Skocz do zawartości

System poziomowania płytek


rafm

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Ktoś się w to bawił ?

> jakiś tekst

> zamierzam układać płytki 60x60cm na podłodze. Do położenia około 20m.

> Warto ?

Nie widzę sensu takiego rozwiązania.

Dajesz pacę zębatą, nakładasz klej i poziomujesz gumowym młotkiem.

Tak duże płyty się dość łatwo poziomuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ktoś się w to bawił ?

> jakiś tekst

> zamierzam układać płytki 60x60cm na podłodze. Do położenia około 20m.

> Warto ?

podstawą łatwego klejenia płytek jest w miarę równa powierzchnia, jeśli jest z tym problem będziesz się bawił w podklejanie

poziom łapiesz sobie na 4 płytkach, potem normalnie kleisz i pilnujesz aby po przyłożeniu poziomicy nie było przerw....często posługuję się palcem czy nie ma tzw zęba...

do takich płytek zalecany ząb na pacy to 8mm i wzwyż tak do 10mm, jak będziesz kleił to nakładaj klej na ścianę podłogę za pomocą pacy tak aby ślady zębów nie były pozrywane i przesmaruj płytkę od spodu...

tego badziewia co wskazujesz powyżej nie używaj...szkoda kasy i czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ktoś się w to bawił ?

> jakiś tekst

> zamierzam układać płytki 60x60cm na podłodze. Do położenia około 20m.

> Warto ?

Niezły szajs. Nie kupuj takich wynalazków.

Podczas klejenia pamiętaj aby uzyć odpowiedni klej do duzych formatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podstawą łatwego klejenia płytek jest w miarę równa powierzchnia, jeśli jest z tym problem będziesz

> się bawił w podklejanie

> poziom łapiesz sobie na 4 płytkach, potem normalnie kleisz i pilnujesz aby po przyłożeniu poziomicy

> nie było przerw....często posługuję się palcem czy nie ma tzw zęba...

> do takich płytek zalecany ząb na pacy to 8mm i wzwyż tak do 10mm, jak będziesz kleił to nakładaj

> klej na ścianę podłogę za pomocą pacy tak aby ślady zębów nie były pozrywane i przesmaruj

> płytkę od spodu...

> tego badziewia co wskazujesz powyżej nie używaj...szkoda kasy i czasu

Dzięki za podpowiedzi.

Żona wybrała sobie płytki z Nowej Gali tzw. płytki rektyfikowane i trochę się przestraszyłem tych ostrych brzegów.

Nie wiem jeszcze jak podłoże bo muszę zerwać stare płytki (są położone równo w poziomie).

Na wylewkę nie bardzo jest miejsce więc zakładam tylko wyrównanie miejscowe ubytków po wykuciu starych płytek.

Zastanawiam się czy nie zostawić starych płytek pod szafkami w kuchni i pod szafą (zabudowa) dało by to oszczędność około 5m2 - czyli 600 zł. Praktykuje się coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się czy nie zostawić starych płytek pod szafkami w kuchni i pod szafą (zabudowa) dało

> by to oszczędność około 5m2 - czyli 600 zł. Praktykuje się coś takiego ?

Bez problemu, ale polecam grunt ceresit, przynajmniej na te płytki, które zostają ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest z tym ogromna zabawa....a tutaj liczy się czas

> nikt kto kładzie zarobkowo nie będzie się bawił takim zabawkami, metry panie, metry się liczą

Chyba logiczne ze kto robi zarobkowo nie zadaje pytań o taki system. Myśleć panie myśleć

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako amator kładłem płytki w łazience za pomocą tego systemu ze znakomitym efektem.

Chętnie zobaczyłbym ten "znakomity efekt" na zdjęciu, z połozoną długą poziomicą, oraz zdjęcia fug w miejscach gdzie są pozostałości po plastikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako amator kładłem płytki w łazience za pomocą tego systemu ze znakomitym efektem.

ja nie kumam w tym systemie jak regulowac szerokosc fugi? dodatkowo krzyzykami?

pytanie tez, czy te klipsy zrywaja sie na tyle nisko, ze nie pomniejszaja za bardzo grubosci fugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie kumam w tym systemie jak regulowac szerokosc fugi? dodatkowo krzyzykami?

> pytanie tez, czy te klipsy zrywaja sie na tyle nisko, ze nie pomniejszaja za bardzo grubosci fugi

Bazujac na doswiadczeniach kolegi, u ktorego "fachowiec" uzywal podobnego systemu, zdarzaja sie pozniej puste miejsca, gdzie sie klej "zerwal" przy poziomowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie kumam w tym systemie jak regulowac szerokosc fugi? dodatkowo krzyzykami?

