Skocz do zawartości

Quiz od SG + dziwne inne pisma [notatka służbowa] ?


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś w okolicach wakacji jechaliśmy rodzinnie na urlop. [~` lipiec 2014]

Pomijam już kto kierował.

Jest to wylotówka z Gdańska gdzie z lewej są pola i z prawej są pola.

Na zdjęciu są 2 auta + przystanek w tle.

Dostałem [chyba październik 2014].:

skan201502171523575751424184955.jpg

skan201502171525039841424184833.jpg

skan201502171524427061424184832.jpg

z racji perturbacji życiowych temat wylądował w koszu.

Mieliśmy wyjazd za granicę - wiem, że przyszło coś z SG i wróciło, bo nie odebraliśmy.

Jakiś czas temu przypomnieli sobie:

skan201502111303122441424184777.jpg

skan201502111303477971424184778.jpg

skan201502111303296231424184777.jpg

Co z tym zrobić?

1. Czy radar został ustawiony prawidłowo [czy w tle może być przystanek] ?

2. Czy w kadrze może być drugie auto?

Co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Należy zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia Multanowa 6F i będzie jasne czy w polu

> pomiarowym może znajdować się np. wiata przystankowa...

gdzie ją znajdę?

w tych co szukałem nie ma słowa o tego co może być w tle.

brakuje rozdziałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to wylotówka z Gdańska gdzie z lewej są pola i z prawej są pola.

Kolego jakie pola....???

Szkoly fakt nie ma ale lotos. Makro. Jakies hurtownie. Motele. biedrona nawet i zwykle chalupki...

Dwa co to qrka za forma nowa SM "propowanie" mandatu.... spusc ich na drzewo jak kolega radzi - tak na czuja.... a od strony litery prawa to niech sie Liwek wypowie co mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego jakie pola....???

> Szkoly fakt nie ma ale lotos. Makro. Jakies hurtownie. Motele. biedrona nawet i zwykle chalupki...

to jest juz za zjazdem na sobieszewo

> Dwa co to qrka za forma nowa SM "propowanie" mandatu.... spusc ich na drzewo jak kolega radzi - tak

> na czuja.... a od strony litery prawa to niech sie Liwek wypowie co mozesz.

tak na razie robię bo uważam ze się wyglupiaja

ale zastanawiał się czy mogą mnie skazać nie za prędkość ale za nie wskazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Należy zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia Multanowa 6F i będzie jasne czy w polu

> pomiarowym może znajdować się np. wiata przystankowa...

Z tego co wiem (a mogę się mylić) to wystarczy że są dwa pojazdy i już powinno iść do kosza. Ja bym im ich spuścił na bambus odpowiednim pismem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem (a mogę się mylić) to wystarczy że są dwa pojazdy i już powinno iść do kosza. Ja bym

> im ich spuścił na bambus odpowiednim pismem.

Zle. Teraz fotoradary moga miec strefy pomiaru-ktos tu wrzucal niedawno instrukcje do ktoregos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzieś w okolicach wakacji jechaliśmy rodzinnie na urlop. [~` lipiec 2014]

> Pomijam już kto kierował.

> Jest to wylotówka z Gdańska gdzie z lewej są pola i z prawej są pola.

> Na zdjęciu są 2 auta + przystanek w tle.

> Dostałem [chyba październik 2014].:

> z racji perturbacji życiowych temat wylądował w koszu.

> Mieliśmy wyjazd za granicę - wiem, że przyszło coś z SG i wróciło, bo nie odebraliśmy.

> Jakiś czas temu przypomnieli sobie:

> Co z tym zrobić?

> 1. Czy radar został ustawiony prawidłowo [czy w tle może być przystanek] ?

> 2. Czy w kadrze może być drugie auto?

> Co dalej?

Zadzwoń do nich, czy możesz jeszcze wskazać kierującego i czy wycofają wtedy oskarżenie z powodu niewskazania.

