Skocz do zawartości

Do kącikowych oglądaczy - Accord do oceny


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

o to bym tego auta raczej nie kupił, jaki jest sens zakładać LPG i sprzedawać auto?

 

bo ktoś wyjeżdża, bo potrzebuje kasy, bo jednak uznał że takie wielkie auto mu niepotrzebne, bo mu się znudziło...

Co to za różnica dlaczego sprzedaje, trzeba samochód sprawdzić jak każdy używany i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


o to bym tego auta raczej nie kupił, jaki jest sens zakładać LPG i sprzedawać auto?

 

A to niby czemu?Sam założyłem 2 tyg temu gaz do auta co kupiłem na sprzedaż, ale zamierzam przekulać się nim przez zimę, potem sprzedam, cena instalacji będzie odpowiednio ujęta w cenie auta, a ja śmigam za 17zł/100km. Jakbym wywalił tą kasę w paliwo to bym przy sprzedaży tego nie odzyskał. Poza tym w moim przypadku zwrot instalacji to 4 miesiące, więc sprzedając nawet za pół roku w cenie takiej jak dałem za samą benzynę będzie opłacalne.

Nie ma w tym nic dziwnego. BRC do takiej hondy to 2,4 tys a jak ktoś ma znajomego to poniżej lub w okolice 2 tyś wchodzi, więc...niewiele.

Poza tym ludzie z różnych powodów zmieniają samochody, niektórzy bo im się nudzą, niektórzy bo im kasa na inny cel potrzebna np zakup mieszkania a jeszcze parę mies temu nie mieli klarownej sytuacji więc pojeździli sobie dobrym samochodem itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@AkuQ

pewnie dobrze wiesz jak można popsuć silnik nieprawidłowym montażem i serwisowaniem LPG. Ja jakoś nie ufny jestem w stosunku do takich dziwnych zachowań. Zazwyczaj LPG montuje się, żeby sobie taniej jeździć przez jakiś czas. Sprzedaż auta przed amortyzacją kosztów instalacji jest dla mnie nietypowa. Natomiast w silnikach K20 regulacja luzów zaworowych jest ręczna - dość prosta ale trzeba o niej pamiętać i przy LPG regularnie ustawiać. Trochę bałbym się takiego auta i na pewno wolałbym kupić taniej i założyć LPG zgodnie ze sztuką bo samochód nie jest tani. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak jakiś wałek.. sprzedawca twierdzi ze sie pomylił i przebieg z licznika to 171 tys km a nie 159 jak podał w ogłoszeniu, nie pamięta kiedy założył gaz ale gdzieś w grudniu może styczniu... sprowadził auto gdzies koło 2012 a może 13 roku...  zaś po wpisaniu danych sprzedawcy do popularnej wyszukiwarki można wywnioskować że ów Pan często sprzedaje pojazdy... hymmmmmm........ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury...okołotematowej:

Czy naprawdę ogłoszenie, które ma gigantyczną, kolorową czcionkę z wylistowanym wyposażeniem i tekst typu "jako mama, naprawdę polecam", a na dokładkę wielkie zdjęcia, które są lepsze niż w fabrycznych prospektach, przyciąga potencjalnych klientów?

To ogłoszenie budzi zaufanie? Jest wyczerpujące? Ciągnie jak wędka czy może jest tak naturalne, żeby nie szukać drugiego dna?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury...okołotematowej:

Czy naprawdę ogłoszenie, które ma gigantyczną, kolorową czcionkę z wylistowanym wyposażeniem i tekst typu "jako mama, naprawdę polecam", a na dokładkę wielkie zdjęcia, które są lepsze niż w fabrycznych prospektach, przyciąga potencjalnych klientów?

To ogłoszenie budzi zaufanie? Jest wyczerpujące? Ciągnie jak wędka czy może jest tak naturalne, żeby nie szukać drugiego dna?

 

Pozdrawiam.

 

ja jak niedawno sprzedawałem samochód, zrobiłem podobne ogłoszenie jeśli chodzi o zdjęcia.. w sensie zamieściłem fotki wszystkiego co w mojej ocenie winno być w rozdzielczości wyższej niż standardowo dopuszcza allegro, plus do tego rzetelny opis auta ale bez wielkich tęczowych czcionek. W opisie wydawało mi się zawarłem wszystko co wiedziałem na temat auta, jakieś bolączki plus wyposażenie... nie wiem czy przyciągało czy nie ale kupił drugi z dzwoniących, pierwszy z oglądających... a telefonów jeszcze trochę było....   

