Skocz do zawartości

polerowanie szyby przedniej


Waldek40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy ktoś korzystał z takiej usługi? i ewentualnie podzieli się opinią ? , jakieś 3-4 lata temu  wymieniałem szybę czołową firmy crinamex, nie dość że mi ja źle wkleili (dali za mało silikonu na boku szyby i w deszcz miałem powódź w aucie), więc skończyło się na ponownym wycinaniu i wklejaniu szyby ,to jeszcze ta nowa szyba miała takie jakby tłuste plamy :hmm:  te plamy były zauważalne jak wsiadałem rano do zimnego auta, gdy temperatura wzrastała plamy znikały, na początku myślałem że umyje szybę i będzie dobrze ,ale mycie płynem do szyb, denaturatem, oraz szybkie przetarcie nawet nitrem nie przyniosło żadnych  skutków, w akcie desperacji przetarłem ręcznie ze 2 razy szybę tym środkiem http://turtlewax.pl/turtle-wax-clearvue-glass-polish-plyn-do-polerowania-szyb-usuwanie-lekkich-zarysowan-hologramow-p-231.html, ale jak wieść niesie że szyby zamienniki są podatne na zarysowania to zapewne tym mleczkiem ją dobiłem  :phi: , jazda nocą, albo gdy słonce jest nisko to widać jak szyba jest bardzo porysowana, dzwoniłem do firmy co ogłasza się ze wykonują taka usługę ale nie chcieli powiedzieć ile taka usługa kosztuje i czy nie będzie hologramów po takim zabiegu, tylko kazali przyjechać na oględziny, nie wiem właśnie czy jechać na taki zabieg czy rozglądać się za używaną szyba ale oryginalną?choć wiem że używana najmłodsza szyba do mojego auta może mieć 10-15 lat ;] więc zapewne też może być porysowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby tym mleczkiem szło porysować szybę - aż takiej siły to ono nie ma ;)

Miałem go kiedyś, obecnie używam AutoGlym Car Glass Polish i bardzo fajnie się tym szyby czyści - bez smug, mazów. Szczególnie przydatne przy czyszczeniu wewnętrznej strony szyby przedniej.

 

Szyby się poleruje tlenkiem ceru, padem filcowym. Robota pracochłonna, ale da się uzyskać całkiem dobre efekty. Grubych rys się nie usunie, ale taką drobną siatkę rys pokrywającą całą szybę da się mocno zniwelować, żeby nie przeszkadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat z tym polerowaniem szyby przedniej. Kiedyś załatwiłem rysę na szybie auta mojej kobiety i tez miałem dylemat czy polerować. W najlepszej firmie od szyb mi to odradzali, mówili że nie ma gwarancji czy nie będzie hologramów nocą pod światło itp. - ale nie wiem czy może tak gadali żeby mi sprzedać nową szybę ;)

Na forach zdania są podzielone, jedni mówią że warto polerowac (pewnie oni nie jezdza w nocy), inni że nie. W końcu auto sprzedałem wiec problemu nie rozwiązałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

 

polerowałem u siebie- lekko nie było ale efekt jest, oryginalna szyba w clio jest fioletowa i taka w warsztatach z szybami ma kosmiczną cenę.

Najważniejsze- dobrze umyć szybę i zamaskować całe auto, bo tlenek ceru chlapie na około i to mocno. Najlepiej sprawdzi się do tego folia malarska, do dostania w każdym sklepie z materiałami budowlanymi Będziesz potrzebował krążki polerskie filcowe i tlenek ceru. Kupisz tlenek i krążki  na allegro, za tlenek zapłacisz ok. 20-30 zł. Uwaga taka, nie kupuj żadnych past, bo to tlenek z dodatkami przez co płacisz za wypełniacze. Tlenek rozrabiasz z wodą w stosunku 1:1, wymieszasz i nakładasz na krążek i jazda po szybie. Polerujesz tak długo aż będziesz zadowolony z efektu czyli w głównej mierze zależy to od ilości i głebokości rys. Obroty na maszynie nie powinny przekraczać 1200, bo rozrobiona pasta będzie za szybko Ci wysychać i zamiast polerować będziesz krążek palił, ponieważ materiał polerski szybko rozrzucisz i wysuszysz.. Dlatego warto z atomizera co  jakiś czas spryskiwać polerowana powierzchnię. Większość rys zeszła, została jedna pozioma widoczna głównie nocą ( znajduje się w okolicach wycieraczek także poza polem widzenia kierowcy). Polerowałbym zapewne dłużej ale miałem krążki mocowane na rzepa, w pewnym momencie, po 3 godzinie polerki rzep na dysku powiedział dosyć i się odkleił, a nie miałem drugiego w takim samy rozmiarze który pasowałby do krążków polerskich. Potem dobrze zmywasz resztki pasty z szyby i się cieszysz brakiem rys i refleksów. Najważniejsze to dobrze umyć szybę żeby żadne ziarnko piasku nie dostało się na dsyk podczas polerowania, bo narobisz tylko nowych, zamaskować auto, żeby potem nie męczyć się z myciem i czas, bo efetk nie przychodzi tak szybko jak przy polerce lakieru. Jak dla mnie warto, nie obawiaj się, że soczewkę zrobisz etc. szkło jest cholernie twardym materiałem. Na całą zabawę może zużyłem płaską łyżkę stołową tlenku ceru.

