Skocz do zawartości

Trafiło i na mnie wyrok za brak wskazania kierującego


bulla

Rekomendowane odpowiedzi

winny popełnienia zarzuconego mu wykroczenia i na mocy art. 96&3kw z zw. z art 24&1 i 3 kw wymierza obwinionemu karę smile.gif

tak się kończy nie odpowiadanie na quiz ze straży miejskiej i teraz pytanie

bo faktycznie 1 quiz odebrałem i w kąt poszło zdjęcie od przodu bez wyraźnego zdjęcia

2 wezwania nie odebrałem , nie widziałem nic w skrzynce

po 1 zapomniałem , że coś takiego mam teraz po roku wyrok nakazowy i 7 dni na ew, odwołanie

szczerze wołałbym zapłacić mandat punktów i tak nie mam i nie mam z tym problemów

pytanie tylko czy wszystko jest zgodne z prawem naprawdę mogę to zapłacić nie wiedzę problemu , ale wolałbym tą kwotę przeznaczyć osobom bardziej potrzebującym niż darmozjadom z wiejskiej 270751858-jezyk.gif

jest sens się szarpać czy odpuścić ??

jakieś konkrety

wykroczenie z art. 96 & 3 kw z zw z art. 78 ust. 4 i 5 - niewskazanie kierującego pojazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli popełniłeś wykroczenie. Chcesz dyskutować z faktami?

Co jesli odesłałem z informacja ( zgodnie z prawdą) że w aucie jechały dwie osoby których dane podaję i nie wiem kto prowadził a teraz SG mi przysyła ponowne wezwanie do wskazania twierdząc że nic nie dostali i idą do sądu ?? niewiem.gif

p.s. nie mam potwierdzenia nadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> winny popełnienia zarzuconego mu wykroczenia i na mocy art. 96&3kw z zw. z art 24&1 i 3 kw

> wymierza obwinionemu karę

Jaka ta kara? Bo w lutym 2014 też mi przysłali taki quiz, ale przestałem potem odbierać, mimo, że kilka razy jeszcze coś przysyłali. Ostatnio jakby dali sobie spokój, ale podejrzewam, że też zostanę winnym. Na co się przygotować? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka ta kara? Bo w lutym 2014 też mi przysłali taki quiz, ale przestałem potem odbierać, mimo, że

> kilka razy jeszcze coś przysyłali. Ostatnio jakby dali sobie spokój, ale podejrzewam, że też

> zostanę winnym. Na co się przygotować?

700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytania:

> 1. Gdzie było wykroczenie polegające na przekroczeniu prędkości?

> 2. Gdzie jesteś zameldowany / gdzie mieszkasz?

> 3. Gdzie mieści się sąd, który przysłał Ci wyrok?

wszystko w mojej miejscowości sad. fotopstryk i sm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jesli odesłałem z informacja ( zgodnie z prawdą) że w aucie jechały dwie osoby których dane

> podaję i nie wiem kto prowadził a teraz SG mi przysyła ponowne wezwanie do wskazania twierdząc

> że nic nie dostali i idą do sądu ??

Wyślij raz jeszcze za ZPO.

> p.s. nie mam potwierdzenia nadania.

No to sam jesteś sobie winien. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> winny popełnienia zarzuconego mu wykroczenia i na mocy art. 96&3kw z zw. z art 24&1 i 3 kw

> wymierza obwinionemu karę

> tak się kończy nie odpowiadanie na quiz ze straży miejskiej i teraz pytanie

> bo faktycznie 1 quiz odebrałem i w kąt poszło zdjęcie od przodu bez wyraźnego zdjęcia

> 2 wezwania nie odebrałem , nie widziałem nic w skrzynce

> po 1 zapomniałem , że coś takiego mam teraz po roku wyrok nakazowy i 7 dni na ew, odwołanie

> szczerze wołałbym zapłacić mandat punktów i tak nie mam i nie mam z tym problemów

> pytanie tylko czy wszystko jest zgodne z prawem naprawdę mogę to zapłacić nie wiedzę problemu , ale

> wolałbym tą kwotę przeznaczyć osobom bardziej potrzebującym niż darmozjadom z wiejskiej

> jest sens się szarpać czy odpuścić ??

> jakieś konkrety

> wykroczenie z art. 96 & 3 kw z zw z art. 78 ust. 4 i 5 - niewskazanie kierującego pojazdem

Jak odebrałeś osobiście pierwsze wezwanie a potem olałeś, to raczej już nic nie da się zrobić.

