Skocz do zawartości

Co kupić po raz enty - Zafira A czy B ?


Mielon

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy

prośba o pomoc

Więc tak - Meriva poszła do nowego właściciela. Generalnie na minus - słaby silnik (1,6 101 KM) co za tym idzie spalanie i nie za duży bagażnik (wózki te sprawy). Czas na "nowe". Raczej pozostanę przy Oplu i zastanawiam się pomiędzy Zafirą A (1,8 125 KM) lub Corollą Verso (1,8 130 KM). Jak wiadomo to nie ta sama półka cenowa i o ile za Zafirę musiałbym wydać ok 15000 (rocznik 2004) to za ten sam rocznik Toyoty juz ok 23000. I tu pojawia się propozycja Zafiry B 1,8 140 KM i moje wątpliwości - Iść w prostotę Zafira A(tańsza opcja + ewentualnie LPG) czy Toyotę (Droższa ale rocznikowo już zaawansowana) czy też Zafire B (młodsza w cenie starszej Toyoty).

Budżet jest powiedzmy elastyczny dla Zafiry A to ok 15000, dla Toyoty i Zafiry B wzrasta o jakieś 10000.

Jako że kącik Oplowski to może by szanowni koledzy pomogli podjąć decyzję czy A (tańsza, prostsza itd) czy B (droższa młodsza itd...), Toyote zostawiam jaki alternatywe

Za wszystkie sugestie z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego chcesz to auto i z jakim silnikiem

w ZB wybór benzyniaków raczej mały

P.S. ja za te 15kzl kupiłbym Omege B FL kombi z ostatniego rocznika 2.2 16V lub 3.0 i założył LPG i masz zajebiście wygodną i dużą furę do jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy

> prośba o pomoc

> Więc tak - Meriva poszła do nowego właściciela. Generalnie na minus - słaby silnik (1,6 101 KM) co

> za tym idzie spalanie i nie za duży bagażnik (wózki te sprawy). Czas na "nowe". Raczej

> pozostanę przy Oplu i zastanawiam się pomiędzy Zafirą A (1,8 125 KM) lub Corollą Verso (1,8

> 130 KM). Jak wiadomo to nie ta sama półka cenowa i o ile za Zafirę musiałbym wydać ok 15000

> (rocznik 2004) to za ten sam rocznik Toyoty juz ok 23000. I tu pojawia się propozycja Zafiry B

> 1,8 140 KM i moje wątpliwości - Iść w prostotę Zafira A(tańsza opcja + ewentualnie LPG) czy

> Toyotę (Droższa ale rocznikowo już zaawansowana) czy też Zafire B (młodsza w cenie starszej

> Toyoty).

> Budżet jest powiedzmy elastyczny dla Zafiry A to ok 15000, dla Toyoty i Zafiry B wzrasta o jakieś

> 10000.

> Jako że kącik Oplowski to może by szanowni koledzy pomogli podjąć decyzję czy A (tańsza, prostsza

> itd) czy B (droższa młodsza itd...), Toyote zostawiam jaki alternatywe

> Za wszystkie sugestie z góry dziękuję

Miałem Zafirę A, teraz mam B - szukaj modelu A z końca produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy do czego chcesz to auto i z jakim silnikiem

> w ZB wybór benzyniaków raczej mały

> P.S. ja za te 15kzl kupiłbym Omege B FL kombi z ostatniego rocznika 2.2 16V lub 3.0 i założył LPG

> i masz zajebiście wygodną i dużą furę do jazdy

Auto ma być powiedzmy vanowate. Kombi odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zafira B podobnie jak Astra H to szajs. Mówię to ja, posiadacz kolejnego Opla w karierze

> motoryzacyjnej.

Czyli jednak A ma pewną przewagę nad B. Mocno zastanawiam się nad LPG a to kolejny + dla A, mimo że konstrukcja starsza i mniej atrakcyjniejsza to więcej plusów po stronie starszej siostry wink.gif

PS. W merivie irytujący był podłokietnik zasłaniający niemal całkowicie dźwignie ręcznego i nieco utrudniający zmianę biegów. W Zafirze A z racji konstrukcji widzę sprawa wygląda tak samo. Ktoś z forumowiczów poradził sobie z tym "problemem" na swój sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PS. W merivie irytujący był podłokietnik zasłaniający niemal całkowicie dźwignie ręcznego i nieco

> utrudniający zmianę biegów. W Zafirze A z racji konstrukcji widzę sprawa wygląda tak samo.

