Skocz do zawartości

Dostawca energii


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Elo! Z kim macie podpisane umowy na dostarczanie gazu? Domyslnie ludzie pewnie podpisuja umowy z 'gazownia', czyli firma ktora ma pod soba gazociag. przylacza, itp... u mnie to Mazowiecka Spolka Gazowa. Ale samego operatora chyba mozna sobie wybrac niezaleznie, nie?

Tak mysle, czy by nie podpisac umowy z 'elektrownia'. W moim przypadku bylaby to PGE - zaleza to prad i gaz ogarniany w jednym miejscu...

A moze warto rozejrzec sie kto jeszcze bylby w stanie zamontowac mi licznik w skrzynce?

Chcialem poznac Wasze zdanie zanim zaczne porownywac konkretne oferty i niszczyc wzrok mala czcionka :oslabiony:;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie czekam teraz na fakture za przylacze zanim bede mogl temat popchnac dalej.

edit: Calkiem przystepnie wyjasnione na stronie PSG:

Klient dokonuje wyboru sprzedawcy paliwa gazowego i zawiera z nim umowę kompleksową, obejmującą sprzedaż i dostarczanie paliwa gazowego do obiektu Klienta.

Zawarcie umowy kompleksowej dostarczania paliwa gazowego gwarantuje Klientowi uruchomienie dostarczania paliwa gazowego po zakończeniu realizacji inwestycji przyłączenia do sieci gazowej przez Polską Spółkę Gazownictwa i po zakończeniu budowy/rozbudowy instalacji gazowej.

W poniższym odwołaniu znajdą Państwo ALFABETYCZNE zestawienie podmiotów, z którymi Polska Spółka Gazownictwa posiada zawarte umowy na świadczenie usługi dystrybucji paliwa gazowego. Lista jest na bieżąco aktualizowana.

Po otrzymaniu powiadomienia o zakończeniu realizacji i gotowości Polskiej Spółki Gazownictwa do uruchomienia dostarczania paliwa gazowego Klient zgłasza się do wybranego przez siebie sprzedawcy, z którym zawarł umowę kompleksową, informując go o zamiarze rozpoczęcia korzystania z paliwa gazowego.

Warunkiem uruchomienia dostarczania paliwa gazowego, poza złożeniem przez sprzedawcę paliwa gazowego Pojedynczego Zlecenia Dystrybucji (PZD), jest wykonanie przez Klienta instalacji gazowej zgodnej z projektem budowlanym i wymogami Prawa Budowlanego, zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym, wniesienie opłaty za przyłączenie.

Zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym można złożyć osobiście lub korespondencyjnie we właściwych jednostkach Polskiej Spółki Gazownictwa lub w jednostce u wybranego sprzedawcy paliwa gazowego.

Po dostarczeniu przez Klienta Zgłoszenia gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym następuje montaż układu pomiarowego, napełnienie instalacji gazowej paliwem gazowym i uruchomienie dostarczania paliwa gazowego przez Polską Spółkę Gazownictwa.

Podczas montażu układu pomiarowego konieczna jest obecność osoby pełnoletniej w celu potwierdzenia podpisem faktu uruchomienia dostaw paliwa gazowego. Od tego momentu Klient może korzystać z paliwa gazowego zgodnie z zawartą wcześniej umową kompleksową dostarczania paliwa gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo! Z kim macie podpisane umowy na dostarczanie gazu? Domyslnie ludzie pewnie podpisuja umowy z 'gazownia', czyli firma ktora ma pod soba gazociag. przylacza, itp... u mnie to Mazowiecka Spolka Gazowa. Ale samego operatora chyba mozna sobie wybrac niezaleznie, nie?

Tak mysle, czy by nie podpisac umowy z 'elektrownia'. W moim przypadku bylaby to PGE - zaleza to prad i gaz ogarniany w jednym miejscu...

A moze warto rozejrzec sie kto jeszcze bylby w stanie zamontowac mi licznik w skrzynce?

Chcialem poznac Wasze zdanie zanim zaczne porownywac konkretne oferty i niszczyc wzrok mala czcionka :oslabiony:;]

 

Dobre pytanie, też chciałem o to zapytać :)

Ja mam std PGNIG i RWE, ale tyle mnie te firmy nerwów kosztowały, że po pierwszym rozlcizeniu zmieniam ich, najlepiej na jedną firmę.