Generalnie nie wskazałeś i już masz zarzuty więc IMO - już za późno na wskazywanie i obronę przed przekroczeniem prędkości.

Ja osobiście poszedłbym w drogę taką, aby wysłali mi mandat kredytowy pocztą - co jest niezgodne z prawem, bo nie będzie twojego podpisu na blankiecie mandatu oraz taki tryb wystawiania mandatu nie ma oparcia w prawie.

A potem poczekał na egzekucję mandatu - i wtedy podważył sam mandat, jako bezprawny.

ALe to moja koncepcja na szybko i nie wiem, czy ma szansę powodzenia.

Poza tym pamiętaj, że wykroczenie niewskazania popełniłeś w miejscu zamieszkania więc powinna się sprawa toczyć przed twoim sądem właściwym do miejsca zamieszkania.

Ważne jest też to, kto odebrał pierwsze pismo i następne - jeśli nie ty osobiście to jest szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdjecie od tylu... Wyslac list do SM, ze odywales jazde probna z Helmutem Kohlem z Berlina.

> Niestety nie kupil od Ciebie samochodu i nie masz zadnych danych. Nie ma podstawy do ukarania

> a jak chca niech ida do sadu.

Ooooo.... To jest dobre! 20.GIF Muszę zapamietać! Faktycznie mogą wtedy w pompon cmoknąć. claps.gifbananaevil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ooooo.... To jest dobre! Muszę zapamietać! Faktycznie mogą wtedy w pompon cmoknąć.

Figa z makiem.

Polecam lekturę wyroku sądu apelacyjnego wraz z uzasadnieniem.

http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/niew..._2014-02-17_001

Inna sprawa, że mozna trafić na sędziego, który ma inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Figa z makiem.

> Polecam lekturę wyroku sądu apelacyjnego wraz z uzasadnieniem.

> http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/niew..._2014-02-17_001

> Inna sprawa, że mozna trafić na sędziego, który ma inne zdanie.

Bardzo ciekawa lektura. ok.gif

Wynika z tego, że odkąd pojawił się art. 96 § 3 k.w. to wszystkie inne przepisy, zasady i zdrowy rozsądek przestały obowiązywać. zlosnik.gifscrewy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo ciekawa lektura.

Mniej więcej w połowie tego prawniczego bełkotu przestałem czytać... sick.gif

> Wynika z tego, że odkąd pojawił się art. 96 § 3 k.w. to wszystkie inne przepisy, zasady i zdrowy

> rozsądek przestały obowiązywać.

Ale co się dziwisz? Przewodniczący SSO - baba, a one z reguły nie myślą logicznie biglaugh.gif

Dwa - znaczącym może być tu ten fragment:

Quote:

który z ich pracowników w dniu 07 listopada 2012r. prowadził należący do nich pojazd,


Czy aby pracodawca nie ma obowiązku prowadzenia rejestru, kto i kiedy dysponował konkretnym pojazdem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://pliki.ugczluchow.pl/pub/sg/6F.pdf

> Od strony 74, za Twoim autem jest przystanek/ duża reklama.

> Chyba instrukcja do tego fotopstryka.

Ale po co w to wnikac? Zdjecie od tylu prowadzil potencjalny kupiec auta, ktory w koncu nie kupil. Niech z tym do sadu ida. Nie do udowodnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem (a mogę się mylić) to wystarczy że są dwa pojazdy i już powinno iść do kosza. Ja bym

> im ich spuścił na bambus odpowiednim pismem.

ok.

ale to rozwiąże temat niewskazania?

Bo wynika, że nieważne, że:

- nie ma mojej twarzy [powinno pójśc do kosza]

- są 2 auta [powinno pójśc do kosza]

- w tle jest reklama + przystanek [powinno pójśc do kosza]

to mogą [?] mnie skazać za to, ze nie pamiętam, kto był za kierownicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadzwoń do nich, czy możesz jeszcze wskazać kierującego i czy wycofają wtedy oskarżenie z powodu

> niewskazania.

