Skocz do zawartości

Wymiana tablic rejestracyjnych po zakupie


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

> czy trzeba wymieniać? Znajomy powiedział mi że teraz tablice są przypisane do auta, prawda to?

> Szperam w sieci ale nie znajduję informacji.

Jak auto z tego samego powiatu to zostają , jak z innego to nowe. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy trzeba wymieniać? Znajomy powiedział mi że teraz tablice są przypisane do auta, prawda to?

> Szperam w sieci ale nie znajduję informacji.

I tak i nie.

Jeżeli auto ma tablice z tego samego miasta/powiatu/gminy to nie trzeba. Ale dokładnie sam nie pamiętam zlosnik.gif

W skali Warszawy nie trzeba zmieniać wink.gif

A jak nie są, to trzeba zmieniać wink.gif

Zaraz ktoś doprecyzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo go nie przerejestrowali

Jeśli się nie mylę to jest jeszcze opcja leasingu lub kredytu. Właścicielem jest leasingodawca lub bank i auto ma tablice właściwe dla powiatu, w którym jest siedziba główna właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Długo tak można jeździć?

Miałem skuter, który przy zakupie miał DR na pierwszego właściciela i komplet kolejnych umów K-S. Ja byłem czwartym właścicielem. Osoba od, której kupiłem miała OC na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście OC już na siebie biorą, ale nadal nie przerejestrowali i jezdza na umowie, a dowód

> poprzedniego wlasciciela jest

> Józek niech się wypowie czy to się kwalifikuje do zabrania dowodu

Ustawa prawo o ruchu drogowym- 3 tys grzywny jak wyhaczy to się wyleczy- ostatnio niebiescy się za to zabrali - i dobrze.

Ja bym dołożył więcej- przez takich kretynów kilkukrotnie tłumaczyłem się na Policji bo kupujący nieprzerejestrował i wyhaczył ikonka_photo2.gif z fotoradarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustawa prawo o ruchu drogowym- 3 tys grzywny jak wyhaczy to się wyleczy- ostatnio niebiescy się za

> to zabrali - i dobrze.

> Ja bym dołożył więcej- przez takich kretynów kilkukrotnie tłumaczyłem się na Policji bo kupujący

> nieprzerejestrował i wyhaczył z fotoradarów.

Za co 3 tys grzywny ?? Za brak swoich danych w dowodzie? rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za co 3 tys grzywny ?? Za brak swoich danych w dowodzie?

W CEPiK-u jest stary właściciel - co urząd komunikacji szklaną kule ma i wie że to ty kupiłeś auto? no.gif

Do 3 tyś możesz wyhaczyć- takie są przepisy nie nie masz się co cieszyć - to jest spory kłopot- wyobraź sobie że musisz zmarnować swój czas na bieganie po komisariatach bo jakiemuś kretynowi zaoszczędzić się chciało 180 pln.

Nie stać go nawet na przerejestrowanie znaczy nie stać go na samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustawa prawo o ruchu drogowym- 3 tys grzywny jak wyhaczy to się wyleczy- ostatnio niebiescy się za

> to zabrali - i dobrze.

> Ja bym dołożył więcej- przez takich kretynów kilkukrotnie tłumaczyłem się na Policji bo kupujący

> nieprzerejestrował i wyhaczył z fotoradarów.

Zgłosiłeś sprzedaż w WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lipa, myślałem, że w systemie jest wzmianka o nowym.

Gdyby była nie latałbym jak powalony na Policję, bo idiota przez 2,5 roku nie znalazł czasu na zarejestrowanie.

Uważam, że po pierwszym takim stwierdzonym przypadku powinien mieć z automatu wniosek do sądu o ukaranie.

No ale w tym kraju "trendi" jest na dzielni lekceważenie porządku prawnego. Frajer przerejestrował i zapłacił całe 180 pln, a ja kozak latam na tablicach poprzedniego właściciela bo uważam to za niepotrzebne i głupie- wooow smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lipa, myślałem, że w systemie jest wzmianka o nowym.

Ja też. Przecież zweryfikować autentyczność danych to - w dobie komputeryzacji - "przysłowiowy" pryszcz. A jednak metoda sprzedaży "na słupa" zamiast złomowania, ma w Polsce rację bytu! ...ale i tak bym się bał. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W CEPiK-u jest stary właściciel - co urząd komunikacji szklaną kule ma i wie że to ty kupiłeś auto?

> Do 3 tyś możesz wyhaczyć- takie są przepisy nie nie masz się co cieszyć - to jest spory kłopot-

> wyobraź sobie że musisz zmarnować swój czas na bieganie po komisariatach bo jakiemuś kretynowi

> zaoszczędzić się chciało 180 pln.

> Nie stać go nawet na przerejestrowanie znaczy nie stać go na samochód.

Zacznijmy od tego, ze zaden kretyn nie powinien byc zmuszany na wydanie tych 180zl bezsensu na zmiane tablic.

Dopóki prawo bedzie od d..y strony, to ludzie beda chodzic na okolo - proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy trzeba wymieniać? Znajomy powiedział mi że teraz tablice są przypisane do auta, prawda to?

> Szperam w sieci ale nie znajduję informacji.

Kilka lat temu pojawil sie projekt ustawy, wg. ktorej zmiana tablic nie bylaby obowiazkowa przy zmianie wlasciciela auta.

