Skocz do zawartości

Spóźnienie z opłaceniem składki


MaserTi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Przedłużałem ubezpieczenie w samochodzie.

Niestety zmieniłem u swojego agenta firmę ubezpieczeniową z X na Y i złożyłem wypowiedzenie w firmie X.

Termin płatności składki był do 30 Grudnia. (ostatnio płaciłem ubezpieczenie firmowe i ubzdurałem sobie, że mam na to 14 dni.) Okazało się, że jednak spóźniłem się 7 dni. 
Polisa opłacona - Pani w firmie Y powiedziała, że będzie obowiązywać ona jednak od dnia wpłynięcia kasy.

Czyli fura była przez 7-8 dni bez ubezpieczenia. (stała w garażu więc żadnej szkody nie było)

 

Siedzieć cicho i mieć nadzieję, że nie sprawdzą czy "pucować się" dzwonić do UFG i liczyć, że nie dadzą kary?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Siedzieć cicho i mieć nadzieję, że nie sprawdzą czy "pucować się" dzwonić do UFG i liczyć, że nie dadzą kary?

 

Weź polisę w ręce, zobacz jaka jest data przy OC i tyle. Masz okres obowiązywania wpisany w umowę, jak się UFG przyczepi to im najwyżej odeślesz skan polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie polisy mam z terminem płatności do przodu (pomijam gotówkowe) - dopytaj "Pani", bo chyba nie ma racji.

Ja na ogól o dwa tygodnie. I samochodowe i inne. Wchodzą w zycie z datą poczatkową na nich wskazaną, czyli jeszcze przed oplaceniem. Natomiast nie jestem pewny, co by bylo, gdybym przekroczył termin platności wskazany przez TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ogól o dwa tygodnie. I samochodowe i inne. Wchodzą w zycie z datą poczatkową na nich wskazaną, czyli jeszcze przed oplaceniem. Natomiast nie jestem pewny, co by bylo, gdybym przekroczył termin platności wskazany przez TU.

TU nie może przecież wypowiedzieć umowy OC. Będą ścigać, polisa się nie przedłuży - ale wypowiedzieć nie mogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przedłużałem ubezpieczenie w samochodzie.

Niestety zmieniłem u swojego agenta firmę ubezpieczeniową z X na Y i złożyłem wypowiedzenie w firmie X.

Termin płatności składki był do 30 Grudnia. (ostatnio płaciłem ubezpieczenie firmowe i ubzdurałem sobie, że mam na to 14 dni.) Okazało się, że jednak spóźniłem się 7 dni. 

Polisa opłacona - Pani w firmie Y powiedziała, że będzie obowiązywać ona jednak od dnia wpłynięcia kasy.

Czyli fura była przez 7-8 dni bez ubezpieczenia. (stała w garażu więc żadnej szkody nie było)

 

Siedzieć cicho i mieć nadzieję, że nie sprawdzą czy "pucować się" dzwonić do UFG i liczyć, że nie dadzą kary?

Pozdrawiam!

Siedź cicho....

dwa lata temu miałem tak samo po zakupie auta, dwa tygodnie bez OC, jakoś mi się ubzdurało że oc ważne do 29 wraz z przeglądem, rzeczywistość okazała się brutalna....

zawarłem ubezpieczenie z opóźnieniem i czekałem aż się UFG odezwie, do dziś spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedź cicho....

dwa lata temu miałem tak samo po zakupie auta, dwa tygodnie bez OC, jakoś mi się ubzdurało że oc ważne do 29 wraz z przeglądem, rzeczywistość okazała się brutalna....

zawarłem ubezpieczenie z opóźnieniem i czekałem aż się UFG odezwie, do dziś spokój :)

 

Ale zdajesz sobie sprawę z faktu, że takie fora są monitorowane prze "służby"...? :phi: Sam się przyznałeś... :hehe:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ogól o dwa tygodnie. I samochodowe i inne. Wchodzą w zycie z datą poczatkową na nich wskazaną, czyli jeszcze przed oplaceniem. Natomiast nie jestem pewny, co by bylo, gdybym przekroczył termin platności wskazany przez TU.

 

Czekaj, bo czegoś nie jarzę: najpierw obejmuje Cię ochrona polisy, a dopiero później za nią płacisz? :hmm:

To ciekawe, bo ilekroć mam "przyjemność" obcować z jakimkolwiek TU, to data płatności jest najpóźniej do dnia rozpoczęcia obowiązywania polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo czegoś nie jarzę: najpierw obejmuje Cię ochrona polisy, a dopiero później za nią płacisz? :hmm:

To ciekawe, bo ilekroć mam "przyjemność" obcować z jakimkolwiek TU, to data płatności jest najpóźniej do dnia rozpoczęcia obowiązywania polisy.