Umowę możesz podpisać z dowolnym sprzedawcom, jest ich AFAIR przeszło 50. Niby niektórzy wychodzą taniej, te najtaniej to firmy krzaki wg mnie ale już Orlen czy np PGE to nie.

Jak masz podpisaną umowę i tak zgłaszasz się do dystrybutora (oddziału najbliżej Ciebie) pokazujesz kwity i umawasz montaż.

Sprzedawca tylko zczytuje liczniki i wystawia fakturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie czekam teraz na fakture za przylacze zanim bede mogl temat popchnac dalej.

edit: Calkiem przystepnie wyjasnione na stronie PSG:

Klient dokonuje wyboru sprzedawcy paliwa gazowego i zawiera z nim umowę kompleksową, obejmującą sprzedaż i dostarczanie paliwa gazowego do obiektu Klienta.

Zawarcie umowy kompleksowej dostarczania paliwa gazowego gwarantuje Klientowi uruchomienie dostarczania paliwa gazowego po zakończeniu realizacji inwestycji przyłączenia do sieci gazowej przez Polską Spółkę Gazownictwa i po zakończeniu budowy/rozbudowy instalacji gazowej.

W poniższym odwołaniu znajdą Państwo ALFABETYCZNE zestawienie podmiotów, z którymi Polska Spółka Gazownictwa posiada zawarte umowy na świadczenie usługi dystrybucji paliwa gazowego. Lista jest na bieżąco aktualizowana.

Po otrzymaniu powiadomienia o zakończeniu realizacji i gotowości Polskiej Spółki Gazownictwa do uruchomienia dostarczania paliwa gazowego Klient zgłasza się do wybranego przez siebie sprzedawcy, z którym zawarł umowę kompleksową, informując go o zamiarze rozpoczęcia korzystania z paliwa gazowego.

Warunkiem uruchomienia dostarczania paliwa gazowego, poza złożeniem przez sprzedawcę paliwa gazowego Pojedynczego Zlecenia Dystrybucji (PZD), jest wykonanie przez Klienta instalacji gazowej zgodnej z projektem budowlanym i wymogami Prawa Budowlanego, zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym, wniesienie opłaty za przyłączenie.

Zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym można złożyć osobiście lub korespondencyjnie we właściwych jednostkach Polskiej Spółki Gazownictwa lub w jednostce u wybranego sprzedawcy paliwa gazowego.

Po dostarczeniu przez Klienta Zgłoszenia gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym następuje montaż układu pomiarowego, napełnienie instalacji gazowej paliwem gazowym i uruchomienie dostarczania paliwa gazowego przez Polską Spółkę Gazownictwa.

Podczas montażu układu pomiarowego konieczna jest obecność osoby pełnoletniej w celu potwierdzenia podpisem faktu uruchomienia dostaw paliwa gazowego. Od tego momentu Klient może korzystać z paliwa gazowego zgodnie z zawartą wcześniej umową kompleksową dostarczania paliwa gazowego.

 

Faktura nie jest potrzebna, przynajmaniej tak jest w Mazowieckiej sp Gaz. W momencie kiedy dostaną dok powykonawczą, rejestrują ją w archiwum, insektor robi protokół. Pani z finansowego wystawia fakture i daje cynk dla twojego regionu że możesz mieć gaz, wtedy umawiasz się z nimi na montaż licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura nie jest potrzebna, przynajmaniej tak jest w Mazowieckiej sp Gaz. W momencie kiedy dostaną dok powykonawczą, rejestrują ją w archiwum, insektor robi protokół. Pani z finansowego wystawia fakture i daje cynk dla twojego regionu że możesz mieć gaz, wtedy umawiasz się z nimi na montaż licznika

