Skocz do zawartości

Diesel od Japończyków 2.2 DTEC - warto?


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! 

 

Do tej pory eksploatowałem same benzyny z doładowaniem gazowym... ale ubzdurałem sobie zakup Hondy Accord VIII po 2008 roku i jako że benzynę trudno kupić, poza tym uchodzą za silniki paliwożerne to zacząłem rozważać nabycie takiego japońca z silnikiem diesla... 

Honda oferuje silniki 2.2 DTEC 150KM - czy są to silniki równie trwałe jak benzynowe? Z jakimi większymi kosztami moge się liczyć jak coś poleci... ? 

Do tej pory omijałem diesla, z uwagi na zakorzenione w głowie problemy z silnikami TDCI od Forda i kosztami ich napraw... ale chyba czas sie otworzyć na nowe horyzonty... Samochód będzie eksploatowany głownie w mieście... jest sens się w to pchać ? 

Gdzieś doczytałem że bez problemu po wgraniu nowej mapy i ustawień do komputera spokojnie bez żyłowania można uzyskać parametr na poziomie 180KM...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel do miasta to chyba średni pomysł? Zimą na zimnym będziesz cały czas jeździł. Ten silnik uchodzi za bezproblemowy ale uważam, że w mieście nie ma sensu.

2.0 NoPB w CR-V palił maksymalnie 10,5l/100km. a bez wału z napędem tylko na przód maks. 8,5l/100km, więc wcale nie jakoś dużo jak na takie auto. Accord będzie palił z tym silnikiem mniej lub podobnie.

Masa zbliżona a nie taki: "kredens" jak CR-V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! 

 

Do tej pory eksploatowałem same benzyny z doładowaniem gazowym... ale ubzdurałem sobie zakup Hondy Accord VIII po 2008 roku i jako że benzynę trudno kupić, poza tym uchodzą za silniki paliwożerne

Wrecz przeciwnie. Ja znowu slyszalem opinie, ze ten 2.0 benzynowy w Hondzie jest bardzo oszczedny. Ale jest tez druga strona. On dosc wysoko sie kreci jak na cywilne auto, i jak bedziesz chcial to czesto wykorzystywac, to moze spalic wiecej niz srednia przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirron, warto. Jeden z lepszych jak nie najlepszy dizel na rynku.

Nic w nich się nie psuje jak w vag, mazdzie, bmw czy tdci.

Tak, lajtowa mapka można na 17x podciągnąć.

Warunek jaki będziesz musiał spełnić to - nie zamulac

Tylko po co brac diesla do miasta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smigam Civicem ze starszym kuzynem tego silnika tj 2.2 iCTDi. Po zmienie programu mam obecnie 200KM i 400Nm, ale założyłem większy IC. Bez zmiany osprzętu 180 będzie bezdymnym programem. 

Ze słabych stron - sprzęgło (a wlasciciwe docisk). Jak sie cisnie od niskich obrotow to moze sie skonczyc nawet po 30-50kkm. Troche mocniejsze jest sprzeglo z TypeS, ktory ma fabrycznie podniesiona moc do 180KM.

 

Spalanie - ja mam po 3 latach i 60kkm - 6,9l/100 (liczone w excelu). Chociaz ja jezdze glownie trasy.

 

Silnik bardzo dobry, oprocz rzeczonego sprzegla bezproblemowy. 

Sam dla siebie szukalem Accorda 2.4. A czy trudno znalezc benzyne? Wydaje mi sie, ze 2.0 zdecydowanie latwiej znalezc niz 2.2, bo 2.0 to wiekszosc sprzedazy w PL. A sprowadzane niestety i 2.2 i 2.4 wpadaja w wysoka akcyze. W sumie przypadkiem wyladowalem z Civicem 2.2.

Ale do miasta szukalbym benzyny - najlepiej 2.4 + ew LPG. Wprawdzie ztcp w accordzie tak jak w civicu w nawiewach sa grzalki elektryczne, zeby nie zamarzac, ale silnik nagrzewa sie dlugo. Przynajmniej takie sa moje wrazenie z blisko 3 lat z civicem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel by się nagrzewał musi jechać. W mieście, na światłach stygnie zimą :no:

Pamiętam, że toyotowy D4D poniżej zera na zewnątrz podbijał obroty biegu jałowego na postoju, gdy się włączyło ogrzewanie na maksa  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tylko po co brac diesla do miasta?

 

Mondeo w gazie paliło mi 15 gazu.. teraz mam Leona 1.4 85KM i popija średnio 9,5 benzyny...  użytkuje 70-80% w mieście reszta drobne trasy...  do podobnego użytku przewiduje Accorda, rano przed 7 lece bez korków, wracając z roboty jest już ciut ciasno i tak ło... 

 


A czy trudno znalezc benzyne?

