Skocz do zawartości

Ile tylnych świateł może mieć naczepa w zestawie?


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> z tyłu? a z przodu to już istna udręka czasami - jak UFO normalnie.

Co zrobisz? Folklor taki. A ile kolorowych lampek jest w kabinach.

Poza tym z tym oświetleniem to jest chyba tak, że co nie jest zabronione to jest dozwolone. Byleby nie zagrażało jakoś bezpieczeństwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mnie naszło po wczorajszej kilkusetkilometrowej podróży - nie ma ograniczeń?

> Co drugi "tir" oświetlony z tyłu jak choinka...

Z tyłu, jak z tyłu.

Często z przodu mają po kilkanaście świecidełek no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mnie naszło po wczorajszej kilkusetkilometrowej podróży - nie ma ograniczeń?

> Co drugi "tir" oświetlony z tyłu jak choinka...

Pozycyjnych to pewnie ile się zmieści, ograniczenia są chyba tylko odnośnie stopów i kierunków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ograniczyć ustawowo do "zwykłych" świateł + obrysowe na krawędziach i po temacie.

Jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Żródło

W tabeli jest tam wszystko opisane. To co jest obowiązkowe ma być, a jak ktoś sobie coś zamontuje dodatkowo i jakoś rażąco nikomu ani niczemu to nie zagraża to po co zabraniać.

Nie spotkałem się jeszcze z oświetleniem w ciężarówce, które by mi jakoś przeszkadzało i utrudniało jazdę.

Bardziej bym był za corocznym przeglądem przyczep lekkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie spotkałem się jeszcze z oświetleniem w ciężarówce, które by mi jakoś przeszkadzało i utrudniało

> jazdę.

Wystarczy jazda po zmroku w deszcz - jak wczoraj. Pada deszcz, dodatkowo woda wali spod kół innych aut i widzisz daleko przed sobą kilkanaście czerwonych świateł. Pierwsza myśl - coś się dzieje i wszyscy hamują. Podjeżdżasz bliżej - nie, to tylko naczepa choinka stworzyła wrażenie. sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mnie naszło po wczorajszej kilkusetkilometrowej podróży - nie ma ograniczeń?

> Co drugi "tir" oświetlony z tyłu jak choinka...

A to jest ciekawy problem, bo miśki wydają się nie być zainteresowani choinkami na ciężarówkach (mi to osobiście nie przeszkadza), ale spróbuj sobie na osobówce powiesić coś dodatkowego oprócz DRL to Cię co drugi patrol będzie zatrzymywał (żeby nie było - jestem przeciwny agro-tuningowi w postaci niebieskich diod wink.gif ),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy jazda po zmroku w deszcz - jak wczoraj. Pada deszcz, dodatkowo woda wali spod kół innych

> aut i widzisz daleko przed sobą kilkanaście czerwonych świateł. Pierwsza myśl - coś się dzieje

> i wszyscy hamują. Podjeżdżasz bliżej - nie, to tylko naczepa choinka stworzyła wrażenie.

pomyśl tak. zlikwidowaliby coś, co Ci przeszkadza, to zaczęłaby Ci przeszkadzać inna pierdoła. nic nie poradzisz, taki charakter. postaraj się wyluzować ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to jest ciekawy problem, bo miśki wydają się nie być zainteresowani choinkami na ciężarówkach (mi

> to osobiście nie przeszkadza), ale spróbuj sobie na osobówce powiesić coś dodatkowego oprócz

> DRL to Cię co drugi patrol będzie zatrzymywał (żeby nie było - jestem przeciwny agro-tuningowi

> w postaci niebieskich diod ),

Jak z przodu dasz postoje, z boku pomarańczowe obrysowe, z tyłu czerwone to nikt Ci nic nie zrobi. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale spróbuj sobie na osobówce powiesić coś dodatkowego oprócz

> DRL to Cię co drugi patrol będzie zatrzymywał

Jako autor, wykonawca, posiadacz i użytkownik bocznych pozycyjnych (takie żółte co mają autobusy, ciężarówki inne długie pojazdy grinser006.gif) we fiaciku uno nie mogę potwierdzić Twojej tezy. Panowie nie dość, że nigdy na przestrzeni kilku lat mnie nie zatrzymali, to nawet patrol drogówki przy delikatnej kolizji (byłem poszkodowanym, sprawca zwiał, ale go dopadli w yamce grinser006.gifcfaniaczek.gif) nic o oświetleniu nie wspomniał.

