Skocz do zawartości

pilarka łańcuchowa - ktoś poleci/muszę kupić


Rszczotka

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko, bo okazało się że moja już jednak nie pójdzie, brak kompresji, chyba się zatarła,

Ni chce wydać fury piniędzy, więc ma być nisko kosztowa, może ktoś kupował ostatnio?

Użytkowanie to drewno kominkowe i trochę palet czasami do pocięcia - rocznie ja wiem jakieś 5 do 6 m3

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niezła zaskoczenie, też nie wiedziałem, wpisałem w wyszukiwarkę i powiedziała że tam taka znajdę.

> to są normalnie jaja:)

Tylko pewnie na stanie nie będą mieli. Masa sprzętów jedzie do nich z magazynu pod konkretnego klienta, który kupił przez sklep online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko, bo okazało się że moja już jednak nie pójdzie, brak kompresji, chyba się zatarła,

> Ni chce wydać fury piniędzy, więc ma być nisko kosztowa, może ktoś kupował ostatnio?

> Użytkowanie to drewno kominkowe i trochę palet czasami do pocięcia - rocznie ja wiem jakieś 5 do 6

> m3

> Dzięki

Ja kupiłem w zeszłym roku NAC'a spalinowego w OBI za jakies 350zł.

Na chwilę obecną wyciąłem około 20 drzew po śrddnio 160-200cm w obwodzie, a potem ciąłem je na kawałki po 2,5 metra długości.

A jeszcze ponad rok gwarancji został więc jak ma być budżetowo to mogę polecić.

Model mogę podać potem bo obecnie sprzęt jest na działce. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem w zeszłym roku NAC'a spalinowego w OBI za jakies 350zł.

> Na chwilę obecną wyciąłem około 20 drzew po śrddnio 160-200cm w obwodzie, a potem ciąłem je na

> kawałki po 2,5 metra długości.

> A jeszcze ponad rok gwarancji został więc jak ma być budżetowo to mogę polecić.

> Model mogę podać potem bo obecnie sprzęt jest na działce.

Akurat za takie pieniądze też moge NAC-a polecić . Mam od 4 lat kose spalinową a w ubiegłym roku kupiłem pilarke spalinową . Nie jest szczyt profesjonalizmu ale działa i najważniejsze że serwis (przynajmniej u mnie) działa prawie od ręki i ma wszystkie częsci zamienne . Do serwisu jeździłem nie dlatego że się coś zepsuło tylko przez moja głupotę grinser006.gif ale tego nie będę opisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli ma byc tania i niezawodna to kup elektryczna

Tak przy okazji spytam: czy nadal wszystkie pilarki elektryczne mają ograniczenia w czasie używania rzędu np. 15 minut pracy ciągłej i 45 minut odpoczynku? czy może są już robione modele z odpowiednim chłodzeniem, które umożliwia pracę bez ograniczeń?

Oczywiście jak ktoś nie przeczyta instrukcji, albo piktogramów na obudowie pilarki, to potem można słyszeć: co to za bubel - ciąłem godzinę i się spaliła hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak przy okazji spytam: czy nadal wszystkie pilarki elektryczne mają ograniczenia w czasie używania

> rzędu np. 15 minut pracy ciągłej i 45 minut odpoczynku? czy może są już robione modele z

> odpowiednim chłodzeniem, które umożliwia pracę bez ograniczeń?

> Oczywiście jak ktoś nie przeczyta instrukcji, albo piktogramów na obudowie pilarki, to potem można

> słyszeć: co to za bubel - ciąłem godzinę i się spaliła

Nigdy nie tnę godziny ciągiem. Potnę konar czy deskę, przyniosę sobie następny itd. Niby praca ciągła ale z przerwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie tnę godziny ciągiem. Potnę konar czy deskę, przyniosę sobie następny itd. Niby praca

> ciągła ale z przerwami.

Właśnie o to chodzi. Dopóki np. w ciągu godziny nie przekroczysz w sumie 15 minut czystej pracy to jest ok. Gorzej, jak przyniesiesz sobie kilkanaście grubych pni i zaczniesz je ciąć w faktycznym trybie ciągłym, bez żadnych przerw. Wtedy po 15 minutach powinno się przerwać robotę, żeby nie zniszczyć pilarki. W kilku sprzętach, co używałem - wszędzie były takie ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem w zeszłym roku NAC'a spalinowego w OBI za jakies 350zł.

> Na chwilę obecną wyciąłem około 20 drzew po śrddnio 160-200cm w obwodzie, a potem ciąłem je na

> kawałki po 2,5 metra długości.

> A jeszcze ponad rok gwarancji został więc jak ma być budżetowo to mogę polecić.

> Model mogę podać potem bo obecnie sprzęt jest na działce.

Dokładnie, na takie ilości drewna NAC, Harder (to nie to samo?) spokojnie powinny wystarczyć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim uzytkowaniu zajechalem juz cos z casto (kosztowalo 300 zl i w tamtych czasach

bylo najtansza pilarka (padlo na 1 drzewie)

electroluxa (partner) z obi za 400 zl (pękł cylinder po 3latach)

i obecnie żywot kończy nac - tez po 3 latach( ciezko z odpalaniem, dusi sie przy dodawaniu gazu)

także następna chyba bedzie stihl,husqvarna albo cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i obecnie żywot kończy nac - tez po 3 latach( ciezko z odpalaniem, dusi sie przy dodawaniu gazu)

prawdopodobnie masz rozregulowane coś na gaźniku.

