Skocz do zawartości

Czy zakup 125...


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zakup 125 na początek to dobry pomysł? zlosnik.gif

Na przykład coś takiego lub coś innego w podobnej kwocie. grinser006.gif

Nie wiem czy mi się to spodoba, i czy nie znudzi jazda samemu, bo nie za bardzo znam kogoś kto ma motur. frown.gif

No ale na początek taka pojemność powinna wystarcyć?

Zacząłem jakiś czas temu kurs na A, ale jakoś nie było czasu dokończyć a teraz szkoła się zawinęła i jestem w lesie. frown.gif

Chyba mi odbiło. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy zakup 125 na początek to dobry pomysł?

Tak.

> Na przykład coś takiego lub coś innego w podobnej kwocie.

> Nie wiem czy mi się to spodoba, i czy nie znudzi jazda samemu, bo nie za bardzo znam kogoś kto ma

> motur.

> No ale na początek taka pojemność powinna wystarcyć?

I właśnie dlatego drugi raz: tak.

> Zacząłem jakiś czas temu kurs na A, ale jakoś nie było czasu dokończyć a teraz szkoła się zawinęła

> i jestem w lesie.

> Chyba mi odbiło.

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy zakup 125 na początek to dobry pomysł?

No od czegoś trzeba zacząć grinser006.gif

> Na przykład coś takiego lub coś innego w podobnej kwocie.

> Nie wiem czy mi się to spodoba,

Kupisz, pojeździsz, zobaczysz, czym się to je grinser006.gif

> czy nie znudzi jazda samemu,

Najlepiej jeździ się solo, no chyba że ktoś czuje pęd do stada...

> No ale na początek taka pojemność powinna wystarcyć?

Pewnie: na miesiąc - dwa - wystarczy mocy, później się znudzisz... grinser006.gif

> Zacząłem jakiś czas temu kurs na A, teraz szkoła się zawinęła

> i jestem w lesie.

A jak do lasu, to enduraka Ci trza lub innego krossssa grinser006.gif

> Chyba mi odbiło.

Całkiem możliwe grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy zakup 125 na początek to dobry pomysł?

Bardzo dobry aczkolwiek ja zacząłem od 50cm3, by się oswoić i przypomnieć jak się jeździło grinser006.gif

> Na przykład coś takiego lub coś innego w podobnej kwocie.

Brałbym coś, co nie będzie wyglądało idiotycznie do swoich możliwości wink.gif

> Nie wiem czy mi się to spodoba, i czy nie znudzi jazda samemu, bo nie za bardzo znam kogoś kto ma

> motur.

Ja przyznam się, że jeżdżę raczej sam. Wtedy mogę dostosować prędkość do swoich potrzeb i nie muszę nikogo gonić wink.gif

> No ale na początek taka pojemność powinna wystarcyć?

Tak, wystarczy. Tych 10-15 KM absolutnie wystarcza, by rozpędzić się do prędkości podróżnej 80/100 km/h

> Zacząłem jakiś czas temu kurs na A, ale jakoś nie było czasu dokończyć a teraz szkoła się zawinęła

> i jestem w lesie.

> Chyba mi odbiło.

Nie, czemu? Podchodzisz do tematu na spokojnie mając świadomość tego, że może się spodoba a może jednak nie wink.gif20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy zakup 125 na początek to dobry pomysł?

> Na przykład coś takiego lub coś innego w podobnej kwocie.

> Nie wiem czy mi się to spodoba, i czy nie znudzi jazda samemu, bo nie za bardzo znam kogoś kto ma

> motur.

> No ale na początek taka pojemność powinna wystarcyć?

> Zacząłem jakiś czas temu kurs na A, ale jakoś nie było czasu dokończyć a teraz szkoła się zawinęła

> i jestem w lesie.

