Skocz do zawartości

Zmiana taryfy budowlanej na normalną


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

> Pytanie proste czy udało się komuś tego dokonać (i gdzie), bez odbioru budynku ?

> Podobno różnie bywa, jestem po pierwszej kłótni w RWE, zobaczymy co z tego wyniknie.

Nie było większego problemu.

Gdy już zwinąłem pajęczynę na słupach i podłączyłem się do nowej linii, to udało się też zmienić taryfę.

Wystarczyło oświadczenie, że budynek nadaje się do zamieszkania i nie będzie wykorzystywany w innym celu.

Wcześniej wszelkie formalności załatwił elektryk, który podłączał dom do nowej linii.

Więc jeśli masz jeszcze coś do zrobienia, to weź miejscowego elektryka, który ma chody u lokalnego dystrybutora prądu i przygotuje grunt u paniuś z obsługi klienta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie było większego problemu.

> Gdy już zwinąłem pajęczynę na słupach i podłączyłem się do nowej linii, to udało się też zmienić

> taryfę.

> Wystarczyło oświadczenie, że budynek nadaje się do zamieszkania i nie będzie wykorzystywany w innym

> celu.

> Wcześniej wszelkie formalności załatwił elektryk, który podłączał dom do nowej linii.

> Więc jeśli masz jeszcze coś do zrobienia, to weź miejscowego elektryka, który ma chody u lokalnego

> dystrybutora prądu i przygotuje grunt u paniuś z obsługi klienta

Łącze docelowa i taryfa to rozdzielne rzeczy.

Gdzie, tnz w jakiej firmie zmieniałeś taryfę ?

Z elektrykami już wiele się nie załatwi, bo czy on czy jak musi to iść przez dział obsługi klienta tongue.gif. Niestety ja trafiłem na "doświadczonego", który wszystko wiedział najlepiej facepalm%5B1%5D.gif

Ja dom mam skończony, instalację też na którą mam zrobiony raport badania rezystancji, itd. Niestety głąby żądają odbioru budynku i nie trafi do nich arg, że budynków jednorodzinnych się nie odbiera tylko zgłasza, więc nie mam żadnych papierów a zdjęcie koperty z wysłanym wniosków się nie liczy grinser006.gif. Oczywiście wszelkie oświadczenia o skończeniu budynku wpisy w DzB o zakończeniu prac budowlanych, instalacyjnych i wykończeniowych podpisanych przez kierownika są nie istotne.

Ma być protokół odbioru budynku mlotek.gif, jako przykład pan pokazał mi taki protokół .. odbiór budynku wielorodzinnego przez developera facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie proste czy udało się komuś tego dokonać (i gdzie), bez odbioru budynku ?

> Podobno różnie bywa, jestem po pierwszej kłótni w RWE, zobaczymy co z tego wyniknie.

W Tauronie zero problemów. Pani tylko zapytała czy są już drzwi i okna. Jeżeli tak to dajemy taryfę docelową. I tyle było rozmowy ok.gif

Odbioru budynku brak zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u nas albo odbiór budynku albo meldunek. Inaczej się nie da

Co za glupoty, czytalem ze potrafia wymagac zdjecia tynkow z instalacjami facepalm%5B1%5D.gif. Meldunek to akurat ja mialem jak tam domu jeszcze nie bylo, wiec gdzie ta sprawiedliwosc mlotek.gif. Ludzie potrafia walczyc nawet w sadzie z ZE i wygrywaja, nawet ZE zwraca za caly okres budowy, ale czy nie mozna poprostu dzialac po ludzku tongue.gif

Napisalem do regulatora w tej sprawie, zobaczymy czy sie doczekam na odpowiedz, niektore "ZE" potrafia nawet nazywac ta taryfe "moja firma" angryfire.gif i wciskac dla inswestorow prywatnych. Czesto ludzie buduja sami latami i placa za ten super prad budowlany.

Operatorow telko za kazdy grosz scigaja w rozliczeniach, pilnuja umow i ich realizacji, a w ZE takie walki przechodza i regulator energetyki ma to gdzies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie proste czy udało się komuś tego dokonać (i gdzie), bez odbioru budynku ?

> Podobno różnie bywa, jestem po pierwszej kłótni w RWE, zobaczymy co z tego wyniknie.

Ja mam taryfę G12W - nie mam odebranego budynku (jeszcze, chociaż mam już komplet dokumentacji). Nie miałem taryfy budowlanej, bo przyłaczyli mnie już jak mieszkałem zlosnik.gif ale myślałem, że będę zmuszony do budowlanej. Pani w BOKu zapytała tylko, czy budynek jest już w fazie ukończenia - skoro tak, to nie widzi potrzeby taryfy budowlanej, musiałem tylko podpisać oświadczenie, że budynek nadaje się do zamieszkania.

Sąsiedzi, którzy mieli SSZ w momencie podpisywania umowy, również nie mają taryfy budowlanej. Podpisali oświadczenie i już wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u nas albo odbiór budynku albo meldunek. Inaczej się nie da

Aha....nieprawda grinser006.gif

Ja mam budynek bez odbioru, co prawda jestem zameldowany, ale śasiedzi w fazie budowy nie są zameldowani ani nie mają odbioru (bo nawet ocieplenia jeszcze nie mają wink.gif) a taryfa normalna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie to samo, Tauron bez odbioru nie chce zmienic taryfy.

> A gdyby zmienic operatora ? Moze przy przepisywaniu umowy przeszlaby ta zmiana?

Nie zmienisz operatora, to jest tzw umowa kompleksowa na dostawe i dystrybucje tongue.gif.

Musisz sie uzbroic w cieprliwosc i walczyc z nimi, na forum elektrody jest obszerny watek nt, gosc wywalczyl swoje wlacznie ze wstecznym rozliczeniem, ale wyslal chyba z 10 pism do nich.

Niestety jest tak ze jedne "ZE" nie robia problemow inne robia, mozesz jeszcze sprobowac pojsc jeszcze raz, moze na kogos innego trafisz .. tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie proste czy udało się komuś tego dokonać (i gdzie), bez odbioru budynku ?

> Podobno różnie bywa, jestem po pierwszej kłótni w RWE, zobaczymy co z tego wyniknie.

Takie laickie pytanie mam...

Czym się różni taryfa budowlana od normalnej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.