Gdyby chociaż odebrała żona, matka itp, to był by punkt zaczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> winny popełnienia zarzuconego mu wykroczenia i na mocy art. 96&3kw z zw. z art 24&1 i 3 kw

> wymierza obwinionemu karę

> tak się kończy nie odpowiadanie na quiz ze straży miejskiej i teraz pytanie

> bo faktycznie 1 quiz odebrałem i w kąt poszło zdjęcie od przodu bez wyraźnego zdjęcia

> 2 wezwania nie odebrałem , nie widziałem nic w skrzynce

> po 1 zapomniałem , że coś takiego mam teraz po roku wyrok nakazowy i 7 dni na ew, odwołanie

> szczerze wołałbym zapłacić mandat punktów i tak nie mam i nie mam z tym problemów

> pytanie tylko czy wszystko jest zgodne z prawem naprawdę mogę to zapłacić nie wiedzę problemu , ale

> wolałbym tą kwotę przeznaczyć osobom bardziej potrzebującym niż darmozjadom z wiejskiej

> jest sens się szarpać czy odpuścić ??

> jakieś konkrety

> wykroczenie z art. 96 & 3 kw z zw z art. 78 ust. 4 i 5 - niewskazanie kierującego pojazdem

Do mnie też niedługo coś takiego przyjdzie , ale ja odesłałem 2 quiz tylko że za póżno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam zawsze odsyłam że nie chce wskazać kierującego, przysylaja mi mandat za niewskazanie, płacę

> mandat i po temacie

> Nie wiem co tu kombinować

Ja trafiłem na dociekliwego funkcjonariusza. Nie uwierzył, że nie wiem kto jest na zdjęciu. zlosnik.gif Zamiast 400 zł, budżet pewnej gminy dostał tylko 200. W zamian za podarowane mi 200 złotych otrzymałem 6 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba 300 a za nie wskazanie 500

Wnieś sprzeciw i wnioskuj o wymierzenie za niewskazanie takiej samej kary jak za mandat lub niższej. W uzasadnieniu napisz, że niewskazanie nie stanowi zagrożenia dla ruchu i nie może być traktowane jako większe wykroczenie niż zagrożenie ruchu w postaci przekroczenia prędkości. Ciekawe co by powiedział na to sędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wnieś sprzeciw i wnioskuj o wymierzenie za niewskazanie takiej samej kary jak za mandat lub

> niższej. W uzasadnieniu napisz, że niewskazanie nie stanowi zagrożenia dla ruchu i nie może

> być traktowane jako większe wykroczenie niż zagrożenie ruchu w postaci przekroczenia

> prędkości. Ciekawe co by powiedział na to sędzia.

teraz to już żopa w kwiatach, jak się chce iść na udry to od samego początku, a nie dopiero jak już wszystko klepnięte hehe.gif Sąd się zmieścił w widełkach, różnica taka, że kasa nie poszła do budżetu gminy tylko do Skarbu Państwa wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz to już żopa w kwiatach, jak się chce iść na udry to od samego początku, a nie dopiero jak już

> wszystko klepnięte Sąd się zmieścił w widełkach, różnica taka, że kasa nie poszła do budżetu

> gminy tylko do Skarbu Państwa

Z tego co rozumiem to dopiero wyrok nakazowy, a nakazowy klepie to co napisze SM, równie dobrze mogło by to być za chodzenie boso po chodniku. Ciekawe co by było jak by się odwołał i wniósł o złagodzenie kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> winny popełnienia zarzuconego mu wykroczenia i na mocy art. 96&3kw z zw. z art 24&1 i 3 kw

> wymierza obwinionemu karę

> tak się kończy nie odpowiadanie na quiz ze straży miejskiej i teraz pytanie

> bo faktycznie 1 quiz odebrałem i w kąt poszło zdjęcie od przodu bez wyraźnego zdjęcia

> 2 wezwania nie odebrałem , nie widziałem nic w skrzynce

> po 1 zapomniałem , że coś takiego mam teraz po roku wyrok nakazowy i 7 dni na ew, odwołanie

> szczerze wołałbym zapłacić mandat punktów i tak nie mam i nie mam z tym problemów

> pytanie tylko czy wszystko jest zgodne z prawem naprawdę mogę to zapłacić nie wiedzę problemu , ale

> wolałbym tą kwotę przeznaczyć osobom bardziej potrzebującym niż darmozjadom z wiejskiej

> jest sens się szarpać czy odpuścić ??