 

Na allegro jest ledwo 24szt benzyny w kombi z czego albo ceny w kosmosie ustalane albo ruiny... troche obejrzałem tego i ciężki temat dlatego poszerzyłem pole szukania na diesla, ewentualnie zmienie markę na Toyote Avensis jak bedzie lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel by się nagrzewał musi jechać. W mieście, na światłach stygnie zimą :no:

Pamiętam, że toyotowy D4D poniżej zera na zewnątrz podbijał obroty biegu jałowego na postoju, gdy się włączyło ogrzewanie na maksa  :)

 

1.6 by VW tak samo robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pojeździć kilka razy accordem 2.2 150PS, przebieg 300kkm z małym hakiem. Silnik suchutki, chodził jak zegarek, prędzej po wnętrzu było widać przebieg, a nie po silniku i osprzęcie. Bardzo fajne auto, silnik ładnie się zbiera, bardzo cichy i z dobra kultura pracy jak na 4 gary. Ojciec znajomego mechanika z tego co widzę jeździ do dziś tym accordem, bo nie chciał nikt kupić go z tym przebiegiem, nawet po skręceniu. Ta jednostka uchodzi za jednego z lepszych klekotów, a mocy wydaję się mało na tą budę, ale w praktyce naprawdę przyjemnie przyśpiesza, musiałbym spojrzeć na kreski, ale max. moment musi być w sporym zakresie dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz kombii? Ale wiesz już ,że pojemnośc tego kombii jest mniejsza niz wersji sedan a ich obu od civica hatchback? Jednakże przyznaję,że Accord VIII kombi jest piękny :)

ale to tylko liczby.podobnie jest z V50-ale nie zamienilbym jego bagaznika na tego z Civica.czasem trzeba zaladowac powyzej rolety i wtedy kombi wykazuje swoja zalete :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Na allegro jest ledwo 24szt benzyny w kombi z czego albo ceny w kosmosie ustalane albo ruiny... troche obejrzałem tego i ciężki temat dlatego poszerzyłem pole szukania na diesla, ewentualnie zmienie markę na Toyote Avensis jak bedzie lipa...

ale w toykach to już kompletnie nie ma ciekawych silników, 1.8 żłopią olej, 2.0 ma wtrysk bezpośredni i też jest kapryśne, a diesle mają słabe wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirron, warto. Jeden z lepszych jak nie najlepszy dizel na rynku.

Nic w nich się nie psuje jak w vag, mazdzie, bmw czy tdci.

Tak, lajtowa mapka można na 17x podciągnąć.

Warunek jaki będziesz musiał spełnić to - nie zamulac

 

Czyli poprawili poprzednia wersje (bodajze 140KM) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli poprawili poprzednia wersje (bodajze 140KM) ?

To nie do końca ten sam silnik. Inne wtryski - piezo są w tym, kol i coś tam jeszcze. Nie poprawili na gorsze jak to bywało w innych markach.

Ja jestem anty nastawiony do dizla ale ten silnik mógłbym brać w ciemno.

Ofc zdarzają się problemy z dpf, przez kilka lat tylko 2 czy 3 szt były na wycinkę.

Egr, jak ktoś będzie zamulac to mechanik będzie kla bo kiepsko się go wymienia.

Sprzęgło jak juz tu wspomniane było ma podobno słaby docisk, pewnie na mocnej mapie sądzie po kilku strzałach. W normalnym użytkowaniu nie powinno sprawiać problemów. Poza tym zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym - które nie siada - kosztuje ze 2,5 kpln

Silnik idetec jest, albo inaczej - nie jest tak cichy jak ten wcześniejszy 2,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na allegro jest ledwo 24szt benzyny w kombi z czego albo ceny w kosmosie ustalane albo ruiny... troche obejrzałem tego i ciężki temat dlatego poszerzyłem pole szukania na diesla, ewentualnie zmienie markę na Toyote Avensis jak bedzie lipa...

 

Diesli jest o 10 wiecej ;) wiekszosc diesli jest sprowadzonych. Koszty oplat sa duze, wiec trzeba wziac pod uwage ile kosztowaly w DE ;) albo wziac pod uwage jakie beda koszty jezeli nie sa jeszcze oplacone. Podobny problem jest z 2.4 :(

Najpewniejszy bylby 2.0 bo jest duzo krajowych wiec latwiej potwierdzic historie a przy sprowadzakach jest nizsza akcyza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko bo kieruje http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=171438052258&alt=web

Widziałem po niecałe 500. Sprzęgło w ts różni się dociskiem :)

 

Sprzeglo z TypeSa juz mam :) czeka na montaz, pewnie na wiosne. Zagdka jest DMF z TypeSa, bo nie znalazlem info czy pasuje do iCTDi - wtedy nie trzebaby toczyc sprzegla, zeby spasowalo. Sprawdzalem w katalogach intercarsu i ciezko o jakiekolwiek wniosku, czy pasuje czy nie. PS, zeby bylo za 2500 to musialoby byc blizej 400 niz 500 GBP :D ale to moze byc dobry kierunek na poszukiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca ten sam silnik. Inne wtryski - piezo są w tym, kol i coś tam jeszcze. Nie poprawili na gorsze jak to bywało w innych markach.