Żadnych uwag nie miał też diagnosta, tyle tylko, że te lampy miały stosowny symbol homologacji (SM1 ? hmm.gif) i były zamontowane zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy jazda po zmroku w deszcz - jak wczoraj. Pada deszcz, dodatkowo woda wali spod kół innych

> aut i widzisz daleko przed sobą kilkanaście czerwonych świateł. Pierwsza myśl - coś się dzieje

> i wszyscy hamują. Podjeżdżasz bliżej - nie, to tylko naczepa choinka stworzyła wrażenie.

A co byś powiedział, jakby jeszcze na przeciwmgielnych jechał hehe.gifhehe.giffacepalm%5B1%5D.gif

Generalnie nie bardzo wiem w czym widzisz problem - rzadko kiedy trafiają się takie jak choinka, dużo częściej to dodatkowe oświetlenie jest całkiem fajnie i trochę zmienia monotonię jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tyłu? a z przodu to już istna udręka czasami - jak UFO normalnie.

Tirowcy coś mają jakąś zajawkę na tle światełek. codziennie mijam się z gościem, który ma na tylnej ścianie kabiny (wewnątrz) taki jebitny symbol SCANIA z tym orzełkiem. Jarzy tak, że najpierw z daleka widzę to, a dopiero po chwili obrysówki na dachu. rotfl.gif Sam w pracy jeżdżę ciężarówką i w życiu bym takiego czegoś nie powiesił. Toż to musi się w szybie odbijać jak diabli panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy jazda po zmroku w deszcz - jak wczoraj. Pada deszcz, dodatkowo woda wali spod kół innych

> aut i widzisz daleko przed sobą kilkanaście czerwonych świateł. Pierwsza myśl - coś się dzieje

> i wszyscy hamują. Podjeżdżasz bliżej - nie, to tylko naczepa choinka stworzyła wrażenie.

A co mi przeszkadzają jakieś światła daleko przede mną? Tym bardziej, że pojazd przemieszcza się w tę samą stronę co ja.

Woda leje się spod kół? Mam wycieraczki. Jak nie ma sensu wyprzedzać to nie wyprzedzam i jadę sobie daleko od niego, a jak jest okazja to wyprzedzam i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła w Polsce to jest jakieś nieporozumienie;

w deszczu jada na dziennych, we mgle to samo a jak jest dobra pogoda to mają właczone wszystko co się da sciana.gif

Co do Światełek, jeśli na przodzie sa białe na boku żółte a z tyłu czerwone to policja w całej Europie się nie przyczepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Światła w Polsce to jest jakieś nieporozumienie;

Takie same jak w reszcie Europy niewiem.gif

> w deszczu jada na dziennych, we mgle to samo a jak jest dobra pogoda to mają właczone wszystko co

> się da

Tak ogólnie powyższe nie jest prawdą, natomiast faktem jest, że niektórzy jeżdżą na dziennych niezależnie od wszystkiego - no, ale od tego to powinna być policja i badania obowiązkowe, ponieważ tyczy to zazwyczaj przypadku dokładaczy chińszczyzny, bo im świecenie mózgi wypala i samochody się niszczą.

> Co do Światełek, jeśli na przodzie sa białe na boku żółte a z tyłu czerwone to policja w całej

> Europie się nie przyczepi.

Otóż to. Ciężarówki o którym mowa jeżdżą po całej Europie palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy jazda po zmroku w deszcz - jak wczoraj. Pada deszcz, dodatkowo woda wali spod kół innych

> aut i widzisz daleko przed sobą kilkanaście czerwonych świateł. Pierwsza myśl - coś się dzieje

> i wszyscy hamują. Podjeżdżasz bliżej - nie, to tylko naczepa choinka stworzyła wrażenie.

i o to chodzi , zauważyłeś , zwolniłeś , zachowałeś szczególną ostrożność , nie zagapiłeś się i nie wjechałeś w tył - cel lampek osiągnięty grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak z przodu dasz postoje, z boku pomarańczowe obrysowe, z tyłu czerwone to nikt Ci nic nie zrobi.

miałem na myśli to, że jakby się powiesiło analogicznie jak mają kierowcy ciężarówek choinkę z przodu to by się przez miasto nie przejechało bez zabrania DR oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.