No jeszcze musze im zaniesc papiery powykonawcze instalacji wewnetrznej, no i bez oplacenia tej faktury to oni paclem nie kiwna. Przeczytam warunki PGE i jak niczego nie znajde wybitnie drazniacego, to pewnie z nimi podpisze umowe. Cala energia od jednego dostawcy i biuro bede mial pod nosem. Panie w biurze tez mile i z pradem najmniejszych problemow nie mialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze musze im zaniesc papiery powykonawcze instalacji wewnetrznej, no i bez oplacenia tej faktury to oni paclem nie kiwna. Przeczytam warunki PGE i jak niczego nie znajde wybitnie drazniacego, to pewnie z nimi podpisze umowe. Cala energia od jednego dostawcy i biuro bede mial pod nosem. Panie w biurze tez mile i z pradem najmniejszych problemow nie mialem :)

 

To podpisuj z nimi, bo imho nie ma sensu ryzykować z firmą Krzak, która ma jeden numer do kontaktu i mieście się w Pcimiu Dolnym.

U mnie do montażu liczniku chcieli: protokół z próby ciśnieniowej instalacji wew, oświadczenie kierownika budowy, umowę ze sprzedawcą oraz co istotne opinie kominiarską - tu oczywiście była kłótnia bo nie akceptują protokołu z odbioru koniniarskiego, ma być opinia :mlot: . Jak się spytałem, czy jak przekreślę tytuł i wpiszę co sobie życzą to przejdzie :phi: .. nie bo nie ma rysunku kominów. W moje umiejętności rysowania też wątpili. Nie umieli odpowiedzieć, co jak mam spaliny z kotła na zewn przez ścianę odprowadzone. Na szczęście kominiarz wystawił to od ręki i za free. Mówił, że wg niektórych biur/regionów to taka opinia jest ważna 2 tyg :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne, licznik i tak fizycznie instaluje dystrybutor w danym regionie.

Sprzedawca tylko rozlicza jego wskazania.

To się już wyjaśniło. A na jakiej zasadzie jest przydzielana grupa taryfowa dla nowych budynków? Odbiorca ma na to jakiś wpływ czy trzeba przyjąć na klatę co dają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podpisuj z nimi, bo imho nie ma sensu ryzykować z firmą Krzak, która ma jeden numer do kontaktu i mieście się w Pcimiu Dolnym.

U mnie do montażu liczniku chcieli: protokół z próby ciśnieniowej instalacji wew, oświadczenie kierownika budowy, umowę ze sprzedawcą oraz co istotne opinie kominiarską - tu oczywiście była kłótnia bo nie akceptują protokołu z odbioru koniniarskiego, ma być opinia :mlot: . Jak się spytałem, czy jak przekreślę tytuł i wpiszę co sobie życzą to przejdzie :phi: .. nie bo nie ma rysunku kominów. W moje umiejętności rysowania też wątpili. Nie umieli odpowiedzieć, co jak mam spaliny z kotła na zewn przez ścianę odprowadzone. Na szczęście kominiarz wystawił to od ręki i za free. Mówił, że wg niektórych biur/regionów to taka opinia jest ważna 2 tyg :facepalm:.

I tak pewnie zrobię. Papierki wszystkie mam tylko próby ciśnieniowe mi niedługo ważność tracą wiec muszę się pospieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie zrobię. Papierki wszystkie mam tylko próby ciśnieniowe mi niedługo ważność tracą wiec muszę się pospieszyć.

 

bo trzeba było bez daty próbę robić :) Z nimi nigdy nie wiadomo ile potrwa budowa. Jak się pani spytała kiedy próba była robiona to jej poweidziałem, że akurat wczoraj. Te próby to i tak pic na wodę, isntalacje stoją latami i nikt takich prób nie robi okresowo.

 

Taryfę przydzielają na podstawie deklaracji zużycia. U mnie było tak, że pani się spytała do czego, a to taryfa X za 40zł, a się pytam, dlaczego nei ta za 20zł, a bo to do zuzycia gazu Y. Poweidziałem jej, że nie wiem ile zużyje bo to nowy dom, ale energooszczędny i skończyło się na tańszej, ale jak przeroczę to po roku zmienią sami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze musze im zaniesc papiery powykonawcze instalacji wewnetrznej, no i bez oplacenia tej faktury to oni paclem nie kiwna. Przeczytam warunki PGE i jak niczego nie znajde wybitnie drazniacego, to pewnie z nimi podpisze umowe. Cala energia od jednego dostawcy i biuro bede mial pod nosem. Panie w biurze tez mile i z pradem najmniejszych problemow nie mialem :)

 

Mnie przysłali fakture po 7 miesiącach po tym jak mi gaz puścili.

