Skocz do zawartości

Kosiara


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupić kosiarę na prawie 2000 m2 trawnika.

Do tej pory używałem zwykłej kosiarki z wyrzutem bocznym bez napędu zlosnik.gif

Czas na zmiany: napęd, kosz, min. 50 cm

Sprawdził mi się silnik B&S, więc pozostałbym przy takim - co powiecie o tych silnikach:

625E

675EX

750EX

Co myślicie o kosiarkach NAC?

nac-kosiarka-bs-briggs-ls50-625e-hs-naped-6km

nac-kosiarka-bs-briggs-ls50-675ex-napedem-6km

nac-kosiarka-bs-briggs-ls50-750ex-hs-dov750-naped

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie silniki dobre i tu nie ma znaczenia ktory model BS 675 i 750 beda mialy ta sama moc roznia sie budowa jeden gorno drugi dolnozaworowy.

jesli chodzi o podwozie czyli wyrob firmy NAC jakosciowo dno i metr mulu, blacha jak z papieru, padajace napedy, i drobne elementy plastikowe ktore pekaja. dostepnosc czesci ciezka czasem na czesci od producenta musze czekac 2-3tyg. co w sezonie ma duze znaczenie. kup cos markowego partner hsq viking stiga. beda to produkty o niebo lepsze a cenowo niewiele drozsze.

ja akurat handluje i serwisuje stige i moge polecic model

combi 53, spelnia wszystkie wymagania i dodatkowo ma 3 letnia gwarancje a czesci dostepne sa praktycznie od reki gora 2-3dni jak czegos nie mam na polce

jakiś tekst

jesli masz jakies pytania to wal smialo, co do ceny tez mozemy w razie co ponegocjowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję kupić kosiarę na prawie 2000 m2 trawnika.

> Do tej pory używałem zwykłej kosiarki z wyrzutem bocznym bez napędu

> Czas na zmiany: napęd, kosz, min. 50 cm

> Sprawdził mi się silnik B&S, więc pozostałbym przy takim - co powiecie o tych silnikach:

> 625E

> 675EX

> 750EX

> Co myślicie o kosiarkach NAC?

> nac-kosiarka-bs-briggs-ls50-625e-hs-naped-6km

> nac-kosiarka-bs-briggs-ls50-675ex-napedem-6km

> nac-kosiarka-bs-briggs-ls50-750ex-hs-dov750-naped

ja kupilem Oleo-Mac GV 53 TK ALLROAD, jeszcze lezy w pudle ale ma bdb opinie, tansza wersje to victus z takim samym oznaczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to samo

to jakbyś mógł coś polecić do max 1400zł?

z wymagań:

szerokość koszenia min 50cm, z koszem, funkcja mielenia, silnik B&S ok 5,5-6KM, gdyby dało radę z napędem, ale nie jest to wymóg konieczny.

pozdroo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hsqv to produkt z tej samej półki co tańsze marki , tylko że na swojej legendzie " koszą " kasę.

No nie wiem, mam taką już 4 lata i chodzi. Do koszenia ma 1500 m2, zdarzają się kamienie. Do tej pory nie skrzywiło noża, wszystko działa. Jeszcze nic się nie zepsuło. Czy tak działa sprzęt budżetowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Alko 6 lat i też się nic nie zepsuło. Pracowałem 4 lata w fabryce Hsqv w PL i wiem z czego i jak się produkuje rękami pracowników sezonowych kosiarki. zlosnik.gif To ma wszystko przeżyć gwarancję, a co potem będzie się działo to ich nie interesuje. A na częściach zamiennych też jest dobry biznes. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystkie silniki dobre i tu nie ma znaczenia ktory model BS 675 i 750 beda mialy ta sama moc

> roznia sie budowa jeden gorno drugi dolnozaworowy.

> jesli chodzi o podwozie czyli wyrob firmy NAC jakosciowo dno i metr mulu, blacha jak z papieru,

> padajace napedy, i drobne elementy plastikowe ktore pekaja. dostepnosc czesci ciezka czasem na

> czesci od producenta musze czekac 2-3tyg. co w sezonie ma duze znaczenie. kup cos markowego

> partner hsq viking stiga. beda to produkty o niebo lepsze a cenowo niewiele drozsze.

> ja akurat handluje i serwisuje stige i moge polecic model

> combi 53, spelnia wszystkie wymagania i dodatkowo ma 3 letnia gwarancje a czesci dostepne sa

> praktycznie od reki gora 2-3dni jak czegos nie mam na polce

> jakiś tekst

> jesli masz jakies pytania to wal smialo, co do ceny tez mozemy w razie co ponegocjowac

kto tą Stigą i Hondą kto handluje we Wrocławiu?

ca. 700 metrów do obrobienia.

