Skocz do zawartości

dlaczego VOLVO zrezygnowało z świateł przeciwmgielnych ?


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

> Tylne pmgielna ma - i jest to zasadne. Chodzi o ochronę przed najechaniem z tyłu.

> Absurdem byłoby dawać mocniejszą żarówkę, gdy zaprojektowanie bardziej skupiającego lustra nie jest

> żadną komplikacją.

> BTW. Nie sprawdziłem wczoraj, ale dzisiaj sprawdzę (skupienie strumienia świetlnego z pmgielnego i

> stop-ów).

Sprawdź. Weź też pod uwagę, że stopy teraz robi się z diod led. One w odróżnieniu od żarówki dają światło bardzo ukierunkowane - prosto w oczy jadącego z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardziej oślepia jedno mocniejsze, niż 2 słabsze, nawet gdy moc sumaryczna tych dwóch jest większa.

Wdajemy się tu w różne dywagacje, podczas gdy 300cd to jest jakaś śmieszna wartość. To nie może oślepiać.

Dla porównania, światła drogowe potrafią mieć ponad 200 000cd! To chyba daje jakiś obraz.

I ciekawostka: kierunkowskaz mruga z jasnością do 700cd. To dopiero przerażające.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wdajemy się tu w różne dywagacje, podczas gdy 300cd to jest jakaś śmieszna wartość. To nie może

> oślepiać.

> Dla porównania, światła drogowe potrafią mieć ponad 200 000cd! To chyba daje jakiś obraz.

> I ciekawostka: kierunkowskaz mruga z jasnością do 700cd. To dopiero przerażające.

Może i mogą. Faktem jest, że pmgielne tylne oślepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź. Weź też pod uwagę, że stopy teraz robi się z diod led. One w odróżnieniu od żarówki dają

> światło bardzo ukierunkowane - prosto w oczy jadącego z tyłu.

Sprawdziłem. Przeciwmgielne świecą dużo mocniej od stopów. Przy podjechaniu do ściany widać, że bardzo mocno oświetlają niewielką powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto stoi w garazu, nie pamietam kiedy ostatnio zamarzly mi lusterka

Mnie ostatnio zaparowały i lusterka i szyby jak w garażu mialem chłodniej niż na zewnątrz biglaugh.gif

Przy niesprzyjających warunkach lusterka się zaszronią nawet w ciągu 1-2h podczas zakupów.

Ja jednak częściej grzania używam, jak w trasie temperatura przechodzi przez zero, podczas mgły i lusterka parują.

Co do p-mgielnych z przodu. To kiedyś używałem częściej, teraz jak mam ksenony, to praktycznie używam ich tylko jak nocą jadę przez las, bo świecą dość mocno na boki i łatwiej wypatrzeć zwierzęce oczy czyhające żeby wskoczyć pod koła. cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że pęd powietrza osusza powierzchnię lusterek, która jest zwrócona do tyłu?

Kiedyś w Lublinie miałem takie rozwiązanie (bardzo mądre z resztą), że na górze lusterka był taki niewielki "daszek-spoiler", który był zwrócony w kierunku jazdy i niejako "łapał" powietrze i kierował je na lusterko. Transit chyba też to miał. Banalnie proste ale super skuteczne. Lusterka prawie się nie brudziły ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś w Lublinie miałem takie rozwiązanie (bardzo mądre z resztą), że na górze lusterka był taki

> niewielki "daszek-spoiler", który był zwrócony w kierunku jazdy i niejako "łapał" powietrze i

> kierował je na lusterko. Transit chyba też to miał. Banalnie proste ale super skuteczne.

> Lusterka prawie się nie brudziły

Brudzić to i mnie się nie brudzą. Ale jak jadę wolniej, to jednak są mokre. I tego żaden pęd powietrza nie osuszy, bo tego pędu powietrza nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byłem w salonie oglądać nowego V40 i takiego news otrzymałem.

> nie ma przepisów że musi być ?

Jechałem kiedyś nowym BMW 118d z ksenonami i przeciwmgielnymi w dość gęstej mgle przez około 150km i stwierdziłem, że zupełnie nie było sensu tych przeciwmgielnych domawiać (wymagały dopłaty) bo nie dawały dodatkowo zupełnie nic w porównaniu do mijania na których najlepiej mi się jechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, podgrzewania używa się bardzo często zimą, gdy na lusterkach jest szron (nie trzeba skrobać) i

> w okresach przejściowych (czyli przez 6 miesięcy w roku), gdy podczas jazdy osadza się para

> wodna Bardzo przydatna rzecza, używam bardzo często.

A zwykły deszcz Ci nie zostawia kropel na lustrach?

Ja swoich nie muszę wlączać specjalnie, bo właczają się wraz z ogrzewaniem tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy miec dobre swiatla zasadnicze. Ja uzylem przeciwmgielnych przednich chyba ze 3 razy w

> zyciu i to tez bardziej z ciekawosci

A teraz przyjedź w tereny podgórskie w okresie jesień-wiosna, pojeździj trochę po krętych ciasnych drogach i daj znać jak to widzisz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.