Dzwoniłem do nich dwukrotnie czy czegos nie pomylili albo o mnie nie zapomnieli. Nie chciałem żadnych kar. Powiedzieli mi że faktury za dociągnięcie wystawiają dwa razy w roku.

 

PGNIG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się już wyjaśniło. A na jakiej zasadzie jest przydzielana grupa taryfowa dla nowych budynków? Odbiorca ma na to jakiś wpływ czy trzeba przyjąć na klatę co dają?

 

Wybierasz sobie która będzie ci się najbardziej opłacała.

 

I tu uwaga. Podpisana umowa na rok ale kontrakt lojalnościowy dwa lata. Nie można zmienić operatora przez dwa lata za to gwarancja niezmiennej ceny przez okres 24 miesięcy. Widzę że się to kupy nie trzyma bo dokładnie 2 tygodnie temu dostałem list (11 miesięcy od instalacji) że dobre wyniki finansowe doprowadziły do obniżki cen i od stycznia 2016 obniżka cen o 6,5%  :hehe:

Oczywiście jeżeli się nie zgadzam to mam prawo wymówić umowę w terminie 14 dni  ;]

 

Aha sprawdzałem kalkulatory ON-LINE i tańszego operatora i tak nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przysłali fakture po 7 miesiącach po tym jak mi gaz puścili.

Dzwoniłem do nich dwukrotnie czy czegos nie pomylili albo o mnie nie zapomnieli. Nie chciałem żadnych kar. Powiedzieli mi że faktury za dociągnięcie wystawiają dwa razy w roku.

PGNIG

Chciałoby się powiedzieć co miasto to obyczaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz sobie która będzie ci się najbardziej opłacała.

I tu uwaga. Podpisana umowa na rok ale kontrakt lojalnościowy dwa lata. Nie można zmienić operatora przez dwa lata za to gwarancja niezmiennej ceny przez okres 24 miesięcy. Widzę że się to kupy nie trzyma bo dokładnie 2 tygodnie temu dostałem list (11 miesięcy od instalacji) że dobre wyniki finansowe doprowadziły do obniżki cen i od stycznia 2016 obniżka cen o 6,5% :hehe:

Oczywiście jeżeli się nie zgadzam to mam prawo wymówić umowę w terminie 14 dni ;]

Aha sprawdzałem kalkulatory ON-LINE i tańszego operatora i tak nie znalazłem

Ta oferta, która jest na stronie zamraża ceny do końca 2016. To niby tylko rok, zużycie w tym czasie i tak będę miał niewielkie wiec może się skuszę mimo wszystko. Btw. jakie ceny będziesz miał od stycznia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się już wyjaśniło. A na jakiej zasadzie jest przydzielana grupa taryfowa dla nowych budynków? Odbiorca ma na to jakiś wpływ czy trzeba przyjąć na klatę co dają?

 

Na poczatek deklarujesz jakies zuzycie, oni probuja Cie przekonac na cos co im pasuje na podstawie mocy urzadzen we wniosku o przylaczenie.

Po okresie rozliczeniowym (w PGNiGE rok) zmienią sami taryfę wg tego co zuzyles w poprzednim sezonie.

 

Kiedys pomagales mi chyba w podobnym temacie?

Okres rozliczeniowy konczyl mi sie chyba w pazdzierniku, dom odkupilem i uzytkowalem od lipca, na podstawie 3 cieplych miesiecy i zuzycia na poziomie 10m3/msc wrzucili mnie do jakiejs niskiej taryfy nie rozumiejac, ze raczej bede kontynuowal zuzycie podobne do poprzedniego wlasciciela.

Na moje zadanie zmienili z powrotem taryfe na ta "dla wiekszych" z tym zastrzezeniem, ze jezeli nie dobije do takiego min. zuzycia jaka w niej obowiazuje to policza mi po tej co se sami wydumali.

Finalnie zuzylem i jest po mojemu.