Po myciu na szybie możesz mieć punktowe białe kropeczki, są to reszty pasty które wniknęły w odpryski od kamieni etc. nie przejmuj się tym, z czasem się wypluczą ;)

Dodatkowo ci którzy pukali się w głowę jak widzieli co robię, potem w kolejce ustawili się, żeby ich szyby w podobny sposób potraktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po wypolerowaniu ok 60 szyb samochodowych potwierdzę słowa przedmówcy z tym zastrzeżeniem aby szukać czystego tlenku ceru - a nie np różu polerskiego - tlenek ma być idealnie biały- rozrobić papkę i polerować - pamiętać o badaniu temperatury aby nie przegrzać szyby punktowo bo może pęknąć i woda - dużo wody.

oczywiście jak ktoś liczy na usunięcie odprysków czy bardzo głębokich rys- np zrobionych spiekiem to się zawiedzie.

O hologramy i soczewki na szybie czy też inne bzdury należy traktować jako urban legend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po wypolerowaniu ok 60 szyb samochodowych potwierdzę słowa przedmówcy z tym zastrzeżeniem aby szukać czystego tlenku ceru - a nie np różu polerskiego - tlenek ma być idealnie biały- rozrobić papkę i polerować - pamiętać o badaniu temperatury aby nie przegrzać szyby punktowo bo może pęknąć i woda - dużo wody.

oczywiście jak ktoś liczy na usunięcie odprysków czy bardzo głębokich rys- np zrobionych spiekiem to się zawiedzie.

O hologramy i soczewki na szybie czy też inne bzdury należy traktować jako urban legend

 

Jeśli polermistrz użyje wiertarki, zdoła osiągnąć efekt soczewki. Przy 4 mm szybie budowlanej można polerować rysy do 0,3 mm głębokości. ale to są godziny pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli polermistrz użyje wiertarki, zdoła osiągnąć efekt soczewki. Przy 4 mm szybie budowlanej można polerować rysy do 0,3 mm głębokości. ale to są godziny pracy. 

tiaaaa..a jak użyje szlifierki kątowej z papierem ściernym to będzie miał mleczne szyby. Wiertarka nie służy do polerowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sosnowcu jest bardzo dobry warsztat, może u Ciebie też coś podobnego się znajdzie?

http://tedrex.pl/polerowanie.html

we wcześniejszym poście wspominałem że dzwoniłem do nich http://www.multiglas.pl/, tylko jak to ma trwać 4 godziny to ile oni sobie policzą?i czy jak twierdzicie ze owe mleczko co użyłem nie porysowało szyby to co ja tak porysowało? (staram się mieć czyste wycieraczki )czy znowuż za 2 lata po polerce trzeba będzie ją polerować?, z tego co dowiedziałem się z tego forum przez lata bytności na nim, to każdy narzeka na wymienianą szybę ,że szybciej łapią ryski niż oryginalna szyba.

No nic, trzeba będzie podjechać do niech i niech powiedzą co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wcześniejszym poście wspominałem że dzwoniłem do nich http://www.multiglas.pl/, tylko jak to ma trwać 4 godziny to ile oni sobie policzą?i czy jak twierdzicie ze owe mleczko co użyłem nie porysowało szyby to co ja tak porysowało? (staram się mieć czyste wycieraczki )czy znowuż za 2 lata po polerce trzeba będzie ją polerować?, z tego co dowiedziałem się z tego forum przez lata bytności na nim, to każdy narzeka na wymienianą szybę ,że szybciej łapią ryski niż oryginalna szyba.

No nic, trzeba będzie podjechać do niech i niech powiedzą co i jak

 

Naprawa lub polerowanie szyby może być cenowo zbliżone do nowej szyby. Różnica taka, że dalej fabryczny montaż szyby jest zachowany i szyba dalej fabryczna, co dla niektórych jest istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej ubezpieczyc , i żeby dostała kamieniem

To nie takie proste . Rok temu chciałem tak zrobić w AG i musiałbym kupić ubezpieczenie szyb (ok.120zł.) , udział własny 25% i dostaję najtańszą szybę z NordGlassa . Co do uderzenia kamieniem to musi być w obrębie kilkunastu centymetrów od krawędzi szyby , tak aby nie można było założyć przyrządu do napraw szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa lub polerowanie szyby może być cenowo zbliżone do nowej szyby. Różnica taka, że dalej fabryczny montaż szyby jest zachowany i szyba dalej fabryczna, co dla niektórych jest istotne.

