Skocz do zawartości

PĘKŁA SPRĘŻYNA


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Jak nic to nic , jak się wali to wszystko razem

Pękła mi sprężyna zawieszenia , przód lewy , fiat bravo multijet 1,9 120 KM

Przerabiał może ktoś ostatnio temat ? jakie kupić ? czy już wymieniac obie strony ? czy bez ściągaczy do sprężyn mozna wykonac wymiany samodzielnie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jak nic to nic , jak się wali to wszystko razem

Pękła mi sprężyna zawieszenia , przód lewy , fiat bravo multijet 1,9 120 KM

Przerabiał może ktoś ostatnio temat ? jakie kupić ? czy już wymieniac obie strony ? czy bez ściągaczy do sprężyn mozna wykonac wymiany samodzielnie ?

 

Zawsze wymienia się obie strony :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jakie kupić ? czy już wymieniac obie strony ? czy bez ściągaczy do sprężyn mozna wykonac wymiany samodzielnie ?

 

stronami można wymieniać tylko jak są dość nowe inaczej zawsze parami. Bez ściągaczy nie zrobisz, są artyści którzy ponoć ogarniają temat pasami transportowymi ale to ani wygodne ani bezpieczne.

Kup coś od KYB, Monroe, Lesjefors (czy jak to się pisze) i będzie grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stronami można wymieniać tylko jak są dość nowe inaczej zawsze parami. Bez ściągaczy nie zrobisz, są artyści którzy ponoć ogarniają temat pasami transportowymi ale to ani wygodne ani bezpieczne.

Kup coś od KYB, Monroe, Lesjefors (czy jak to się pisze) i będzie grać.

wszystko peka , polecaja d&d polskie ~90zl szt. mialem juz wszystko w swoim stilo. jak narazie d7d nie pekaja a zrobilem 15.000 auto stoi wysoko i nie siada :D

 

org cos kolo 250szt;/

 

kayaby >KO siadly i pekly po ok 5000km

lesjofors podobnie

monroe to samo...

 

ostatnia deska ratunku to d&d :D

 

no chyba ze zainwestujesz w obnizajace eibchy :D duzo stilo maniakow na nich jezdzi i nie pekaja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jak nic to nic , jak się wali to wszystko razem

Pękła mi sprężyna zawieszenia , przód lewy , fiat bravo multijet 1,9 120 KM

Przerabiał może ktoś ostatnio temat ? jakie kupić ? czy już wymieniac obie strony ? czy bez ściągaczy do sprężyn mozna wykonac wymiany samodzielnie ?

Przerabiałem w grudniu - strzelił lewy przód - wymieniłem obie strony na KYB. Żadnych problemów od tamtej pory. Koszt był 600, materiał + robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprężyny KYB kupione były najtańsze , są grubości takiej samej jak oryginały , zobaczymy

Jak sie odkręci drązek stabilizacyjny od amora  to będzie dobrze.

tak się zastanawiam bo tu były gdzieś opinie że można  odwrotnie założyć sprężyne , nie wiem jakim cudem jak są identyczne z jednej i z dugiej strony , co innego umieszczenie prawidlowe , jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Stilo założyłem sprężyny KYB RH2618. Zapłaciłem za obydwie do przodu 170 zł i przejechałem już z 10 kkm i jak narazie bez zarzutów. Stoi wysoki, krawężniki nie straszne i prześwit mam spory że dłoń wchodzi :D I jak dobrze pamiętam to sprężynę wkładało się napisem KYB do góry nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wymieniłem sam sprężynę tą uszkodzoną , drugiej nie wymianiałem narazie  , i tak się zastanawiam , czy rady typu wymień dwie, bo auto będzie nierówno stać lub coś będzie czuć w czasie jazdy są zasadne.

Po wymianie tylko jednej uszkodzonej sprężyny auto idealnie równą ma przerwę w nadkolach , w czasie jazdy nic nie czuję .