PS. Jak zaczalem dochodzic, ktora taryfa oplacalniejsza bylaby to i tak wyszlo mi, ze jeden pies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oferta, która jest na stronie zamraża ceny do końca 2016. To niby tylko rok, zużycie w tym czasie i tak będę miał niewielkie wiec może się skuszę mimo wszystko. Btw. jakie ceny będziesz miał od stycznia?

 

Zobacz poniżej. Jak widać Grudzień 2014 to była wprowadzka, jeszcze kominek nie był odpalony a na kaloryferach nie miałem termostatów.

Powierzchnia domu też poniżej. Zużycie gazu dla 4 osobowej rodziny.

 

Porotherm 25 + styropian 20, powierzchnia budynku poniżej.

Edytowane przez Orochimaru
Nieregulaminowe obrazki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz poniżej. Jak widać Grudzień 2014 to była wprowadzka, jeszcze kominek nie był odpalony a na kaloryferach nie miałem termostatów.

Powierzchnia domu też poniżej. Zużycie gazu dla 4 osobowej rodziny.

 

Porotherm 25 + styropian 20, powierzchnia budynku poniżej.

 

 

Skad taki e-Bok wytrzasnales?

Moj jest o niebo biedniejszy, a moze slepy jestem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@luccass pytam bo wiele osób zakłada gaz do podstawowych potrzeb czyli gotowanie obiadów itp. Wtedy gazu nie opłaca się podłączać, bo koszt wymiany butli jest mniejszy od kosztu przesyłu plus zużytego gazu czyli miesięcznego rachunku

 

Jakos slabo to widze.

Matka jedzie na butlach, ja na ziemnym i mialem mniej wiecej do zaplacenia polowe tego co ona.

Chyba, ze porownac do podstawowego gotowania chcesz oplaty z taryfy do grzania domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMMMM nie wiem. Jakoś tak było od kiedy się pierwszy raz zalogowałem.

 

Moj e-Bok w PGNiG przy Twoim jest jak ubogi krewny.

Ciekawe od czego to sie ma, moze region (ja mazowiecki)?

Swoja droga, duzo grzejesz kominkiem bo te zuzycia jakies takie symboliczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ZUBERTO mi chodzi tylko o obiadki itd nie o ogrzewanie CO czy CWU. U siebie mam zainstalowaną butlę i jedna wystarcza mi na jakieś 1,5 miesiąca czyli 2 butle mam na 3 miesiące. Koszt jednej to powiedzmy 60 pln czyli 120 na 3 miesiące. Moi teście mają normalny gaz podłączony, licznik itd. Miesięczny przesył jest w granicach 40 pln za 3 miesiące daje nam kwotę 120 pln, a jeszcze dolicz sobie do tego zużycie gazu przez te 3 miesiące. Co taniej wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie pasuje. Miesięczne opłaty stałe w granicach 40 zł to taryfa W-3, czyli zużycie w granicach 1200-8000m3/rok. Takie ilości się ma ogrzewając budynek C.O.

Dla kuchenek ze zużyciem do 300m3/rok jest taryfa W-1 a w niej miesięczna opłata stała 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki maly update. Dostalem fakture za przylaczenie wraz z 'powiadomieniem o zakonczeniu realizacji inwestycji przylaczenia do sieci gazowej. Tam napisane, ze wraz z tym dokumentem oraz moimi papierkami (opinia kominiarska, proby szczelnosci, itp) mam sie zglosic do sprzedawcy paliwa gazowego. Niestety wybrany przeze mnie sprzedawca (PGE) nie ma pojecia co zrobic z tymi papierami i mowi, ze potrzebuje, uwaga, 'certyfkatu'. O tym magicznym slowie nie slyszeli nawet w gazowni. Jaki wtajemniczony czlowiek z PGE ma sie ze mna wkrotce skontaktowac ;] Normalnie jak w ruskim cyrku :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie pasuje. Miesięczne opłaty stałe w granicach 40 zł to taryfa W-3, czyli zużycie w granicach 1200-8000m3/rok. Takie ilości się ma ogrzewając budynek C.O.

Dla kuchenek ze zużyciem do 300m3/rok jest taryfa W-1 a w niej miesięczna opłata stała 10zł.