MIałem tak z kosą - okazało się, że puściła uszczelka pod gaźnikiem i ssało lewe powietrze do cylindra. Cięzko było odpalić a i mocy nie bardzo miała. Okładka z bloku technicznego i kilka minut = nowa uszczelka + silikon temperaturowy przy montaż i śmiga, że hej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> minut = nowa uszczelka + silikon temperaturowy przy montaż i śmiga, że hej

mozliwe ze masz racje - zaczalem od nowego filtra powietrza i regulacji gaznika

poprawiło się ale może na 2 cięcia także możliwe że gdzieś lapie lewe

tyle ze taki wlasnie jest ten sprzet drobne niedociagniecia zniechecaja po pewnym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mozliwe ze masz racje - zaczalem od nowego filtra powietrza i regulacji gaznika

> poprawiło się ale może na 2 cięcia także możliwe że gdzieś lapie lewe

> tyle ze taki wlasnie jest ten sprzet drobne niedociagniecia zniechecaja po pewnym czasie

Potwierdzam, że NAC szału nie robi. 3 rok leci, kilka razy w serwisie był, na gwarancji zmieniany silnik. Mam na wsi również kosę spalinową, też bezproblemowa nie jest. 3 pilarkę tanią dojeżdżam i kolejna będzie makita, husqvarna lub sthil. Bo czasami jak akurat potrzebna to w połowie roboty nie domaga i trzeba dołożyć stówkę-półtorej na serwis, po pewnym czasie się nazbierało. Firmówki są mniej awaryjne co widzę po chłopakach robiących w dekarstwie czy stolarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może pilarka firmy partner cię zainteresuje dobry sprzęt do amatorskiego uzytku za dobra cene. Serwisuje to husqwarna części na pęczki i nie jest to jednorazowe uzadzenie da się wszystko naprawić.

Mam na działce juz (model 351) kilka lat i działa jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Tesco jest cos w promocji za 199 jakieś ",walbro" czy cos. Od 29.01

Kupiłem kiedyś w OBI CMI czy jakoś tak...ścięliśmy przy naszej działce grubą topolę, koleś za pocięcie chciał ok 300zł, więc kupiłem piłę za 200zł i pociąłem ją, służyła potem jeszcze rok. W końcu padł chyba moduł zapłonowy, nigdzie nie do dostania.Swoją rolę spełniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może pilarka firmy partner cię zainteresuje dobry sprzęt do amatorskiego uzytku za dobra cene.

> Serwisuje to husqwarna części na pęczki i nie jest to jednorazowe uzadzenie da się wszystko

> naprawić.

> Mam na działce juz (model 351) kilka lat i działa jak nalezy

Partner, mc culloh....szału nie robi, postawiłbym znak równości do Naca (tak miałem Mc Culloha serii 4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może pilarka firmy partner cię zainteresuje dobry sprzęt do amatorskiego uzytku za dobra cene.

> Serwisuje to husqwarna części na pęczki i nie jest to jednorazowe uzadzenie da się wszystko

> naprawić.

Byłem w szoku jak zobaczyłem etykiete , to tak jak Skil z bebechami Boscha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Partner, mc culloh....szału nie robi, postawiłbym znak równości do Naca (tak miałem Mc Culloha

> serii 4).

rozbierałeś kiedys takiego partnera?

bo ja kilkukrotnie i nie jest źle do tego nie jest to jednorazowa pilarka. Wszystkie czesci sa dostepne na rynku o serwisach nie wspomne smile.gif

Jak juz wczesniej wspominałem jest to piła do amatorskiego uzytku a nie do wycinki w lasach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem w zeszłym roku NAC'a spalinowego w OBI za jakies 350zł.

> Na chwilę obecną wyciąłem około 20 drzew po śrddnio 160-200cm w obwodzie, a potem ciąłem je na

> kawałki po 2,5 metra długości.

> A jeszcze ponad rok gwarancji został więc jak ma być budżetowo to mogę polecić.

> Model mogę podać potem bo obecnie sprzęt jest na działce.

Pompka smarowania cały czas sprawna? Jedna starcza tak na te 20 drzew + pocięcie no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozbierałeś kiedys takiego partnera?

Mcculloha rozbierałem, a jest to to samo.

> bo ja kilkukrotnie i nie jest źle do tego nie jest to jednorazowa pilarka. Wszystkie czesci sa

> dostepne na rynku o serwisach nie wspomne

> Jak juz wczesniej wspominałem jest to piła do amatorskiego uzytku a nie do wycinki w lasach

Ja nie twierdzę że jest to złe...z budżetowych i owszem, aczkolwiek tak jak napisałem, znak równości z nac-kiem można stawiać. Do amatorskiego użytku i owszem, ale co jakiś czas trzeba dołozyć stówkę czy półtorej na regulację, drobne wymiany itd. MCCulloh był w serwisie na gwarancji chyba z 4 czy 5 razy, a to jest to samo co Partner. Kupiony był bo niby w środku HQ siedzi, co jest prawdą "połowiczną". I tak właśnie kalkulując na przestrzeni lat to nie jestem do końca przekonany czy lepiej coś ori czy tańszego i męczyć przez gwarancję. Najgorsze jest to, że te tańsze potrafią się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie np pojechałem do lasu na działkę, sosna ścięta, a do pocięcia już nie starczyło piły, 2 tyg w serwisie...trochę drażniąca taka praca.

W jednym sklepie mocno koleś polecał Shindaiwę-miał ktoś styczność?Pilarki nie tanie, ale podobno pełny japończyk i bdb wyrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.