Skocz do zawartości

Chevrolet Epica 2009r


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za wynalazek?

Warto iść w coś takiego?

Czy raczej proszenie się o problemy ;]

Przykładowa aukcja http://otomoto.pl/oferta/chevrolet-epica-ID6ydHkj.html#3cab828833

Przejedź się a będziesz wiedział. Dla jednych super fura dla innych kupa.

Cena tego w ogłoszeniu z sufitu. Swoją poltora roku temu sprzedałem dużo taniej a była młodsza i miała mniej przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź się a będziesz wiedział. Dla jednych super fura dla innych kupa.

Cena tego w ogłoszeniu z sufitu. Swoją poltora roku temu sprzedałem dużo taniej a była młodsza i miała mniej przebiegu.

 

bardziej chodzi mi o techniczne sprawy niż jazda, jaka skrzynia, silnik?

auto ma robić za dojazdy do pracy dziennie 2x17km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodzi mi o techniczne sprawy niż jazda, jaka skrzynia, silnik?

auto ma robić za dojazdy do pracy dziennie 2x17km

 

To kiepsko. Techniczne auto jest ok, świetne silniki (do wyboru całkiem niezły diesel albo kulturalne benzynowe rzędowe szóstki), niesamowicie wygodne i przestronne.

Ale wszystkie jego zalety wychodzą podczas długich podróży autostradą. W mieście jest za duże, niezgrabne, trudne do zaparkowania. Na krótkich dystansach może wkurzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko. Techniczne auto jest ok, świetne silniki (do wyboru całkiem niezły diesel albo kulturalne benzynowe rzędowe szóstki), niesamowicie wygodne i przestronne.

Ale wszystkie jego zalety wychodzą podczas długich podróży autostradą. W mieście jest za duże, niezgrabne, trudne do zaparkowania. Na krótkich dystansach może wkurzać.

 

Czyli odpada. Orientujesz się czy w Octavi II były tylko DSG? Czy klasyczna skrzynia też bywała? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpada. Orientujesz się czy w Octavi II były tylko DSG? Czy klasyczna skrzynia też bywała?

Ja bym nie opuszczał, z Megane 2 przesiadkę na Sorento zrobiłem, 2x25 km, trochę kręcenia się po mieście i lepiej niż Meganką dla mnie. Silnik 2.4l z lpg, spalanie 11-14l lpg na 100km.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpada. Orientujesz się czy w Octavi II były tylko DSG? Czy klasyczna skrzynia też bywała? 

 

Mimo wszystko się przejedź. Auto potrafi wzbudzić tyle sympatii, że da się wybaczyć jego wady. Do miasta szukałbym jednak benzyny 2.0 R6. Osiągi diesla tam niepotrzebne a w tym nawet stojąc w korku odczuwasz przyjemność z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodzi mi o techniczne sprawy niż jazda, jaka skrzynia, silnik?

auto ma robić za dojazdy do pracy dziennie 2x17km

Technicznie chyba jedno z mniej awaryjnych aut. Chyba tylko zawias i twardosc lakieru sa problematyczne. Moj brat ujezdza moja byla Epice z 2007 roku, ale w diesel'u. Nie chce sie psuc. Silnik nie do zajezdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za wynalazek?

Warto iść w coś takiego?

Czy raczej proszenie się o problemy ;]

Przykładowa aukcja http://otomoto.pl/oferta/chevrolet-epica-ID6ydHkj.html#3cab828833

 

Sam myślę o wymianie mojego lacetona na coś takiego. Bo z nowych to stać mnie co najwyżej na jakąś fabie, kia rio, albo rapida.

Tylko gabaryty mnie trochę odstraszają bo kręcę się głównie po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie opuszczał, z Megane 2 przesiadkę na Sorento zrobiłem, 2x25 km, trochę kręcenia się po mieście i lepiej niż Meganką dla mnie. Silnik 2.4l z lpg, spalanie 11-14l lpg na 100km.

Pozdrawiam

 

myślałem jeszcze o tym 

http://otomoto.pl/oferta/hyundai-santa-fe-hyundai-santa-fe-ii-2-2-crdi-premium-ID6ydp8J.html tylko dizel  :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, wygodniejszy i żwawszy od Sorento, ale odrobinę bardziej delikatny, spalanie 8-12 ON, sporo sztuk sprzedałem w 2009 roku, szukałbym 2,7 V6 z 4x4 lub 3.3, następne, a znowu myślę o Sorento 1gen będzie z 3.3 lub 3.8 z końca produkcji automat i lpg. Dyszla niet ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, wygodniejszy i żwawszy od Sorento, ale odrobinę bardziej delikatny, spalanie 8-12 ON, sporo sztuk sprzedałem w 2009 roku, szukałbym 2,7 V6 z 4x4 lub 3.3, następne, a znowu myślę o Sorento 1gen będzie z 3.3 lub 3.8 z końca produkcji automat i lpg. Dyszla niet ;)

 

jak wygląda awaryjność? skrzynia AT w miarę twarda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko. Techniczne auto jest ok, świetne silniki (do wyboru całkiem niezły diesel albo kulturalne benzynowe rzędowe szóstki), niesamowicie wygodne i przestronne.

