Skocz do zawartości

do kącikowych oglądaczy...


Hagi84

Rekomendowane odpowiedzi

Od znajomych dowiedziałem się, że Zawiercie to wysyp igiełek ja tam nawet nie oglądam samochodów ok.gif

Ale może to auto będzie wyjątkiem... Ale coś cena niska wg mnie jak za ten rocznik... za taką cenę to idzie kupić z 2008/9r Megane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od znajomych dowiedziałem się, że Zawiercie to wysyp igiełek ja tam nawet nie oglądam samochodów

> Ale może to auto będzie wyjątkiem... Ale coś cena niska wg mnie jak za ten rocznik... za taką cenę

> to idzie kupić z 2008/9r Megane

a Ty kupiłeś już samochód ? czy dalej szukasz ? devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużym minusem tego auta jest silnik .

( zakładając że dalej chcesz to auto )

+ przebieg wg mnie jest oryginalny .

-wyposażenie auta bardzo ubogie .

-ze zdjęć nie wygląda na 100% nie malowane . ( z bliska trzeba obejrzeć lewą cześć auta oraz tył )

cena niska fakt ale auto flotowe sprzedawali kilkanaście , kilkadziesiąt takich aut także miało to wpływ na cenę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teście napalili się na ten samochód..... megane III

> Proszę o opinie.

> Mnie się on nie podoba, chodzi o cenę i sprzedawcę.

> Pozdrawiam i dziękuję z góry

jest szansa na igłe, pasjonat marki sprzedaje > patrz 3foto w tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem identyczne auto tego pana w archiwum otomoto megane III

> czyli to są flotowe tak?

No oczywiście, że tak - blachy WE, kombi, bieda wersja, najmniejszy silnik diesla - typowa służbówka smile.gif

Aczkolwiek ma to swoje plusy, jak użytkownik był normalny, to auto serwisowane tylko w ASO, naprawy blacharskie ASO, wszystko powinno być wymieniane na czas - ja uwazam, że to lepsze niż przeciętny, oszczędzający Kowalski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a Ty kupiłeś już samochód ? czy dalej szukasz ?

Szukam ok.gif

Ograniczyłem się nieco do aut z PL bo za dużo widziałem przypadków... auto z 2006r książka 2009..albo 2010 grinser006.gif

Ksiązka serwisowa uzupełniona po Vinie brak wpisów w systemie a auta mają magiczne 190-230kkm z 2005-8r zlosnik.gif

A czy wezmę auto z 2010 to tez ma poniżej 200 zlosnik.gif

Kolegę z pracy urabiam by opchnął swoje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio takie 2 poleasingowe, ale białe z uboższym wypasem.

Pierwszy przebieg 60 kkm. Do wymiany był pasek wieloklinowy i nie działa oświetlenie panelu ogrzewania (po części). Cena 30 kzł z kompletem nowych kół na zimę.

Drugi miał na drogomierzu 112 kkm. Do wymiany trochę więcej żarówek w tym ten sam panel ogrzewania i nie działa jeden guzik w radiu. Cena 28 kzł z takim samym kpl. kół.

Zgodnie z tradycją lepiej wygląda ten pierwszy, ale mechanicznie płynniej pracuje ten z większym nalotem.

Samo auto z typu lekkich, łatwych i przyjemnych. Dla teściów w sam raz. Irytuje brak "mist'a" oraz wskaźniki poziomu paliwa i temp. wody. Załamuje miarka oleju zintegrowana z korkiem wlewu. Cieszy łatwość jazdy i beztroska, ale jakie w zamyśle miało być to auto to ja nie wiem. Ni to Renault Sport ni to francuska wersalka. zlosnik.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam

> Ograniczyłem się nieco do aut z PL bo za dużo widziałem przypadków... auto z 2006r książka

> 2009..albo 2010

> Ksiązka serwisowa uzupełniona po Vinie brak wpisów w systemie a auta mają magiczne 190-230kkm z

> 2005-8r

> A czy wezmę auto z 2010 to tez ma poniżej 200

> Kolegę z pracy urabiam by opchnął swoje

Na corolle już nie licz clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No oczywiście, że tak - blachy WE, kombi, bieda wersja, najmniejszy silnik diesla - typowa

> służbówka

> Aczkolwiek ma to swoje plusy, jak użytkownik był normalny, to auto serwisowane tylko w ASO, naprawy

> blacharskie ASO, wszystko powinno być wymieniane na czas - ja uwazam, że to lepsze niż

> przeciętny, oszczędzający Kowalski.

W przypadku 1,5dci to niestety niekoniecznie.

Instrukcja zaleca wymiane oleju co 30kkm,a to na dluzsza mete nie pomaga grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku 1,5dci to niestety niekoniecznie.

> Instrukcja zaleca wymiane oleju co 30kkm,a to na dluzsza mete nie pomaga

co to znaczy dłuższa meta?

ja mam 2 meganki 1,5 Dci

86KM, przebieg 230kkm (tyle pokazuje licznik)

100KM przebieg 210kkm(tyle pokazuje licznik)

olej ELF 5W30 wymieniany raz w roku przy przebiegu do 30kkm

brak awarii.

Obroty silnika podczas stałej prędkości około 1800-2400(najlepiej 2tyś.) praca poniżej 1600 uznawana za szkodliwą.

Wydaje mi się że w renówkach zacierane są silniki, bo obroty są zbyt niskie i nie ma odpowiedniego ciśnienia oleju żeby dobrze smarować 4 cylinder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to znaczy dłuższa meta?

> ja mam 2 meganki 1,5 Dci

> 86KM, przebieg 230kkm (tyle pokazuje licznik)

> 100KM przebieg 210kkm(tyle pokazuje licznik)

> olej ELF 5W30 wymieniany raz w roku przy przebiegu do 30kkm

> brak awarii.

> Obroty silnika podczas stałej prędkości około 1800-2400(najlepiej 2tyś.) praca poniżej 1600

> uznawana za szkodliwą.

> Wydaje mi się że w renówkach zacierane są silniki, bo obroty są zbyt niskie i nie ma odpowiedniego

> ciśnienia oleju żeby dobrze smarować 4 cylinder.

Nie bez powodu, te silniki padaja jak muchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od znajomych dowiedziałem się, że Zawiercie to wysyp igiełek ja tam nawet nie oglądam samochodów

> Ale może to auto będzie wyjątkiem... Ale coś cena niska wg mnie jak za ten rocznik... za taką cenę

> to idzie kupić z 2008/9r Megane

Cena niska bo pewnie ktoś się z nim buja jakiś czas. Ja rok temu z 2011 r z takim samym przebiegiem sprzedałem ze stratą i poszła do Rosji, bo w PL każdy mawiał, że przebieg duży jak na rocznik. Samochód fajny, pakowny, silnik zaspokaja się paroma kroplami ropy, dynamika znośna do normalnego poruszania się.

Jak masz więcej kasy to za niespełna 30 tys mogę dać Ci namiar na 1.9 po czipie na 160KM w bdb stanie, z alusami z 2009r z mniejszym, oryg przebiegiem i bezwypadkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teście napalili się na ten samochód..... megane III

Czasem mam okazję jeździć niespełna roczną Meganką III. Ten kompakt jest zwyczajnie słaby pod każdym względem. Jest małe, ma tragiczny układ kierowniczy, ma niewygodne fotele, jest głośny (1.6 benzyna) i do tego nie jedzie, ogólnie jest takie nijakie grinser006.gif. Dużo lepszy w prowadzeniu jest stary Golf V a nawet 13- letnia Foka zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.