 Ale to chyba w nie każdym aucie, w niektórych szyby nie są po 300PLN a kosztują tysiaka i więcej a polerowanie jest znacznie tańsze (zwłaszcza własnoręczne) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@volf6

dla mnie wymiana szyby to ostateczność i skłaniałbym się do jej wymiany u zaprzyjaźnionego blacharza. W 2 autach wymieniałem szybę w jednym z serwisów oferujących usługę, po jakimś czasie w obrębie szyby wychodziła korozja, czy to na słupkach czy na dachu. Za drugim razem było to auto służbowe i musiałem czekać na auto, szczerze to panowie nie certolą się przy czyszczeniu starego kleju :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@volf6

dla mnie wymiana szyby to ostateczność i skłaniałbym się do jej wymiany u zaprzyjaźnionego blacharza. W 2 autach wymieniałem szybę w jednym z serwisów oferujących usługę, po jakimś czasie w obrębie szyby wychodziła korozja, czy to na słupkach czy na dachu. Za drugim razem było to auto służbowe i musiałem czekać na auto, szczerze to panowie nie certolą się przy czyszczeniu starego kleju :no:

Mialem coś nieco podobnego. Dostałem kamykiem w slupek tuż przy szybie takk perfidnie, że poszla w nim korozja pod uszczelką maskujacą pod klej szyby, w sposób z zewnątrz niewidoczny. Po kilku latach napręzenie spowodowane korozją musiało podsadzić szybę i od tego miejsca poleciała na słońcu. Jednego dnia o 10 cm, następnego po wjechani z upalu do chlodnego garazu chrupnęłk i poszłl przez 2/3 szyby.

Wymienialem w takim serwisie, o jakim piszesz, i za rok czy dwa znowu identycznie poleciała. Wtedy wstawilem samochód do zaprzyjaźnionego blacharza, który zaczął od porzadnej naprawy slupka i problemy z szybami już nie wróciły. A też mówił, ze często pdzy wycinamiu starych szyb warsztaty kaleczą rynienki i klada klej na gołą blachę, ale niedokladnie, a potem wyłazi korozja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dla mnie wymiana szyby to ostateczność
Bez przesady, element eksploatacyjny jak każdy inny w samochodzie, nie ma sensu się z tym certolić.

skłaniałbym się do jej wymiany u zaprzyjaźnionego blacharza.
Absolutnie nie, chyba że lubisz poprawki jak będzie ciekło.

Wymieniałem w sumie 3* szyby w Auto-glass Jan, pełna profeska, zero problemów.

* 2x kamień, 1x moja własna antena CB.

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, element eksploatacyjny jak każdy inny w samochodzie,

O ile nie kosztuje jakichś chorych tysięcy.

nie ma sensu się z tym certolić.Absolutnie nie, chyba że lubisz poprawki jak będzie ciekło.

Wymieniałem w sumie 3* szyby w Auto-glass Jan, pełna profeska, zero problemów.

* 2x kamień, 1x moja własna antena CB.

Pozdrawiam BAS

Widzisz, ja kiedyś zanim pojawily się sieciówki wymieniałem w ówczesnym renomowanym warsztacie w pierwszym uno (pies mi glową wybił) i przypłacilem to zalaniem skrzynki bezpieczników i niezła dyskoteką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


O ile nie kosztuje jakichś chorych tysięcy.
700zł na koszt PZU AutoSzyba, 400zł gotówką.

Widzisz, ja kiedyś zanim pojawily się sieciówki wymieniałem w ówczesnym renomowanym warsztacie w pierwszym uno (pies mi glową wybił) i przypłacilem to zalaniem skrzynki bezpieczników i niezła dyskoteką.
To jest maksymalnie prosta czynność, ale wymaga wyćwiczenia, więc jeśli dany pracownik dziennie wymienia 6 szyb to będzie robił to lepiej niż najlepszy blacharz, który wymienia 1 szybę miesięcznie.

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, element eksploatacyjny jak każdy inny w samochodzie, nie ma sensu się z tym certolić.

 

 

Absolutnie nie, chyba że lubisz poprawki jak będzie ciekło.

Wymieniałem w sumie 3* szyby w Auto-glass Jan, pełna profeska, zero problemów.

* 2x kamień, 1x moja własna antena CB.

 

Pozdrawiam BAS

 

w lanosie wymieniałem szybę, jak w sieciówce po 2 latach zaczęły purchle wyłazić i w narożniku szyba puściła na łączeniu przez co ciekło w środek. Skończyło się na reperaturkach podszybia, ten sam gość polakierował i wkleił szybę, poprawiać nic nie musiał :skromny: Gdybym nie widział jak usuwują resztki kleju to bym może wierzył w jakość usługi, a nie ilość :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak naprawdę to wszystko zaczęło się od tego, że usługa wymiany szyby została źle wykonana i prawdopodobnie szyba też nie była najlepsza. Trzeba było szybę zareklamować od razu i powinni wymienić skoro jej właściwości nie były dobre. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto naprawiać tę szybę czy nie lepiej wymienić na nową. Tym bardziej, że z tego co piszesz masz dość stary samochód i kupno szyby z wymianą w serwisie nie będzie zbyt dużym wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie widział jak usuwują resztki kleju to bym może wierzył w jakość usługi, a nie ilość :skromny:

 

To jest właśnie główny problem z wymianą szyb klejonych, czy raczej z wycinaniem starej szyby - jak człowiek nie stoi i nie pilnuje, to o jakości wykonanej usługi przekonamy się za rok czy dwa.  :chory:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.