Skocz do zawartości

Kosiarka potrzebna


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić teściowej kosiarkę. Niestety w grę wchodzi tylko elektryczna, teściowa nie chce spalinowej. Ogród jest spory, około 1000 m2, więc sprzęt musi być w miarę porządny. Podrzućcie proszę jakieś sensowne propozycje, tak, żeby cenowo nie zabijało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę kupić teściowej kosiarkę. Niestety w grę wchodzi tylko elektryczna, teściowa nie chce

> spalinowej. Ogród jest spory, około 1000 m2, więc sprzęt musi być w miarę porządny. Podrzućcie

> proszę jakieś sensowne propozycje, tak, żeby cenowo nie zabijało.

Stiga. Mam i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co myślisz o takiej

> Można do nich kupić części zamienne ?

Podobna do mojej.

Części nie były dotąd potrzebne ale kupowałem w sklepie dystrybutora firmy i jakieś części tam mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takie obszary to kazda plastikowa bedzie do kitu, poza tym przy malych plastikowych kosiarkach dosc wazna jest gwarancja stiga ma na 3 lata, no ale nie o tym jak chcesz dobra elektryczna kosiarke to polecam stige combi 48E lub ES pozadna kosiarka na metalowym korpusie z silnikiem indukcyjnym w wersji ES ma nawet naped, co do ceny to mozemy ponegocjowac ale najlepiej jak bys wpadl do mnie osobisie i pomacal i powybieral wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na takie obszary to kazda plastikowa bedzie do kitu, poza tym przy malych plastikowych kosiarkach

> dosc wazna jest gwarancja stiga ma na 3 lata, no ale nie o tym jak chcesz dobra elektryczna

> kosiarke to polecam stige combi 48E lub ES pozadna kosiarka na metalowym korpusie z silnikiem

> indukcyjnym w wersji ES ma nawet naped, co do ceny to mozemy ponegocjowac ale najlepiej jak

> bys wpadl do mnie osobisie i pomacal i powybieral

wpaść niestety nie mogę, bo w Szczecinie będę dopiero w okresie wakacyjnym, więc muszę kupić zdalnie. Jeśli możesz to podeślij z dwie propozycje, może coś wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę kupić teściowej kosiarkę. Niestety w grę wchodzi tylko elektryczna, teściowa nie chce

> spalinowej. Ogród jest spory, około 1000 m2, więc sprzęt musi być w miarę porządny. Podrzućcie

> proszę jakieś sensowne propozycje, tak, żeby cenowo nie zabijało.

Stiga 48ES - używam od roku i nie narzekam. Solidna, a przy jej masie napęd się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko małe jako że sezon się zaczyna. Kiedyś jak kupowałem olej do silnika to buteleczki miały 0,7l. Teraz są tylko 0,5l. Na pytanie w sklepie dlaczego nie ma tych większych gościu mi odpowiedział, że i tak wszystkiego nie wyleje i 0,5 w zupełności wystarczy. Lać mniej czy kupować większe butelki i lać 0,7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanko małe jako że sezon się zaczyna. Kiedyś jak kupowałem olej do silnika to buteleczki miały

> 0,7l. Teraz są tylko 0,5l. Na pytanie w sklepie dlaczego nie ma tych większych gościu mi

> odpowiedział, że i tak wszystkiego nie wyleje i 0,5 w zupełności wystarczy. Lać mniej czy

> kupować większe butelki i lać 0,7?

W każdym silniku jest bagnet (najczęściej robi od razu za wlew oleju), więc po dokładnym zlaniu starego i zalaniu nowego możesz przecież sprawdzić poziom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanko małe jako że sezon się zaczyna. Kiedyś jak kupowałem olej do silnika to buteleczki miały

> 0,7l. Teraz są tylko 0,5l. Na pytanie w sklepie dlaczego nie ma tych większych gościu mi

> odpowiedział, że i tak wszystkiego nie wyleje i 0,5 w zupełności wystarczy. Lać mniej czy

> kupować większe butelki i lać 0,7?

Niewiem gdzie Ty kupujesz ale w wiekszosci sa buteleczki 0,6l bo tyle maja pojemnosci miski w wiekszosci kosiarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio w Tesco były kosiarki spalinowe Hecht za 499 zł. Szału nie robi, ale 3,5KM ma, metalową

> obudowę i jest lekka jak na spalinówkę...ja kupiłem swojej teściowej i jak na razie jest

> zadowolona...

spalinówki nie chcę. Nie będzie miał kto obsługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym ze raz w roku trzeba zmienić olej, filtr i świece i ze 2-3 razy w roku trzeba dolać

> benzyny, to spalinowa jest prawie bezobsługowa.

Przy 10arowej działce benzynę trzeba będzie trochę częściej uzupełniać niż parę razy na sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym ze raz w roku trzeba zmienić olej, filtr i świece i ze 2-3 razy w roku trzeba dolać

> benzyny, to spalinowa jest prawie bezobsługowa.

Świecy nie wymieniałem od nowości blush.gif

Filtr dwa razy czyściłem. No i ze dwa razy olej zmieniłem.

Kosiarka 4 sezony cięła prawie 2000 m2 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra, przekonałem teściową, żeby się zastanowiła nad spalinową.

> Czy taki NAC będzie OK ?

Kup jej coś ze starterem i płynna regulacja prędkości + możliwością zatrzymania noży bez wyłączania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanko małe jako że sezon się zaczyna. Kiedyś jak kupowałem olej do silnika to buteleczki miały

> 0,7l. Teraz są tylko 0,5l. Na pytanie w sklepie dlaczego nie ma tych większych gościu mi

> odpowiedział, że i tak wszystkiego nie wyleje i 0,5 w zupełności wystarczy. Lać mniej czy

> kupować większe butelki i lać 0,7?

Rzeczywiście do tej co kupiłem weszło ok. 400 ml, ale Trawol sprzedają w litrowych więc na dolewkę zostaje, albo na dwa razy jak kosiarka oleju nie bierze...dzisiaj mi się udało Trawola 1l za 13,50 zl dorwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.