Teraz bym nie kupował dwóch , tylko jedną na wymianę  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bylem takiego zdania, wymienie ta ktora pekla, druga jest dobra :) nie minelo moze pol roku pekla i druga :D

obecnie smigam juz na ostatniej desce ratunku, przed kupnem ORG za 250/szt

D&D polskie najzwyklejsze do stilo (5lat gwarancji producenta) auto stoi wysoko i to mi sie podoba :)

jeszcze zaloze D&D z wagona na tyl do mojej 3drzwiowki i bede miec CROSSOVER :D

 

w, mnie w stilo sa za "chude" sprezyny, dlatego pekaja, jezeli by zastosowali mniej zwoi a grubsza to problem by juz nie nastapil...

widomo co wlosi kombinuja, zamiast ulepszac to co sie psuje, to co chwila cos wymyslaja. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie kolego maja te sama grubosc, tu nie chodzi o grubosc tylko o sprezystosc materialu, jak bedzie material kijowy, to poleci...

 

dzwonilem kiedys do goscia fiatalfalancia, z allegro. powiedzial mi ze sprezyny do mojego trupka sa wzmacniane i dlatego taka cena, pytal ile przejechalo auto na org sprezynach, wspomnialem ze 170.000 zanim zaczely pekac, lewa potem prawa...

 

mowil kupi pan te org i spokoj na kolejne 100.000.....

 

zalozylem d&d polskie z lublina. jezeli strzela to zakladam eibachy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
w, mnie w stilo sa za "chude" sprezyny, dlatego pekaja, jezeli by zastosowali mniej zwoi a grubsza to problem by juz nie nastapil...

widomo co wlosi kombinuja, zamiast ulepszac to co sie psuje, to co chwila cos wymyslaja. . .

 

Przyglądałem się kilku sztukom oryginalnym pękniętym sprężynom. W każdym przypadku widać było rdzawy wżer w sprężynę w miejscu pęknięcia. Śmiem podejrzewać że jest to wina samego materiału że robią się jakieś wżery wgłąb i w pewnym momencie materiał jest zbyt słaby aby udźwignąć auto. Możliwe że "wzmocnione" wykonane są już z innego materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko te wzmocnione kosztuja bagatela 250 szt/oryginal. Zalozylem d&d polskie puki co jest dobrze. Wysoko. Taki troche crossover :-) ale juz wiecej nie kupie , kayaby.monroe,i innego badziewia :-) wszystko strzela hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

tez bylem takiego zdania, wymienie ta ktora pekla, druga jest dobra :) nie minelo moze pol roku pekla i druga :D

obecnie smigam juz na ostatniej desce ratunku, przed kupnem ORG za 250/szt

D&D polskie najzwyklejsze do stilo (5lat gwarancji producenta) auto stoi wysoko i to mi sie podoba :)

jeszcze zaloze D&D z wagona na tyl do mojej 3drzwiowki i bede miec CROSSOVER :D

 

w, mnie w stilo sa za "chude" sprezyny, dlatego pekaja, jezeli by zastosowali mniej zwoi a grubsza to problem by juz nie nastapil...

widomo co wlosi kombinuja, zamiast ulepszac to co sie psuje, to co chwila cos wymyslaja. . .

Potwierdzam , u mnie minęło rok i drugą i tak musiałem wymienić , czyli lepiej słuchać rad tych co przeżyli już te awarie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jezeli ktos niechce obnizac tylko ma wybor orf lub d&d. Szczerze przerabialem w stilo 1.9 140km ptaktycznie wszystko co na rynku, kyb,monroe, itp itd. Przypadkowo natrafilem ma polskie d&d (90zl / szt) to byly ostatnie sprezyny przed org, zastanawialem sie nad obnizajacymi sparco lub eibach. Lecz moje strony fatalnych drog i kraweznikow przewazyly na zakup D&D, 25 tysi ztobione i auto dalej stoi wysoko i nic nie opadlo. Gwarancja 5lat. Ale nie wierze w nia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.