Skocz do zawartości

Pytanie o OC iAC,przedluzenie


marew

Rekomendowane odpowiedzi

> Ubezpieczenie wazne do lutego.

> Czy moge juz teraz przedluzyc lub wykupic w innej ubezpieczalni ?

> Bedzie. waznanpolisa od dnia zakupu czy po dniu zakonczenia obecnej ?

> Jak sie nie myle to chyba jest mozliwosc wyboru od kiedy ma obowiazywac

Dzień, od kiedy polisa jest ważna, można wybrać.

Tylko, czy warto się spieszyć z zawieraniem nowej umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polisę można zawrzeć nawet 3 m-ce wcześniej (nie wiem czy to wola TU czy wymogi ustawy). Na dzień rozpoczęcia nowej polisy wskazujesz dzień, w którym kończy się stara i już.

Z tym, że kiedyś usłyszałem od agenta, że gdyby w międzyczasie składka wzrosła (zanim rozpocznie się świadczenie z tej polisy) to TU może domagać się dopłaty do już zawartej polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> polisę można zawrzeć nawet 3 m-ce wcześniej (nie wiem czy to wola TU czy wymogi ustawy). Na dzień

> rozpoczęcia nowej polisy wskazujesz dzień, w którym kończy się stara i już.

> Z tym, że kiedyś usłyszałem od agenta, że gdyby w międzyczasie składka wzrosła (zanim rozpocznie

> się świadczenie z tej polisy) to TU może domagać się dopłaty do już zawartej polisy.

W 2015 ponoc podrozeje OC. Moze udaloby sie zaoszccedzic,placac teraz, tj miesiac wczesniej. Do 2 lutego mam wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzień, od kiedy polisa jest ważna, można wybrać.

> Tylko, czy warto się spieszyć z zawieraniem nowej umowy?

Spójrz na mój temat a zrozumiesz. Auta o rok starsze a mam dołożyć parę stówek przez znaczną podwyżkę oc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 2015 ponoc podrozeje OC. Moze udaloby sie zaoszccedzic,placac teraz, tj miesiac wczesniej. Do 2

> lutego mam wazne.

możesz spróbować, ale jak wspominałem wcześniej, kiedyś mnie agent uprzedził, że jak składka wzrośnie do czasu rozpoczęcia świadczenia to TU mi doliczy i każe dopłacić różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz spróbować, ale jak wspominałem wcześniej, kiedyś mnie agent uprzedził, że jak składka

> wzrośnie do czasu rozpoczęcia świadczenia to TU mi doliczy i każe dopłacić różnicę.

To samo mi kiedyś powiedział mój agent. Firma PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz spróbować, ale jak wspominałem wcześniej, kiedyś mnie agent uprzedził, że jak składka

> wzrośnie do czasu rozpoczęcia świadczenia to TU mi doliczy i każe dopłacić różnicę.

a wylicza jak spadnie to oddadza? zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz spróbować, ale jak wspominałem wcześniej, kiedyś mnie agent uprzedził, że jak składka

> wzrośnie do czasu rozpoczęcia świadczenia to TU mi doliczy i każe dopłacić różnicę.

Tak trochę bez sensu. Bo wg mnie skoro zapłaciłem, to równoznaczne z podpisaniem umowy, czyli zmienią warunki umowy. A jak nie dopłacę, to nie będę mieć ważnego ubezpieczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak trochę bez sensu. Bo wg mnie skoro zapłaciłem, to równoznaczne z podpisaniem umowy, czyli

> zmienią warunki umowy. A jak nie dopłacę, to nie będę mieć ważnego ubezpieczenia ?

jedyna opcja przy ktorej mogliby ci kazac doplacic to rekalkulacja skladki jesli na przyklad w miedzyczasie stracisz znizke - taka rekalkulacja jest mozliwa i wynika z ustawy. Na podobnej zasadzie zrobiliby ci rekalkulacje jakbys zatail szkode.

