Skocz do zawartości

Wkrętarka akumulatorowa - co wybrać?


olencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje zakup wkrętarki akumulatorowej. Mam otwarty front pracy na poddaszu, ok 150m2 - stelaż, płyty GK na sufit i na ściany. Z całą pewnością będzie używana dosyć często w najbliższym czasie. Na co zwrócić uwagę, może jakiś konkretny model jest warty polecenia, z mocnym akumulatorem i tak żeby się nie rozpadł za miesiąc. Budżet powiedzmy w granicach 300zł, chyba że warto dopłacić do jakiegoś konkretnego modelu to jestem w stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem minimum 14V i 2 aku w zestawie. Ja mam od 7 lat marketowego nupowera, przeżył kilka remontów mieszkania mojego i rodziców (mniejszych i większych) i nie chce się zepsuć. Jedynie co to już akumulatory nie trzymają tak jak kiedyś (ale też specjalnie o nie jakoś nie dbałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, zastanawiam się nawet nad aku 18V... Widziałem też kiedyś u fachowców, że są specjalne ograniczniki do m. in. płyt GK, że wkręty siadają na stałą głębokość w płycie. Nie wiem, czy to kupuje się osobno, czy są już takie bajery w zestawie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakup wkrętarki akumulatorowej. Mam otwarty front pracy na poddaszu, ok 150m2 - stelaż, płyty GK na sufit i na ściany. Z całą pewnością będzie używana dosyć często w najbliższym czasie. Na co zwrócić uwagę, może jakiś konkretny model jest warty polecenia, z mocnym akumulatorem i tak żeby się nie rozpadł za miesiąc. Budżet powiedzmy w granicach 300zł, chyba że warto dopłacić do jakiegoś konkretnego modelu to jestem w stanie...

 

Parkside by Lidl - poważnie. Jedną - nieco starszy model - zajeżdża ojciec. Trzecią (bo drugą mi ukradli z budowy) - nieco nowszą - inny kształt aku - urabiam ja. Zrobiła całe poddasze pod dachem 2-spadowym (długie wkręty w krokwie szły aż miło), klasyka - profile, g/k itd. W 95% przypadków zastępuje mi wiertarkę. Z dobrym wiertłem bezudarowym założyłem większość listew podłogowych (kołki fi6). Jedyne co bym polecał i co sam zrobię - dokupię zapasowy aku. Można spokojnie zamówić poprzez stronę serwisu Parkside.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do GK spokojnie wystarczy 10.8V. Mocniejsze wkretarki i tak przy funkcji wkrecania nie maja wiekszego momentu, bo sprzeglo puszcza. Nastawne sprzeglo jest po to, by wlasnie dostosowac moment do materialu i grubosci/dlugosci wkreta. Wyzszy moment jest potrzebny przy wierceniu. Mam dwie wkretarki Parkside - 10.8V (149zl) i 18V (249zl). Do typowego wkrecania nie ma zadnej roznicy. Ta pojawia sie dopiero przy dlugich wkretach, czy twardym drewnie - trzeba wylaczyc sprzeglo i wkrecac w funkcji wiertarki, ale z wyczuciem, zeby wkreta nie rozjechac - ta mniejsza daje rade tak do 4.5x60mm wkretow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Parksida w lidlu z wymiennymi końcówkami (wkrętarka, 2 szlifierki, piła) 14,4 co prawda jakoś długo nią nie miałem okazji popracować, ale wygląda na solidną no i jest gwarancja 3lata.

http://oferty-z-dni.blogspot.com/2015/07/parkside-akumulatorowe-urzadzenie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakup wkrętarki akumulatorowej. Mam otwarty front pracy na poddaszu, ok 150m2 - stelaż, płyty GK na sufit i na ściany. Z całą pewnością będzie używana dosyć często w najbliższym czasie. Na co zwrócić uwagę, może jakiś konkretny model jest warty polecenia, z mocnym akumulatorem i tak żeby się nie rozpadł za miesiąc. Budżet powiedzmy w granicach 300zł, chyba że warto dopłacić do jakiegoś konkretnego modelu to jestem w stanie...

