Skocz do zawartości

BMW 328i xdrive vs Honda Civic Type R


Babinicz

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że to OT  ale zawsze mnie zadziwia poszukiwanie prestizu w autkach...

Poznałem paru ludzi naprawdę z "wyższej sfery"... i jakoś tam nikt nie licytował sie na auta..

I przykład - lekarz "nadworny" Elzbiety II (polak zresztą - od 8 roku zycia w GB) -  jak go poznałem jeżdzł Vauxhallem - czyli po naszemu oplem... ;)

II przyklad  - profesor fizyki na uniwersytecie - laureat nagrody nobla z fizyki - jeździł przyznaję silnikowo wypasionym mustangiem ale ten mustang był ok 15 letni...

za grosz prestiżu... ;)

 

Wiem że to OT  ale zawsze mnie zadziwia poszukiwanie prestizu w autkach...

Poznałem paru ludzi naprawdę z "wyższej sfery"... i jakoś tam nikt nie licytował sie na auta..

I przykład - lekarz "nadworny" Elzbiety II (polak zresztą - od 8 roku zycia w GB) -  jak go poznałem jeżdzł Vauxhallem - czyli po naszemu oplem... ;)

II przyklad  - profesor fizyki na uniwersytecie - laureat nagrody nobla z fizyki - jeździł przyznaję silnikowo wypasionym mustangiem ale ten mustang był ok 15 letni...

za grosz prestiżu... ;)

 

Zwróć uwagę jaki był kontekst mojego komentarza - że BMW źle się kojarzy. W tym też kierunku odpowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak bedze  Lexus - tego ci nie powiem, jak narazie przez pierwsze 2,500 km - 1 miesiac od wyklepania auta i wyjazdu od dealer-a, nic nie trzeszczy - wiec jak dla mnie jest to jakis krok do przodu - bo BMW #1 juz po 1,300 km bylo na service z jazda na 3 cylindrach, a BMW # 2 po JEDNYM miesiacu mialo rozbierana cala deske bo halasowala ...
- potem czynnosc regularnie powtarzana co service

 

To ja mam kurna Lexusa. Już pięć cyferek na liczniku i nic nie trzeszczy w czasie jazdy. I to przy twardym zawiasie... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiem że to OT  ale zawsze mnie zadziwia poszukiwanie prestizu w autkach...

Prestiż w autach ma kilka wymiarów.

1. Jakość i wyjątkowość konstrukcji to prestiż dla twórców takiego samochodu. Jasne, że za tym stoją ludzie, ale śmietankę spija znaczek koncernu.

2. Stan auta, za który odpowiada właściciel/użytkownik i mechanicy, którzy go obsługują to też prestiż dla tych osób.

3. Styl jazdy, który też może być prestiżowy.

To jest prawdziwy prestiż w motoryzacji. Jasne, że problem z prestiżem polega na tym, że jeśli odbiorca traktuje czyjeś auto jak kolorowy cukierek za czasów komuny to robi się z tego prowincjonalny folklor. Ale chyba nikt nie da się przekonać do tego...tak jak on nie da się przekonać, że Kinder Niespodziankę zniosła miejska kura.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie chcesz używek, bo mógłbyś za tą cenę mieć GT-Ra, i zanim poprosisz o bana to się przejedź. Oczywiście jak pieniądze nie grają roli, bo na serwis tego auta trzeba mieć taczki pieniędzy, a dokładnie to na skrzynię. Natomiast w/w samochody w bezpośrednim porównaniu zachowują się przy nim mniej-wiecej jak popiersia lenina na fortepianie ;]

 

http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/nissan/m962641045-nissan-gt-r-3-8-v6-black-edition-630-pk-ecutek-hks.html?c=a2384ef0ece270f44503df9f8598c624&previousPage=lr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie chcesz używek, bo mógłbyś za tą cenę mieć GT-Ra, i zanim poprosisz o bana to się przejedź. Oczywiście jak pieniądze nie grają roli, bo na serwis tego auta trzeba mieć taczki pieniędzy, a dokładnie to na skrzynię. Natomiast w/w samochody w bezpośrednim porównaniu zachowują się przy nim mniej-wiecej jak popiersia lenina na fortepianie ;]

 

http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/nissan/m962641045-nissan-gt-r-3-8-v6-black-edition-630-pk-ecutek-hks.html?c=a2384ef0ece270f44503df9f8598c624&previousPage=lr

 

co jest nie tak ze skrzynią w tym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest nie tak ze skrzynią w tym aucie?