W tym konkretnym ogłoszeniu, w pierwszym rzucie drugiego dna nie szukałem.... ale po telefonie do właściciela, oraz wnikliwszej analizie zamieszczonych zdjęć stwierdziłem że 50/50 jest drugie dno....  wyżej napisałem:

sprzedawca twierdzi ze sie pomylił i przebieg z licznika to 171 tys km a nie 159 jak podał w ogłoszeniu

tymczasem na książce serwisowej jak by się lepiej przyjrzeć widnieje zapis 182 tys km z datą zdaje się 2013r...   więc bez oglądania i wnikliwej analizy pojawia się trzeci przebieg tego auta... nie wiem może to podane kilometry na kolejną wymianę itp.. cholera wie, ale tego na pewno nie dowiemy się od Pana "właściciela" 

 

Czy ogłoszenie jest wyczerpujące? - nie ;-) 

 

Ciągnie jak wędka czy może jest tak naturalne, żeby nie szukać drugiego dna? - chyba tak  :skromny:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury...okołotematowej:

Czy naprawdę ogłoszenie, które ma gigantyczną, kolorową czcionkę z wylistowanym wyposażeniem i tekst typu "jako mama, naprawdę polecam", a na dokładkę wielkie zdjęcia, które są lepsze niż w fabrycznych prospektach, przyciąga potencjalnych klientów?

To ogłoszenie budzi zaufanie? Jest wyczerpujące? Ciągnie jak wędka czy może jest tak naturalne, żeby nie szukać drugiego dna?

 

Pozdrawiam.

 

Czy jak idziesz do sklepu po ciuch to częściej wpadnie Ci w oko wyprasowany, powieszony przy głównym przejściu na manekinie/wieszaku, czy pognieciony, rzucony do kosza w kącie sklepu?Oba nowe, oba tej samej jakości. 

Pytanie było retoryczne.

Ludzie chcą czystych, błyszczących samochodów nawet jak mają 15 lat, dlatego szybciej sprzeda się świeżo polakierowany po dzwonie niż bezwypadek z lekko wypłowiałym i porysowanym lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak jakiś wałek.. sprzedawca twierdzi ze sie pomylił i przebieg z licznika to 171 tys km a nie 159 jak podał w ogłoszeniu, nie pamięta kiedy założył gaz ale gdzieś w grudniu może styczniu... sprowadził auto gdzies koło 2012 a może 13 roku...  zaś po wpisaniu danych sprzedawcy do popularnej wyszukiwarki można wywnioskować że ów Pan często sprzedaje pojazdy... hymmmmmm........ 

 

Skryty handlarzyk...no cóż, możesz zapytać go wprost jaki ma rzeczywisty przebieg i do ilu serwisowany, żeby nie było przykrych niespodzianek gdy staniecie twarzą w twarz, chociaż i tak najwięcej dowiesz się na miejscu, więc może warto podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury...okołotematowej:

Czy naprawdę ogłoszenie, które ma gigantyczną, kolorową czcionkę z wylistowanym wyposażeniem i tekst typu "jako mama, naprawdę polecam", a na dokładkę wielkie zdjęcia, które są lepsze niż w fabrycznych prospektach, przyciąga potencjalnych klientów?

To ogłoszenie budzi zaufanie? Jest wyczerpujące? Ciągnie jak wędka czy może jest tak naturalne, żeby nie szukać drugiego dna?

 

Pozdrawiam.

odpowiem po Jay'owemu - ogłoszenie to jest tylko reklama, ma zachęcić do kupna. Do mnie takie ogłoszenia nie przemawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skryty handlarzyk...no cóż, możesz zapytać go wprost jaki ma rzeczywisty przebieg i do ilu serwisowany, żeby nie było przykrych niespodzianek gdy staniecie twarzą w twarz, chociaż i tak najwięcej dowiesz się na miejscu, więc może warto podjechać.

 

chyba jednak odpuszczę, od gościa nie dowiem się niczego odn. przeszłości...  twierdzi że bezwypadkowy, i gada że nic nie robił...  nawet głupich hamulców przez rzekome 40 tys jakie zrobił na polskich drogach.... :nie_wiem:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.