Skocz do zawartości

podjazd


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Podjazd podejscie pierwsze.

Jest sobie dzialka z nastepujaca zabudowa:

0dSS9.jpg

Szerokosc jakies 22.5m, dlugosc jakies 25m, dom na brazowo (na czerwono zaznaczone wejscie), docelowy garaz za pare lat (obecnie stoi tam szopa bez mozliwosci parkowania) na niebiesko oraz wjazd wciety w dzialke (waska droga).

No i mamy taka, a nie inna "gospodarke lesna" - jasnozielone, to drzewka owocowe, ktore mozna w razie co wyciac lub (przy samym wjezdzie) dwa swierki, ktore w niczym nie przeszkadzaja. Problemem jest ciemnozielony dab-gigant. No moze przesadzam z tym gigantem, ale jak na dzialke rzedu 850m2, to jest spory - zaparkowac pod nim, to musowo co najmniej usyfione auto, a w najgorszym razie obesrane i z jakims wgnieceniem po spadajacej "galazce".

Jak by tu sensownie poprowadzic podjazd, chodnik do wejscia i miejsca parkingowe?

Kombinuje od paru miesiecy i sie nie moge zdecydowac. Obecnie parkujemy dwa auta przy szopie, obok siebie, ale nie chce robic tak szerokiego podjazdu w tym miejscu - rozwazam wyciecie jednego z orzechow (te dwa miedzy debem a szopa). Trzeci samochod w poblizu rogu budynku - najblizszego wjazdowi, z rzadka w poprzek (przed wejsciem) parkuje, jak trzeba cos wiekszego wniesc, albo ktos nas odwiedzi, to sobie tam staje.

Dzialka jeszcze nie zagospodarowana, wiec praktycznie dowolne mozliwosci rozplantowania ziemi. Macie jakies ciekawe propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przesunąć bramę.

czemu?

Wciecie jest szersze i w rogu, bo po drugiej stronie sasiad ma takie same. Brama de facto zaczyna sie jakies 2m od granicy. Przesunac nie bardzo, bo uzgodnienia ze ZDiUMem sa, jakie sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu?

Żeby parkować przed domem i miec problem z głowy z tym dębem.

Mam podobnie jak ty tylko zamiast dębu wąski przejazd tak że trzy auta się mieszcza jeden za drugim. Masakra....

umawianie się kto wcześniej wyjeżdza do pracy albo rano wystawiania jednego auta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby parkować przed domem i miec problem z głowy z tym dębem.

Pamietaj o tym, gdzie ma byc docelowo garaz, wiec podjazdu wzdluz granicy i tak nie unikne. Dodatkowo zaraz przed brama jest wylaczone juz z uzytku (a wlasciwie nigdy nie uzywane) szambo, ktorego likwidowal nie bede - prawdopodobnie posluzy jako zbiornik na deszczowke, wiec trawy i tak tam nie posieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamietaj o tym, gdzie ma byc docelowo garaz, wiec podjazdu wzdluz granicy i tak nie unikne.

> Dodatkowo zaraz przed brama jest wylaczone juz z uzytku (a wlasciwie nigdy nie uzywane)

> szambo, ktorego likwidowal nie bede - prawdopodobnie posluzy jako zbiornik na deszczowke, wiec

> trawy i tak tam nie posieje.

A czemu trawy nie posiejesz ?? Tylko na deklu nie urośnie wink.gif

W kazdym razie kombinuj tak żeby auta nie stały w rzedzie jeden za drugim bo się umordujesz z zamienianiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam podobnie jak ty tylko zamiast dębu wąski przejazd tak że trzy auta się mieszcza jeden za

> drugim. Masakra....

> umawianie się kto wcześniej wyjeżdza do pracy albo rano wystawiania jednego auta ...

Z tym nie ma duzego problemu, bo jest jakies 8-9 metrow miedzy domem, a granica, ale nie chcialbym robic na calej szerokosci podjazdu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym nie ma duzego problemu, bo jest jakies 8-9 metrow miedzy domem, a granica, ale nie chcialbym

> robic na calej szerokosci podjazdu

Dlatego gdybys przesunął bramę to w rogu gdzie teraz masz bramę masz jedno miejsce parkingowe a drugie dalej na podjeżdzie przed garażem. I oba auta wyjeżdzają /wjeżdzają bezkolizyjnie.

