Skocz do zawartości

jak dbać o wtryski w dieslu?


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, no właśnie jakie rady macie? Tankować tylko na "znanych" i dobrych stacjach to wiem... dolewać raz na jakiś czas dodatku do czyszczenia? Jeśli tak to jaki polecacie i co ile? Gonić co jakiś czas auto na trasie...co ile i jak? smile.gif

Pozdrawiam i z góry dzięki

P.S.Oczywiście filtry obowiązkowo dobrej firmy to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej, no właśnie jakie rady macie? Tankować tylko na "znanych" i dobrych stacjach to wiem... dolewać

> raz na jakiś czas dodatku do czyszczenia? Jeśli tak to jaki polecacie i co ile? Gonić co jakiś

> czas auto na trasie...co ile i jak?

> Pozdrawiam i z góry dzięki

> P.S.Oczywiście filtry obowiązkowo dobrej firmy to wiem.

Co do dolewania to sa rożne szkoły. Ja dolewalem te lepsze dodatki Liqui Molly i chyba Millers i nie stwierdziłem różnic. Ogólnie to przede wszystkim się nie przejmować za bardzo 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej, no właśnie jakie rady macie? Tankować tylko na "znanych" i dobrych stacjach to wiem... dolewać

> raz na jakiś czas dodatku do czyszczenia? Jeśli tak to jaki polecacie i co ile? Gonić co jakiś

> czas auto na trasie...co ile i jak?

> Pozdrawiam i z góry dzięki

> P.S.Oczywiście filtry obowiązkowo dobrej firmy to wiem.

że co? a to jakoś trzeba dbać? jeździć normalnie i się nie przejmować ok.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do dolewania to sa rożne szkoły. Ja dolewalem te lepsze dodatki Liqui Molly i chyba Millers i

> nie stwierdziłem różnic. Ogólnie to przede wszystkim się nie przejmować za bardzo

Kiedyś dolewałem STP chyba czy jakoś tak do czyszczenia wtrysków w benzynie, nie znam opinii co do diesla. Tak myślałem, że co parę baków jeden zalać na full ropą i wlać tenb specyfik...jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś dolewałem STP chyba czy jakoś tak do czyszczenia wtrysków w benzynie, nie znam opinii co do

> diesla. Tak myślałem, że co parę baków jeden zalać na full ropą i wlać tenb specyfik...jest

> sens?

nie znam nikogo kto by czegokolwiek dolewal , a większość znajomych ma diesle... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś dolewałem STP chyba czy jakoś tak do czyszczenia wtrysków w benzynie, nie znam opinii co do

> diesla. Tak myślałem, że co parę baków jeden zalać na full ropą i wlać tenb specyfik...jest

> sens?

A tak... stp też testowałem. Ostatnio często czyta się o dodawaniu oleju 2T do ropy i jego ponoć wspaniałych właściwościach. Coraz częściej jednak wydaje mi się, że to kwestia szcześcia - jak coś ma paść, to i tak padnie niezakeżnie od dodatkowych zabiegów. Dodatek do paliwa raz na kilka tankowań w każdym razie nie zaszkodzi - czy pomoże niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej, no właśnie jakie rady macie? Tankować tylko na "znanych" i dobrych stacjach to wiem... dolewać

> raz na jakiś czas dodatku do czyszczenia? Jeśli tak to jaki polecacie i co ile? Gonić co jakiś

> czas auto na trasie...co ile i jak?

> Pozdrawiam i z góry dzięki

> P.S.Oczywiście filtry obowiązkowo dobrej firmy to wiem.

tankuj w kanistry i filtruj paliwo ok.gif

jest typ na innym forum co tak robi od x lat hehe.gif a auto to stary ford td

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej, no właśnie jakie rady macie? Tankować tylko na "znanych" i dobrych stacjach to wiem... dolewać

> raz na jakiś czas dodatku do czyszczenia? Jeśli tak to jaki polecacie i co ile? Gonić co jakiś

> czas auto na trasie...co ile i jak?

> Pozdrawiam i z góry dzięki

> P.S.Oczywiście filtry obowiązkowo dobrej firmy to wiem.

Mój TDI 115KM PD jeździł długi czas po mieście, wokół komina i na niskich biegach było widać że delikatnie przykopci. Obecnie jeździ nim mój ojciec głównie po autostradzie, co 4-5kkm lejemy stp do wtrysków i kopcenia już nie widać. Ale mam wrażenie że to dzięki jeździe autostradowej bo w miesiącu robi 2000km w takim trybie, reszta do pracy 8-9km. Nie oczekiwałbym cudów po dodatkach, ale my lejemy bo 20zł to żaden wydatek. ok.gif

No i w Passacie na liczniku widnieje 320kkm a myślę że jeszcze "stówka" jest zrzucona. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Był tu ostatnio wątek o dolewaniu oleju 2T do ropy.

po przeczytaniu wątku wlałem na próbę ten 2t z orlenu do cdi 1litr rozlałem na trzy 100l baki

silnik na wolnych ciszej klepie, spalanie nie spadło, za to przestał puszczać bąka przy mocnym but.gif, jeden minus - strasznie śmierdzą spaliny spineyes.gif

przebieg 900kkm, wtryski fabryka jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewam V-power i według mnie to w zupełności wystarczy. A to czy będzie to miało jakiś wpływ na silnik czy nie to nie potrafię stwierdzić.

Liczę po cichu, że coś tam pomoże. Tylko to mi pozostało, bo nie będę miał możliwości porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po przeczytaniu wątku wlałem na próbę ten 2t z orlenu do cdi 1litr rozlałem na trzy 100l baki

> silnik na wolnych ciszej klepie, spalanie nie spadło, za to przestał puszczać bąka przy mocnym ,

> jeden minus - strasznie śmierdzą spaliny

> przebieg 900kkm, wtryski fabryka jeszcze

Czyli jest jak ma być - spalanie wcale nie ma spadać. Niektórzy twierdzą, że dobrze jeśli nie wzrośnie - po części racja bo lanie 2T to jakby nie było kastracja liczby cetanowej. Przy stosunku 1:300 na szczęście pomijalna. Zaleca się lać właśnie w przedziale 1:200-1:300. Kopci mniej prawdopodobnie przez nieco wyższą temperaturę spalania, przez co ON spala się "czyściej" i powstaje mniej sadzy. Dodatkowo - czego już nie widać - można mieć nadzieję na lepsze własności smarne ON i ochronę pompy wysokiego ciśnienia.

Wszelkie dodatki typu STP są robione na nafcie i pochodnych - nie zaszkodzą, ale chodzą słuchy że dodatkowo przy ich stosowaniu paliwo staje się bardziej "suche" (wiem, określenie ze wszech miar naganne), czyli działają przeciwnie do oleju 2T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.