Niestety, jak to w Polsce bywa, jak jest dobry pomysl, to nie wchodzi w zycie. I ta ustawa tez nie przeszla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacznijmy od tego, ze zaden kretyn nie powinien byc zmuszany na wydanie tych 180zl bezsensu na

> zmiane tablic.

zgłoś inicjatywę ustawodawczą albo kandyduj do sejmu i zmieniaj prawo - dyskusja jest o czymś innym

> Dopóki prawo bedzie od d..y strony, to ludzie beda chodzic na okolo - proste.

proste jest to że należy ruszyć 3 litery i przerejestrować auto bo potem ktoś może mieć z tego kłopoty- tyle w temacie.

Prawo jest jasne tylko do tej pory nikt go nie egzekwował- czas zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proste jest to że należy ruszyć 3 litery i przerejestrować auto bo potem ktoś może mieć z tego

> kłopoty- tyle w temacie.

Na pewno nie ruszę czterech liter, żeby przerejestrować auto tylko z tego powodu, że poprzedni właściciel może mieć przeze mnie problemy grinser006.gif

Tak to mniej więcej działa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłała mi kiedyś Policja wezwanie "w charakterze podejrzanego" shocked.gif

a na komendzie smutny pan pokazuje mi zdjecie z fotoradaru, 170 km/h w terenie zabudowanym.

Musiałem cofać się po umowę żeby udowadniać że nie jestem wielbłądem.

Dodam tylko że auto sprzedane trzy lata wcześniej.

Wg mnie za coś takiego powinni zabierać papiery, auto na lawetę i 3 tys. grzywny... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodam tylko że auto sprzedane trzy lata wcześniej.

> Wg mnie za coś takiego powinni zabierać papiery, auto na lawetę i 3 tys. grzywny...

Po co w takim razie zgłaszać sprzedaż w Wydziale Komunikacji? Dlaczego w CEPiKu do dziś (od 2011 roku w moim przypadku) nie ma informacji o zmianie właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przysłała mi kiedyś Policja wezwanie "w charakterze podejrzanego"

> a na komendzie smutny pan pokazuje mi zdjecie z fotoradaru, 170 km/h w terenie zabudowanym.

> Musiałem cofać się po umowę żeby udowadniać że nie jestem wielbłądem.

> Dodam tylko że auto sprzedane trzy lata wcześniej.

> Wg mnie za coś takiego powinni zabierać papiery, auto na lawetę i 3 tys. grzywny...

Mogłeś zgłosić zbycie pojazdu w urzędzie i nie było by problemu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach nie było by problemu gdyby prawo nie zmuszałoby nas do ciagłej zmiany tablic. Po co zmiana tablic na nasz koszt przy każdej rejestracji? To jest złodziejstwo.

A po 2 ... mam 3 auta których do póki mnie siłą nie zmuszą to nie przerejestruje ... są na czarnych zlosnik.gif Ale oc jest na mnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogłeś zgłosić zbycie pojazdu w urzędzie i nie było by problemu

Zgłoszenie bylo. Na umowie pieczatka z WK itd... Ale jak ktoś wyżej napisał - zgłoszenie w Urzedzie nie powoduje zmiany w CEPIKu..

Zresztą takich przygód miałem wiecej..

Np. Dostałem fotkę od straży miejskiej z mojego miasta, z samochodem którego właścicielem nigdy nie byłem smile.gif

Na fotce Opel Omega z tablicami nissana sprzedanego przeze mnie parę lat wczesniej.

Umowy już nie miałem ponieważ zaginęła przy przeprowadzce, sprzedaż oczywiście zgloszona w urzedzie itd...

Jeden tel. wykonany przez strażników do urzędu załatwił sprawę.

To tylko potwierdza ze w CEPIKu nie ma wpisu o zbyciu pojazdu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno nie ruszę czterech liter, żeby przerejestrować auto tylko z tego powodu, że poprzedni

> właściciel może mieć przeze mnie problemy

> Tak to mniej więcej działa

do czasu jak taki sam numer inny kupujący Ci wywinie - a przeważnie dostaje się takiego strzała w najmniej odpowiednim momencie- no ale syty głodnego nie zrozumie smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co w takim razie zgłaszać sprzedaż w Wydziale Komunikacji? Dlaczego w CEPiKu do dziś (od 2011

> roku w moim przypadku) nie ma informacji o zmianie właściciela?

nie rozumiesz- to zgłaszasz sprzedaż pojazdu- samochód nie może być wyrejestrowany do czasu zarejestrowania w nowym WK- inaczej miałbyś sytuacje w której samochód nie ma ważnych tablic rejestracyjnych i jest niezarejestrowany w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie rozumiesz- to zgłaszasz sprzedaż pojazdu- samochód nie może być wyrejestrowany do czasu

> zarejestrowania w nowym WK- inaczej miałbyś sytuacje w której samochód nie ma ważnych tablic

> rejestracyjnych i jest niezarejestrowany w systemie.

Doskonale rozumiem, ale co mnie to obchodzi? W systemie ma być informacja o zgłoszeniu sprzedaży z danymi nabywcy, płacę i wymagam, może Państwo zadbałoby o interesy obywateli? Problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W wielu przypadkach nie było by problemu gdyby prawo nie zmuszałoby nas do ciagłej zmiany tablic.

> Po co zmiana tablic na nasz koszt przy każdej rejestracji? To jest złodziejstwo.

> A po 2 ... mam 3 auta których do póki mnie siłą nie zmuszą to nie przerejestruje ... są na czarnych

> Ale oc jest na mnie

Magia czarnych tablic? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.