Myślę o elektrycznej z napędem, przed spalinówką - jednak bedzie smrodzić coś tam i zabawa w dolewanie paliwa. Ogóplnie smród jakiś. Miałbyś cośdo polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam alko chyba 8 rok i jeszcze nic się nie zepsuło a łatwo kosiarka nie ma.

Ja mam Vikinga od 2001 i nic się nie zepsuło (nigdy nie był w serwisie), standardowe czyszczenie, czasami filtr, ostrzenie noża i wymiana oleju. Jakbym miał jakąkolwiek inną (metalową, nie alu), to już dawno by "zgniła", bo często była wstawiana brudna do garażu po koszeniu mokrej trawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> leniuch jestes (zawsze mozesz kupic u mnie) jakiś tekst

> a honde kupisz w salonie samochodowym hondy tylko nie spodziewaj sie ze beda mieli duzy wybor na

> miejscu

Jaki model eleltrycnzej (z napędem, min. 48 cm) byś polecał?

Jeśli brnąć w spalinówkę (min. 54 cm), to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu zakładałem taki sam temat zlosnik.gif

Też kombinowałem z jakimiś wynalazkami ale kolega Pietrus_123 polecił mi tą Stigę.

Kupiłem model Combi 48 S B czyli o trochę węższą.

Jestem zadowolony w 100%. Muszę przyznać że nie miała u mnie lekko bo ja mam na razie do koszenia raczej dziką łąkę

a nie trawnik hehe.gif

Polecam! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki model eleltrycnzej (z napędem, min. 48 cm) byś polecał?

Stiga ma fajna kosiarke na metalowym decu takim jak od spalinowki i silnik bezszczotkowy. Zestaw praktycznie nie do zajechania

> Jeśli brnąć w spalinówkę (min. 54 cm), to co?

Wszystko zależy od kasy mozna i exela na hondzie ze sprzeglem noza za prawie 4kpln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do dilera Stiga, pomacałem, popatrzyłem i kupiłem "Chińczyka" zlosnik.gif

GTM 530 JIANGSU WORLD PLANT-PROTECTING MACHINERY CO. LTD.

w Polsce dystrybuowana przez P.P.H.U. "GRASS" Marta Łozińska sp. j.

Solidna obudowa, kosz z metalowym stelażem, opcjonalny wyrzut boczny i mulczowanie.

Bez napędu - za dużo jednak u mnie nasadzeń i klombów, więc zrezygnowałem z tej opcji.

Klasyczny silnik dolnozaworowy B&S 190 ccm serii 675 z opcją ready start.

Cena z olejem niewiele ponad 1400 zł

Czemu taki wybór - bo nowy model podobny jest do mojego starego "Chińczyka" - to się nazywa przyzwyczajenie.

Teraz można do mnie strzelać uzbroj_zlo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem, mam taką już 4 lata i chodzi. Do koszenia ma 1500 m2, zdarzają się kamienie. Do tej

> pory nie skrzywiło noża, wszystko działa. Jeszcze nic się nie zepsuło. Czy tak działa sprzęt

> budżetowy?

mam noname z casto za 500zł z haczykiem, i też działa, teraz już chyba 4rok leci

widać że zaczyna korodować osłona od spodu, trza będzie pomalować

silnik B&S, może dlatego nie ma problemów hmm.gif

parę razy zaliczyłem kamień że aż silnik zgasł i żyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam noname z casto za 500zł z haczykiem, i też działa, teraz już chyba 4rok leci

jak i ja, ale z LeroyMerlin smile.gif

> widać że zaczyna korodować osłona od spodu, trza będzie pomalować

Nie warto, IMO - oczyszczać po każdym koszeniu (wcześniej wyjąć fajkę świecy) i trzymać w przewiewnym miejscu

> silnik B&S, może dlatego nie ma problemów

Ot, to to ok.gif

> parę razy zaliczyłem kamień że aż silnik zgasł i żyje

Ja koszę od 4 lat 2000 m2 zaniedbanego trawnika, do tego miedze wokół płotu itp. wertepy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Współczuję

Mam dużo nasadzeń i zakrętów.

A że mnie nie stać na wypasiony sprzęt, to zrezygnowałem z napędu.

Żona obiecała mi na 50 urodziny traktorek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojechałem do dilera Stiga, pomacałem, popatrzyłem i kupiłem "Chińczyka"

> GTM 530 JIANGSU WORLD PLANT-PROTECTING MACHINERY CO. LTD.

> w Polsce dystrybuowana przez P.P.H.U. "GRASS" Marta Łozińska sp. j.

> Solidna obudowa, kosz z metalowym stelażem, opcjonalny wyrzut boczny i mulczowanie.

> Bez napędu - za dużo jednak u mnie nasadzeń i klombów, więc zrezygnowałem z tej opcji.