> Generalnie nie wskazałeś i już masz zarzuty więc IMO - już za późno na wskazywanie i obronę przed

> przekroczeniem prędkości.

> Ja osobiście poszedłbym w drogę taką, aby wysłali mi mandat kredytowy pocztą - co jest niezgodne z

> prawem, bo nie będzie twojego podpisu na blankiecie mandatu oraz taki tryb wystawiania mandatu

> nie ma oparcia w prawie.

Ale jak ich zmusić do wysłania mandatu? Mam się przez telefon przyznać? My na prawe nie pamiętamy kto jechał - teraz jak odtwarzamy po bilingach, to był prawdopodobnie wyjazd z kuzynostwem do Elbląga - jeżeli myśmy [mężczyźni pili] to jechała któraś z żon - ale uciąć sobie nie damy

> A potem poczekał na egzekucję mandatu - i wtedy podważył sam mandat, jako bezprawny.

> ALe to moja koncepcja na szybko i nie wiem, czy ma szansę powodzenia.

> Poza tym pamiętaj, że wykroczenie niewskazania popełniłeś w miejscu zamieszkania więc powinna się

> sprawa toczyć przed twoim sądem właściwym do miejsca zamieszkania.

> Ważne jest też to, kto odebrał pierwsze pismo i następne - jeśli nie ty osobiście to jest szansa.

Pierwsze ja osobiście - ale jak pisałem, perturbacje zdrowtno rodzinne nie pozwalały się tym zająć - zresztą patrząc na zdjęcie gdzie nie ma twarzy, jest od tyłu, w tle reklama i 2 auto do głowy mi nie przyszło, że będą to ciągnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po co w to wnikac? Zdjecie od tylu prowadzil potencjalny kupiec auta, ktory w koncu nie kupil.

> Niech z tym do sadu ida. Nie do udowodnienia.

Czyli mam im takie pismo wysłać? Przecież nie wiem nawet jak się kupujący nazywa? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak ich zmusić do wysłania mandatu? Mam się przez telefon przyznać? My na prawe nie pamiętamy

> kto jechał - teraz jak odtwarzamy po bilingach, to był prawdopodobnie wyjazd z kuzynostwem do

> Elbląga - jeżeli myśmy [mężczyźni pili] to jechała któraś z żon - ale uciąć sobie nie damy

> Pierwsze ja osobiście - ale jak pisałem, perturbacje zdrowtno rodzinne nie pozwalały się tym zająć

> - zresztą patrząc na zdjęcie gdzie nie ma twarzy, jest od tyłu, w tle reklama i 2 auto do

> głowy mi nie przyszło, że będą to ciągnąc

No bo ciągną. U mnie ciągali ale złożyliśmy z mulher.gif że każde z nas kierowało w tym momencie (każde oświadczenie na oddzielnej kartce) i się odczepili, znaczy umorzyli sprawę. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No bo ciągną. U mnie ciągali ale złożyliśmy z że każde z nas kierowało w tym momencie (każde

> oświadczenie na oddzielnej kartce) i się odczepili, znaczy umorzyli sprawę.

Ale to wysłać im w dwóch osobnych listach z nr sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to wysłać im w dwóch osobnych listach z nr sprawy?

2 oddzielne kartki papieru. Każdy podpisuje się pod swoim oświadczeniem, że on jechał wtedy i wtedy. Obie kartki mogą być w jednej kopercie. Po co dokłądać do znaczków... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 oddzielne kartki papieru. Każdy podpisuje się pod swoim oświadczeniem, że on jechał wtedy i

> wtedy. Obie kartki mogą być w jednej kopercie. Po co dokłądać do znaczków...

