Skocz do zawartości

nowe 2.0 TSI - można chipować bez utraty gwarancji?


ztj

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek dotyczy nowej rodziny silników VAG. Podobno teraz na przeglądzie samochód jest podpinany pod bazę, która weryfikuje czy nie było wprowadzanych zmian w oprogramowaniu silnika. Spotkałem się jednak z opiniami, że można chipować nowe silniki bez strachu przed utratą gwarancji. Jak to jest- da się czy się nie da? Jeśli się da, to gdzie najlepiej dokonać takiej modyfikacji?

W moim przypadku byłaby to Octavia 3 RS TSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podczas przeglądów ASO podpina samochód pod kompa i sprawdza błędy. Niekoniecznie sprawdzają oryginalność softu, ale jak sprawdzą, to tracisz gwarancję. Poza tym bardzo często wgrywają jakieś nowsze wersje, więc wgrają Ci nowy soft i znowu bulisz za program u magika wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wątek dotyczy nowej rodziny silników VAG. Podobno teraz na przeglądzie samochód jest podpinany pod

> bazę, która weryfikuje czy nie było wprowadzanych zmian w oprogramowaniu silnika. Spotkałem

> się jednak z opiniami, że można chipować nowe silniki bez strachu przed utratą gwarancji. Jak

> to jest- da się czy się nie da? Jeśli się da, to gdzie najlepiej dokonać takiej modyfikacji?

> W moim przypadku byłaby to Octavia 3 RS TSI.

Chipuj w ASO to nie będzie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> blufinem sam wgrywasz zmieniona mape

> przed serwisem wgrywasz fabryczna i nie ma sladu

> cala operacja trwa 3 min

> tu ma sz cala procedure

Co do powrotu do seryjnego programu i odwiedzin w ASO to nie jest tak rozowo, bo jesli zechca szczegolowo sprawdzac to sie okaze ze licznik programowan i / badz CRC programu sie nie zgadza z tym co maja u siebie w bazie. Oczywiscie nikt nie bedzie sie zaglebial w tego typu detalu przy rutynowej wymianie oleju / klockow / filtrow, ale w przypadku roszczen gwarancyjnych moze sie okazac ze jest to jak najbardziej praktykowane.

Zresztą niezależnie od powyższego to ze w samochodzie był chip może wyjść zupełnie mimochodem - wystarczy ze przy diagnozowaniu czegoś innego serwis zczyta logi dynamiczne i zerknie na wartości ciśnienia doładowania i paliwa i pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Które ASO chipuje? BMW za chiny nie chce, a wiem, że można wyciągnąć ponad 450 KM samym softem

Seat, mi 2 razy proponował od razu chipa z rabatem na nówce jak byłem oglądać poprzedniego leona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No popatrz, taki gówniany producent, a jednak ma swoje plusy

no jak potem poszedlem do skody, oglądać octavie, to też zapodałem temat. bo w koncu kurde przeciez VAG...

Panowie się wystraszyli. "nie wolno!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jak potem poszedlem do skody, oglądać octavie, to też zapodałem temat. bo w koncu kurde przeciez

> VAG...

> Panowie się wystraszyli. "nie wolno!".

W BMW robią icon_eek.gif i nie wolno nono.gif A z tego silnika da się wyciągnąć duuużo więcej (pewnie kosztem trwałości, ale co mnie to obchodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Które ASO chipuje? BMW za chiny nie chce, a wiem, że można wyciągnąć ponad 450 KM samym softem

ASO Toyota... mozna przy zakupie zaplacic sobie za powerpack'a wink.gif albo potem dokupic bez problemu grinser006.gif

przez sekunde dumalem czy nie przerobic swojego 110kW na 130kW, ale doszedlem do wniosku ze 100kW mi wystarcza grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak rozmawialem o leonie , to zapytalem o zmiany

> i pan mi powiedzial robisz u nas nie ma sprawy

> ic, wydech , dolot, prgram

> ba nawet do wskazanego tunera dowioza laweta

Czy to nie zależy od dilera? On to robi na swoją odpowiedzialność chyba? w razie awarii nie bedzie przecież zgłaszał do centrali, ze samochód zmodyfikował niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ASO Toyota... mozna przy zakupie zaplacic sobie za powerpack'a albo potem dokupic bez problemu

> przez sekunde dumalem czy nie przerobic swojego 110kW na 130kW, ale doszedlem do wniosku ze 100kW

> mi wystarcza

Mocy nigdy za dużo zlosnik.gif 306 KM też mi niby wystarcza, 5.6 do setki... Ale gdyby podbić do 450 KM, to byłoby lepiej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mocy nigdy za dużo 306 KM też mi niby wystarcza, 5.6 do setki... Ale gdyby podbić do 450 KM, to

> byłoby lepiej

dokładnie. no bo 400 KM to takie minimum w aucie powinno być.

300 KM poprostu jedzie komfortowo... a gdzie fun?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie. no bo 400 KM to takie minimum w aucie powinno być.

> 300 KM poprostu jedzie komfortowo... a gdzie fun?

Może zachipuję hmm.gif Gdyby to był japończyk, to w ogóle bym się nie zastanawiał, ale BMW się psuje, niestety, jak nie będę miał gwarancji, to mogę polecieć na grubą kasę. Ale z drugiej strony - mogę i nie polecieć, a fun będzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> blufinem sam wgrywasz zmieniona mape

> przed serwisem wgrywasz fabryczna i nie ma sladu

> cala operacja trwa 3 min

> tu ma sz cala procedure

Nie każde auto da się zrobić po kablu, w wielu nowoczesnych konstrukcjach trzeba szarpać sterownik itp. Jestem ciekaw jak ten Blufinem sobie radzi w takich sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mocy nigdy za dużo 306 KM też mi niby wystarcza, 5.6 do setki... Ale gdyby podbić do 450 KM, to

> byłoby lepiej

lipa... moja zabawka

Quote:

Prędkość maksymalna 203.0 km/h (126.1 mph)

0-100 km/h 3.6 sek.