> Klasyczny silnik dolnozaworowy B&S 190 ccm serii 675 z opcją ready start.

> Cena z olejem niewiele ponad 1400 zł

> Czemu taki wybór - bo nowy model podobny jest do mojego starego "Chińczyka" - to się nazywa

> przyzwyczajenie.

> Teraz można do mnie strzelać

claps.gif teraz poczekamy az cos sie wysypie i w sezonie bedziesz czekal miesiac na naprawe albo lepiej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz poczekamy az cos sie wysypie i w sezonie bedziesz czekal miesiac na naprawe albo lepiej

Co się może zepsuć w kosiarce (oprócz silnika), co będzie podlegało gwarancji, uniemożliwi koszenie i nie da się doraźnie naprawić? Pomijając jeszcze nóż kosiarki i przedłużkę wału silnika, jakoś nic nie przychodzi mi do głowy. Kółko może odpaść? Mechanizm którejś regulacji się zepsuje? - zawsze można zablokować w jednej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co się może zepsuć w kosiarce (oprócz silnika), co będzie podlegało gwarancji, uniemożliwi koszenie

> i nie da się doraźnie naprawić? Pomijając jeszcze nóż kosiarki i przedłużkę wału silnika,

> jakoś nic nie przychodzi mi do głowy. Kółko może odpaść? Mechanizm którejś regulacji się

> zepsuje? - zawsze można zablokować w jednej pozycji.

Nie zdarzyła się taka awaria, by nie dało się kosić.

Mama starego Chińczyka z silnikiem B&S, kupioną za 500zł.

Z usterek - zmieniłem 2 kółka na nowe, bo rozsypały się łożyska. Kółka dostępne na Allegro.

Regulacja wysokości popsuła się, więc drutem zablokowałem w jednej ustalonej pozycji, a następnie pospawałem elementy i dalej działa.

Silnik chodzi bez zarzutu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz poczekamy az cos sie wysypie i w sezonie bedziesz czekal miesiac na naprawe albo lepiej

Dlatego wziąłem egz. bez napędu, z klasycznym, dolnozaworowym silnikiem B&S smile.gif

Na sensowną, firmową kosiarkę z napędem mnie nie stać buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zdarzyła się taka awaria, by nie dało się kosić.

> Mama starego Chińczyka z silnikiem B&S, kupioną za 500zł.

> Z usterek - zmieniłem 2 kółka na nowe, bo rozsypały się łożyska. Kółka dostępne na Allegro.

> Regulacja wysokości popsuła się, więc drutem zablokowałem w jednej ustalonej pozycji, a następnie

> pospawałem elementy i dalej działa.

> Silnik chodzi bez zarzutu

hehe czyli mowisz ze czesci eksploatacyjne hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kosiarkę NAC-a LP46-475H (silnik NAC-a - górnozaworowy 4,75 KM, żeliwna tuleja). Nic nie odpadło, nic się nie zepsuło, kosiarka działa bez problemu i - co mnie zaskoczyła - jest niesamowicie oszczędna. Na zbiorniku paliwa koszę dobre 40% więcej, niż sąsiad, który ma kosiarkę z silnikiem B&S.

Przypuszczam, że jeżeli kupisz wyższy model (z wyrzutem bocznym, dłuższym nożem, napędem itp.) też będziesz zadowolony. Co do silników... Ojciec miał dwie spalinówki - jedną z silnikiem Tecumseha, drugą z B&S. Obie wyzionęły ducha po 3, czy 4 sezonach, a nie miały jakiegoś nieprawdopodobnego areału do koszenia. W Tecumsehu pękł wał (prawdopodobnie wada fabryczna tego egzemplarza) - oczywiście po gwarancji. Silnik był totalnie zdemolowany i kosiarka trafiła do serwisu w ramach rozliczenia za serwis tej z silnikiem B&S. Ten silnik z kolei zaczął najpierw potwornie kopcić, potem - po naprawie - kosiarka była coraz słabsza, w końcu zaczęła się zatrzymywać na dłuższej trawie i trafiła na złom.

BTW mam też kosę spalinową NAC-a BP520-27T i też doskonale spełnia swoje zadanie. Fakt faktem - na samym początku uszkodziłem głowicę koszącą (uderzyłem przypadkiem o kawałek gruzu - porządkowałem kupioną działkę i było mnóstwo takich niespodzianek w trawie po pas) - zastąpiłem ją innym typem z łatwym nawijaniem żyłki i jest super. Najbardziej upierdliwa rzecz w tej kosie, to szelki (aczkolwiek jak już się je założy - można spokojnie kosić).

Dla równowagi - podkaszarka elektryczna NAC-a rozsypała się ojcu zaraz po zakupie (głowica - niewymienna właściwie) i w końcu podkaszarka trafiła na śmietnik.