> Chyba mi odbiło.

tak ale nie NSR, to silnik dwusuwowy, idzie tylko gora, wyje i czestsze remonty jest chcesz tym robic wieksze przebiegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...jest fajna okazja kupić 2 kółka, ale dla mnie o niedozwolonej pojemności 250ccm. Jest jakaś

> opcja, żeby zrobić downsizeing do 125? Oczywiście tylko w papierach

Oczywiście nie i na szczęście. Nie kombinuj, zrób prawo jazdy, bo jak sam się zabijesz to twój problem, ale jak komuś zrobisz krzywdę i wyjdzie, że nie miałeś prawka, a wyjdzie na pewno to OC nie zadziała. Możesz np. komuś rentkę płacić ze swojej kieszenie przez całe życie. Może to przemówi Ci do wyobraźni i rozsądku, że naprawdę nie warto kombinować, to się po prostu w tym przypadku nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...jest fajna okazja kupić 2 kółka, ale dla mnie o niedozwolonej pojemności 250ccm. Jest jakaś

> opcja, żeby zrobić downsizeing do 125? Oczywiście tylko w papierach

Tak, jest to możliwe. Podjedz do okregowej stacji diagnostycznej a tam poznasz szczegoly wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens. Kup coś, co jest w miarę duże, sprawne i tanie. Duże- bo na "komarku" będziesz źle wyglądać, a na większym moto będzie, myślę, lepiej się przyzwyczajać i uczyć. Sprawne- wiadomo. A tanie, bo mniej stracisz na odsprzedaży jak już będziesz mieć A. Kupowanie nowego, markowego 125 to wg mnie błąd. Ekonomiczny. Moje propozycje to hyosung gt 125 (mam i już mi mało i codziennie ćwiczę placyk, a łada dzień zapisuję się na prawko) lub Varadero. Myślę, że nie warto dać za 125 więcej jak 6 tysięcy. Po 1 sezonie odsprzedaż za tyle samo. Romet czy junak w moim przypadku odpadły, choć na początku o nich myślałem, nie dlatego, że to chińczyki, a dlatego, że są za małe. Fajnie wyglądają tylko na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że

> nie warto dać za 125 więcej jak 6 tysięcy. Po 1 sezonie odsprzedaż za tyle samo. Romet czy

> junak w moim przypadku odpadły, choć na początku o nich myślałem, nie dlatego, że to

> chińczyki, a dlatego, że są za małe. Fajnie wyglądają tylko na zdjęciach.

Kolega miał kiedyś Yamahe TDR 125 hmm.gif i z tego co pamiętam nie wyglądało to na mały motor. smile.gif

Może coś takiego. hmm.gifsmile.gif

540x405_yamaha-tdr-18760137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że

> Kolega miał kiedyś Yamahe TDR 125 i z tego co pamiętam nie wyglądało to na mały motor.

> Może coś takiego.

Ja się na tym nie znam, myślę, że jak dobry stan techniczny (żeby nic nie dokładać poza pakietem startowym) to jak w miarę duże to brać. Osiągi one wszystkie mają takie same grinser006.gif

Ja dlatego wziąłem Hyo, bo w tych pieniądzach dużo młodsze niż japończyki, a stan techniczny był dlamnie ważny bo chciałem od razu jeździć i nie dokładać. Zrobiłem tylko świece i płyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile to poleci?

Moze i poleci wystarczajaco, (c.a. 120) ale istotne jest jak do tej prędkości dochodzi. Mi brakuje przyspieszenia powyżej 60. Obroty wysoko, a ruch manetką powoduje już tylko bujanie. Nie jest to dobre do wyprzedzania, a i czasem w ruchu miejskim zapas mocy by się przydał. Porównując do aut to tak jakby jeździć cinquecento 700. Ale do nauki się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy zakup 125 na początek to dobry pomysł?

> Na przykład coś takiego lub coś innego w podobnej kwocie.

> Nie wiem czy mi się to spodoba, i czy nie znudzi jazda samemu, bo nie za bardzo znam kogoś kto ma

> motur.

> No ale na początek taka pojemność powinna wystarcyć?

> Zacząłem jakiś czas temu kurs na A, ale jakoś nie było czasu dokończyć a teraz szkoła się zawinęła

> i jestem w lesie.

> Chyba mi odbiło.

Tak

Tak po raz drugi (odnosnie odbicia)... ale to akurat dobrze... plus samo to ze tu i o to pytasz sugeruje ze jednak rozsadek kontoluje emocje...

To powiedzialem ja wlasci iel Varaderki 125 od okolo poltora miesiaca... o malo co wlasciciel Swidrowego Hyosunga ;-) ujezdzajacy swego czasu mzetki i simsony za czasow szczyla i majacy przez moment do czynienia ze skuterami w stolicy Grecji

Na zakonczenie cytat: "czy i jesli tak to ilu znasz wlascicieli samochodow wsiadajacych do auta z zamiarem po prostu sie przejechania tak dla samej frajady jazdy bez celu?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.