Skocz do zawartości

1.6 tdci, hdi problem.


Rekomendowane odpowiedzi

Problem sitka wystepowal ztcw w pierwszych latach produkcji i zwiazany byl z rzadka wymiana oleju. Zwyczajnie sitka zabijalo sie nagarem z oleju.

Podkladki to internetowe gawedzenie. Czasem pada jedna lub dwie a ze charakter usterki taki a nie inny to internety hucza. U mnie poleciala na ostatnim wtrysku. Wymienilem, reszty nie tykalem a grat smiga dalej, do 200 kkm dobijam.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem autem od momentu zakupu ok 12 tys km. W tym czasie wymieniłem olej już 2 razy. Jak kupowałem auto w marciu to miał wlany nowy olej i wymienione filtr. Ja zleciłem kolejną wymianę oleju podczas "czyszczenia dpf". Od tego czasu zrobiłem 7 tys km. i planowałem zrobić kolejną wymianę przy 10 tys km.

Wcześniej olej był wymieniony przy przebiegu 133kkm, a więc zostało na nim przejechane ok 20 kkm. Co było wcześniej nie mam pojęcia.

Zastanawia mnie tylko jeno na co wcześniej nie zwróciłem uwagi - mata wygłuszająca silnika jest lekko nadpalona. Ost. zauważyłem, iż osłona pod silnikiem także nadpalona.

Kurcze, załamka. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was przerabialem zmianę silnika? Trzeba potem na nowo robić badania techniczne, czy coś?

Kumpel przerabiał. Nie trzeba robić badania, od pewnego szasu silnik jest traktowany jako zwykła część zamienna i jego numer nie jest nawet podawany w dowodzie rejestracyjnym. Badanie trzeba robić, gdy zmienia się pojemność silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale czy to ma znaczenie, że w papierach mam ze silnik z dpf a nowy bp będzie bez?

Jak się jeździ tym 1.6 noPb w porównaniu do tdci 1.6 tdci?

Zmieniam za miesiąc miejsce zamieszkania i teraz sporo będę jeździć po mieście, a trasy raczej będą raz na tydzień, a tak to po kilka do kilkunastu km za jedyne odpaleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem chcesz wymienić silnik diesla na benzynowy ? Moim zdaniem daruj sobie  ,taka podmiana to proszenie się o kłopoty nic nie będzie grało, trzeba będzie prawdopodobnie wymienić komputer  , być może też wiązkę elektryczną, wiele innych rzeczy - niech Ci zwrócą kasę i kup Focusa w którym fabrycznie był zamontowany taki silnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale czy to ma znaczenie, że w papierach mam ze silnik z dpf a nowy bp będzie bez?

Jak się jeździ tym 1.6 noPb w porównaniu do tdci 1.6 tdci?

Zmieniam za miesiąc miejsce zamieszkania i teraz sporo będę jeździć po mieście, a trasy raczej będą raz na tydzień, a tak to po kilka do kilkunastu km za jedyne odpaleniem

Jeśli zmienisz 1.6 diesel z dpf na 1.6 diesel bez dpf to nie ma problemu z papierami. Gorzej może (choć wcale nie musi) być z komputerem w aucie. O zmianie typu 1.6 diesel na 1.6 benzynę w nowoczesnym aucie zapomnij - prawie nic nie będzie pasowało. W sumie też wolałbym wymianę na inny egzemplarz auta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale czy to ma znaczenie, że w papierach mam ze silnik z dpf a nowy bp będzie bez?

Jak się jeździ tym 1.6 noPb w porównaniu do tdci 1.6 tdci?

 

 

 

Nie wiem, jak w Fordzie, ale w citroenie różnica pomiędzy jazdą 1,6 benzyna a diesel jest dość spora.

Same osiągi są podobne, ale inaczej biegami się pracuje i inaczej przyspiesza.

Zupełnie inna charakterystyka, zmienianie biegów w różnych momentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumieliscie. Mam opcje wymiany bloku silnika w swoim bądź dopłatę kółku tys zł do focusa 1.6 noPb o 2 lata młodszego od mojego i do tego ze sporo niższym przebiegiem.