 

O wlasnie - a czy ktos z Was, ogrzewajacy CO i CWU gazem miesci sie w taryfie W2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki maly update. Dostalem fakture za przylaczenie wraz z 'powiadomieniem o zakonczeniu realizacji inwestycji przylaczenia do sieci gazowej. Tam napisane, ze wraz z tym dokumentem oraz moimi papierkami (opinia kominiarska, proby szczelnosci, itp) mam sie zglosic do sprzedawcy paliwa gazowego. Niestety wybrany przeze mnie sprzedawca (PGE) nie ma pojecia co zrobic z tymi papierami i mowi, ze potrzebuje, uwaga, 'certyfkatu'. O tym magicznym slowie nie slyszeli nawet w gazowni. Jaki wtajemniczony czlowiek z PGE ma sie ze mna wkrotce skontaktowac ;] Normalnie jak w ruskim cyrku :bzik:

 

przecież sprzedawca nie instaluje liczników, skontaktuj się z lokalnym dystrybutorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież sprzedawca nie instaluje liczników, skontaktuj się z lokalnym dystrybutorem

Ale wysyla pismo do dystrybutora, ze jest wszystko OK, umowa podpisana i moze puszczac gaz wczesniej instalujac licznik - dzisiaj z dwiema stronami gadalem i tak mi to przedstawili :)

 

Aha - chyba domyslam sie dlaczego tego licznika od razu nie zainstalowali - na wypadek gdybym nie zaplacil faktury za przylacze ;] Wtedy moge sobie negocjowac ze sprzedawca co chce, a i tak fizycznie gazu mi nie puszcza, bo zalegam kase dystrybutorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam C.O. i C.W.U. i mieszczę się w taryfie W-2 że zużyciem ok. 1000-1100 m3/rok.

Co do uruchomienia dostawy gazu, to druk zgłoszenia dostałeś z PSG i tam masz to złożyć. Oczywiście wypełniony i najlepiej z kopiami oświadczenia kierownika robót instalacyjnych, protokołu z próby szczelności i do tego protokół/opinia z odbioru końcowego przewodów kominowych,spalinowych i wentylacji. W PSG odnotują Twoją gotowość i będą czekać na informację od wybranego przez Ciebie sprzedawcy gazu ze zawarleś z nim umowę o sprzedaż gazu. Wtedy dopiero mogą Ci zabudować gazomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj e-Bok w PGNiG przy Twoim jest jak ubogi krewny.

Ciekawe od czego to sie ma, moze region (ja mazowiecki)?

Swoja droga, duzo grzejesz kominkiem bo te zuzycia jakies takie symboliczne?

 

Tak

Pracuje z domu a do biura jade na konsultacje raz na kilka dni. C za tym idzie mam możliwość grzania kominkiem.

To rozwiązanie jednak ma też swoje wady. "Kotłownia w salonie" i przepalone około 10 kubików drzewa w zeszłym sezonie.

 

W tym sezonie już mi poszło pół kubika drewna.

 

Gaz włącza się tylko jak spadnie temperatura w domu i oczywiście do CWU.

Znając swoje zużycie, przyzwyczajenia doszliśmy wspólnie ze znajomym który ze mną projektował że bezsensem jest zasobnik w moim przypadku. 

 

Akurat mam znajomych w branży więc mi nikt kitu nie wciśnie że solary są OH i AH takie cudowne. Nie dzięki!

 

Mam piec kondensacyjny z "hot startem" i ustawieniami czasowymi funkcji "komfortu". Działa to perfekcyjnie i na swoim przykładzie widzę że jak najbardziej się opłaca.

A żeby nie było że się nie myję to te 10-12 kubików wody mi idzie miesięcznie i wszystko grzane piecem (nawet woda do zmywarki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są modele zmywarek które to umożliwiają, m.in Beko. Ja finalnie nie podłączyłem, bo wtedy wszystko idzie ciepłą wodą mycie i płukanie.

Jak szukałem pralki, to nie znalazłem na rynku. Zmywarki jeszcze nie szukałem pod tym kątem. Jaki konkretnie model zmywarki masz na myśli, bo wygooglać nie mogę.