Ja jestem anty nastawiony do dizla ale ten silnik mógłbym brać w ciemno.

Ofc zdarzają się problemy z dpf, przez kilka lat tylko 2 czy 3 szt były na wycinkę.

Egr, jak ktoś będzie zamulac to mechanik będzie kla bo kiepsko się go wymienia.

Sprzęgło jak juz tu wspomniane było ma podobno słaby docisk, pewnie na mocnej mapie sądzie po kilku strzałach. W normalnym użytkowaniu nie powinno sprawiać problemów. Poza tym zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym - które nie siada - kosztuje ze 2,5 kpln

Silnik idetec jest, albo inaczej - nie jest tak cichy jak ten wcześniejszy 2,2.

 

Czyli jednak trochę poprawili, bo właśnie wtryski potrafiły padać. Problematyczne też było turbo i pękające kolektory, ale to wiem, że Honda wprowadziłą modyfikację. Sprzęgła były słabe to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesli jest o 10 wiecej ;) wiekszosc diesli jest sprowadzonych. Koszty oplat sa duze, wiec trzeba wziac pod uwage ile kosztowaly w DE ;) albo wziac pod uwage jakie beda koszty jezeli nie sa jeszcze oplacone. Podobny problem jest z 2.4 :(

Najpewniejszy bylby 2.0 bo jest duzo krajowych wiec latwiej potwierdzic historie a przy sprowadzakach jest nizsza akcyza.

 

Zgadza się, niby więcej ale przebierać nie ma tak do końca w czym, poza tym budżet mnie nieco ogranicza a niestety "pewniejsze" autka krajowe są sporo droższe... w Niemczech jest nieco lepiej poza tym liczę na wyhaczenie małego gniota... wolałbym mimo wszystko benzyne, ale jak sie trafi porządny diesel to nie pogardze pewnie....

 

Szukasz kombii? Ale wiesz już ,że pojemnośc tego kombii jest mniejsza niz wersji sedan a ich obu od civica hatchback? Jednakże przyznaję,że Accord VIII kombi jest piękny

 

ano własnie.... bagażnik to jakaś zemsta hondy...  zalewie 406 litrów, przy blisko 550 litrów w Avensis czy Mondeo.. obawiam się że mogę mieć problem z załadunkiem wózka :( .... ale linia tego auta częściowo rekompensuje tę pomyłkę konstrukcyjną  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano własnie.... bagażnik to jakaś zemsta hondy... zalewie 406 litrów, przy blisko 550 litrów w Avensis czy Mondeo.. obawiam się że mogę mieć problem z załadunkiem wózka :( .... ale linia tego auta częściowo rekompensuje tę pomyłkę konstrukcyjną

To mniej niz Civic Ufo (tyle samo jakby nie liczyc schowka pod podloga).

Poprzedni Tourer zwany pieszczotliwie trumniakiem ma 680 :)

Ale fakt, pojemnosc bagaznika 8 gen jest slaba i mam paru znajomych, ktorzy po ufo nie kupili accorda wlasnie ze wzgledu na bagaznik. I jezdza prestizami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jest moda na więcej przestrzeni dla pasażerów, więc bagażniki maleją.

W tym wypadku niezbyt wyszło :) bo i w środku salonow nie ma :) co nie zmienia faktu, ze 8gen tourer 2.2 albo 2.4 sa na liscie potencjalnych nastepcow mojego ufo, jak mi sie juz znudzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jest moda na więcej przestrzeni dla pasażerów, więc bagażniki maleją.

właśnie kurde wg opinii użytkowników np na autocentrum z przestrzenią dla pasażerów też ponoć lipa...   choć jak ja oglądałem to jakoś nie zwróciłem uwagi na miniaturyzacje wnętrza.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mniej niz Civic Ufo (tyle samo jakby nie liczyc schowka pod podloga).

Poprzedni Tourer zwany pieszczotliwie trumniakiem ma 680 :)

Ale fakt, pojemnosc bagaznika 8 gen jest slaba i mam paru znajomych, ktorzy po ufo nie kupili accorda wlasnie ze wzgledu na bagaznik. I jezdza prestizami

Przymierzalem się kilka lat temu do kupna "trumny" i na boga tam na oko nawet 500 litrów nie było...wprawdzie jezdzilem wersja z pełnym kołem zapasowym ale to chyba aż takiej różnicy nie robiło.

Wysłane z mojego XT1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalem się kilka lat temu do kupna "trumny" i na boga tam na oko nawet 500 litrów nie było...wprawdzie jezdzilem wersja z pełnym kołem zapasowym ale to chyba aż takiej różnicy nie robiło.

Wysłane z mojego XT1032

 

Cos mi sie pozajączkowało. Sprawdziłem. W zależności od źródła 572 albo 575.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.