A kwestii odpowiedzialności karnej za składanie fałszywego oświadczenia nie potrafił uzasadnić ani Liwek ani Kawo......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak ich zmusić do wysłania mandatu? Mam się przez telefon przyznać? My na prawe nie pamiętamy

> kto jechał - teraz jak odtwarzamy po bilingach, to był prawdopodobnie wyjazd z kuzynostwem do

> Elbląga - jeżeli myśmy [mężczyźni pili] to jechała któraś z żon - ale uciąć sobie nie damy

> Pierwsze ja osobiście - ale jak pisałem, perturbacje zdrowtno rodzinne nie pozwalały się tym zająć

> - zresztą patrząc na zdjęcie gdzie nie ma twarzy, jest od tyłu, w tle reklama i 2 auto do

> głowy mi nie przyszło, że będą to ciągnąc

Czytałeś ten wyrok, który linkowałem?

Jak nie wskazałeś na żądanie z dowolnego powodu - jesteś winny.

Jak pokazuje przykład opisany przez kogoś na HP - jeśli masz dobry powód, to sąd wg swojego uznania może odstąpić od wymierzenia kary.

Napisz wyjaśnienia, że nie możesz wskazać, gdyż...... i przypomnij, że sprawa powinna być w sądzie właściwym dla twojego miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzieś w okolicach wakacji jechaliśmy rodzinnie na urlop. [~` lipiec 2014]

> Pomijam już kto kierował.

> Jest to wylotówka z Gdańska gdzie z lewej są pola i z prawej są pola.

> Na zdjęciu są 2 auta + przystanek w tle.

W wiązce radaru widoczny jest Twój pojazd, ten z lewej jest poza zasięgiem. Rzeczy metalowe "za autem" nie mają wpływu, jeśli dobrze dobierze się długość wiązki, w praktyce 20, 30 i 60m.

Druga sprawa jest tak, że nie ma czegoś takiego jak proponowanie mandatu. Albo nakłada się na kogoś mandat, albo nie nakłada i stosuje art. 41 KW albo przesyła się wszystko do sądu. Na ukaranie mandatem jest rok, w ostatni dzień można przekazać do sądu i ten ma kolejny rok na ukaranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli mam im takie pismo wysłać? Przecież nie wiem nawet jak się kupujący nazywa?

Równie dobrze możesz wskazać z 10 osób, które potencjalnie prowadziły pojazd. Jeśli dostaną pismo do wskazania to niech te 10 osób wskaże siebie nawzajem... wink.gif itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja osobiście poszedłbym w drogę taką, aby wysłali mi mandat kredytowy pocztą - co jest niezgodne z

> prawem, bo nie będzie twojego podpisu na blankiecie mandatu oraz taki tryb wystawiania mandatu

> nie ma oparcia w prawie.

Jest jeszcze mandat zaoczny, ale wystawia się go pod nieobecność np. właściciela pojazdu, co do którego ma się absolutnie wiedzę i pewność, że popełnił jakieś wykroczenie.

Jeśli weźmie mandat albo gdzieś podpisze to ma 7 dni na odwołanie się do sądu, ale sądy zwykle oddalają odwołania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem wyrok z sądu w Człuchowie za niewskazanie. Kara grzywny.

Faktycznie pracownik autem służbowym jechał, z tym że nie wiem który, a autem jeździ kilku. Oczywiście wyrok zaoczny bez powiadomienia mnie o rozprawie.

Prawnik nasmarował mi odwołanie, łącznie z przeniesiem sprawy do Zabrza. Ciekaw jestem dalszego ciągu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jeszcze mandat zaoczny, ale wystawia się go pod nieobecność np. właściciela pojazdu, co do

> którego ma się absolutnie wiedzę i pewność, że popełnił jakieś wykroczenie.

> Jeśli weźmie mandat albo gdzieś podpisze to ma 7 dni na odwołanie się do sądu, ale sądy zwykle

> oddalają odwołania.