60-140 km/h 11.0 sek.


a mocy ma "jedynie" 72KM grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lipa... moja zabawka

> Quote:

> Prędkość maksymalna 203.0 km/h (126.1 mph)

> 0-100 km/h 3.6 sek.

> 60-140 km/h 11.0 sek.

> a mocy ma "jedynie" 72KM

Jeżeli chodzi o "fun", to najlepiej mi się jeździ P106 Sport. Osiągi posdobne jak w moim BMW, a czujesz się jak w gokarcie, po prostu czerpiesz przyjemność z jazdy zlosnik.gif Jak zrobię 450 KM w moim, to będzie jeździł lepiej, ale podejrzewam, że i tak na torze lepiej mi się będzie jeździło P106 wink.gif Po prostu szybki Titanic to nadal Titanic, a taka motorówka daje fun wink.gif

A jeżeli chodzi o motocykle - to w ogóle inna bajka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe, czy ktoś kiedyś chipował Bentley

na 100% grinser006.gif

w WRC jest warsztat tuningowy (przy ul. Kochanowskiego) gdzie tuninguje sie drogie fury... na przeciwko wymieniam opony i czasami sobie podejde popatrzec przez witryne co tam na podnosnikach wisi i ... zawsze grube porsche, merce itp. Jakiegos Benka (albo RR) tez widzialem, ale trudno mi okreslic czy odbudowywali z przystanku czy jakis ostry tuning szedl, bo auto mialo wybebeszony caly przod a silnik stal na wozku obok wink.gif

edyta: o ten serwis wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lipa... moja zabawka

> Quote:

> Prędkość maksymalna 203.0 km/h (126.1 mph)

> 0-100 km/h 3.6 sek.

> 60-140 km/h 11.0 sek.

> a mocy ma "jedynie" 72KM

ale za to zupełnie nie jedzie już powyżej 120 grinser006.gif

btw. moja zabawka wg niektórych źródeł ma nieco poniżej 3sek do 100 grinser006.gifyay.gif i nawet może w to uwierzę, bo bydle niechętnie bardzo idzie na koło:) i można sobie na dużo pozwolić na starcie:)

ale nadal to nie ma znaczenia, bo przecież jezdzimy zgodnie z przepisami na tym kąciku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale za to zupełnie nie jedzie już powyżej 120

> btw. moja zabawka wg niektórych źródeł ma nieco poniżej 3sek do 100 i nawet może w to uwierzę, bo

> bydle niechętnie bardzo idzie na koło:) i można sobie na dużo pozwolić na starcie:)

> ale nadal to nie ma znaczenia, bo przecież jezdzimy zgodnie z przepisami na tym kąciku.

ale ja naprawde jezdze zgodnie z przepisami i to ze powyzej 120km/h musze sie mocno trzymac zeby mnie nie zdmuchnelo to mi zupelnie nie przeszkadza grinser006.gif bo przeciez w miescie i tak max 60 (w nocy)... no chyba ze znasz przepis ktory zakazuje mi sie katapultowac od 0km/h do 50km/h w czasie zdecydowanie ponizej 3sec grinser006.gif albo hamowac przed nastepnym czerwonym zanim ci na poprzednim sie zorientuja ze juz od 2sec maja zielone i w sumie moga ruszac grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ASO Toyota... mozna przy zakupie zaplacic sobie za powerpack'a albo potem dokupic bez problemu

> przez sekunde dumalem czy nie przerobic swojego 110kW na 130kW, ale doszedlem do wniosku ze 100kW

> mi wystarcza

Power Pack? jak toyota podnosi moc? sterowniki Denso sa nie do ruszenia. Boxa fabrycznie laduja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Power Pack? jak toyota podnosi moc? sterowniki Denso sa nie do ruszenia. Boxa fabrycznie laduja?

sie to nazywa PowerBoost - i to jest fabryczny box z pelna gwarancja itp. Mozna go kupic jako jedna z wersji wyposazenia/silnika ew. potem dokupic jako opcje wink.gif

jakiś tekst

Quote:

Polski oddział Toyoty wprowadził do oferty wzmocnione wersje swoich modeli - Powerboost. Charakteryzują się one wyższą mocą i momentem obrotowym, co znacząco poprawia osiągi.

Odmiany Powerboost będą dostępne w modelach Avensis, Hilux, Land Cruiser 150 i Land Cruiser V8 wyposażonych w silniki wysokoprężne. Większa moc będzie dostępna dzięki modułowi Diesel Engine Performance Kit, dostępnemu z silnikiem 2,0 D-4D (Avensis), 2,5 D-4D i 3,0 D-4D (Hilux i Land Cruiser 150) oraz 4,5 D-4D (Land Cruiser V8). Moduł, bazujący na technologii fabrycznej producenta, pobiera informacje z 8 czujników, uwzględniających m. in. parametry pracy silnika czy położenie pedału przyspieszenia.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiekszosc moga naprawic bez zglaszania

> tylko grube naprawy weryfikuje centrala

W wielu ASO prawie kazde auto obowiazkowo jest podpinane pod kompa i robiony update softu centralek. VAG dmucha na zimne, bo juz mieli przypadki, ze przez zle dawki padaly silniki.

A do centrali wysylaja wiele informacji, jakis czas temu u znajomego w ASO pojawily sie miski po tym, jak kilka dni wczesniej na serwisie bylo auto, ktore podobno posiadalo zegary z kradzionego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.