ale jakby bardzo chcieli to by załozyli ten abs, tyko niestety wymiana całej wiązki wchodzi w gre oraz układu hamulcowego. Jest to wykonalne, lecz bardzo pracochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o czym wy piszecie

> instrukcje sa pisane na jedno kopyto dla wielu odmian jednego modelu

> w instrukcji kolegi nawet mogl byc opis jak to abs jest i jak sie popsuje jaka to mu kontrolka

> wyskoczy.... a ze nigdy nie wyskoczyla bo akurat to opcja to zonk

> ja pierdziu-a jak klepneli zamowieni i zaliczke wzieli i kase to nie wiedzieli ze sie nie da

> zamontowac ABSu...? jaja jakies!&^%$

> gdzie jest liwek

> niezgodnosc towaru z umowa - ale ze leasing to nie wiem jak to rozegrac

W jakim kontekście niby ma się do mnie to odnosić hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o czym wy piszecie

> instrukcje sa pisane na jedno kopyto dla wielu odmian jednego modelu

Kolegom chodziło, o to że jakby przeczytał instrukcję to dowiedziałby się, że jak ma ABS to kontrolka ma się zapalić i zgasnąć przy rozruchu a tego dowiedziałby się z instrukcji obsługi.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co robić w takiej sytuacji?

Zwrócić auto ze względu na niewłaściwą specyfikację (niech się towarzystwo leasingowe a potem producent / sprzedawca martwi) i wziąć kolejne. Przecież w leasingu nie jesteś właścicielem pojazdu - niech się sprawa rozegra pomiędzy sprzedawcą i właścicielem pojazdu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No a skąd wiesz że masz?

bo słysze jak terkocze w sytuacjach w ktorych bym sie spodziewal jego zadzialania i czuć to na pedale hamulca+pozostaje zdolnosc manewrowa w pewnym stopniu a nie auto wyjezdza na zewnatrz po prostej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwrócić auto ze względu na niewłaściwą specyfikację (niech się towarzystwo leasingowe a potem

> producent / sprzedawca martwi) i wziąć kolejne. Przecież w leasingu nie jesteś właścicielem

> pojazdu - niech się sprawa rozegra pomiędzy sprzedawcą i właścicielem pojazdu

Miałbyś rację gdyby leasingobiorca był konsumentem.

Obstawiam, że leasingobiorca jest przedsiębiorcą a leasingodawca zabezpieczył się przed taką sytuacją - czytaj da się zrobić, ale może to być bardzo droga impreza, ale porozmawiać z leasingodawcą nie zaszkodzi.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jest obowiazkowy i nie był

> tak samo jak nie sa obowiazkowe esp i inne systemy ktore sa rekomendowane przez unie i

> producentow

Rekomendowane czy nakładane np. ESP czy ABS . Nie wiem jak w autach powyżej 3.5 t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten też miał mieć w standardzie, a nie ma.

> Podobno jest więcej takich stuk.

A czy zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszystkie sprzedawane w PL samochody po którymś tam roku, nie muszą mieć ABS? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.