Skocz do zawartości

Ile powienien kosztować Bravolot z 2011 roku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość specyficzną sytuację, w której chcę wykupić użytkowany od nowości samochód służbowy.

Jest to fiat bravo t-jet 120 z pakietem dynamic plus klima automatyczna.

Jaka winna byc realna cena takiego auta z roku 2011 i przebiegu 170 000 kilometrów?

Technicznie poza cieknacym termostatem, który nowy lezy już w bagażniku nie ma się do czego doczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo nowe, bo auto lekko podlubane, skrzynia jak pisano już fiatowska.

A przebieg na allegro to wiadomo, jest jaki kto chce.

Pytam , bo mój szef wycenia na podstawoie wartości z polisy Ac, a tam na luty 2015 widnoeje równe 30000 co wg. Mnie (choć to świetne auto) jest wartością zbyt duża jak na auto kupione za 60000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przebieg na allegro to wiadomo, jest jaki kto chce.

Pytam , bo mój szef wycenia na podstawoie wartości z polisy Ac, a tam na luty 2015 widnoeje równe 30000 co wg. Mnie (choć to świetne auto) jest wartością zbyt duża jak na auto kupione za 60000.

Ale to jest benzyniak i Fiat a nie Audi z TDI pod maską, więc przebiegi typu 90 tys. km są raczej realne, zwłaszcza jak auto jest z PL.

Myślę że okolice 29 tys. zł byłyby w takim razie uczciwą ceną. To jednak jest 4 letnie auto, jako właściciele takiego od nowości oddalibyście go za 25 tys. komuś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mu dolega? :) Szukałem auta miesiąc temu i wersja Sport z takim silnikiem i rocznikiem to raczej bliżej 30k zł. Oczywiście mówimy o pewnych autach z realnym przebiegiem.

 

Raczej nic nie dolega, robię wszystko na bieżąco, ale przebieg już się robi spory. Na wszystko przyjdzie czas wkrótce, t, 2mas, rozrząd etc. 30k to imho dużo, ja chciałem dać tyle, ale 2 lata temu...

 

edit - przypomniało mi się: słychać koło pasowe podczas odpalenia, lekko słychać 2mas - to dolega :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak będziesz sprzedawał :-)

 

Na pewno dam cynk na forum, na razie póki nie rozsypie się to jeżdżę i kończę mieszkanie. Jednak jak sprzedawałem grande 2 lata temu byłem bardziej pewny auta, potwierdza to zadowolenie obecnego usera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo nowe, bo auto lekko podlubane, skrzynia jak pisano już fiatowska.

A przebieg na allegro to wiadomo, jest jaki kto chce.

Pytam , bo mój szef wycenia na podstawoie wartości z polisy Ac, a tam na luty 2015 widnoeje równe 30000 co wg. Mnie (choć to świetne auto) jest wartością zbyt duża jak na auto kupione za 60000.

Luty 2015 to nie listopad, 26 bym dał jeśli Karol plastik jest w graficie bo jak brąz to mniej ;)

no tak, o moim

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolę się dołączyć do tematu, znajomy szuka auta do 30kpln i właśnie na tapecie jest Bravo II. Zresztą sam zaproponował, w kwestii motoryzacji zupełny laik będzie to jego pierwsze prywatne auto. Po prostu jak przegladał ogłoszenia wpadł na to auto i po prostu mu się spodobało.I tak, kupi cos ciekawego w tym przedziale cenowym? Rocznik min 2009r, i tylko benzyna. Po Vinie idzie rozkodować jaka skrzynia jest zamontowana? Skrzynie M32 montowali tylko do T-jet 120, 150hp? Pytam o PB.Ta skrzynia fiatowska C635 ma jakieś wady? Ogólnie mają poważniejsze wady te auta poza skrzyniami M32? W 1.4 90hp też jest skrzynia 6 biegowa, ale rozumiem że to wytwów Fiata? C635? 1.4 90hp jest wg mnie za słabe do tego auta, ale wszystko możliwe że jemu po prostu wystarczy wiek 36lat więc szaleństwa ma za sobą chyba :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolę się dołączyć do tematu, znajomy szuka auta do 30kpln i właśnie na tapecie jest Bravo II. Zresztą sam zaproponował, w kwestii motoryzacji zupełny laik będzie to jego pierwsze prywatne auto. Po prostu jak przegladał ogłoszenia wpadł na to auto i po prostu mu się spodobało.I tak, kupi cos ciekawego w tym przedziale cenowym? Rocznik min 2009r, i tylko benzyna. Po Vinie idzie rozkodować jaka skrzynia jest zamontowana? Skrzynie M32 montowali tylko do T-jet 120, 150hp? Pytam o PB.Ta skrzynia fiatowska C635 ma jakieś wady? Ogólnie mają poważniejsze wady te auta poza skrzyniami M32? W 1.4 90hp też jest skrzynia 6 biegowa, ale rozumiem że to wytwów Fiata? C635? 1.4 90hp jest wg mnie za słabe do tego auta, ale wszystko możliwe że jemu po prostu wystarczy wiek 36lat więc szaleństwa ma za sobą chyba :skromny:

