Skocz do zawartości

i ja trafiłem na policjantów w insygni


wilu

Rekomendowane odpowiedzi

Szarówka, wyjeżdżałem gdzieś z jakiegoś skrzyżowania połączonego z wyjazdem z marketu i stacji paliw.  Krótki błysk i po chwili rozmowa.

bla bla bla .....Znak  b21,  jest za to mandat do 500 zł i 5 pkt. Taryfikator za to wykroczenie nie określa dolnej granicy a widzę że nie jest pan stąd więc nie sądzę, że zrobił pan to specjalnie, Dlatego nakładam mandat w wysokości 50 zł i 5 punktów.

Nawet żonie pozwolili obejrzeć nagranie.

 

Spokojnie, bez pouczania i bez moralizowania.

 

Nadal nie wiem czy był tam ten znak, ale skoro tak powiedzieli to do głowi nie przyszło mi sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po czym on to wnosił?

 

:facepalm:  ciężko pracują by osiągnąć założony budżet

 

Po tablicy rejestracyjnej i dokumentach chyba.

 

Co do reszty... no cóż taka ich praca, ale jak widać można potraktować "klienta" łagodnie. Gorzej gdy dolny pułap jest ustalony wysoko :panic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież mógł pogrozić Ci palcem i też byłby to motyw prewencyjny :oki:

Taa... a jego przełożony nadszyszkownik by mu pałą pogroził za niedanie mandata.

Miałem kiedyś w rodzinie szefa drogówki z jednej komendy miejskiej , wiec przy okazji różnych :pub::piwo::drink:   tego i owego sie o tej robocie dowiedziałem.

Jak jest prikaz, żeby dawać mandaty to sie nikt nie wychyli z pouczeniami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla .....Znak  b21

 

bla  bla  bla  .............. ja  wiem że  na  tym  forum  o  same  spece i  znaffcy  ale  

jakbyś napisał  zakaz  skretu  w  lewo  to by  Ci  korona  z  głowy  nie  spadła  ? 

 

nie  kazdy pamieta  oznaczenia  znaków   :bzik: 

 

wiesz  technika  teraz  taka  ze  piszac ze  smarka  trza  sie  zastanawiać co  za  znak   ;] 

 

 

 

i  serio  za  wjazd  pod  zakaz  jest  5pkt ?  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szukali jelenia od Zakopianskiej w Krakowie w stronę Myślenic. Jasno szara Insygnia z nr KWI... Najpierw za ostatnimi światłami przed Libertowem pozwolili autom się rozpedzić a potem podjeżdżali pod tył każdemu z tych szybszych. Mnie zreszta też. Czekali za kandydatem tak z pół minuty i jak nie przypieszył to jechali do następnego. W koncu z kim zjechali na stacje Orlenu za Gajem. Nawet Janosik o nich  ostrzegał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szukali jelenia od Zakopianskiej w Krakowie w stronę Myślenic. Jasno szara Insygnia z nr KWI... Najpierw za ostatnimi światłami przed Libertowem pozwolili autom się rozpedzić a potem podjeżdżali pod tył każdemu z tych szybszych. Mnie zreszta też. Czekali za kandydatem tak z pół minuty i jak nie przypieszył to jechali do następnego. W koncu z kim zjechali na stacje Orlenu za Gajem. Nawet Janosik o nich  ostrzegał.

Trzeba było przyhamować lekko - gdyby się bulwersowali, zawsze możesz powiedzieć, że myślałeś że kot wbiegnie na jezdnię. I jednocześnie można by ich zapytać, czy pasażer wręczy kierowcy mandat za niebezpieczny odstęp, czy kierowca sam sobie go wlepi. W końcu plan do wykonania jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było przyhamować lekko - gdyby się bulwersowali, zawsze możesz powiedzieć, że myślałeś że kot wbiegnie na jezdnię. I jednocześnie można by ich zapytać, czy pasażer wręczy kierowcy mandat za niebezpieczny odstęp, czy kierowca sam sobie go wlepi. W końcu plan do wykonania jest.

 

Ja bym tam doopnął po heblach tak, żeby im ślepowrońskie okulary pospadały....  :hehe: No ale ja cham jestem i buras...  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szukali jelenia od Zakopianskiej 

Najpierw pozwolili autom się rozpedzić a potem podjeżdżali pod tył każdemu z tych szybszych. Mnie zreszta też. Czekali za kandydatem tak z pół minuty i jak nie przypieszył to jechali do następnego. .

 

Zawsze mnie zastanawia, co kieruje ludźmi, którzy w takim momencie przyspieszają? Nie wytłumaczył mi tego nawet mój rodziciel, który w ten sam sposób (gdzieś w okolicach Bielska-Białej) dał się złapać. Tłumaczenie, że przyspieszył, bo ktoś do niego dojechał - nie trafia do mnie (dojechali 2x, 2x przyspieszył i dostał 200zł 83/50  :facepalm: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam doopnął po heblach tak, żeby im ślepowrońskie okulary pospadały....  :hehe: No ale ja cham jestem i buras...  ;]

 

Ale wiesz, że (w ich mniemaniu) to Ty był byś winnym całej sytuacji?  :hmm:

 

"Panie komendancie: kierujący pojazdem nas poprzedzającym wykonał gwałtowne hamowanie bez uzasadnionej przyczyny. To, że jechaliśmy za nim 1,5m nie ma absolutnie nic do rzeczy"... :phi:  :hehe:  :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i  serio  za  wjazd  pod  zakaz  jest  5pkt ?  ;] 

 

tak i mandat od 50 do 500, przy okazji dowiedziałęm się że naruszenie nakazu (niebieski) to od 250 zł

 

I tylko tych 5 pkt szkoda bo od 2 lat byłem czysty, no i mam stres bo to zawsze idzie prawem serii ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale wiesz, że (w ich mniemaniu) to Ty był byś winnym całej sytuacji? :hmm:

 

znaczy wiesz, jakby udowodnili mu gwałtowne hamowanie bez powodu to może dostać za to swoje, ale za najechanie na pojazd poprzedzający to kierownik nieoznakowanego też dostanie swoje. Do tego na filmie będzie widać, że celowo dojeżdżają do poprzedzającego pojazdu i prowokują. Nie wiem czy by chcieli iść w tą stronę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy wiesz, jakby udowodnili mu gwałtowne hamowanie bez powodu to może dostać za to swoje, ale za najechanie na pojazd poprzedzający to kierownik nieoznakowanego też dostanie swoje. Do tego na filmie będzie widać, że celowo dojeżdżają do poprzedzającego pojazdu i prowokują. Nie wiem czy by chcieli iść w tą stronę ;]

 

 

piiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i mandat od 50 do 500, przy okazji dowiedziałęm się że naruszenie nakazu (niebieski) to od 250 zł

 

I tylko tych 5 pkt szkoda bo od 2 lat byłem czysty, no i mam stres bo to zawsze idzie prawem serii ;]

mnie było szkoda 500 pln. i to jeszcze od SM. punkty sie skasowały, a kasa nie wróciła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Janosik dobra sprawa :D

 

Niestety zawsze ktoś musi być pierwszy.. Yanosik ma duuużą skuteczność ale na kogoś i tak musi trafić. Dobrze że założyciel wątku trafił na "normalnych" którzy nie zdarli z niego skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.