Nie widze natomiast mozliwosci zeby kazali doplacic bo sobie podniesli stawke bazowa w miedzyczasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak trochę bez sensu. Bo wg mnie skoro zapłaciłem, to równoznaczne z podpisaniem umowy, czyli

> zmienią warunki umowy. A jak nie dopłacę, to nie będę mieć ważnego ubezpieczenia ?

nie wiem, nie podaję tego pewnik, tylko jako coś co mi kiedyś powiedział agent, a czy to było prawdą - nie wiem, czy jest - tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ubezpieczenie wazne do lutego.

> Czy moge juz teraz przedluzyc lub wykupic w innej ubezpieczalni ?

> Bedzie. waznanpolisa od dnia zakupu czy po dniu zakonczenia obecnej ?

> Jak sie nie myle to chyba jest mozliwosc wyboru od kiedy ma obowiazywac

Przeszkód raczej nie ma. Zawierasz na okres od końca obecnej polisy. Tak samo teraz możesz wysłać wypowiedzenie obecnej polisy z końcem jej obowiązywania. Oczywiście poleconym z ZPO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> polisę można zawrzeć nawet 3 m-ce wcześniej (nie wiem czy to wola TU czy wymogi ustawy). Na dzień

> rozpoczęcia nowej polisy wskazujesz dzień, w którym kończy się stara i już.

> Z tym, że kiedyś usłyszałem od agenta, że gdyby w międzyczasie składka wzrosła (zanim rozpocznie

> się świadczenie z tej polisy) to TU może domagać się dopłaty do już zawartej polisy.

Całe szczęście, że nie powiedział, że będziesz musiał zatańczyć w baletkach.

Mówić to sobie może wiele, zwłaszcza agent, który tylko składki zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a pokazal moze palcem punkt regulaminu ktory na to pozwala?

Nie i nigdy się nad tym nie zastanawiałem, bo nie płacę nigdy kilka miesięcy wcześniej ok.gif

Aczkolwiek, gdyby mnie to spotkało, myślę, że bym się sądził. Umowa to umowa, nie zmienia się warunków w czasie jej trwania, chyba, że jest o tym napisane w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie i nigdy się nad tym nie zastanawiałem, bo nie płacę nigdy kilka miesięcy wcześniej

> Aczkolwiek, gdyby mnie to spotkało, myślę, że bym się sądził. Umowa to umowa, nie zmienia się

> warunków w czasie jej trwania, chyba, że jest o tym napisane w regulaminie.

Tym bardziej, że nie przeszkadza im to, że obracają Twoją gotówką kilka miesięcy przed rozpoczęciem kolejnej ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie i nigdy się nad tym nie zastanawiałem, bo nie płacę nigdy kilka miesięcy wcześniej

> Aczkolwiek, gdyby mnie to spotkało, myślę, że bym się sądził. Umowa to umowa, nie zmienia się

> warunków w czasie jej trwania, chyba, że jest o tym napisane w regulaminie.

Zasady zakupu określa ustawa, jest tam napisane o opłacaniu składek i kiedy TU może odstapić od umowy. O podwyżkach nic tam nie ma. Kupiłeś OC, zapłaciłeś to masz. Regulaminom tu nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasady zakupu określa ustawa, jest tam napisane o opłacaniu składek i kiedy TU może odstapić od

> umowy. O podwyżkach nic tam nie ma. Kupiłeś OC, zapłaciłeś to masz. Regulaminom tu nic do

> tego.

z tym regulaminem to ja zaczalem, ale chodzilo mi oczywiscie o ustawe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie przeszkadza im to, że obracają Twoją gotówką kilka miesięcy przed rozpoczęciem

> kolejnej ochrony.

Ale to jest dobra i nieprzymuszona wola klienta, zrobią to na jego wyraźne życzenie.

Równie dobrze może przyjść na 1 dzień przed końcem obecnej polisy i też będzie OK grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasady zakupu określa ustawa, jest tam napisane o opłacaniu składek i kiedy TU może odstapić od

> umowy. O podwyżkach nic tam nie ma. Kupiłeś OC, zapłaciłeś to masz. Regulaminom tu nic do

> tego.

Masz racje, dlatego napisałem, że jakby firma mnie chciała wsadzić na minę, na pewno bym im nie dopłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.