> jakieś konkrety

> wykroczenie z art. 96 & 3 kw z zw z art. 78 ust. 4 i 5 - niewskazanie kierującego pojazdem

Kolego, nie słuchał bym tutejszych "zdaje mi się wszystko wiedzących". Pierdoły jakie tutaj czytam nie raz powodowały czyszczenie monitora....

Polecam przeczytać

http://anuluj-mandat.pl/faq

Nie, nie jestem pracownikiem/sąsiadem/szwagrem twórcy anuluj mandat, jestem czytelnikiem który dzięki informacjom zawartym w darmowym blogu(!) może się bronić przeciwko bezprawnym mandatom z fotoradarów. Zawsze możesz zapłacić koło 30 zł ( nie pamiętam) i samo ci się pisemko wygeneruje.

Ja wygrałem z SG i GITD dzięki info zawartym w tym blogu. Pamiętajcie że to nie PRL gdzie pan władza miał zawsze racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co rozumiem to dopiero wyrok nakazowy, a nakazowy klepie to co napisze SM, równie dobrze

> mogło by to być za chodzenie boso po chodniku. Ciekawe co by było jak by się odwołał i wniósł

> o złagodzenie kary.

Masz 100% racji, tylko nie należy się "prosić" o złagodzenie kary a o umorzenie postępowania. Na podst wyroku Trybunału Konstytucyjnego (dnia 12 marca 2014r ) który uznał że wszystkie postępowania w których wysyłane są Quizy ABCD są bezprawne. Nie można ukarać osoby w rezultacie postępowania nie mającego podstaw prawnych i każdy sąd Ci to powie, no chyba że sprawa się toczy w Pćimiu Małym i jest "zmowa". Mimo wszystko kierujesz sprawę do wyższej instancji i tam już nie mogą sobie pozwolić na takie wtopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam zawsze odsyłam że nie chce wskazać kierującego, przysylaja mi mandat za niewskazanie, płacę

> mandat i po temacie

> Nie wiem co tu kombinować

A ja niedawno dostałem z niewyraźnym zdjęciem i napisałem, że "bardzo chcę wskazać kierującego, więc proszę o czytelniejsze zdjęcie, bo na tym nie potrafię rozpoznać osoby" Nie przyznałem się i jednocześnie nie wskazałem biglaugh.gif Oni (SG) z uporem maniaka przysyłali to samo pismo, a ja z takim samym uporem odpisywałem swoją wersję. Zmęczyli się w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz 100% racji, tylko nie należy się "prosić" o złagodzenie kary a o umorzenie postępowania. Na

> podst wyroku Trybunału Konstytucyjnego (dnia 12 marca 2014r ) który uznał że wszystkie

> postępowania w których wysyłane są Quizy ABCD są bezprawne. Nie można ukarać osoby w

> rezultacie postępowania nie mającego podstaw prawnych i każdy sąd Ci to powie, no chyba że

> sprawa się toczy w Pćimiu Małym i jest "zmowa". Mimo wszystko kierujesz sprawę do wyższej

> instancji i tam już nie mogą sobie pozwolić na takie wtopy.

ale co Ty chcesz umorzyć? rotfl.gif Najpierw przeczytajcie kodeks wykroczeń i postępowania w sprawie o wykroczenia zlosnik.gif W pierwszym poście autor wątku napisał za co dostał po dupie- nie za wykroczenie popełnione na drodze, a za nie wskazanie osoby kierującego wink.gif Liwek już to tłumaczył wink.gif

Trzeba było tak od razu jak quiz ze straży przyszedł, a nie gdy sąd już klepnął. Teraz to tylko można od postanowienia na wysokości kary pisać sobie odwołania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ty chcesz umorzyć? Najpierw przeczytajcie kodeks wykroczeń i postępowania w sprawie o

> wykroczenia W pierwszym poście autor wątku napisał za co dostał po dupie- nie za wykroczenie

> popełnione na drodze, a za nie wskazanie osoby kierującego Liwek już to tłumaczył

> Trzeba było tak od razu jak quiz ze straży przyszedł, a nie gdy sąd już klepnął. Teraz to tylko

> można od postanowienia na wysokości kary pisać sobie odwołania

Mylisz się. Jak wróce z pracy przytocze stosowny fragment

Edit

http://anuluj-mandat.pl/blog/post/wyrok-nakazowy-co-to-za-zwierze

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja niedawno dostałem z niewyraźnym zdjęciem i napisałem, że "bardzo chcę wskazać kierującego,

> więc proszę o czytelniejsze zdjęcie, bo na tym nie potrafię rozpoznać osoby" Nie przyznałem

> się i jednocześnie nie wskazałem Oni (SG) z uporem maniaka przysyłali to samo pismo, a ja z

> takim samym uporem odpisywałem swoją wersję. Zmęczyli się w końcu.

