Skocz do zawartości

Ile wyniesie naprawa passata?


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

Daje tutaj bo chcę merytorycznie a nie spamowo.
Ile wyniesie naprawa PASSATA po stłuczce z naszej giełdy AK ?
Pytam zupełnie poważnie, bo uszkodzenia wydają się delikatne - najgorzej poduszki.
Jeżeli napisane jest prawdą to całkiem sensowny przebieg itp.
Link z naszej giełdy: https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/410527-volkswagen-passat-serwis-aso-170km-doinwestowany-salon-pl-niski-przebieg-113tkm-książka-uszkodzony/
Tylko tym razem bez żartów, temat poważny.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba jechać i sprawdzić z mechanikiem. Bo to że zewnątrz wygląda w miarę - nie znaczy że elementy konstrukcyjne nie są uszkodzone.

 

W rodzinie był taki przypadek ze starym Oplem Astrą - gośc puknął go od tyłu. Umówili się na 200zł za zderzak i cześć. A sie okazało że coś się powyginało (nie pamiętam już co) i auto na złom ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje tutaj bo chcę merytorycznie a nie spamowo.

Ile wyniesie naprawa PASSATA po stłuczce z naszej giełdy AK ?

Pytam zupełnie poważnie, bo uszkodzenia wydają się delikatne - najgorzej poduszki.

Jeżeli napisane jest prawdą to całkiem sensowny przebieg itp.

Link z naszej giełdy: https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/410527-volkswagen-passat-serwis-aso-170km-doinwestowany-salon-pl-niski-przebieg-113tkm-książka-uszkodzony/

Tylko tym razem bez żartów, temat poważny.

Wredne uderzenie, ja bym się nie zdziwił jak trzeba będzie ciągnąć podłużnicę.

Co do ceny, to obstawiam podobnie do AkuQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ile wyniesie naprawa PASSATA po stłuczce z naszej giełdy AK ?
Pytam zupełnie poważnie, bo uszkodzenia wydają się delikatne - najgorzej poduszki.

 

Teraz masz na poważnie. Interesujesz się zazwyczaj najtańszymi paździerzami z danego rocznika, więc jaką sensowność widzisz w zakupie tego egzemplarza jak one po wyszukaniu wg Twoich kryteriów, czyli ceny zaczynają się od 20 tys?

 

Kolejna sprawa 18,5 netto to 22700-cena zakupu, deska, kiera, pasy, napinacze, moduł poduszek -3-4 tysiące, maska i zderzak do uratowania, malowanie i szpachlowanie-700-1200zł, reflektor do wymiany zapewne bo mocowania połamane, mikropęknięcia etc-250zł, do tego pas przedni, a być może podłużnica, trzeba by geometrię zrobić. Robocizna za poskładanie deski 500-1000zł przy czym z poduchami i oklepaniem tego w kompie bardziej druga kwota. Ceny oczywiście na używanych gratach poza ASO u ogarniętego blacharza poza dużym miastem.

Do tego rezerwa na nieprzewidziane wydatki i robi się 30 tysi. Czy to dobra cena-ano zależy dla kogo, Ty w tej cenie szukałeś A6C6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa tego paska z ogłoszenia zapewne wynosi tyle, że lepiej się opłaca sprzedać rozbitka niż naprawić i sprzedać w całości.

 

Krawiec

Nie każdemy chce się bawić w naprawę. Jak staremu strzelił rozrząd w Octavii to woleliśmy ją sprzedać tak jak stała za 8000 - przyjechał handlarz z Chełma, wziął na lawetę, naprawił i zwinął licznik z 315 na 220kkm i wystawił na otomoto za 13000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa tego paska z ogłoszenia zapewne wynosi tyle, że lepiej się opłaca sprzedać rozbitka niż naprawić i sprzedać w całości.