Swoim 1.6 tdci od zakupu zrobiłem 12 tys km ze średnią 5.5 l/ 100 - średnia z dystrybutorów.

Zmieniam miejsce zamieszkania i będę jeździć wokół komina i nie będę już co tydz robić trasy po 100 km w jedna stronę.

Obawiam się trochę o osiągi takiego 1.6 noPb... dieslem się bardzo przyjemnie jeździło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pomyśl nad 1.8 TDCI.

Pod warunkiem, że zaakceptuję różnicę w spalaniu 1.5-2 litrów w stosunku do 1.6tdci. 

1.6 benzyna do statecznej jazdy starczy, jak lubisz czasami pogonić, to nie jest raczej to. 1.6 tdci przy 150-160 się nie męczył, benzyna już to odczuwa a i spalanie przy wyższych prędkościach rośnie lawinowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż taka jest różnica w spalaniu pomiędzy 1.6 tdci, a 18 tdci?

 

Nie mam czasu na szukanie teraz auta. Obawiam się trochę tej podmiany silnika, ponieważ to jest już poważna sprawa, a nie mam czasu i nerwów  na jeżdżenie po serwisach. 

Opcja z odbiorem kasy jest ok, ale gdzie ja na "już" znajdę auto?

1.6 tdci całkiem przyjemnie mi się jeździło no i to fantastyczne spalanie.

Teraz słyszę i czytam sporo negatywnych opinii o awaryjności tego silnika. Czy jazda z zapchanym dpfem mogła wykończyć silnik? Czegoś takiego bym się nigdy nie spodziewał , że padnie mi w aucie silnik.... już bardziej  bałem się o osprzęt diesla. Obecnie mam na liczniku 167 kkm. Niby mało jak na diesla.

Kusi mnie dopłata do tego focusa 1.6, bo po 1. jest po lifie-sporo ładniejszy, po 2. ma benzynę=święty spokój. Na minus na pewno osiągi i spalanie.

Ale problem wyszedł.

 

edit.

przed chwilą dostałem info, że stary silnik jest ok, ale tylko panewka stuka. Ma być nowa panewka i wał korbowy? Niby po naprawie wszystko powinno być ok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wał korbowy?

Chyba, ze nowy znaczy używany, tylko, że pewnie nikt się w to nie bawi i każdy kupuje słupek

I jeszcze ta panewka to na korbie czy główna-jeśli na korbie to korbowód do wymiany/sprawdzenia a jak główna to dobrze sprawdzić blok na "osiowość".Jednej panewki to raczej się nie wymienia tylko komplet, chyba, że u "mirka" i auto na sprzedaż :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zrozumiałem. Na pewno była mowa o panewce i czymś jeszcze, ale nie znam się na budowie silnika.....

 

Jeszcze się pojawiła oferta na Suzuki Swift z 2009 roku od pierwszego właściciela, salon pl, bezwypadowe, przebieg 86 kkm za 16 tyś zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż taka jest różnica w spalaniu pomiędzy 1.6 tdci, a 18 tdci?

 

 

Jeśli chodzi o spalanie 1.8 tdci to moje najmniejsze w trasie nad morze prędkość do 120km/h 4,9l/100km (dwójka dorosłych + dziecko i pełny bagażnik). Po Warszawie  +/- 7-7,5 zależy jakie korki, zimą w dużych korkach maksymalnie jakie kiedyś było to 8l. Średnio mi wychodzi jakoś  6-6,5l/100km.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spalanie 1.8 tdci to moje najmniejsze w trasie nad morze prędkość do 120km/h 4,9l/100km (dwójka dorosłych + dziecko i pełny bagażnik). Po Warszawie  +/- 7-7,5 zależy jakie korki, zimą w dużych korkach maksymalnie jakie kiedyś było to 8l. Średnio mi wychodzi jakoś  6-6,5l/100km.

Pozdr

 

No tak mniej więcej wychodzi, przy czym w 1.6 nawet zimą przekroczyć 6 trzeba było się postarać, więc różnica tjw napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.