Skocz do zawartości

Grand Cherokee - opinie potrzebne


Adi20

Rekomendowane odpowiedzi

> Wpadl oko ten grandziak

> Czy warto? Co sądzicie po zdjeciach? Co to za napęd?

> Czy te silnik daje rade? Czy ma łańcuch czy pasek?

Uwagi ogólne:

Straszny golas... w znaczeniu strasznie-straszny golas

4.0 pali tyle co 4.7 i nie jest to 15l w mieście (13 w trasie jak najbardziej)

Wersja USA - kilka istotnych różnic względem EU (np. twardsze zawieszenie) opis

Rocznik przed 2003/4 czyli mogą trafić się blend doors do zrobienia opis

Z tego co widzę, z Selec-trac dostępny był ze starym 4-biegowym automatem (42RE) opis

W skrócie - jeżeli auto jest ok można się zainteresować, ale za miesiąc będziesz żałował, że nie wybrałeś 4.7 v8 a jak usiądziesz u kogoś w europejskiej wersji (WG) Limited to zrobi Ci się zwyczajnie przykro zlosnik.gif

> Uwaga - jestem "zielony" w temacie 4x4.

Przejedź się najpierw takim samochodem. Ja po zrobieniu 300km autem kolegi skutecznie się wyleczyłem się z tego pontonu... na dwa lata a później kupiłem swojego zlosnik.gif

Poczytaj tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechał ze spalaniem smile.gif Chciałbym takie w moim 4.0 shocked.gif

Najpierw się przejedź i zobacz czy Ci pasuje.

Wersja Laredo - totalna bida.

4.7 fajniej gada (w końcu V8 a nie R6) i jest o chyba 40 koni mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpadl oko ten grandziak

> Czy warto? Co sądzicie po zdjeciach? Co to za napęd?

> Czy te silnik daje rade? Czy ma łańcuch czy pasek? Uwaga - jestem "zielony" w temacie 4x4.

jeep.org.pl kopalnią wiedzy jest.

IMHO dżip bez skóry to nie dżip, ale ja zboczuchem jestem

/nie mam pojęcia, skąd taki szyk zdania dzisiaj facepalm%5B1%5D.gif/

zdjęcia ładne, faktycznie czyściutki.

cena - chyba ok, ale nie ma szału.

wersja ABC - absolutny brak czegokolwiek.

sugeruję wizytę na wskazanym powyżej forum.

Powodzenia.

Bo dżipy fajne są.

ale z V8 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> piszecie , że bieda. Czego nie ma z tego co oferują wyższe wyposażenia?

no właśnie ja też chciałbym to wiedzieć

jest klima manualna (co akurat jest plusem bo nie ma problemu z blend doors), jest abs, jest tempomat, szyby w prądzie

w sumie podstawowe wyposażenie, które dziś potrafi nie we wszystkich autach występować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> piszecie , że bieda. Czego nie ma z tego co oferują wyższe wyposażenia?

chociażby skóry, podgrzewanych siedzeń, lusterk elektrycznie regulowanych, pamięci siedzień i radia dla userów, pojemnik w bagażniku z gniazdem 12v, klima dwustrefowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znalazłem tam własnie to ogłoszenie i pisali, że musi być cały lakierowany bo nie ma paska na całej

> karoserii. Wiec chyba odpuszcze temat.

nie zawsze jest pasek i nie zawsze na forum mają rację

Imho warto mieć miernik i samemu sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zawsze jest pasek i nie zawsze na forum mają rację

> Imho warto mieć miernik i samemu sprawdzić

tam mają jakiegoś świra na punkcie naklejek i znaczków.

A potem się kłócą, kto ma rację rotfl.gif

sporo info można jednak od nich uzyskać waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo duża, zawsze chciałem taki samochód, ale jak się przejechałem właśnie Grandem to mi się

> odechciało, fatalne prowadzenie, fatalne plastiki w środku, dodatkowo nie podobała mi się

> pozycja za kierownicą no i jechałem dieslem, tragiczne odczucia dzwiękowe...