 

rozpada się jak sie intensywnie korzysta z pełnych osiągów, ale i tak warto, uczucie przyśpieszenia w tym aucie jest na poziomie uczucia w momencie jak samolot odrywa się od pasa startowego ostro do góry. O ile np takie M3 to zwykły, szybki samochód do którego można się po chwili przyzwyczaić (wręcz mnie osobiscie rozczarowuje) to GT-R to statek kosmiczny, dzięki swojej trakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpada się jak sie intensywnie korzysta z pełnych osiągów, ale i tak warto, uczucie przyśpieszenia w tym aucie jest na poziomie uczucia w momencie jak samolot odrywa się od pasa startowego ostro do góry. O ile np takie M3 to zwykły, szybki samochód do którego można się po chwili przyzwyczaić (wręcz mnie osobiscie rozczarowuje) to GT-R to statek kosmiczny, dzięki swojej trakcji.

 

w szoku jestem, że chwalisz wytwór współczesnej motoryzacji ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szoku jestem, że chwalisz wytwór współczesnej motoryzacji ;]

 

to auto ma wiele wad min badziewny wygląd i środek jak dla zidiociałego nastolatka ale przyśpieszenie, trakcja, hamulce robią wrażenie, a że kolega napisał że lubi osiągi na wprost bo nie bawi go zabawa bokiem, to ciężko mi sobie wyobrazić auto bardziej przeznaczone do takiego celu. GT-R, co było dla mnie szokiem nawet w zimie daje radę bardziej niż dobrze przenieść moc na nawierzchnię. Choć ja osobiście wolałbym piec z tego GT-Ra luzem aby umieścić go w innej budzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się nie psuły, a a gwarancję realizowano bez zarzutu. No i koszty były rozsądne. Płacenie 2x tyle za inne auto nie dałoby mi 2x tyle korzyści. Prosta kalkulacja.  :oki:

 

BTW Wczoraj Capti była na przeglądzie {tak, tak w ASO :phi: }. Wymieniono olej i płyn hamulcowy. Reszta bez uwag i jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam sie nad zmiana auta. Dylemat jest jak w temacie. Mowimy oczywiscie o autach nowych z salonu. Za BMW przemawia naped 4x4 i lista dodatkowego wyposazenia. Za Civic'iem moc i zawieszenie. Cena nie stanowi, bo wiem, ze Hondy maja kilka rodzajow wyposazen i nie mozna raczej nic wiecej dokupic. BMW ma nieskonczona liste dodatkow (cena rosnie), a ja mam swoje ulubione gdzety, ktore lubie miec w aucie.

 

Czekam teraz na za i przeciw kazdemu autu. Przypominam: cena nie jest wyznacznikiem. Jesli mi ktos wyskoczy z uzywka, to poprosze o bana  ;l

BMW tylko weź 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się nie psuły, a a gwarancję realizowano bez zarzutu. No i koszty były rozsądne. Płacenie 2x tyle za inne auto nie dałoby mi 2x tyle korzyści. Prosta kalkulacja.  :oki:

 

jak to sie nie psuly :hehe:;)

 

Prosze popsuty jeden z dzis ;l  Nawet latac nie potrafi :facepalm:  .... :chipsy:

 

12002036_981931525205161_132417532755148

 

11951375_981931561871824_851433533836924

 

12003033_981931531871827_358253843482457

 

12042660_981931555205158_844338805586572

 

Co a Korea $hit ;l:hehe:  Takie BMw napewno by sie tak nie poskladalo ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia ją od tyłu wzięła 8]

 

Yep, ale to raczej uratowalo mloda gniewana w Kia - 20 lat :piekna: - 100km  prosto w Craptiva - niewiele hamowala 8]  - ze tak sie skonczylo to nie wierzylem jak tam sie dotoczylem... akurat siedzialem w domu, wiec zanim sie dotoczylem to juz sprzatali ... Bylem przekonany ze bedzie :czacha: z pierwszych reportow...