IMHO jedno drugiemu przeczy. skoro niedawno, to raczej jeszcze się nie zmęczyli smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja niedawno dostałem z niewyraźnym zdjęciem i napisałem, że "bardzo chcę wskazać kierującego,

> więc proszę o czytelniejsze zdjęcie, bo na tym nie potrafię rozpoznać osoby" Nie przyznałem

> się i jednocześnie nie wskazałem Oni (SG) z uporem maniaka przysyłali to samo pismo, a ja z

> takim samym uporem odpisywałem swoją wersję. Zmęczyli się w końcu.

Jak minie dwa lata od wykroczenia, będziesz mógł powiedzieć, że ich "zmęczyłeś". Na razie za wcześnie na radość. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co Ty chcesz umorzyć? Najpierw przeczytajcie kodeks wykroczeń i postępowania w sprawie o

> Mylisz się. Jak wróce z pracy przytocze stosowny fragment

> Edit

> http://anuluj-mandat.pl/blog/post/wyrok-nakazowy-co-to-za-zwierze

> .

ale czy Ty rozumiesz za co sąd wydał postanowienie w trybie nakazowym? Za niewskazanie kierującego skromny.gif I z jakim argumentem chcesz w sądzie dyskutować, takim, że autor miał wylane i wezwań nie podejmował? Myślisz, że w aktach nie ma zwrotek, o próbie prawidłowego doręczenia, czy awizowaniu korespondencji? Z sądu korespondencję odebrał, a od straży nie, myślisz, że w sądzie to wytłumaczy na zasadzie "bo straż miejska/gminna to złodzieje"? Bo generalnie od tego autor wątku będzie się odwoływał, a nie od fotki ze "śmietnika" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołaj się. To jedynie wyrok nakazowym bez analizy zaistniałych zdarzeń.

Quote:

Stało się, sprawa mandatowa w sądzie, sprzeciw zadziałał, wyrok nakazowy uchylony i sprawa przekazana do postępowania zwykłego. Dostaliśmy wezwanie na rozprawę i zastanawiamy się co zrobić, jak się zachować...

Napisano "stawiennictwo obowiązkowe" ale w rzeczywistości, ze względu na małą wagę spraw wykroczeniowych jak się nie stawimy bo bardzo daleko, to sąd jakoś szczególnie nie przejmie się naszą nieobecnością i sprawa się odbędzie. Doprowadzenia nie mamy się co martwić, to w tak drobnych sprawach o kilkaset złotych grzywny się nie zdarza, a jeśli nawet sąd uprze się by nas zobaczyć to po prostu sprawę odroczy i wezwie nas jeszcze raz - wtedy lepiej się stawić. Ale tak naprawdę lepiej się stawić przede wszystkim dlatego, by nie zostawiać pola do popisu oskarżycielowi publicznemu na rozprawie i by jego twierdzenia, zwłaszcza gdy będą kłamstwem nie pozostawały bez riposty. Niestawiając się okazujemy też sądowi pewne lekceważenie, co oczywiście nie powinno mieć wpływu na wynik sprawy ale niestety może znając polskie sądy.

No dobra, jedizemy na rozprawę. Przede wszystkim uzbrajamy się we wniosek o umorzenie postępowania sądowego (wniosek nr 3) w dwóch egzemplarzach, podpisany i wraz z załącznikami. Ten wniosek oparty jest przede wszystkim na formalnych zarzutach dotyczących postępowania sądowego, więc jeżeli sąd zachowa się praworządnie sprawa powinna zostać umorzona bez względu na to o jaki czyn jesteśmy oskarżani (czy za przekroczenie prędkości, przejazd na czerwonym świetle, złe parkowanie czy niewskazanie kierującego) i czy widać kogokolwiek na zdjęciu, czy to my czy nie my i czy zdjęcie wyraźne czy nie.


jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz 100% racji, tylko nie należy się "prosić" o złagodzenie kary a o umorzenie postępowania. Na

> podst wyroku Trybunału Konstytucyjnego (dnia 12 marca 2014r ) który uznał że wszystkie

> postępowania w których wysyłane są Quizy ABCD są bezprawne. Nie można ukarać osoby w

> rezultacie postępowania nie mającego podstaw prawnych i każdy sąd Ci to powie, no chyba że

> sprawa się toczy w Pćimiu Małym i jest "zmowa". Mimo wszystko kierujesz sprawę do wyższej

> instancji i tam już nie mogą sobie pozwolić na takie wtopy.

