Skocz do zawartości

Kończący się dowód


Ziolo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dowód rejestracyjny pełen pieczątek z przeglądów i teraz jaka jest procedura, robię kolejne badanie i z zaświadczeniem biegnę do wydziału komunikacji po nowy dowód czy najpierw wyrabiam dowód i z nowym jadę na badania po pieczątkę? Przerabiał już ktoś ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie

Z formalnego punktu widzenia - tak. Natomiast jezeli wymieni DR przed pdzegladem, to straci miejsce na jedną pieczatkę, bo WK wbije mu od razu aktualną datę waznosci przegladu, a zaraz stacja dolozy kolejną. Jezeli pojedzie do WK z kartką z przeglądu, to będzie pierwsza pieczątka w nowym DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do tematu - czy są jakieś sankcje jeśli nie wymienimy dowodu i będziemy jeździć z zaświadczeniem? Na dokumencie od diagnosty jest napisane, że auto w tym i w tym dniu przeszło przegląd techniczny, nie jest na nim zapisany żaden termin ważności papierka etc.. Jeżdżę już tak pół roku bo... zapomniałem i dopiero teraz mi się przypomniało czytając ten post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do tematu - czy są jakieś sankcje jeśli nie wymienimy dowodu i będziemy jeździć z zaświadczeniem? Na dokumencie od diagnosty jest napisane, że auto w tym i w tym dniu przeszło przegląd techniczny, nie jest na nim zapisany żaden termin ważności papierka etc.. Jeżdżę już tak pół roku bo... zapomniałem i dopiero teraz mi się przypomniało czytając ten post :)

 

Mam tak samo. Ostatnio policjant zaglądał w DR i się nie czepiał. Pouczył jedynie, że powinienem. Po czym stwierdził, że zdecydowanie lepiej tak, niż mieć 4 miejsca na pieczątki wolne i ostatni przegląd ważny do 2012 roku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podłącze sie do tematu - czy są jakieś sankcje jeśli nie wymienimy dowodu i będziemy jeździć z zaświadczeniem? Na dokumencie od diagnosty jest napisane, że auto w tym i w tym dniu przeszło przegląd techniczny, nie jest na nim zapisany żaden termin ważności papierka etc..

 

masz obowiązek zgłosić do 30dni w WK wszelkie zmiany stanu wymagające zmiany w DR.

Upierdliwy policjant zatrzyma Ci DR nie za brak badań, a za brak dopełnienia obowiązku aktualizacji danych w nim zawartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz obowiązek zgłosić do 30dni w WK wszelkie zmiany stanu wymagające zmiany w DR.

Upierdliwy policjant zatrzyma Ci DR nie za brak badań, a za brak dopełnienia obowiązku aktualizacji danych w nim zawartych.

 

I wtedy się DR wymieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcje są dwie:

- wymiana conajmniej 2 tygodnie przed upływem badań - tracimy jedno miejsce na pieczątkę, ale nie płacimy za tymczasowy dowód rej.

- wymiana po badaniu do płacamy chyba 19zł i oszczędzamy jedno pole w DR

 

tak czy tak dwie wizyty w WK i potrzebna karta pojazdu /jeśli była wydana/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wymiana conajmniej 2 tygodnie przed upływem badań - tracimy jedno miejsce na pieczątkę, ale nie płacimy za tymczasowy dowód rej.

 

 

To zależy, bo w "moim" WK nie wciskają tymczasowego DR, w tym "skończonym" :phi:  jak i na zaświadczeniu z BT stawiają pieczęć w styu: OCZEKUJE NA NOWY DR i jazda :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do tematu - czy są jakieś sankcje jeśli nie wymienimy dowodu i będziemy jeździć z zaświadczeniem? Na dokumencie od diagnosty jest napisane, że auto w tym i w tym dniu przeszło przegląd techniczny, nie jest na nim zapisany żaden termin ważności papierka etc.. Jeżdżę już tak pół roku bo... zapomniałem i dopiero teraz mi się przypomniało czytając ten post :)

 

ja dowiedzialem sie od diagnosty, ze takie zaswiadczenie o zaliczeniu badan to dokument urzedowy i jak kazdy taki kwit wazny jest 30 dni.

po tym czasie trzeba robic przeglad od nowa.

zalatwilem nowy DR w ciagu tych 30 dni. nie chcialem sprawdzac czy rzeczywiscie to zaswiadczenie jest tyle wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w lipcu bylem w takiej sytuacji jak pytajacy.

przy odbieraniu nowego DR musialem przyniesc tablice, coby pani naklejki nowe nalepila.

 

cóż Ci mam powiedzieć? Co WK to obyczaj, nie zawsze działają zgodnie z prawem. W tym wypadku daleko niezgodnie.

 


A jaki sposób pani z okienka nakleiła nowe naklejki? Telepatycznie czy siłą woli?

 

Wpisuje się w adnotacjach numer dotychczasowej naklejki legalizacyjnej.

 

 

 

Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa I Gospodarki Morskiej z dnia 13 kwietnia 2012 r. w sprawie trybu legalizacji tablic rejestracyjnych oraz warunków technicznych i wzorów znaku legalizacyjnego

5. Organ rejestrujący potwierdza legalizację tablic (tablicy) rejestracyjnych pojazdu zarejestrowanego, z zastrzeżeniem
§ 8, wpisując w rubryce „ADNOTACJE URZĘDOWE” dowodu rejestracyjnego dotychczasowy indywidualny numer zna-
ku legalizacyjnego, w przypadku:
1) wydania wtórnika dowodu rejestracyjnego;
2) wydania nowego dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na kolejne wpisy terminu badania technicznego po-
jazdu;
3) wydania nowego dowodu rejestracyjnego w  związku z  zawiadomieniem o  zmianie stanu faktycznego wymagającej
zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym, o którym mowa w art. 78 ust. 2 pkt 2 ustawy, bez zmiany
właściwości miejscowej organu rejestrującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.