 

SA_SES_Ford_F250.gif

 

Chlopaki jej nawet nie musieli ciac...  Fires przyjechali i posparzatali .... Niektorzy maja wiecej szczescia niz rozumu :chipsy::ok:

 

swhuvF4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Q BMW - to niestety nie masz nic obiektywnego na poparcie tego. Wszelkie statystyki sa przeciw tobie... Rzeczywiscie 1 problem od precietnej swiadczy o Q wyklepania BMW :chipsy:

 

2015%20VDS%20Slide1_0.jpg

 

Odczucia subiektywne IMVHO ... wiec wybacz, ze sie toalnie z toba nie zgodze :skromny:

 

Porownuje 2 nowe BMW z vs nowy IS z salonu :hmm: - a w przypadku mojej :zona: - trzy nowe BMW vs nowy Lexus to IMVHO wykonczenie Lexus bedzie  jest o wiele lepsze  - czas tak naprawde pokaze :hmm: czy sie utrzyma

 

Nie żebym chciał bronić BMW, ale taka statystyka, jak się na nią popatrzy od drugiej strony, prowadzi do dość niepokojących wniosków: jeżeli (załóżmy) w przypadku posiadanych przez Ciebie BMW średnio raz w miesiącu trzeba było odwiedzić serwis, to dla Lexusa będzie to średnio co miesiąc i trzy tygodnie, więc lepiej, ale mimo wszystko również bez rewelacji. ;]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym chciał bronić BMW, ale taka statystyka, jak się na nią popatrzy od drugiej strony, prowadzi do dość niepokojących wniosków: jeżeli (załóżmy) w przypadku posiadanych przez Ciebie BMW średnio raz w miesiącu trzeba było odwiedzić serwis, to dla Lexusa będzie to średnio co miesiąc i trzy tygodnie, więc lepiej, ale mimo wszystko również bez rewelacji. ;]  

 

Nie da sie ukryc, ale to 1/2 ciastek i kawy BMW  mniej :hehe: . Z drugiej strony, co lubie po Lexus przyjezdzaja - czyli podrzucaja ci auto, biora twoje i przyjezdzaja jak service zrobiony :ok:

 

Jak mowie, zycie sobie... Nie potepiam, ba wrecz rozumiem ludzi ze chca miec BMW :oki:  -sam dalej jedno mam - ;)  - ma 43 lata ale jezdzi dosc fajnie (IMVHO :skromny: ) , ale mam problem z Premium marka ktora jest jaka jest. :hmm:

 

Jak mowie, zebym to byl tylko ja, ale to jest powszechne ... moj ksiegowy mial MY13 M5 ... - skonczylo sie na prawnikach, nie ze znow cos padalo, ot mial wyklepane takie jak ja - wiecznei jakies male rzeczy... w koncu sie wq :ogien: i odkupili od niego po dobrej cenie...

 

Teraz kupil AMG, jak narazie nie narzeka, znaczy siedzenia nie trzeszcza ... ;)  .

 

Jak mowie, czas jest/bedzie najlepszym sedzia :hmm: . Zrobilem dzis 800km Sydney-Melbourne, i jak auto nie jest tak sportowe jak BMW, to cicho, spokoj, nic nie chce trzeszczec :facepalm:  - nie moge jeszcze niczego znalesc co by sie przyczepic. Ergo pierwsze 5 k km niedulgo - przewiduje z ZERO problemow. :bylo:

 

Czy zostalem fanboy Lexus? Jeszcze nie, ale rozumiem teraz fascynacje Marek F.

 

Czy nienawidze BMW -nie, Ale jak narazie w ciagu najblizszych 10 lat nie kupie nastepnego. Odrzuca mnie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.