W dziale obok masz temat gdzie wszystko o Tjetach zostało napisane: https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/409368-realna-wartosc-bravo-14-t-jet-16v-120km-2007-2012/

 

Fiatowskie skrzynie idealne nie są, nie działają jakoś super precyzyjnie itp. ale przynajmniej nie mają wady konstrukcyjnej i nie zacierają się łożyska. Po prostu jeżdżą i przebiegi typu 300kkm nie robią na nich wrażenia przynajmniej w dieslach.

W 1.4 90KM jest skrzynia C514, ale lepiej odpuścić sobie ten silnik.

M32 w Bravo były tylko w Tjetach.

C635 była dopiero od 2010 od normy Euro 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2010 roku nie ma już M32 w T-Jetach, tylko fiatowska C635.

 

Patrząc na ceny w ogłoszeniach to okolice 31-34 tys. zł, ale przebiegi są zazwyczaj sporo mniejsze.

Nie pisz głupot- C635 weszła do Bravo z normą emisji spalin Euro 5, a więc sierpień/wrzesień 2010. Jam miałem polifta z czerwca 2010 i miał M32 - Euro4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale obok masz temat gdzie wszystko o Tjetach zostało napisane: https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/409368-realna-wartosc-bravo-14-t-jet-16v-120km-2007-2012/

 

Fiatowskie skrzynie idealne nie są, nie działają jakoś super precyzyjnie itp. ale przynajmniej nie mają wady konstrukcyjnej i nie zacierają się łożyska. Po prostu jeżdżą i przebiegi typu 300kkm nie robią na nich wrażenia przynajmniej w dieslach.

W 1.4 90KM jest skrzynia C514, ale lepiej odpuścić sobie ten silnik.

 

dzięki za link-a, a dlaczego odpuścić wersję 90hp? Pomijając aspekt że silnik dla nie których pewnie za słaby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz głupot- C635 weszła do Bravo z normą emisji spalin Euro 5, a więc sierpień/wrzesień 2010. Jam miałem polifta z czerwca 2010 i miał M32 - Euro4.

Brawo, odkryłeś Amerykę  ;] Napisałem ogólnikowo, przecież wiadomo że trzeba to sprawdzić bo nie wprowadzają nigdy zmian od 1 stycznia tylko gdzieś w trakcie.

 

dzięki za link-a, a dlaczego odpuścić wersję 90hp? Pomijając aspekt że silnik dla nie których pewnie za słaby

Przede wszystkim za słaby, a jak się go piłuje to żłopie olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Brawo, odkryłeś Amerykę ;] Napisałem ogólnikowo, przecież wiadomo że trzeba to sprawdzić bo nie wprowadzają nigdy zmian od 1 stycznia tylko gdzieś w trakcie.

Po prostu pisz precyzyjnie, bo jak dla mnie wrzesień to nie jest raczej początek roku, a dla osób nie będących w temacie wprowadzasz w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pisz precyzyjnie, bo jak dla mnie wrzesień to nie jest raczej początek roku, a dla osób nie będących w temacie wprowadzasz w błąd.

W temacie obok pisałem dokładniej: https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/409368-realna-wartosc-bravo-14-t-jet-16v-120km-2007-2012/

 

 

to zużycie jest duże? u siebie w P2 w 1.2 16v dolewam ok 1l/10kkm njeżdżąc na lpg. Gdzieś czytałem że ten 1.4 16v Fire podobno lubi olej ale o jakich ilościach mówimy to nie wiem

Loteria.. pewnie zależy od przebiegu i stylu jazdy. Tutaj np. możesz o tym poczytać: http://fiatbravoklub.pl/viewtopic.php?f=52&t=2446

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zużycie jest duże? u siebie w P2 w 1.2 16v dolewam ok 1l/10kkm njeżdżąc na lpg. Gdzieś czytałem że ten 1.4 16v Fire podobno lubi olej ale o jakich ilościach mówimy to nie wiem

U mnie dolewam 1-2 litrów oleju na 30kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@steyr coprawda kacik nie ten ale sie wypowiem.  Moje p2/ 16v80KM / LPG   bierze olej ale obliczylem ze taniej wychodzi podlewac  10W40 niz robic uszczelniacze i pierscienie. Poprostu auto dojedzie swojego zywota technologicznego na dolewanym oleju niz dlubaniu w pierscieniach i uszczelniaczach- choc te drugie juz widzialem ze robia ludzie bez zrzucania glowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to teraz kolego podaj mi realne spalanie , po dlubaniu i przed,