Teraz już nie ma quizów.

Pisma są tak sformułowane, że nie jest to quiz, a to co wygląda na quiz to tylko wzory pism. Jak chcesz wyrok z uzasadnieniem, to odnajdę - jakiś czas temu linkowalem. I to sądu apelacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, nie słuchał bym tutejszych "zdaje mi się wszystko wiedzących". Pierdoły jakie tutaj czytam

> nie raz powodowały czyszczenie monitora....

> Polecam przeczytać

> http://anuluj-mandat.pl/faq

> Nie, nie jestem pracownikiem/sąsiadem/szwagrem twórcy anuluj mandat, jestem czytelnikiem który

> dzięki informacjom zawartym w darmowym blogu(!) może się bronić przeciwko bezprawnym mandatom

> z fotoradarów. Zawsze możesz zapłacić koło 30 zł ( nie pamiętam) i samo ci się pisemko

> wygeneruje.

> Ja wygrałem z SG i GITD dzięki info zawartym w tym blogu. Pamiętajcie że to nie PRL gdzie pan

> władza miał zawsze racje.

ale na anulujmandat.pl i podobnych portalach nie piszą, że większosć spraw się kończy tak:

http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/$N/151005000002006_IV_Ka_000707_2014_Uz_2014-10-06_001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale na anulujmandat.pl i podobnych portalach nie piszą, że większosć spraw się kończy tak:

> http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/$N/151005000002006_IV_Ka_000707_2014_Uz_2014-10-06_001

opłaty sądowe powinny iść w tysiące. Wtedy tacy pieniacze by się zastanowili, a tak to mnóstwo pracy opłacanych sędziów idzie do kibla sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opłaty sądowe powinny iść w tysiące. Wtedy tacy pieniacze by się zastanowili, a tak to mnóstwo

> pracy opłacanych sędziów idzie do kibla

Tak się kończy chodzenie z nożem na strzelaninę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak odwołać się od mandatu z fotoradaru

Stek bzdur.

np to :

"Pisma te nie zawierają również pouczenia o tym, że wezwany ma prawo do odmowy składania wyjaśnień, jeśli mogłyby one zaszkodzić bliskiej mu osobie."

Nie ma takiej konstrukcji w sprawach o WYKROCZENIA.

Nie mówię, że nie można się wybronić - ale jeśli SM wiedzą co robią, to jest trudno.

Te porady na yanosiku to tylko portal reklamowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy popełniłeś wykroczenie? tzn kiedy dostałeś pierwsze wezwanie do wskazanie kierującego.

Dostał coś takiego pod koniec 2013r, nie odesłałem, póki co cisza, jest sens teraz odsyłać i wskazać kierującego czy już za późno i czekać grzecznie na wyrok, a może o mnie "zapomnieli"? (ale chyba mają 5lat tak?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ciekawe co piszesz, chwala sie ze maja ponad 90% skutecznosci przy pierwszej rozprawie.

W sądzie nic nie jest nigdy przesądzone, dlatego warto próbować.

Jak wprowadzą zasadę - wygrana lub zwrot kasy, to uwierzę w 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO jedno drugiemu przeczy. skoro niedawno, to raczej jeszcze się nie zmęczyli

Pojęcie "niedawno" jest względne. Dla jednego to oznacza wczoraj, dla drugiego, przed pięcioma laty.

Moje zdarzenie miało miejsce jesienią 2013r. Ostatnie pismo jest sprzed roku. Więc uważam temat za zamknięty. ok.gif

Jak juz jesteśmy przy głupim czepianiu się słówek. Co merytorycznego wniósł do tematu twój post? Moim zdaniem, poza "nabiciem" posta NIC crazy.gif

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sądzie nic nie jest nigdy przesądzone, dlatego warto próbować.

