Skocz do zawartości

Stelaż Grohe czy Geberit?


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

Imho ta sama polka. Moj wykonawca namawial na Geberita, kupilme Grohe, mowil ze jakosc i wykonannie podobne. Grohe ma fakny bajer na pastylki, ktore sie wrzuca w klapce za przyciskiem, jest tez chyba wiekszy wybor przyciskow. Wykonawca twierdzil,mze na markety sa inaczej wykonane, osobiscie jakos w to nie wierze. Uwazaj na inne firmy, bo np Kola potrafily ciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pytanie jak w tytule?

Który stelaż podtynkowy będzie pewniejszy?

Czy firmy te robią "gorsze" linie do marketów?

 

Pozdr

Najpierw wybierz która płytka Ci się podoba :)

Grohe spuszcza wodę pneumatycznie - jest wężyk który podłączasz do przycisku.

Geberit mechanicznie - jest dźwignia ( właściwie nawet dwie )

Co do jakości to obydwie porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pytanie jak w tytule?

Który stelaż podtynkowy będzie pewniejszy?

Czy firmy te robią "gorsze" linie do marketów?

 

Pozdr

Marketowe linie są inne. Mam Grohe z LM i odpowiednik kupiony poza marketem - różnica jest choćby w innym mechanizmie spustowym.

Poza tym inne są przyciski :D Grohe-Geberit - jeden pies.. Noo - może poza jednym drobiazgiem - zobacz czy stelaż, który chcesz ma w zestawie uchwyty do mocowania do ściany - jak nie ma, to ile kosztują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketowe linie są inne. Mam Grohe z LM i odpowiednik kupiony poza marketem - różnica jest choćby w innym mechanizmie spustowym.

Poza tym inne są przyciski :D Grohe-Geberit - jeden pies.. Noo - może poza jednym drobiazgiem - zobacz czy stelaż, który chcesz ma w zestawie uchwyty do mocowania do ściany - jak nie ma, to ile kosztują :)

Może po prostu masz inne modele stelaży.

Zauważyłem, że w markecie jest np.stelaż Grohe SL, którego już nie produkują, czyli taka wyprzedaż "starego rocznika" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym jest chyba problem. Za duzy wybor a ja nie znam się / nie wiem czego chce :(

 Co chcesz znaleźć? Stelaż czy akcesoria.

Co do stelaża - do pierwszej łazienki kupiłem w markecie.

Do drugiej (WC i bidet) kupowałem w necie (OLX). Bidet jest z geberita, WC z grohe:) tak się trafiło. Obydwa nieużywane ale kilkuletnie - jeden to jakiś leżak magazynowy, drugi ktoś kupił i nie zamontował bo się koncepcja zmieniła. Co ciekawe - takich ofert było kilka. I taką drogę zakupu polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu masz inne modele stelaży.

Zauważyłem, że w markecie jest np.stelaż Grohe SL, którego już nie produkują, czyli taka wyprzedaż "starego rocznika" :)

Ten SL jest właśnie dla np. LM klepany. Nigdzie indziej go nie kupisz. Jest w stałej ofercie od co najmniej 2 lat więc to raczej nie "resztki".

Inny przykład - podtynkowy zestaw prysznicowy GROHE - do kupienia tylko w LM. Głowica podtynkowa "marketowa" - miałem okazję wymieniać mosiężny korpus bo odlew miał wadę (miniaturowa dziurka między zasilaniem zimną wodą a wyjściem z głowicy) - efekt - stale cieknąca ze słuchawki woda. Także nawet "grube ryby" klepią dla marketów i mam wrażenie, że w zdecydowanie niższej jakości albo z gorszą jej kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mówimy o tym samym...

http://www.ceneo.pl/14902471#tab=click

 

oraz

http://www.grohe.com/pl/6817/grohe/lazienki/system-instalacyjny-rapid-sl/

 

czyli chyba nadal go "robią", choć gdzieś czytałem, że już nie...

 

Co do baterii to się zgadzam: znalazłem linie marketowe, których w oficjalnych katalogach nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co chcesz znaleźć? Stelaż czy akcesoria.