 

http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wkretarki/wiertarko-wkretarka-ic120cd-dexter-power,p139326,l161.html

 

Mogę ją szczerze polecić.

Uzywane kilka sztuk jednocześnie od dawna i nic się nie psuje.

Dobrze leży w dłoni, bateria starcza na długo i nie ładuje sie jakoś długo, ale minusem jest brak sygnalizacji naładowania, co w sumie nie przeszkadza.

Solidne wykonanie, fajna walizka, dwie baterie, 150,- czego chcieć więcej? Może drugiego szybszego biegu do wiercenia w metalu, ale na poddasze do wkrętów i wiercenia w drewnie osobiście polecam.

Sam skręcałem konstrukcje dachowe GK, zabudowy GK i wierciłem otwory w płytkach ceramicznych.

Nie mam tej wkrętarce nic do zarzucenia, oprócz braku drugiego biegu.

Gwarancja oczywiście działa inaczej niż w przypadku droższego sprzętu, bo nie trzeba czekać na powrót z serwisu, a po prostu wziąć w zamian nowy sprzęt z półki i zostawić stary (oczywiście przy zakupie na paragon).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wkretarki/wiertarko-wkretarka-ic120cd-dexter-power,p139326,l161.html

 

Mogę ją szczerze polecić.

Uzywane kilka sztuk jednocześnie od dawna i nic się nie psuje.

Dobrze leży w dłoni, bateria starcza na długo i nie ładuje sie jakoś długo, ale minusem jest brak sygnalizacji naładowania, co w sumie nie przeszkadza.

Solidne wykonanie, fajna walizka, dwie baterie, 150,- czego chcieć więcej? Może drugiego szybszego biegu do wiercenia w metalu, ale na poddasze do wkrętów i wiercenia w drewnie osobiście polecam.

Sam skręcałem konstrukcje dachowe GK, zabudowy GK i wierciłem otwory w płytkach ceramicznych.

Nie mam tej wkrętarce nic do zarzucenia, oprócz braku drugiego biegu.

Gwarancja oczywiście działa inaczej niż w przypadku droższego sprzętu, bo nie trzeba czekać na powrót z serwisu, a po prostu wziąć w zamian nowy sprzęt z półki i zostawić stary (oczywiście przy zakupie na paragon).

Pozdrawiam.

Wkrętarki z ogniwami NiCd bym nikomu nie polecał.

Samorozładowują się i mają niską żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domowego użytku wystarczy jakaś marketowa 14V za 200 zł, nawet nie musi być LiIon. :ok:

 

Właśnie do domowego użytku LiIon jest "bardziejszy". Domowy użytek, to wyciągnięcie wkrętarki 2-3x do roku. Ergo - po 2 latach akumulatory są do wyrzucenia, a właściciel użył sprzętu 6 razy. Przerabiałem to z Tatą trzykrotnie na wkrętarkach marketowych. Człowiek wk**a się, że sprzęt nie nadaje się do użytku, mimo iż jest praktycznie nowy. Ale aku zdechły. Co innego przy częstym wykorzystaniu. Wtedy marketówkę zajeździsz zanim padnie aku.

 

Ja tradycyjnie polecę (niestety poza budżetem) Bosch GSR Li-10,8. Nie potrzeba 14 ani 18V. Jest mała, wygodna i nie było jeszcze wkręta, którego by nie wkręciła. Wkręty w kołki rozporowe fi12 wkręca bez problemu. Mając dwa aku nie było jeszcze akcji, w której zostałbym bez prądu. A w czasie montaży np. zabudów meblowych, pracuje po 3 dni na okręta, w tym wiercenie np. frezów puszkowych pod zawiasy, dziesiątki otworów pod złącza mimośrodowe, etc. Nie ma problemu wywiercić nią dziury pod kołka fi 8 w cegle czy silikacie. Duży młot wyciągam jedynie do sufitów i ław nadokiennych. Męczę ją chyba już od 4 lat i nadal warta jest każdego grosza, którą za nią wyłożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.