Ale czy mandat kredytowy wypełniony niezgodnie z rozporządzeniem ROZPORZĄDZENIE

PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 22 lutego 2002 r.

w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.

a dokładnie bez podpisu obwinionego w części C jest ważny?

Praktyka jest taka, że SM przypina oświadczenie przesłane pcztą o przyjęciu mandatu do części C blankietu mandatowego. Czy jest to zgodne z prawem?

Czy taki mandat jest ważny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale czy mandat kredytowy wypełniony niezgodnie z rozporządzeniem ROZPORZĄDZENIE

> PREZESA RADY MINISTRÓW

> z dnia 22 lutego 2002 r.

> w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.

> a dokładnie bez podpisu obwinionego w części C jest ważny?

> Praktyka jest taka, że SM przypina oświadczenie przesłane pcztą o przyjęciu mandatu do części C

> blankietu mandatowego. Czy jest to zgodne z prawem?

> Czy taki mandat jest ważny?

IMHO wydaje mi się, że tak, skoro obwiniony złożył podpis na oświadczeniu o chęci przyjęcia mandatu. Co oczywiście nie jest tożsame z popełnieniem wykroczenia, vide kierował facet, a na oświadczeniu podał dane małżonki/siostry, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz wyjaśnienia, że nie możesz wskazać, gdyż...... i przypomnij, że sprawa powinna być w sądzie

> właściwym dla twojego miejsca zamieszkania.

Z tym akurat pewny nie jestem, ale sprawy zwykle trafiały do sądu właściwego na miejsce wykroczenia.

Acha, gdzieś jeszcze niedawno czytałem, że SM czy SG nie mogą wnosić do sądu pozwów o ukaranie za niewskazanie na żądanie uprawnionego organu, potwierdzi to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 oddzielne kartki papieru. Każdy podpisuje się pod swoim oświadczeniem, że on jechał wtedy i

> wtedy. Obie kartki mogą być w jednej kopercie. Po co dokłądać do znaczków...

Mogą teoretycznie sprawę do sądu oddać i nie wiem, czy sąd się nie doczepi, że oboje złożyli oświadczenie, przez co któreś mogło poświadczyć nieprawdę. Ale gdyby sądowi się chciało to musiałby przesłuchać oboje i wtedy wydać wyrok, z praktyki wynika, że sąd sądowi nierówny; jedni utrzymują wysokość kary, inni obniżają, pomimo, że taryfikator w tym momencie nie przewiduje widełek zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zle. Teraz fotoradary moga miec strefy pomiaru-ktos tu wrzucal niedawno instrukcje do ktoregos

ZTCW, wszystkie mają, tylko zależy od producenta, Multanova ma 2 pionowe paski, czyli w tym miejscu jest wiązka radaru, Lifor jest cholernie dokładny, bo pokazuje, które auto na którym pasie mierzy, Radpicoś tam ma na zdjęciu ramkę, gdy drugi pojazd jest na zdjęciu, ale nie w ramce to zadziałał prawidłowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym akurat pewny nie jestem, ale sprawy zwykle trafiały do sądu właściwego na miejsce

> wykroczenia.

> Acha, gdzieś jeszcze niedawno czytałem, że SM czy SG nie mogą wnosić do sądu pozwów o ukaranie za

> niewskazanie na żądanie uprawnionego organu, potwierdzi to ktoś?

Ale wykroczenie niewskazania popełniasz u siebie w domu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wykroczenie niewskazania popełniasz u siebie w domu

Z tzw. obserwacji wynika, że jeśli to faktycznie prawda to mało kto o tym wie zlosnik.gifzlosnik.gif

ps. nie pracuję w SG czy innej SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - zresztą patrząc na zdjęcie gdzie nie ma twarzy, jest od tyłu, w tle reklama i 2 auto do