 

Będę potrzebowal wysposazenie dwóch łazienek. Już sama ilość sedesow do wyboru mnie przeraza :hehe: Fajnie by było jakbym znalazł jakiś sklep z rozsądnymi cenami, gdzie mogą nieco poswiecic czasu i doradzić. Wzialbym pewnie wszystkie graty w jednym miejscu i miał z glowy :hmm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę potrzebowal wysposazenie dwóch łazienek. Już sama ilość sedesow do wyboru mnie przeraza :hehe: Fajnie by było jakbym znalazł jakiś sklep z rozsądnymi cenami, gdzie mogą nieco poswiecic czasu i doradzić. Wzialbym pewnie wszystkie graty w jednym miejscu i miał z glowy :hmm:

 

 

Mam ten sam problem i po odwiedzeniu kilku sklepów coraz większy ból głowy  :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę potrzebowal wysposazenie dwóch łazienek. Już sama ilość sedesow do wyboru mnie przeraza :hehe: Fajnie by było jakbym znalazł jakiś sklep z rozsądnymi cenami, gdzie mogą nieco poswiecic czasu i doradzić. Wzialbym pewnie wszystkie graty w jednym miejscu i miał z glowy :hmm:

 

Tak to raczej nie ma. W Warszawie jest cała masa sklepów ale nie znalazłem takiego, żeby miał wiekszość gratów znanych firm (np roca, Grohe, Geberit, itd),. miał dobre ceny oraz miał kompetentnych pracowników.

Stelaż zdecyduj ile i jakie potrzebujesz i zamów w necie. Tu nie ma co doradzać kupujesz co tobie pasuje/podoba się.

Kible dobierasz wg uznania - tutaj namierzyłem jeden sklep, niby internetowy co miał dobre ceny na większość ceramiki, ale już na baterie miał kiepskie ceny i też kupowałem przez net. wybierałem jedynie sklepy, co można podjechać i kupić od ręki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pytanie jak w tytule?

Który stelaż podtynkowy będzie pewniejszy?

Czy firmy te robią "gorsze" linie do marketów?

 

Jakość ta sama, zwróć uwagę na:

 

- łatwość demontażu "bebechów" przez otwór przycisku

- wygląd przycisku, który Ci się bardziej podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę potrzebowal wysposazenie dwóch łazienek. Już sama ilość sedesow do wyboru mnie przeraza :hehe: Fajnie by było jakbym znalazł jakiś sklep z rozsądnymi cenami, gdzie mogą nieco poswiecic czasu i doradzić. Wzialbym pewnie wszystkie graty w jednym miejscu i miał z glowy :hmm:

 

Kupowałem wszystko w bodaj Glazura Królewska (sieć sklepów) i jeszcze gratisowo zrobili projekt łazienki. Jeżeli dobrze pamiętam to po targowaniu się wyszło taniej niż w markecie i lepiej jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to raczej nie ma. W Warszawie jest cała masa sklepów ale nie znalazłem takiego, żeby miał wiekszość gratów znanych firm (np roca, Grohe, Geberit, itd),. miał dobre ceny oraz miał kompetentnych pracowników.

Stelaż zdecyduj ile i jakie potrzebujesz i zamów w necie. Tu nie ma co doradzać kupujesz co tobie pasuje/podoba się.

Kible dobierasz wg uznania - tutaj namierzyłem jeden sklep, niby internetowy co miał dobre ceny na większość ceramiki, ale już na baterie miał kiepskie ceny i też kupowałem przez net. wybierałem jedynie sklepy, co można podjechać i kupić od ręki.

ja kupowałem sporo rzeczy do łazienki w in360.pl , z tym że to Piaseczno pod Warszawą. Część zaś w małym sklepiku na Jagiellońskiej. I oba miejsca polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pytanie jak w tytule?

Który stelaż podtynkowy będzie pewniejszy?

Czy firmy te robią "gorsze" linie do marketów?

 

Pozdr

Obie firmy są solidne, ale ja na przykład mając podobny dylemat rok temu wybrałem mechaniczne rozwiązanie Geberita, bo wydawało mi się pewniejsze. Cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem sporo rzeczy do łazienki w in360.pl , z tym że to Piaseczno pod Warszawą. Część zaś w małym sklepiku na Jagiellońskiej. I oba miejsca polecam.

