Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC+AC+ASSISTANCE. Gdzie?


Krajowy

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w Hestii Oc i AC, Assistance miałem w Gother. Gother zmienił zasady i żeby mieć assistance to trzeba mieć u nich OC. Warto? Jak wypłacają szkody?

Za AC kosztorysowe wyliczył 1500, w Hestii płaciłem 1600 bez assistance, tez kosztorysowe. Za serwisowe AC Gother wyliczył 2400.

Samochód z 2004 r, Opel Astra 3.

Gdzie spytać i warto wykupić? Gother kusi przez assistance na 700 km. Korzystałem raz i jestem zadowolony :-) ale boję się AC mieć u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupię AC na 11 letnie auto?

z tego co pamietam to w OWU nie ma ograniczenia wiekowego, ale jak tesc probowal ubezpieczyc swojego staruszka to sie nie dalo wybrac wszystkich opcji (nie jestem pewien ale chyba sie nie dalo wybrac opcji 'warsztat', a jedynie 'wycena'). Musisz zadzwonic i zapytac.

> Jakie jest assistance?

opcji jest kilka, ja mam od miejsca rejestracji (standardowo jest od 50km od miejsca wpisanego w DR), bez limitu w PL i do 1kkm w europie - ale to jest maks opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem w Hestii Oc i AC, Assistance miałem w Gother. Gother zmienił zasady i żeby mieć assistance

> to trzeba mieć u nich OC. Warto? Jak wypłacają szkody?

> Za AC kosztorysowe wyliczył 1500, w Hestii płaciłem 1600 bez assistance, tez kosztorysowe. Za

> serwisowe AC Gother wyliczył 2400.

> Samochód z 2004 r, Opel Astra 3.

> Gdzie spytać i warto wykupić? Gother kusi przez assistance na 700 km. Korzystałem raz i jestem

> zadowolony :-) ale boję się AC mieć u nich.

Nie wiem jakie masz znizki itd., ale zarowno Hestia jak i Goether oferuje na moja AH z 2009 komplet za ok 1000zl.

Raz juz w Gothaer (tfu, co za barbarzynska nazwa) bylem, szkody nie mialem okazji likwidowac, ale wnerwili mnie z ASS (jakas posrednia wersja chyba), zapomnieli dopowiedziec, ze dziala dalej niz iles tam km od domu (zdaje sie 5), a aku padl pod domem sciana.gif

PS. Mialem wtedy chec odholowac auto grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opcji jest kilka, ja mam od miejsca rejestracji (standardowo jest od 50km od miejsca wpisanego w

> DR), bez limitu w PL i do 1kkm w europie - ale to jest maks opcja.

20 km od miejsca zamieszkania - paragraf 30 Ogólnych Warunków Ubezpieczenia pkt. 4,5, 7.8 itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupię AC na 11 letnie auto?

> Jakie jest assistance?

PZU:

"1. Umowę AC zawiera się:

1) w przypadku pojazdów do 3 roku eksploatacji – w wariancie serwisowym, o którym mowa w § 17 ust. 3 pkt 1;

2) w przypadku pojazdów powyżej 3 roku eksploatacji – w wariancie optymalnym, o którym mowa w § 17 ust. 3

pkt 2,

z zastrzeżeniem § 9 ust. 1 pkt 1 lit. a.

2. Umowa AC może być zawarta z zastosowaniem rozszerzonego zakresu ubezpieczenia, o którym mowa w § 9, lub zmniejszonego zakresu ubezpieczenia, o którym mowa w § 10.

Rozszerzenia zakresu ubezpieczenia

§ 9

1. Za zapłatą dodatkowej składki ubezpieczeniowej umowa AC:

1) może zostać zawarta z zastosowaniem:

a) wariantu serwisowego, o którym mowa w § 17 ust. 3 pkt 1, w przypadku pojazdów powyżej 3 roku eksploatacji,

b) stałej wartości pojazdu w całym okresie ubezpieczenia oraz bez pomniejszania sumy ubezpieczenia o wypłacone odszkodowanie, z tym że stałej wartości pojazdu w całym okresie ubezpieczenia nie stosuje w celu ustalenia, czy zachodzi przypadek szkody całkowitej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 20 km od miejsca zamieszkania - paragraf 30 Ogólnych Warunków Ubezpieczenia pkt. 4,5, 7.8 itd

W ramach PZU Auto Pomoc Super (teraz to jest chyba PZU Auto Hol spineyes.gif) można ten limit znieść. Wtedy usługa będzie organizowana pod samym domem Ubezpieczonego smile.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo pewnie mozna ubezpieczyc auta starsze niz 10 lat na zasadzie kontynuacji.

z tego co ja wiem, to powyżej 10 lat to tylko kontynuacja ale nie chciałem się odzywać skoro ktoś tu tak na pewniaka pisął, że bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w PZU. Wyliczyli mi 2002 zł (pierwotnie 2500, ale z jakimś rabatem 2002) za pełny pakiet przy 60%zniżki przy OC oraz 10%zniżki na AC. Assistance bez limitów w Polsce, pakiet napraw serwisowy (na oryginalnych częściach), ochrona zniżek, auto zastępcze na cały okres naprawy, nikogo nie interesuje ile inny kierowca ma lat prawojazdy, nnw na 10tys kierowcy oraz 10tys pasażera, stała wartość samochodu itp.

Trochę dużo, ale do przelkniecia z powodu głównie naprawy serwisowej i braku problemów z PZU przy wyplacaniu odszkodowania.

Za pierwszy rok zapłaciłem 1600 ale naprawa kosztorysowa oraz 170 za assistance, czyli 200 zł różnicy. Zobaczymy co mi wyliczy Hestia za kontynuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.