> Ktoś z forumowiczów poradził sobie z tym "problemem" na swój sposób ?

Ja sobie poradziłem - przyzwyczaiłem się smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PS. W merivie irytujący był podłokietnik zasłaniający niemal całkowicie dźwignie ręcznego i nieco utrudniający zmianę biegów. W Zafirze A z racji konstrukcji widzę sprawa wygląda tak samo. Ktoś z forumowiczów poradził sobie z tym "problemem" na swój sposób ?

Nie każda ZA ma podłokietnik, wszystko zależy od wersji wyposażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co z tą Zafirą B jest nie tak?

Pomijam silnik, przy którym co raz coś się dzieje, ale jak kupisz benzynę to tych problemów nie będzie.

Tuleje tylnej belki prawie wypadły.

Gniazda przedniego zawieszenia prawie wypadły.

Zacierają się prowadnice lewarka zmiany biegów.

Pękł szkielet fotela kierowcy.

Korozja w wielu miejscach ( robione na bieżąco - auto nie walone).

Co jakiś czas trzeba smarować ośkę pedału hamulca - przyciera się.

To tak na szybko sciana.gif

Poprzednią przejechałem prawie 300 tys. - żadna z wymienionych wyżej rzeczy tam nie wystąpiła.

Jak dla mnie to ostatni opel czerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafira A z ostatniego roku produkcji...

Model "B" nie jest za bardzo udany (silnik 1.8 z B nie nadaje się do LPG, chodzi o gniazda zaworów na tzw. "szklankach", do tego problemy ze zmiennymi fazami rozrządu).

Z18XE z Astry G/Zafiry A, Vectry B/C to dobry silnik do gazu, w miarę dynamiczny. Wadą jest głośność (powstającą od drgań silnika) ale da się ją obniżyć poprzez montaż tzw. tłumika drgań kołyski z Diesla (w Dieslach na gwarancji montowano ten element dodatkowo).

No i warto zabezpieczyć antykorozyjnie samochód (profile zamknięte, spód) bez względu na to co kupisz...

A może hmm alternatywnie do Zafiry/Versy to Citroen C4 Grand Picasso? Też jest vanowaty i na 7 osób :-)

Silnik 1.8 125KM albo 2.0 też nadaje się do gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy jest pewien w miarę ładny egzemplarz - ma jeden mały brak - nie ma sterowania radia w

> kierownicy. Jest możliwe dołożenie sobie takiego "luksusu"? Radio to kasetowe blaupunkt car

> 300

Jasne, trzeba kupić przyciski, wiązkę i kier e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zakładać nowego tematu.

Zafira A kupiona - dziękuje wszystkim za pomocne informacje

Ma na wyposażeniu radio Siemens vdo ncdr 1100 z którego obsługuje się również komputer + nawigację - no właśnie istnieje jakaś instrukcja jak się do tego dobrać? Jest możliwe spolszczenie ? nawet nie wiem jak obsługiwać m.in tempomat na tym cholerstwie busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomijam silnik, przy którym co raz coś się dzieje, ale jak kupisz benzynę to tych problemów nie

> będzie.

> Tuleje tylnej belki prawie wypadły.

> Gniazda przedniego zawieszenia prawie wypadły.

> Zacierają się prowadnice lewarka zmiany biegów.

> Pękł szkielet fotela kierowcy.

> Korozja w wielu miejscach ( robione na bieżąco - auto nie walone).

> Co jakiś czas trzeba smarować ośkę pedału hamulca - przyciera się.

> To tak na szybko

> Poprzednią przejechałem prawie 300 tys. - żadna z wymienionych wyżej rzeczy tam nie wystąpiła.

> Jak dla mnie to ostatni opel

To zobacz sobie audi a4 b7 itp. Oraz golfy 5... Niestety jakość spada i to nie tylko w oplu... Tylko wszędzie... Takie czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafira B podobnie jak Astra H to szajs. Mówię to ja, posiadacz kolejnego Opla w karierze motoryzacyjnej.

 

EDIT

Zobaczyłem że odpowiedź na pytanie które zadałem już jest i ...  nie wiem jak na "nowym forum" usunąć swoją odpowiedź ...

Edytowane przez Tenenberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.