> głowy mi nie przyszło, że będą to ciągnąc

Ja miałem niemal identycznie. Z Gminy Kęsowo koło Chojnic. Zdjęcie zrobione od przodu, ale jakby z rowu przydrożnego. Prawie podwozie widać a na szybie odblask. Dostałem 64km w zabudowanym. Z tym, że NA BANK nie jechałem szybciej niż 50-52km/h. Zawziąłem się i na pismo podobne do twojego odpisałem wymijająco, tzn ani się nie przyznałem, ani nie wskazałem. Jednak nie odmówiłem wskazania, a wręcz odwrotnie, bardzo chciałem wskazać kierującego (jechało trzech z których każdy mógł prowadzić) biglaugh.gif ale poprosiłem o zdjęcie umożliwiające rozpoznanie osoby . biglaugh.gif

Popadli w konsternację, bo nie mogli mi dać mandatu za "nie wskazanie", bo wyraźnie napisałem że "CHCĘ wskazać". Zaproponowałem wycieczkę do sądu. Oni w kolejnym piśmie: że będzie pan miał problemy, bo to daleko (100km), cały dzień w sądzie itp. bzdury. No to ja że nie szkodzi, przyjadę biglaugh.gif

No to Oni, cała procedura od początku: pismo z przyznaniem, pogróżki itp.

Po trzeciej rundzie dali sobie siana rotfl.gif

Nie chodziło mi o te głupie 200pln i 2p. chodziło mi o zasadę, próbowali mnie naciągnąć. angryfire.gifczerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogą teoretycznie sprawę do sądu oddać i nie wiem, czy sąd się nie doczepi, że oboje złożyli

> oświadczenie, przez co któreś mogło poświadczyć nieprawdę.

A jak sąd udowodni, które kłamie? Wszelkie wątpliwości, Sąd MUSI rozpatrzyć na korzyść oskarżonego. Sorry ale taki mamy klimat biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sąd udowodni, które kłamie? Wszelkie wątpliwości, Sąd MUSI rozpatrzyć na korzyść oskarżonego.

> Sorry ale taki mamy klimat

A to już sadu brocha zlosnik.gifzlosnik.gif czy udowodni czy nie, pewnie nie będzie im się chciało smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Figa z makiem.

> Polecam lekturę wyroku sądu apelacyjnego wraz z uzasadnieniem.

> http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/niew..._2014-02-17_001

> Inna sprawa, że mozna trafić na sędziego, który ma inne zdanie.

Tu była trochę inna sytuacja, bo chodziło o pracowników. Nikt nie może zmusić mnie do ewidencji kierowców ale mam taką możliwość.

We wspomnianym przykładzie podałbym dane np: Hermann Bruner Hamburgerplatz 45, Oberspitze , które spisałem z paszportu przed jazdą próbną. Dochowałem staranności i wskazuję. Ewentualnie mogę poprosić o jakiś prawdziwy adres z jakiejś wioski pod Erewaniem od zaprzyjaźnionych Ormian. Nawet bym oświadczenie przyznania się (po ormiańsku oczywiście) przedstawił.

Pomoc prawna trwała by wieczność. Dokumenty z i do ambasada - urząd w Erewaniu, są przesyłane nawet ponad rok (oni nie są wyrywni biglaugh.gif)

Z drugiej strony, SG nie za bardzo chcą iść do Sądu, bo wtedy grzywna nie trafia do kasy UG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym akurat pewny nie jestem, ale sprawy zwykle trafiały do sądu właściwego na miejsce

> wykroczenia.

> Acha, gdzieś jeszcze niedawno czytałem, że SM czy SG nie mogą wnosić do sądu pozwów o ukaranie za

> niewskazanie na żądanie uprawnionego organu, potwierdzi to ktoś?

Zgadza się. Zameldowanie - Przemyśl, fotoradar - Świnoujście.