Moja teoria jest taka - droższa chińszczyzna (jak te wyższe modele kosiarek, podkaszarek, pilarek itp.) jest w porządku - można trafić jakiś szajs, ale system gwarancyjny polegający w 90% na wymianie na nowy egzemplarz tak naprawdę eliminuje te słabe egzemplarze. Tańsze modele tanich marek... No cóż... Komentarz jest zbędny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kosiarka też nie ma lekko.

Działka 2000 m2, a trawa rośnie jak głupia - bo to było pole uprawne.

Koszę też za płotem, gdzie są kamienie, obcięte gałęzie itp.

Obecny no-name wytrzymał 4 lata i dalej ładnie działa ok.gif

Teraz też wziąłem bez-markwą, ale szerszą, mocniejszą i z koszem ok.gif

Mam też kosę NAC - jedyny sprzęt, którego firma jest choć trochę znana zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe czyli mowisz ze czesci eksploatacyjne

Oczywiście.

U mnie kosiarka nie ma lekko - w sezonie co tydzień obrabia działkę 2000 m2.

Kółka i jedno spawanie, to IMO nic w 4 letniej ekploatacji smile.gif

Zresztą mam skłonności do dziwnych marek.

Od 9 lat jeżdżę Chevroletami z Korei smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> roznie ogolnie kilka sztuk mam na komunalce i lekko nie maja, ale sie trzymaja calkiem niezle, bylo

> by lepiej gdyby nie debilny czynnik ludzki

Moją obecną kosiarkę sprzedają właśnie do firm od zieleni - podobno gniotsa, nie łamiotsa smile.gif

A jak będzie - pożiwiom, uwidiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mocno śmierdzi kosiarka przy koszeniu? Pytanie do testerów wielu chińskich marek

icon_eek.gif na forum moto takie pytanie

dla mnie to ona pachnie grinser006.gif

zwłaszcza że to czyste spaliny, bez jakiś katalizatorów czy innych wynalazków

na pewno zapach nie jest uciążliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mocno śmierdzi kosiarka przy koszeniu? Pytanie do testerów wielu chińskich marek

Jakiego typu smród Cię interesuje? niewiem.gif

Spaliny? Klasycznie - jak bezołowiowa benzyna spalana na otwartym powietrzu w silniku z wydechem bez katalizatora (czyli brak zapachu...). Poza tym nie wiem, co miałoby śmierdzieć - lakier w przypadku nówki sztuki wyciągniętej z pudełka? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiego typu smród Cię interesuje?

> Spaliny? Klasycznie - jak bezołowiowa benzyna spalana na otwartym powietrzu w silniku z wydechem

> bez katalizatora (czyli brak zapachu...). Poza tym nie wiem, co miałoby śmierdzieć - lakier w

> przypadku nówki sztuki wyciągniętej z pudełka?

Ja kupiłem już wywietrzoną, zmontowaną, bez pudełka - zalana olejem i benzyną, więc gdy nie jest uruchomiona śmierdzi właśnie benzyną smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja przyszła w pudle, olej był w butelce, po benzynę musiałem jechać na stację

w casto jest uruchomienie gratis grinser006.gif

gościo nalewa benzyny, oleum, odpala i chowa do pudła

ale i tak trchę śmierdzi przy pierwszym koszeniu, spala się syf z tłumika wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w casto jest uruchomienie gratis

Ja od dystrybutora kupowałem... Kurier przywiózł.

> gościo nalewa benzyny, oleum, odpala i chowa do pudła ale i tak trchę śmierdzi przy pierwszym koszeniu, spala się syf z tłumika

Niewiele brakowało, a kupiłbym jakiegoś mega-chińczyka w Leroy-u, ale na szczęście spóźniłem się trochę i ochroniarz mnie nie wpuścił (nota bene - 15 minut przed godziną zamknięcia sklepu nie dało się już wejść screwy.gif) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na forum moto takie pytanie

> dla mnie to ona pachnie

> zwłaszcza że to czyste spaliny, bez jakiś katalizatorów czy innych wynalazków

> na pewno zapach nie jest uciążliwy

No wlaśnie, nie lubię smrodu przy obcowaniu z trawą. To się wyklucza. Coś jak bieganie i słuchawki na uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlaśnie, nie lubię smrodu przy obcowaniu z trawą. To się wyklucza. Coś jak bieganie i słuchawki

> na uszach.

Myślę że obcowanie z trawą i jej koszenie do dwie różne rzeczy. Ale wracając do oryginalnego pytania - Honda chodzi cichutko i wypuszcza z siebie same ekologiczne spalinki - w sumie można powiedzieć że wypuszcza z siebie nawóz dla roślin (w końcu rośliny używają CO2 z atmosfery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.