Ale wszystkie jego zalety wychodzą podczas długich podróży autostradą. W mieście jest za duże, niezgrabne, trudne do zaparkowania. Na krótkich dystansach może wkurzać.

 

A ja lubiłem jeździć Epicą po mieście. Super komfort, niezłe odejście :ok:

Jedyny samochód, którego żałuję po sprzedaży :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się liczyć z dożywociem tego auta u Ciebie - sprzedać będzie coraz trudniej.

Populacja mała, z częściami może być trudniej.

No ale za to masz młode, fajne, duże auto za dobrą cenę.

 

Kolega tydzień temu sprzedawał Evandę, myślał, że auto niesprzedawalne. Sprzedał w jeden dzień, a ludzie jeszcze przez kilka dni dzwonili. Kawał dobrego i duzego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się liczyć z dożywociem tego auta u Ciebie - sprzedać będzie coraz trudniej.

Populacja mała, z częściami może być trudniej.

No ale za to masz młode, fajne, duże auto za dobrą cenę.

 

cóz za bzdury

 

podobnie ludziska gadali ze z Lacetti bedzie podobnie...

mialem, w tym roku sprzedałem po 1,5 roku uzywania za kwote praktycznie taka sama jak kupiłem (mozna nie wierzyc ale tak było)...

sprzedało sie od reki....

 

co do epiki, zrobiłem taka ok 800km głównie na autostradzie, to co mi nie podpasiło to mega kiepska skrzynia automatyczna - mega powolna

 

 

a wnetrze, przestronne owszem ale własnie takie jak w laczku - wszystko prawidłowe ale takie nijakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


już jesteśmy potencjalnymi kupcami.

 

Jasne. Jak przyjdzie co do czego to Ty pójdziesz po kolejnego SUV'a, a blue_impuls po jakąś Japonkę.

Tak to jest, wspomnienia są dobre, ale zwykle idzie się do przodu, nie wchodząc ponownie do tej samej rzeki.

Poza tym Ty sprzedajesz auta po przekroczeniu 200 kkm, a nie kupujesz. Naturalny klient na auto 200+ kkm - Jay - na koreańskiego szewroleta nawet nie spojrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i te i te schodza szybko bo są... tanie

 

za małe $$ jest kawałek fajnego auta

Ja swojego tez kupiłem drugiego dnia od wystawienia na internecie i jeszcze musiałem jechać po niego 300km. Właściciel był w szoku, że tak szybko się sprzedaje chevroleta. :)

Tani nie był, ale gdyby porównać cenowo do Astry z podobnym wypasem, wiekiem i przebiegiem to jakieś 10kzł taniej :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Jak przyjdzie co do czego to Ty pójdziesz po kolejnego SUV'a, a blue_impuls po jakąś Japonkę.

Tak to jest, wspomnienia są dobre, ale zwykle idzie się do przodu, nie wchodząc ponownie do tej samej rzeki.

Poza tym Ty sprzedajesz auta po przekroczeniu 200 kkm, a nie kupujesz. Naturalny klient na auto 200+ kkm - Jay - na koreańskiego szewroleta nawet nie spojrzy.

 

Jasne że pójdę po SUVa. O Epice myślałbym wyłącznie jako o zabawce na weekendy. Więc przebieg nie ma wielkiego znaczenia. Tylko że taka Epika to nie spełnia kryteriów zabawki na weekendy - ani to stare, ani oryginalne, ani z duszą - ot, wielkie koreańskie wozidło. Ludzie wzięliby mnie za wariata.

:hehe:

 

 

Ale masz rację: w lidze aut starych i z dużymi przebiegami liczy się wyłącznie znaczek. Auto i tak często już nic nie oferuje ze swoich walorów użytkowych więc magia znaczka jest tym większa. Bo tylko on się nie starzeje i nie zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za wynalazek?

Warto iść w coś takiego?

Czy raczej proszenie się o problemy ;]

Przykładowa aukcja http://otomoto.pl/oferta/chevrolet-epica-ID6ydHkj.html#3cab828833

Prawie dwa lata takim jeżdżę, duży, wygodny, ja głównie w trasę jadę epicą, od święta po mieście przegonię. Do miasta też nada się, żona kilka razy w tygodniu po mieście gania, co do gabarytów to kwestia przyzwyczajenia, ja do miasta wolę golfa 2 ;], wszędzie wcisne się, lakieru mniej szkoda. Co do awaryjności, jeździ, oleje, filtry odpukać, coś tam przód zacisk słabo odpuszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam epicę prawie 5 lat (jeden z pierwszych wypustów - 2006r.). Z droższych rzeczy musiałem zrobić amortyzatory z przodu (2x400zł + robocizna) i piastę koła (uszkodzony czujnik ABS, który jest zintegrowany z piastą - 400zł + robocizna).

Poza tym płyny i filtry.

 

Wadą na pewno jest słabsza dostępność zamienników - często jesteś 'skazany' na oryginały GM, które tanie nie są (mechanicznych części używanych ja nie uznaję...)

 

No i ja mam manual 2.0 - automat 2.4 byłby dla mnie idealny  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.