> Jak wprowadzą zasadę - wygrana lub zwrot kasy, to uwierzę w 90%

takie cos mi przyszlo grinser006.gif

7fCtgAL.jpg

mam wskazac kto siedzi za kierownica grinser006.gif Zamiast prostokatu sa literki takie jak moja rejestracja. spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojęcie "niedawno" jest względne. Dla jednego to oznacza wczoraj, dla drugiego, przed pięcioma

> laty.

> Moje zdarzenie miało miejsce jesienią 2013r. Ostatnie pismo jest sprzed roku. Więc uważam temat za

> zamknięty.

> Jak juz jesteśmy przy głupim czepianiu się słówek. Co merytorycznego wniósł do tematu twój post?

> Moim zdaniem, poza "nabiciem" posta NIC

> EOT

no szczególnie, że wedle tego co twierdzi kodeks wykroczeń to możesz sobie pisać EOT rotfl.gif

Quote:


KODEKS WYKROCZEŃ

CZĘŚĆ OGÓLNA

Rozdział V Przedawnienie orzekania, wykonania kary oraz zatarcie ukarania

Art. 45. § 1. Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie, karalność wykroczenia ustaje z upływem 2 lat od popełnienia czynu.

§ 2. W razie uchylenia prawomocnego rozstrzygnięcia, przedawnienie biegnie od daty uchylenia rozstrzygnięcia.

§ 3. Orzeczona kara lub środek karny nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no szczególnie, że wedle tego co twierdzi kodeks wykroczeń to możesz sobie pisać EOT

> Quote:

> KODEKS WYKROCZEŃ

> CZĘŚĆ OGÓLNA

Sądzisz że wkleiłeś coś dla mnie zaskakującego? Stary, po takiej ilości pism jakie wysmażyłem, to jakbyś prof Bralczykowi zaczął tłumaczyć odmianę przez przypadki. rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Będę sobie pisał EOT, bo dla mnie to EOT. Jakby mieli wyjście z sytuacji, to znając pazerność tamtejszej SG to by walczyli. banana-wave.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sądzisz że wkleiłeś coś dla mnie zaskakującego? Stary, po takiej ilości pism jakie wysmażyłem, to

> jakbyś prof Bralczykowi zaczął tłumaczyć odmianę przez przypadki.

> Będę sobie pisał EOT, bo dla mnie to EOT. Jakby mieli wyjście z sytuacji, to znając pazerność

> tamtejszej SG to by walczyli.

oczywiście, wypchnąłem kilkaset wniosków o ukaranie i z połowę tego byłem oskarżycielem. Możemy dalej się licytować hehe.gifPoki terminy Tobie nie polecą, a skończą się jesienią tegoż roku, nie bądź niczego pewien hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 kartki, 4 strony jakis tabelek . Wyglada jak PIT

Przeczytaj pismo przewodnie, pouczenia, przemyśl. Zwróć uwagę na pouczenia oraz na to, które kartki są podpisane, a które nie.

Cfaniaki coraz lepiej wiedzą co robić, aby być w prawie i zarazem wyłudzić przyznanie się do winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie cos mi przyszlo

> mam wskazac kto siedzi za kierownica Zamiast prostokatu sa literki takie jak moja rejestracja.

ruDj6Lom.jpg

Z wycieczki do Białogardu zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

jechało nas trzech i cholerka wie kto prowadził ... mnie osobiście niechce się szarpać . Na zamrożenie 2 pkt karnych jestem w sanie sobie pozwlić grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie cos mi przyszlo

> mam wskazac kto siedzi za kierownica Zamiast prostokatu sa literki takie jak moja rejestracja.

Więc wyślij na dwóch oddzielnych kartkach że przyznajesz się Ty a na drugiej że przyznaje się szwagier / ciotka/ żona / etc.

Aha - i sąd włąściwy dla wykroczenia pt. ewentualne "niewskazania" to sąd Twojego miejsca zamieszkania. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście, wypchnąłem kilkaset wniosków o ukaranie i z połowę tego byłem oskarżycielem. Możemy

> dalej się licytować Poki terminy Tobie nie polecą, a skończą się jesienią tegoż roku, nie bądź

> niczego pewien

No to pewnie wiesz, że aby się nie przedawniło, to do jesieni 2015 roku musiałby zostać prawomocnie osądzony, tj - wniosek o ukaranie > nakaz > sprzeciw > I instancja > uzasadnienie > apelacja > II instancja > prawomocność. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.