 

Krawiec

 

Ja bym dodał "prawidłowo naprawić". :ok:

Łyknie handlarz, wstawi (nie wiem, co się wstawia, żeby się nie świeciły kontrolki ;l ) coś tam, przyklei zaślepki poduszek i wio do ludzi. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał "prawidłowo naprawić". :ok:

Łyknie handlarz, wstawi (nie wiem, co się wstawia, żeby się nie świeciły kontrolki ;l ) coś tam, przyklei zaślepki poduszek i wio do ludzi. :hehe:

 

Handlarzowi zupełnie się nie opłaca zrobić tego auta, nawet po łebkach to wyjdzie 4-5 tys, więc 27, mrożąc kasę na czas naprawy i sprzedaży z 3 tys musiałby zarobić, a sprzedać go za 30 będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz na poważnie. Interesujesz się zazwyczaj najtańszymi paździerzami z danego rocznika, więc jaką sensowność widzisz w zakupie tego egzemplarza jak one po wyszukaniu wg Twoich kryteriów, czyli ceny zaczynają się od 20 tys?

 

Kolejna sprawa 18,5 netto to 22700-cena zakupu, deska, kiera, pasy, napinacze, moduł poduszek -3-4 tysiące, maska i zderzak do uratowania, malowanie i szpachlowanie-700-1200zł, reflektor do wymiany zapewne bo mocowania połamane, mikropęknięcia etc-250zł, do tego pas przedni, a być może podłużnica, trzeba by geometrię zrobić. Robocizna za poskładanie deski 500-1000zł przy czym z poduchami i oklepaniem tego w kompie bardziej druga kwota. Ceny oczywiście na używanych gratach poza ASO u ogarniętego blacharza poza dużym miastem.

Do tego rezerwa na nieprzewidziane wydatki i robi się 30 tysi. Czy to dobra cena-ano zależy dla kogo, Ty w tej cenie szukałeś A6C6.

+ przednia szyba, bo jest pęknięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W DSG to chyba nic dziwnego ...

 

Floty nie obowiązuje. Na 14 czy 15 passatów z DSG tylko w 1 wymieniono sprzęgło po 170 kkm.

Pozostałe dojechały do 200 kkm i poszły do remarketingu. Pamiętam że wszystkie dostały ocenę 'bardzo dobry' na układ przeniesienia napędu.

 


Kolezanka w A3 1.4 TSI wymieniala po 70kkm ...

 

Siostra spaliła automat po 11 kkm. TTTM ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje tutaj bo chcę merytorycznie a nie spamowo.

Ile wyniesie naprawa PASSATA po stłuczce z naszej giełdy AK ?

Pytam zupełnie poważnie, bo uszkodzenia wydają się delikatne - najgorzej poduszki.

Jeżeli napisane jest prawdą to całkiem sensowny przebieg itp.

Link z naszej giełdy: https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/410527-volkswagen-passat-serwis-aso-170km-doinwestowany-salon-pl-niski-przebieg-113tkm-książka-uszkodzony/

Tylko tym razem bez żartów, temat poważny.

 

 

IMHO maksymalnie 4 tys zł. No może dla kogoś bez znajomości to 5 tys zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Myślałem że byłoby jeszcze taniej.

Na dodatek to netto a tego nie dopatrzyłem. Nie warto. Temat do zamknięcia

Właśnie też się zastanawiałem gdzie tu jest okazja :hmm:  Swoją drogą przyjeżdża do mnie znajomy lekarz ma paska w kombi 2006 b6 (tyle ,że 1,9 tdi)i gnije mu maska(nie wiem co z nią robił).Auto niby doinwestowane bo i sprzęgło robione niedawno,amorki etc choć przebieg zbliża się do 300tys.Ostatnio mówił ,że go to auto denerwuje i jak się wkurzy to pogoni za 10tys.Chyba będzie trzeba brać za taką kasę i przyJayować?Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zastanawiałem gdzie tu jest okazja :hmm:  Swoją drogą przyjeżdża do mnie znajomy lekarz ma paska w kombi 2006 b6 (tyle ,że 1,9 tdi)i gnije mu maska(nie wiem co z nią robił).Auto niby doinwestowane bo i sprzęgło robione niedawno,amorki etc choć przebieg zbliża się do 300tys.Ostatnio mówił ,że go to auto denerwuje i jak się wkurzy to pogoni za 10tys.Chyba będzie trzeba brać za taką kasę i przyJayować?Co myślicie?

 

Znajomy miał w firmie dwie czy trzy B6 i wszystkie rdzewiały dookoła, a niebite. aż dziw bierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.