Skocz do zawartości

Trzecia tablica rejestracyjna.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

> BTW - czy jest tutaj osoba (pytam już pewnie po raz kolejny), która bezpośrednio i wprost

> doświadczyła czepiania się przez policjanta do dorobionej (w formie dowolnej) tablicy z

> numerami rejestracyjnymi, czego skutkiem miałby być mandat karny?

288136017-20140803_090638.jpg

byłem dwukrotnie zatrzymywany i kontrolowany przez policje w czasie przewożenia rowerów.

w sezonie często zabieram ze sobą rowery właśnie na bagażniku na hak i mam tablice dorobioną.

za pierwszym razem policjant nawet słowem nie wspomniał o tablicach, tylko pytał gdziez tymi rowerami jedziemy, a za drugim razem wspominał ze tak nie wolno ale on za to nie każe i nawet dobrze ze tak bezpiecznie te rowery przewożę.

nigdy, nawet w przypadkach znajomych nie spotkałem sie z próbą wystawienia mandatu za coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> nigdy, nawet w przypadkach znajomych nie spotkałem sie z próbą wystawienia mandatu za coś takiego

Spoko, ja też nie i przy okazji takich dyskusji pytam, czy faktycznie ktoś doświadczył wyimaginowanych problemów z tytułu tej 3 tablicy. Na obecną chwilę (a będzie to 14 lat - tyle mamy białe tablice) nie miałem okazji spotkać z wiarygodną wypowiedzią, która by potwierdziła jakiekolwiek prześladowania hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdźcie jak to jest rozwiązane w przypadku doczepnych bagażników do autobusów turystycznych.

> Przez analogię - jeśli tam to jest jakoś rozwiązane to i tu można to zastosować.

> pozdr

nie sa mocowane na haku wink.gif tylko do konstrukcji autobusu wiec to troche inaczej jest kwalifikowane niz bagaznik na hak ktory w kazdej chwili mozna zdemontowac (albo zgubic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 30 zł w 2 minuty można wytłoczyć tablicę z dowolnym numerem - są firmy na alle, które to robią. Czcionka jest odrobinę węższa a w miejscu hologramów jest mały rower - rozwiązanie trwalsze niż karton i obklejanie folią, a ze względu na nadrukowany rower i inną czcionkę na pewno nikt się nie czepi, że to podrabianie czy fałszowanie. Kontroli jeszcze nie miałem, ale można powiedzieć, że to tablica informacyjna a nie rejestracyjna. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek i dobra widoczność cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 30 zł w 2 minuty można wytłoczyć tablicę z dowolnym numerem - są firmy na alle, które to robią.

> Czcionka jest odrobinę węższa a w miejscu hologramów jest mały rower - rozwiązanie trwalsze

> niż karton i obklejanie folią, a ze względu na nadrukowany rower i inną czcionkę na pewno nikt

> się nie czepi, że to podrabianie czy fałszowanie. Kontroli jeszcze nie miałem, ale można

> powiedzieć, że to tablica informacyjna a nie rejestracyjna. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek

> i dobra widoczność

Dokładnie. Też mam taką z allegro, czcionka taka sama jak oryginał, tylko odstępy miedzy znakami inne. Nikt się nie czepiał, a jedną kontrol miałem - choć było to tylko dmuchanie w "świeczkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 30 zł w 2 minuty można wytłoczyć tablicę z dowolnym numerem - są firmy na alle, które to robią.

> Czcionka jest odrobinę węższa a w miejscu hologramów jest mały rower - rozwiązanie trwalsze

> niż karton i obklejanie folią, a ze względu na nadrukowany rower i inną czcionkę na pewno nikt

> się nie czepi, że to podrabianie czy fałszowanie. Kontroli jeszcze nie miałem, ale można

> powiedzieć, że to tablica informacyjna a nie rejestracyjna. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek

> i dobra widoczność

niewiem.gif tylko co to ma do szukania analogii z bagaznikiem montowanym na tyle autobusu?

PS. ja mam 3tablice wydrukowana i zafoliowana i jezdze. Zgodne z przepisami to nie jest (i to jest fakt z ktorym nie da sie dyskutowac, bo takie mamy durne przepisy), ale problemow do tej pory nie mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie sa mocowane na haku tylko do konstrukcji autobusu wiec to troche inaczej jest kwalifikowane

> niz bagaznik na hak ktory w kazdej chwili mozna zdemontowac (albo zgubic)

Tam też na tym bagażniku masz dodatkowe lampy i tablicę rejestracyjną. Skoro tam jest to jakoś rozwiązane to może przez analogie da sie zastosować w przypadku. O to mi chodziło a nie o sposób mocowania.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam też na tym bagażniku masz dodatkowe lampy i tablicę rejestracyjną. Skoro tam jest to jakoś

> rozwiązane to może przez analogie da sie zastosować w przypadku. O to mi chodziło a nie o

> sposób mocowania.

> pozdr

dzisiaj wlasnie jechalem za autobusem z takim bagaznikiem. Na 100% mial przelozona tablice i dodatkowe swiatla, bo bagaznik zaslanial te oryginalne (w sumie nie dziwne bo calkiem spory box).

Tylko ze nadal moim zdaniem znacznie latwiej wykazac ze taki box jest elementem pojazdu ze wzgledu na sposob montazu niz bagaznik zamontowany na haku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, a o co?

> Tablica w Polsce nie może być uszkodzona, zagięta, połamana, porysowana. Ma być cała, gładka,

> prosta, czysta i bardzo dobrze czytelna. Zamontowana tak by była dobrze widoczna, a tylna

> tablica dobrze oświetlona.

> W większości samochodów z miejscem przystosowanym do tablicy USA nie da się prawidłowo zamontować

> polskiej tablicy. Albo będzie wygięta, albo obcięta albo nieprawidłowo oświetlona.

> Jaki problem zrobić tablicę, która wymiarami będzie idealnie pasowała na miejsce tablicy USA?

Aż dziwne, ze wielu posiadaczy takich aut nie jest w stanie wymóc takiej możliwości jak jest w wielu krajach:

1626wx5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.