 

jak mozesz bede wdzieczny, chce porownac do innego bravo co mam na oku i tez poszperane w nim do 160Km,,, bo wydaje mi sie ze cos nie teges ze spalaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak....przed chipem minimalne spalanie przy jeździe ECO na trasie Łódź - Ostrowiec ŚW - 6,4 l/100, normalna trasa około 7,5 l

średnio jak pamiętam miałem około 8,2 - 8,4 l/100 - mieszkam w Łodzi trasa miasto 60 - 40% autostrad raczej mało

 

po chipie, a program był zrobiony na bogato, bo seryjna mieszanka ustawiona jest na ubogo i całe turbo i kolektor w środku było białe.

 

Ta sama trasa Łódź - Ostrowiec ŚW - 6,1 l/100 w trybie eco

Samo miasto nigdy nie było więcej niż 11 litrów przy mocno dynamicznej jeździe, ale bez pałowania

Trasa trochę wzrosło, bo szybciej się przemieszczam, generalnie jednak można powiedzieć, że przy zachowaniu stylu jazdy jest to samo lub nieco mniej niż po chipie.

 

Jednak chyba nikt nie robi chipa dla oszczędności, więc spalanie średnie mi wzrosło w okolice 9 litrów dla tych samych warunków, ale przelotowe prędkości wzrosły mocno.

 

W kwietniu na trasie Łódź - Hanower - Łódź spaliliśmy w przybliżeniu 4 baki - co daje ponad 13 litrów, ale na liczniku dobijaliśmy do 230, średnio pewnie grubo ponad 180.

 

Jakie zatem jest to dziwne twoim zdaniem spalanie w oglądanej sztuce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa 8 realnie /90kmh tryb eco pilowanie to juz ile wleje tyle lyknie, wlasnie obawiam sie ze ktores parametry namieszali lub cos nie teges z tym egzemplazem,

 

bo faktycznie ten silnik jakos tak muli do 3000,

 

jechalem 100km eco i komp nie pokazal mniej niz 7,8 wiec dziwko bo na innych forach chwala sie 5,6-6,7 przy 70/90kmh...

 

 

niechce sie zaglebiac w szczegoly softu ale chyba jest rozkopany, lub cos uwalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@steyr coprawda kacik nie ten ale sie wypowiem.  Moje p2/ 16v80KM / LPG   bierze olej ale obliczylem ze taniej wychodzi podlewac  10W40 niz robic uszczelniacze i pierscienie. Poprostu auto dojedzie swojego zywota technologicznego na dolewanym oleju niz dlubaniu w pierscieniach i uszczelniaczach- choc te drugie juz widzialem ze robia ludzie bez zrzucania glowicy.

 

Uszczelniacze u siebie wymieniłem bez zdejmowania czapy, trochę pomogło ale nie zauważalnie. Jak nie kopci po postoju to nie ma co ruszac uszczelniaczy. Jakbym dolewał 1l na 2-3kkm to bym się "bawił" w remonty. Przy takim zużyciu nie ma sensu. Tymbardzej że nie które nowe auta po wyjechaniu z fabryki wiecej palą oleju ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Panowie pozwolę się dołączyć do tematu, znajomy szuka auta do 30kpln i właśnie na tapecie jest Bravo II. Zresztą sam zaproponował, w kwestii motoryzacji zupełny laik będzie to jego pierwsze prywatne auto. Po prostu jak przegladał ogłoszenia wpadł na to auto i po prostu mu się spodobało.I tak, kupi cos ciekawego w tym przedziale cenowym? Rocznik min 2009r, i tylko benzyna. Po Vinie idzie rozkodować jaka skrzynia jest zamontowana? Skrzynie M32 montowali tylko do T-jet 120, 150hp? Pytam o PB.Ta skrzynia fiatowska C635 ma jakieś wady? Ogólnie mają poważniejsze wady te auta poza skrzyniami M32? W 1.4 90hp też jest skrzynia 6 biegowa, ale rozumiem że to wytwów Fiata? C635? 1.4 90hp jest wg mnie za słabe do tego auta, ale wszystko możliwe że jemu po prostu wystarczy wiek 36lat więc szaleństwa ma za sobą chyba :skromny:

Mam porównanie M32 po 2012 roku i zarazę C635 z 2011. Żadna nie jest idealna ale ta fiatoska jednak była duuuuużo gorsza. Wbicie 1-go biegu to była loteria a dwójka prawie zawsze zgrzytała. Nie pomagała nawet wymiana oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.