Zrób tak jak Ci się podoba tylko unikaj parkowania "gęsiego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedno czy dwu-stanowiskowy ?

prawdopodobnie dwu, ale nie mam jeszcze finalnej koncepcji.

> Dwa bolidy w rogu. jeden w garażu, ew. jeden w rogu, dwa w garażu.

Przed domem jest jakies 11-12m biezacych pola. Troche nie widzi mi sie calosci betonowac. Tak mysle, czy nie zrobic chodniko-podjazdu na szerokosc samochodu wzdluz frontalnej sciany - i tak idac do garazu, czy ogrodu, bedzie sie szlo blizej sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawdopodobnie dwu, ale nie mam jeszcze finalnej koncepcji.

> Przed domem jest jakies 11-12m biezacych pola. Troche nie widzi mi sie calosci betonowac. Tak

> mysle, czy nie zrobic chodniko-podjazdu na szerokosc samochodu wzdluz frontalnej sciany - i

> tak idac do garazu, czy ogrodu, bedzie sie szlo blizej sciany.

Zrób zielony parking. ok.gif Bo moim zdaniem generalnie pomysł ma kolega dobry. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawdopodobnie dwu, ale nie mam jeszcze finalnej koncepcji.

No to przed domem będzie stał tylko jeden bolid - ten czerwony, najszybszy... biglaugh.gif

> Troche nie widzi mi sie calosci betonowac. Tak

> mysle, czy nie zrobic chodniko-podjazdu na szerokosc samochodu wzdluz frontalnej sciany - i

> tak idac do garazu, czy ogrodu, bedzie sie szlo blizej sciany.

Twoje podwórko - Twoje zabawki grinser006.gif ale sam wolał bym parkować na własnym podwórku swój bolid jak najdalej od domu, przy ogrodzeniu.

Albo inaczej: żeby nie manewrować niepotrzebnie na podjeździe - można przecież od razu ustawiać się przodem do wyjazdu. 11m to chyba dość, by zrobić koło bolidem... hmm.gif

288265948-0dSS9.jpg.png

Inna wersja:

288265948-0dS9.jpg.png

Drzewka w ogrodzie nie zostały wycięte: są tylko niewidoczne grinser006.gif

post-109606-14352528898222_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to przed domem będzie stał tylko jeden bolid - ten czerwony, najszybszy...

> Twoje podwórko - Twoje zabawki ale sam wolał bym parkować na własnym podwórku swój bolid jak

> najdalej od domu, przy ogrodzeniu.

> Albo inaczej: żeby nie manewrować niepotrzebnie na podjeździe - można przecież od razu ustawiać się

> przodem do wyjazdu. 11m to chyba dość, by zrobić koło bolidem...

> Inna wersja:

> Drzewka w ogrodzie nie zostały wycięte: są tylko niewidoczne

Troche za malo, zeby zawrocic, tym bardziej, ze mamy Mondeo kombi wink.gif

A cos takiego?

pxNsG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> A cos takiego?

Patrząc na tą wizualizację dostrzegam możliwość zrobienia bramki jednak na tym skośnym murku. Wystarczy chodnik odpowiednio poprowadzić. Tak aby omijał przeciwwagę. Można w ogóle poprowadzić go częściowo wzdłuż ogrodzenia. Wtedy nawet otwarta brama nie będzie przeszkadzać.

Chyba, że ten skos jest w rzeczywistości płytszy? Jeśli jednak jest chociaż metr to bez problemu i byłoby to najlepsze rozwiązanie.

Tak to widzę:

0399e16e6247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troche za malo, zeby zawrocic, tym bardziej, ze mamy Mondeo kombi

> A cos takiego?

O widzisz całkiem ok.gif

Teraz tylko pytanie czy jak postawisz dwa samochody obok siebie to wchodząc przez furtkę nie będziesz się przeciskał miedzy nimi ??

W lato luz ale jak zima i brudne auta to jak na parkingu pod marketem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podjazd podejscie pierwsze.