O wykroczeniu pt. przekroczenie prędkości decyduje sąd w Świnoujściu bo tam popełniono to wykroczenie. O wykroczeniu pt. niewskazanie kierowcy decyduje sąd w Przemyślu, bo tam popełniono to wykroczenie. Po prostu niewskazanie popełniasz siedząc na tyłku w fotelu u siebie w domu. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to już sadu brocha czy udowodni czy nie, pewnie nie będzie im się chciało

Znam paru sędziów SR i muszę się z tobą zgodzić. U nich też statystyka sprawa święta. Moze sprawę trzeba by zawieszać itd. a może nie skończy się skazaniem... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem niemal identycznie. Z Gminy Kęsowo koło Chojnic. Zdjęcie zrobione od przodu, ale jakby z

> rowu przydrożnego. Prawie podwozie widać a na szybie odblask. Dostałem 64km w zabudowanym. Z

> tym, że NA BANK nie jechałem szybciej niż 50-52km/h. Zawziąłem się i na pismo podobne do

> twojego odpisałem wymijająco, tzn ani się nie przyznałem, ani nie wskazałem. Jednak nie

> odmówiłem wskazania, a wręcz odwrotnie, bardzo chciałem wskazać kierującego (jechało trzech z

> których każdy mógł prowadzić) ale poprosiłem o zdjęcie umożliwiające rozpoznanie osoby .

> Popadli w konsternację, bo nie mogli mi dać mandatu za "nie wskazanie", bo wyraźnie napisałem że

> "CHCĘ wskazać". Zaproponowałem wycieczkę do sądu. Oni w kolejnym piśmie: że będzie pan miał

> problemy, bo to daleko (100km), cały dzień w sądzie itp. bzdury. No to ja że nie szkodzi,

> przyjadę

> No to Oni, cała procedura od początku: pismo z przyznaniem, pogróżki itp.

> Po trzeciej rundzie dali sobie siana

> Nie chodziło mi o te głupie 200pln i 2p. chodziło mi o zasadę, próbowali mnie naciągnąć.

No właśnie ja też miałem z Kęsowa. Tylko, że od tylca. A że z moją mulher.gif właśnie gdzieś koło Chojnic się zmienialiśmy, to oboje się przyznaliśmy. W razie czego wiejskie strażaki musieliby wpaść do Warszawy, gdyby uznali że "nie wskazałem"... smile.gif Ale dali se siana... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie ja też miałem z Kęsowa.

Na trasie Tuchola-Chojnice-Człuchów-Koszalin, to chyba najgorsze hieny. Mają głęboko w pomponie wszystkie normy. Liczy się tylko kasa! angryfire.gifsciana.gif

Tym bardziej cieszy każdy przypadek pokazania im palca w majestacie prawa. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się. Zameldowanie - Przemyśl, fotoradar - Świnoujście.

> O wykroczeniu pt. przekroczenie prędkości decyduje sąd w Świnoujściu bo tam popełniono to

> wykroczenie. O wykroczeniu pt. niewskazanie kierowcy decyduje sąd w Przemyślu, bo tam

> popełniono to wykroczenie. Po prostu niewskazanie popełniasz siedząc na tyłku w fotelu u

> siebie w domu.

Dobrze wiedzieć, gdyby coś mi przyszło z drugiego krańca Polski. Choć tam pewnie zapuszczę się co najwyżej LR'em, a to prędkości dużych nie rozwija... zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam paru sędziów SR i muszę się z tobą zgodzić. U nich też statystyka sprawa święta. Moze sprawę

> trzeba by zawieszać itd. a może nie skończy się skazaniem...

Wydaje mi się, że im by chodziło o mnogość środków do udowodnienia błachego wykroczenia. Coś w stylu skórka nie warta wyprawki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tę drugą "propozycję" dostałes poleconym ??

Tak.

Oba ze zwrotką

> Bo do mnie przyszła w podobnym tonie wczoraj zwykłym listem i

zastanawiam się co z tym zrobić

Olać.

Ja chyba finalnie oleje - bo i tak w tej chwili będę oskarżony o niewskazanie a nie realnie o prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.