> pytanie tez, czy te klipsy zrywaja sie na tyle nisko, ze nie pomniejszaja za bardzo grubosci fugi

Szerokość fugi reguluje się normalnie - tzn. krzyżakami.

Jeżeli chodzi o grubość fugi to nie zauważyłem nic niepokojącego, wszystko się trzyma od ok. roku i nie ma żadnych problemów w tym obszarze.

Polecam na próbę kupić jedną paczkę i wypróbować w czasie kładzenia płytek.

Kilka fotek z mojej pracy (szachownica - podłoga, jednolite ściana)

288279183-SAM_2842.JPG

288279183-SAM_2843.JPG

288279183-SAM_2850.JPG

post-115567-14352529108168_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bazujac na doswiadczeniach kolegi, u ktorego "fachowiec" uzywal podobnego systemu, zdarzaja sie

> pozniej puste miejsca, gdzie sie klej "zerwal" przy poziomowaniu.

Jest takie ryzyko gdy:

- mamy duże nierówności podłoża

- gdy na siłę próbujemy poziomować przy dużych nierównościach np podciągamy o 6-8 mm.

Stosując ten system należy robić to z należytym wyczuciem a wszystko będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

A powiedzcie koledzy jakiej pacy użyć 10x10mm czy 12x12mm do gresu 60x60cm?

W sklepie uważają, że 10 wystarczy ale w internecie piszą o 12mm.

Podłoże jest wyrównane wylewką samopoziomującą. Będę używał kleju Cersanit CM16.

Jest to przedpokój bez ogrzewania podłogowego.

Kleił będę metodą kombinowaną - na płytce cienka warstwa a na podłodze z grzebienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki system możesz dziecku do zabawy dać co najwyżej.

Jak jest prosta podłoga to jedzie się na grzebień i z poziomnicą w ręku. Jak podłoga krzywa to grzebień na płytkę a na podłogę wg uznania i sprawdzamy poziomnicą. Cały pic kładzenia płytek to uzyskanie w miarę możliwości poziomej/ pionowej płaszczyzny. Dlaczego napisałem w miarę? Bo płytki też nie zawsze są proste!! Reklamowaliśmy już na kilku budowach płytki których naroża były pochylone albo całe płytki były jak łódeczki. Takich płytek z żadnym systemem się nie położy prosto. Jak rzucisz poziomnice 2.5m i styka się z podłoga wszędzie to jest ok nie ma co przesadzać. Na pewno zwróciłbym uwagę na podnoszenie płytek już przyklejonych jak zerwiesz klej i tak zostawisz płytka będzie wisiała w powietrzu, ktoś upuści szklankę czy telefon i ją rozwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na próbę. System przy płytkach 60x60 nie sprawdził się - plastik przy dokręcaniu wyginał się nie powodując jakiejkolwiek korekty poziomu i tak wszystko trzeba było robić ręcznie. Może dla mniejszych płytek efekt byłby lepszy. Poza tym przy wąskiej fudze (2mm) wystarczyła odrobina kleju, która pozostała przy uchwytach i już tak łatwo nie odskakiwały i trzeba było je ręcznie wydłubywać. Jak ktoś chce mogę odstąpić z 50 szt.

Mam jeszcze pytanie. Po jakim czasie wg Was mogę postawić meble kuchenne na świeżych płytkach ?

Producent kleju nic nie napisał w tym temacie. Klej MP16 Cersanit. Gres 60x60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem na próbę. System przy płytkach 60x60 nie sprawdził się - plastik przy dokręcaniu wyginał

> się nie powodując jakiejkolwiek korekty poziomu i tak wszystko trzeba było robić ręcznie. Może

> dla mniejszych płytek efekt byłby lepszy. Poza tym przy wąskiej fudze (2mm) wystarczyła

> odrobina kleju, która pozostała przy uchwytach i już tak łatwo nie odskakiwały i trzeba było

> je ręcznie wydłubywać. Jak ktoś chce mogę odstąpić z 50 szt.

> Mam jeszcze pytanie. Po jakim czasie wg Was mogę postawić meble kuchenne na świeżych płytkach ?

> Producent kleju nic nie napisał w tym temacie. Klej MP16 Cersanit. Gres 60x60cm.

Ceresit a nie Cersanit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam jeszcze pytanie. Po jakim czasie wg Was mogę postawić meble kuchenne na świeżych płytkach ?

> Producent kleju nic nie napisał w tym temacie. Klej MP16 Cersanit. Gres 60x60cm.

Spoinowanie po 24h więc na pewno nie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.