Ale miesza z zimną jak sie ustawi niższą temperaturę mycia niż w rurze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje z domu a do biura jade na konsultacje raz na kilka dni. C za tym idzie mam możliwość grzania kominkiem.

To rozwiązanie jednak ma też swoje wady. "Kotłownia w salonie" i przepalone około 10 kubików drzewa w zeszłym sezonie.

 

W tym sezonie już mi poszło pół kubika drewna.

 

No to zmienia zasadniczo postać rzeczy, bo przy moich 1000m3/rok bez użycia kominka zacząłem żałować że dałem tylko 15cm zamiast 20cm styropianu ;]

W takim razie do ceny tych 600m3/rok które zużyłeś wg zrzutów z e-bok, dodaj koszt zakupu drewna. Wtedy będzie to miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przestan zalowac, bo pewnie to dodatkowe 5cm styropianu niewiele by zmienilo ;]

btw. ile m2 grzejesz?

 

No tak ale zużycie roczne 600m3 gazu przy 136m2 powierzchni do ogrzania u kolegi, zrobiło na mnie wrażenie :totalszok:, tym większe że ja do ogrzania mam 96 m2. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem pralki, to nie znalazłem na rynku. Zmywarki jeszcze nie szukałem pod tym kątem. Jaki konkretnie model zmywarki masz na myśli, bo wygooglać nie mogę.

Ale miesza z zimną jak sie ustawi niższą temperaturę mycia niż w rurze?

 

Ja mam tą:

http://www.beko.com.pl/produkt/483/din_6830_fx30

 

Możliwość podłączenia do ciepłej wody: 60 ºC

 

Działa to tak, że podpinasz wodę ciepła lub zimną. Jeżeli podepniesz zimną to zmywarka będzie ją grzała, jeżeli ciepłą to ewentualne różnice w temp, ale jeżeli płucz i nie potrzebuje ciepłej wody to i tak musi zużywać ciepłą, bo nie ma innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zużycie roczne 600m3 gazu przy 136m2 powierzchni do ogrzania u kolegi, zrobiło na mnie wrażenie :totalszok:, tym większe że ja do ogrzania mam 96 m2. ;]

 

Kwestia innych źródeł ciepła. Ja zeszły rok zużyłem ok 24 butli x33kg, od września 2014 do listopada 2015. Grzejąc chatę 222m2 + CWU na 4os, pierwsze dwa miesiące było wygrzewanie chaty, posadzek i wyganianie wilgoci, więć zapotrzebowanie duuże. Daję to sumę ok 380m3 :)

 

Tyle, że spaliłem ok 12mp drzewa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do ceny tych 600m3/rok które zużyłeś wg zrzutów z e-bok, dodaj koszt zakupu drewna. Wtedy będzie to miarodajne.

 

Absolutnie tak. Dlatego to napisałem! Można przeliczyć przez cenę kubika i wtedy wyjdzie koszt ogrzewania za sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak daleko masz od kotla do punktow poboru wody? Chyba nie ma opcji podlaczenia cyrkulacji CWU do tego kotla?

 

Cyrkulacji nie chciałem. Tej serii jest chyba 8 pieców a mój akurat posiada tą możliwość http://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/produkty-i-systemy/ecotec-plus-vcw-641.pl_pl.html

 

 

Żeby właśnie było właśnie bliżej, przeniesiona została kotłownia w inne miejsce. Teraz mam (kuchnia + zmywarka jakieś 2  metry), Łazienka na górze (wanna + prysznic) 6 metrów, dolna ubikacja + pralnia około 8 metrów.

 

Żeby poleciała ciepła w dolnej ubikacji to trzeba jakichś 20 sekund lania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacji nie chciałem. Tej serii jest chyba 8 pieców a mój akurat posiada tą możliwość http://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/produkty-i-systemy/ecotec-plus-vcw-641.pl_pl.html

 

 

Żeby właśnie było właśnie bliżej, przeniesiona została kotłownia w inne miejsce. Teraz mam (kuchnia + zmywarka jakieś 2  metry), Łazienka na górze (wanna + prysznic) 6 metrów, dolna ubikacja + pralnia około 8 metrów.

 

Żeby poleciała ciepła w dolnej ubikacji to trzeba jakichś 20 sekund lania wody.

Kumam. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.