 

W in360 kupowałem kiedyś, jakieś 6-7 lat temu, wtedy mieli dobre ceny. Pół roku temu niestety ale byli daleko z cenami a i nie wszystko mieli. Przykład to właśnie stelaże jedna z wyższych ofert na Grohe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem o czym dokładnie jest ten wątek, ale mam dokładnie taki.

plusy: system spustu wody - zarówno dwa przyciski, jak i start stop; efektywny.

minusy - głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę potrzebowal wysposazenie dwóch łazienek. Już sama ilość sedesow do wyboru mnie przeraza :hehe: Fajnie by było jakbym znalazł jakiś sklep z rozsądnymi cenami, gdzie mogą nieco poswiecic czasu i doradzić. Wzialbym pewnie wszystkie graty w jednym miejscu i miał z glowy :hmm:

 

ze dwa lata temu kupowałem graty i płytki do 3 łazienek i 90% rzeczy kupiłem u allegrowicza "płytki-łazienki", zawsze dobra cena i towar dostępny "od ręki"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda jest głośny ale to związane jest jak spuszczana jest woda, a w Grohe jakby idzie od razu z całym impetem. Samo nalewanie jest ciche.

 

Pytałem nawet w serwisie - można założyć lejek, który wyciszy hałas spłukiwanej wody, ale i obniży moc samego spłukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będę potrzebowal wysposazenie dwóch łazienek. Już sama ilość sedesow do wyboru mnie przeraza :hehe: Fajnie by było jakbym znalazł jakiś sklep z rozsądnymi cenami, gdzie mogą nieco poswiecic czasu i doradzić. Wzialbym pewnie wszystkie graty w jednym miejscu i miał z glowy :hmm:

 

Szukaj. Ja tydz temu 1 zestaw do łazienki (Grohe) wziąłem z castoramy, drugi do drugiej łazienki wziąłem z Obi i innej firmy (Koło czy Cersanit) bo łazienka będzie mniej obciążona. Ceny jednego towaru tańsze w Casto innego w Obi-musisz szukać. W Casto np baterię Grohe w dobrej cenie upolowaliśmy, w Obi umywalkę nablatową, umywalkę 50cm cersanit z szafką do garażu za 99zł itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten SL jest właśnie dla np. LM klepany. Nigdzie indziej go nie kupisz. Jest w stałej ofercie od co najmniej 2 lat więc to raczej nie "resztki".

Inny przykład - podtynkowy zestaw prysznicowy GROHE - do kupienia tylko w LM. Głowica podtynkowa "marketowa" - miałem okazję wymieniać mosiężny korpus bo odlew miał wadę (miniaturowa dziurka między zasilaniem zimną wodą a wyjściem z głowicy) - efekt - stale cieknąca ze słuchawki woda. Także nawet "grube ryby" klepią dla marketów i mam wrażenie, że w zdecydowanie niższej jakości albo z gorszą jej kontrolą.

 

beeeezdura panie

 

kupiłem w normalnym sklepie z art. budowlanymi

i widziałem je w 3 innych zwykłych sklepach budowlanych i jeszcze w mrówce/psb widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale to muszę konkretnie wiedziec czego chcę.

 

To w zasadzie był u mnie, a właściwie u mojej żony największy problem, dlatego były objazdówki po Casto,Obi, Leroy. Dla mnie najsensowniej też byłoby zamówić w 1 miejscu. 3 dni objazdówek, pospisywane kody produktów, na koniec zajechałem do każdego, pozbierałem towar w busa i na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzenie po sklepach i wyszukiwanie najlepszych cen dla wszystkiego z osobna nie wchodzi w grę. Pozostaja mi pewnie wyszukiwarki netowe, ale to muszę konkretnie wiedziec czego chcę.

Podjedź do jakiegoś mniejszego / średniego sklepu daj im listę co chcesz kupić i targuj się z ceną na całość. Jest duża szansa, że będzie taniej i lepiej niż w dużym markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzenie po sklepach i wyszukiwanie najlepszych cen dla wszystkiego z osobna nie wchodzi w grę. Pozostaja mi pewnie wyszukiwarki netowe, ale to muszę konkretnie wiedziec czego chcę.

 

Jeśli chodzi o produkty takich firm jak Grohe czy Hansgrohe niestety szukania nie unikniesz.

Polityka tych Firm najwyraźniej nie jest nastawiona na detalistę.

Swoich salonów nie prowadzą.

Jak poprosiłem o wycenę bezpośrednio cena mnie omal nie zabiła.

Finalnie szukałem w Necie, kupowałem po kawałku to tu to tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.