> Jest sobie dzialka z nastepujaca zabudowa:

> Szerokosc jakies 22.5m, dlugosc jakies 25m, dom na brazowo (na czerwono zaznaczone wejscie),

> docelowy garaz za pare lat (obecnie stoi tam szopa bez mozliwosci parkowania) na niebiesko

> oraz wjazd wciety w dzialke (waska droga).

> No i mamy taka, a nie inna "gospodarke lesna" - jasnozielone, to drzewka owocowe, ktore mozna w

> razie co wyciac lub (przy samym wjezdzie) dwa swierki, ktore w niczym nie przeszkadzaja.

> Problemem jest ciemnozielony dab-gigant. No moze przesadzam z tym gigantem, ale jak na dzialke

> rzedu 850m2, to jest spory - zaparkowac pod nim, to musowo co najmniej usyfione auto, a w

> najgorszym razie obesrane i z jakims wgnieceniem po spadajacej "galazce".

> Jak by tu sensownie poprowadzic podjazd, chodnik do wejscia i miejsca parkingowe?

> Kombinuje od paru miesiecy i sie nie moge zdecydowac. Obecnie parkujemy dwa auta przy szopie, obok

> siebie, ale nie chce robic tak szerokiego podjazdu w tym miejscu - rozwazam wyciecie jednego z

> orzechow (te dwa miedzy debem a szopa). Trzeci samochod w poblizu rogu budynku - najblizszego

> wjazdowi, z rzadka w poprzek (przed wejsciem) parkuje, jak trzeba cos wiekszego wniesc, albo

> ktos nas odwiedzi, to sobie tam staje.

> Dzialka jeszcze nie zagospodarowana, wiec praktycznie dowolne mozliwosci rozplantowania ziemi.

> Macie jakies ciekawe propozycje?

Wiele firm handlujących kostką brukową za free zrobi ci projekt jeśli kupisz u nich kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O widzisz całkiem

> Teraz tylko pytanie czy jak postawisz dwa samochody obok siebie to wchodząc przez furtkę nie

> będziesz się przeciskał miedzy nimi ??

> W lato luz ale jak zima i brudne auta to jak na parkingu pod marketem...

Myslalem o jakichs 5-5.5m brama + furtka, ale teraz widze, ze ten pomysl ma powazna wade - jesli kiedys bede chcial wjechac dostawczakiem lub jakims jelczem (np. z piaskiem, ziemia), czy koparka, to dupa zbita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiele firm handlujących kostką brukową za free zrobi ci projekt jeśli kupisz u nich kostkę.

ta, ale firmy zrobia mi projekt taki, jak ja chce - to nie znaczy, ze cos sensownego sa w stanie zaproponowac, bo juz z dwiema rozmawialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslalem o jakichs 5-5.5m brama + furtka, ale teraz widze, ze ten pomysl ma powazna wade - jesli

> kiedys bede chcial wjechac dostawczakiem lub jakims jelczem (np. z piaskiem, ziemia), czy

> koparka, to dupa zbita.

Chopie , ziemie najwyżej przed brama wykipruja i pojezdzisz z jakims pomocnikiem taczkami a koparkami to po co i ile razy tam zamierzasz wjezdzać???

Basen będziesz kopał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chopie , ziemie najwyżej przed brama wykipruja i pojezdzisz z jakims pomocnikiem taczkami a

> koparkami to po co i ile razy tam zamierzasz wjezdzać???

> Basen będziesz kopał ?

Przed brama, to ja mam droge gruntowa - wciecie jest na metr bodajze, no moze ciut wiecej, a dalej gruntowa o szerokosci moze z 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed brama, to ja mam droge gruntowa - wciecie jest na metr bodajze, no moze ciut wiecej, a dalej

> gruntowa o szerokosci moze z 3m.

To w 5,5 m sie ciężarówką nie złamie dupa żeby wysypać na podwórze ??

Ja mam stara wąska bramę no w sumie jest pewnie z 70-90cm szersza niż moje auto i ulice nie specjalnie szeroką .Pszczółką tą miejszą na starze jak jest sprytny kierowca to wjeżdza na styk zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To w 5,5 m sie ciężarówką nie złamie dupa żeby wysypać na podwórze ??

Jakie 5.5m? 5.5m to z furtka, a slupek chyba lepiej, zeby byl, bo do czego zamykac furtke bede? A problem z wjechaniem bylby przez wiate na wysokosc, a nie szerokosc.

