Skocz do zawartości

Specjaliści od detalingu - szykowanie auta


Blues_Brother

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Panowie znawcy od detalingu i szykowania do sprzedaży, potrzebuję pomocy.

kupiłem auto używane, nota bene jestem bardzo zadowolony, i tak przez parę dni bardzo ładnie pachniało z nawiewów - dla mnie coś jak new car (jakby zapach mógł mieć kolor to byłby to niebieski grinser006.gif).

pytałem sprzedającego ale nie pamięta grinser006.gif.

Po paru dniach zapach się ulotnił (czy może mieć to związek z filtrem kabinowym?) i małżonka mi głowę truje co tak ładnie pachniało smile.gif

w aucie nie wisiały żadne choinki, zapachy samochodowe itp itd. w nawiewach też nie było żadnych buteleczek z tajemniczymi płynami.

jak zrobić abym miał tak na stałe? coś się wstrzykuje do nawiewów? pomóżcie bo to nie to samo auto smile.gif

aha, auto to VW jeśli to ma znaczenie.

Pomocy,

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> Panowie znawcy od detalingu i szykowania do sprzedaży, potrzebuję pomocy.

> kupiłem auto używane, nota bene jestem bardzo zadowolony, i tak przez parę dni bardzo ładnie

> pachniało z nawiewów - dla mnie coś jak new car (jakby zapach mógł mieć kolor to byłby to

> niebieski ).

> pytałem sprzedającego ale nie pamięta .

> Po paru dniach zapach się ulotnił (czy może mieć to związek z filtrem kabinowym?) i małżonka mi

> głowę truje co tak ładnie pachniało

> w aucie nie wisiały żadne choinki, zapachy samochodowe itp itd. w nawiewach też nie było żadnych

> buteleczek z tajemniczymi płynami.

> jak zrobić abym miał tak na stałe? coś się wstrzykuje do nawiewów? pomóżcie bo to nie to samo auto

> aha, auto to VW jeśli to ma znaczenie.

> Pomocy,

> pozd

Miałeś po prostu świeżo odgrzybioną klimę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiłem auto używane,tak przez parę dni bardzo ładnie

> pachniało z nawiewów - dla mnie coś jak new car (jakby zapach mógł mieć kolor to byłby to

> niebieski ).

> aha, auto to VW jeśli to ma znaczenie.

To był zapach technologii... grinser006.gifhehe.gifbiglaugh.gif

288219849-VW-BlueMotion-Technologies-Logo.jpg

Tak mi się skojarzyło 270751858-jezyk.gif

> Pomocy,

> pozd

post-109606-14352528445876_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co Ci mogę podpowiedzieć to to że "ochlapałem" auto na myjce samoobsługowej przy Kauflandzie więc może to ta chemia do mycia tak pachnie niewiem.gif (opcja woskowanie nie była użyta więc to na pewno nie zapach wosku)

Lub ewentualnie pachniało po płynie do mycia szyb o takim :

ShotType1_328x328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie walcz z nimi facepalm%5B1%5D.gif bo nie da się wygrać.

ale zapach był genialny, i z nadmuchów dawało, więc to nie płyn do mycia szyb.Na razie chodzę po sklepach i kupuję, może trafię.

Może to były perfumy jakieś bo parę dni pachniało, a zapach samochodowy tak długo się nie utrzymuje. niewiem.gif

Dobrze że o odgrzybianiu piszesz, to na wiosnę przeprowadzę wraz z ozonowaniem. piwo.gif

pozd

p.s. żeby było jasne grinser006.gif, z auta jestem zadowolony, z obsługi przy sprzedażowej także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> Panowie znawcy od detalingu i szykowania do sprzedaży, potrzebuję pomocy.

> kupiłem auto używane, nota bene jestem bardzo zadowolony, i tak przez parę dni bardzo ładnie

> pachniało z nawiewów - dla mnie coś jak new car (jakby zapach mógł mieć kolor to byłby to

> niebieski ).

> pytałem sprzedającego ale nie pamięta .

> Po paru dniach zapach się ulotnił (czy może mieć to związek z filtrem kabinowym?) i małżonka mi

> głowę truje co tak ładnie pachniało

> w aucie nie wisiały żadne choinki, zapachy samochodowe itp itd. w nawiewach też nie było żadnych

> buteleczek z tajemniczymi płynami.

> jak zrobić abym miał tak na stałe? coś się wstrzykuje do nawiewów? pomóżcie bo to nie to samo auto

> aha, auto to VW jeśli to ma znaczenie.

> Pomocy,

> pozd

A może był poperfumowany filrt p-pyłkowy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu z nawiewów bo tak jak napisałem nic nie było psikane a jedynie "ochlapane" na myjce więc może to ten zapach chemii ale jeżeli to to to nawet nie poczułem bo auto "ochlapałem" wieczorem po robocie (mamy masakryczną drogę) i odstawiłem staremu właścicielowi.

Więc albo to ta chemia albo ten płyn do szyb bo akurat ten ładnie pachnie ok.gif

Ewentualnie zapraszam na myjkę obok Kauflanda jeżeli to ta chemia to sobie umyjesz na zapas biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam coś od siebie.

Mam właśnie taki niesamowity zapach, jest właśnie niebieski.

Odlane to mam z salonu Porsche jak u nich znajomy robił remont. Zapach niesamowity. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć co to jest. Chętnie kupił bym tego ile się da.

Ostatecznie poproszę znajomego żeby podjechał tam jeszcze raz i poprosił żeby znowu troche odlali. Wszystkie samochody tym psikali i zapach nieziemski!

Mam już ostatnie pół butelki po płynie do okien sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np takim

> Do nabycia na wielu stacjach benzynowych i w sklepach z akcesoriami za 15-20 zł, po psiknięciu w

> kratki wentylacyjne zapach utrzymuje sie co najmniej przez 48 h

Ale może zacznij czytać ze zrozumieniem.

Wyraźnie napisałem że auto nie było picowane do sprzedaży poza "spłukaniem" na myjni i to też nie z powodu sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.