Zależy jeszcze czym jedziemy. W moim przypadku ZJ rzeczywiście średnio się prowadził, ale WG na poliuretanach względnie daje radę. Jakość plastików moim zdaniem jest przyzwoita (jak na amerykańskie realia) a ostatnią rzeczy którą można powiedzieć o fotelach, to, że są niewygodne. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy jeszcze czym jedziemy. W moim przypadku ZJ rzeczywiście średnio się prowadził, ale WG na

> poliuretanach względnie daje radę. Jakość plastików moim zdaniem jest przyzwoita (jak na

> amerykańskie realia) a ostatnią rzeczy którą można powiedzieć o fotelach, to, że są

> niewygodne.

Fotele są wygodne, ale jakoś po terenówkach spodziewam się pozycji za kierownicą jak na krześle, a tu jest mocno leżąca. Jechałem WG, no i wnętrze - skrzypi jak stara kanapa smile.gif A co do prędkości - ja czułem dość wyraźnie, może z powodu diesla pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja jechałem 5.9, dźwięk super, środek skrzypi ostro, a wrażenia... nie czuć prędkości, ale jedzie

> się jak w czołgu

4.7 na fabrycznym wydechu jest ...cichy grinser006.gif środek -przynajmniej w moim- nie skrzypi w ogóle. Miałem na początku problem ze skrzypiącym przednim zawieszeniem, ale już się rozwiązał. A prędkość... tutaj wrażenia mam odwrotne. Do powiedzmy 120km/h jest ok, ale powyżej - ja osobiście zwyczajnie się boję grinser006.gif A jestem typem który nie ma problemów z prędkościami rzędu 250km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całkiem spora ...ale później i tak go kupisz.

Już raz wykreśliłem go z aut, które mógłbym mieć. Ale co jakiś czas albo zobaczę (i/lub usłyszę) takiego na ulicy, albo wpadnie mi o w oko choćby tu - na autokąciku (czyli np. ten wątek). I znowu mi się podoba i nie chcę słyszeć o wadach i oglądam ogłoszenia i filmy na YT sick.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieslem tak - jakoś to nie to -

V8 - wyleczyć się nie mogę - choć to skarbonka hehe.gif

Najpierw lift, potem opony, wydech itp itd - cały czas jak by takie nowe auto - oink.gif - tak oszukuje sam siebie sciana.gif

Fakt jest taki że na pewno go nie sprzedam - gorzej - na pewno coś do niego kupię znowu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dieslem tak - jakoś to nie to -

> V8 - wyleczyć się nie mogę - choć to skarbonka

> Najpierw lift, potem opony, wydech itp itd - cały czas jak by takie nowe auto - - tak oszukuje

> sam siebie

> Fakt jest taki że na pewno go nie sprzedam - gorzej - na pewno coś do niego kupię znowu ...

Mówisz że to zaraźliwe jest hmm.gif

Bo ja od jakiegoś czasu choruję na Jeepa food.gif (tak jak wcześniej chorowałem na Voyagera zlosnik.gif ) a odkąd Mati powoził mi młodego na Kuklówce to teraz młody mi śrubkę wkręca biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też tak kiedyś miałem

ja choruję dokąd sprzedałem swojego

po germańskiej motoryzacji którą ujeżdżałem później żałuję, że w ogóle pozbyłem się auta ... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To czemu nie kupujesz ponownie?

bo umówiłem się z właścicielem mojego ex złotego, że za 4 lata znów będę go mógł odkupić biglaugh.gif

więc na razie czekam

choć raczej Filip nie będzie chciał o tym w ogóle słyszeć biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szuka

> jedynego odyńca - pewnie takiego:

ten konkretny dla mnie zbyt przekombinowany

u mnie auto by służyło jako daily car więc raczej aż taki by nie był potrzebny

generalnie cały czas patrzę i szukam

jak się trafo coś fajnego to pewnie wrócę do 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.