> Ja mam stara wąska bramę no w sumie jest pewnie z 70-90cm szersza niż moje auto i ulice nie

> specjalnie szeroką .Pszczółką tą miejszą na starze jak jest sprytny kierowca to wjeżdza na

> styk

Obecnie brama jest 4m i skladana do kata gdzies 150 stopni na lewo, czyli szerzej juz nie ma sensu. Jelczem zmyslny kierowca sie lamie, ale juz czteroosiowka nie mial szans. HDSem nawet nie probowali, bo nie bylo sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie 5.5m? 5.5m to z furtka, a slupek chyba lepiej, zeby byl, bo do czego zamykac furtke bede?

to źle zrozumiałem

Quote:

Myslalem o jakichs 5-5.5m brama + furtka,


> problem z wjechaniem bylby przez wiate na wysokosc, a nie szerokosc.

No faktycznie sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziomek a co z potrzeba wjazdu ciezarówki? , podnosnika? dziwgu lub strazy pozarnej ??

> nie rób zadaszonej wiaty przed samą brama albo rób jak chcesz , tylko zrób mozliwosc demontazu

> dachu tak na wszelki wyoadek.

no wlasnie o tym pisalem wyzej, a jak zrobic latwo demontowalna i to w 1 osobe, to nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziomek a co z potrzeba wjazdu ciezarówki? , podnosnika? dziwgu lub strazy pozarnej ??

Ciężarówka - z czym? hmm.gif Podnośnik - po co? niewiem.gif Straż Pożarna poradzi sobie mimo zadaszonego podjazdu grinser006.gif żeby gasić, nie muszą wjeżdżać na podwórko hehe.gif

Ziemię/żwir/cokolwiek ciężarówka wyładuje "przez płot", wszak może ona dokonać zrzutu nie tylko do tyłu, ale i na boki grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężarówka - z czym? Podnośnik - po co? Straż Pożarna poradzi sobie mimo zadaszonego podjazdu

> żeby gasić, nie muszą wjeżdżać na podwórko

> Ziemię/żwir/cokolwiek ciężarówka wyładuje "przez płot", wszak może ona dokonać zrzutu nie tylko do

> tyłu, ale i na boki

No super, zeby mi wywrotka piachem plot zasypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No super, zeby mi wywrotka piachem plot zasypala.

Niepotrzebnie sobie zawracasz głowę takimi pierdołami.

Też tak kiedyś kombinowałem. Dzisiaj wiem, że niepotrzebnie.

A nawet, raz na dwadzieścia lat możesz z taczką polatać wink.gif

Zresztą wtedy dorobisz się zięciów, czy tam synowych, które mają braci, znajomych itp. i oni to ogarną zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problemem jest ciemnozielony dab-gigant. No moze przesadzam z tym gigantem, ale jak na dzialke

> rzedu 850m2, to jest spory - zaparkowac pod nim, to musowo co najmniej usyfione auto, a w

> najgorszym razie obesrane i z jakims wgnieceniem po spadajacej "galazce".

Jeśli drzewko nie stoi na twojej działce, to najwyżej możesz dostać za wycięcie mandat 500zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niepotrzebnie sobie zawracasz głowę takimi pierdołami.

> Też tak kiedyś kombinowałem. Dzisiaj wiem, że niepotrzebnie.

> A nawet, raz na dwadzieścia lat możesz z taczką polatać

> Zresztą wtedy dorobisz się zięciów, czy tam synowych, które mają braci, znajomych itp. i oni to

> ogarną

i zatkac na ten czas przejazd sasiadom i okolicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u nas az takich sniegow nie ma

nie mówię o całej zimie ale czasem daje w kość, wiem po sobie ale od 4 lat mam odsnieżarkę.

zazdrość w oczach sąsiada co ku.... non stop ze musi to ręcznie robić bezcenna a mamy średnio 30-40 metrów podajzdu do odgarnięcia od garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile i z jakiego paragrafu?

Niby masz racje, ale duzo zalezy od samowolki urzednikow, bo art. 88 ustawy o ochronie przyrody nie definiuje, na kogo moze byc nalozona kara, a wiesz, ze urzednicy w Polsce... Rownie dobrze moga nalozyc kare na wlasciciela, a ten zalozyc mi sprawe cywilna o odszkodowanie w tej samej wysokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdyby tak?

> Kombinuje, jak moge, by ograniczyc rozmiar betonu - w tym wariancie to 115m2 i jakies 15k zl bez

> wiaty.

bardzo fajnie, troche doklada $$$ ten smietnik i sciezka do niego, nie wiem jakie tam sa wymiary dokladnie ale koniecznie zrob tak zebys mogl swobodnie zawrocic na swoim podjezdzie, mam sasiadow gdzie samochod wchodzi na wcisk i potem nie mozna nawet swobodnie go obejsc i zeby cos zrobic musza caly park maszyn wystawiac na ulice bo sie nie da zawrocic pod domem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A śmietnika nie możesz zrobić w prawym rogu przy bramie ?? Raz mniej kostki pójdzie dwa więcej

> zieleni przed domem zamiast betonu

nie moge - przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdyby tak?

> Kombinuje, jak moge, by ograniczyc rozmiar betonu

Nie jest najgorzej, ale ja bym nie zaokrąglał podjazdu, bo wyjeżdżając tyłem z wiaty (na rys. auta są przodem do wyjazdu) będziesz wjeżdżał na trawnik.

Rozważałeś inne materiały, niż kostka? Mam tu na myśli płyty ażurowe, które można "wykończyć" trawą lub żwirkiem, ale też są teraz lżejsze technologie jakiś tekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest najgorzej, ale ja bym nie zaokrąglał podjazdu, bo wyjeżdżając tyłem z wiaty (na rys. auta

> są przodem do wyjazdu) będziesz wjeżdżał na trawnik.

> Rozważałeś inne materiały, niż kostka? Mam tu na myśli płyty ażurowe, które można "wykończyć"

> trawą lub żwirkiem, ale też są teraz lżejsze technologie jakiś tekst.

mam

524400500.jpg

kamień siejński się to chyba nazywało w brukbet

plusem takich płyt jest oszczędność na krawężniku/obrzeżach

co do projektu, wyprostować łuki, bo to podniesie pewnie koszt

dojście do śmietnika też można ułożyć z pojedynczych płyt a nie całość, wykorzystać opaskę przy domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam

> kamień siejński się to chyba nazywało w brukbet

> plusem takich płyt jest oszczędność na krawężniku/obrzeżach

Od 45zl/m2, troche to jest. Wymaganie mamy takie, by podjazd byl wykonczony materialem mozliwie plaskim - wygodnym dla szpilek, wozkow dzieciecych, rowerkow itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od 45zl/m2, troche to jest. Wymaganie mamy takie, by podjazd byl wykonczony materialem mozliwie

> plaskim - wygodnym dla szpilek, wozkow dzieciecych, rowerkow itp.

Max płaska to jest kostka bez ryflowania, u siebie taka dałęm, idealna pod wózki, dziecięce zabawki a i mech ma gorzej wink.gif

Niestety jest zazwyczaj droższa i w moim przypadku musiałem brać 8cm gr, bo 6cm nie robią (zwykły prostokąt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od 45zl/m2, troche to jest. Wymaganie mamy takie, by podjazd byl wykonczony materialem mozliwie

> plaskim - wygodnym dla szpilek, wozkow dzieciecych, rowerkow itp.

ile będziesz jeździł wózkiem i rowerkiem ?

zresztą możesz zrobić część "chodnikową" z kostki a reszta ażurem

nie namawiam, ja tam jestem zadowolony

oszczędność jest na obrzeżach/krawężnikach, cena m2 jest podobna

u mnie dodatkowo doszło samodzielne ułożenie wink.gif

DSC_5667.JPG

tak to wygląda po kilku latach

ale ja mam "drogę" przez całą działkę tj jakieś 70m hmm.gif

ułożyłem tylko dwa ślady (2x1m)

więc oszczędności wyszły spore

plusem ażura jest że jednak zatrzymuje i chłonie trochę wody

z wad, nierówność a co za tym idzie, gorzej się odśnieża

gorzej utrzymać czystość (nie zamieciesz jak kostki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.