 

Nie wiem co dziwnego w tym widzisz. W PZU mam 14 dni :ok: W Warcie i w Compensie nie pamiętam, ale też coś około tego, na pewno nie mniej :ok: Auta zarejestrowane na firmę oczywiście :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedź cicho....

dwa lata temu miałem tak samo po zakupie auta, dwa tygodnie bez OC, jakoś mi się ubzdurało że oc ważne do 29 wraz z przeglądem, rzeczywistość okazała się brutalna....

zawarłem ubezpieczenie z opóźnieniem i czekałem aż się UFG odezwie, do dziś spokój :)

 

U mnie podobnie ;) a raczej u mojej ówczesnej panny ;) 2 tygodnie nie miała OC bo tak zamotała po zakupie auta ;) potem ja sprawdziłem co i jak i się okazało jak się okazało ;)

Zadnych konsekwencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cieszcie się na zapas :skromny:  

 

Roszczenia takie ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia dokonania kontroli, nie później jednak niż z upływem 3 lat od ostatniego dnia roku kalendarzowego, w którym nie spełniono obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego. Są jednak sytuacje, które przedłużają ten termin. Bieg przedawnienia jest bowiem przerywany przez:

1)  każdą czynność organu egzekucyjnego podjętą w celu wyegzekwowania opłaty,

2)  uznanie przez zobowiązanego niespełnienia obowiązku ubezpieczenia i dochodzonej w związku z tym opłaty (np. przyznanie się, że nie spełniliśmy tego obowiązku),

3)  wszczęcie postępowania przed sądem powszechnym w sprawach ustalenia istnienia bądź nieistnienia obowiązku ubezpieczenia,

4)   zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo czegoś nie jarzę: najpierw obejmuje Cię ochrona polisy, a dopiero później za nią płacisz?

To chyba normalne? Jeśli od prawie 20 lat ubezpieczam samochód, dom itd. u tego samego agenta to zawsze mam odroczony termin płatności.

Pewnie jeśli skaczesz po różnych TU co rok to pewnie nie chcą Ci dać odroczonego terminu płatności.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne? zawsze mam odroczony termin płatności.

Pewnie jeśli skaczesz po różnych TU co rok to pewnie nie chcą Ci dać odroczonego terminu płatności.

 

 

Z bolidem zdarzało mi się zmienić TU, motór  :phi:  od 10 lat opłacam w PZU i zawsze termin płatności mam do dnia, w którym rozpoczyna się ubezpieczenie. Więc dla mnie nienormalne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Siedzieć cicho i mieć nadzieję, że nie sprawdzą czy "pucować się" dzwonić do UFG i liczyć, że nie dadzą kary?

Pozdrawiam!

 tak , siedź cicho i przejdzie , sam to miałem , bo zapomniałem i spóźniłem się o 2 tygodnie z opłaceniem OC w moim poprzednim  Bravo2 , nic nie było ,żadnej kary , nigdzie nie zgłaszałem i siedziałem cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cieszcie się na zapas :skromny:  

 

Piszesz o przedawnieniu roszczeń wynikających z kontroli zakończonej wykryciem braku ciągłości OC w roku, w którym była ta kontrola.

 

 

 

Czy opłaty są nakładane przez Fundusz za wszystkie lata, w których nie został spełniony obowiązek ubezpieczenia? 

Nie. Opłaty nakładane są przez UFG wyłącznie za rok kalendarzowy, w którym dokonano kontroli.

 

 

Czyli jeśli w 2015 nie miałeś ubezpieczenia i nie wyszło to ani podczas kontroli policji, ani poprzez zawarcie nowej polisy (TU wysyłają informacje o nowych polisach do UFG, a UFG czasami sprawdza ciągłość ubezpieczenia), ani poprzez kontrolę "wirtualnego policjanta" UFG, to wystarczyło zawrzeć polisę 1.1.2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli jeśli w 2015 nie miałeś ubezpieczenia i nie wyszło to ani podczas kontroli policji, ani poprzez zawarcie nowej polisy (TU wysyłają informacje o nowych polisach do UFG, a UFG czasami sprawdza ciągłość ubezpieczenia), ani poprzez kontrolę "wirtualnego policjanta" UFG, to wystarczyło zawrzeć polisę 1.1.2016.

 

a przeczytałeś do końca to co cytujesz ze str UFG?

 

 

Jednocześnie informujemy, iż kontrolą w danym roku mogą być objęci wszyscy posiadacze danego pojazdu, którzy w roku kontroli byli w jego posiadaniu. O przeprowadzonej w ten sposób kontroli własnej UFG (ustalenia posiadaczy na podstawie umów sprzedaży, weryfikacja w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych lub CEPiK) posiadacz może dowiedzieć się również, otrzymując wezwanie, w roku następnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przedłużałem ubezpieczenie w samochodzie.

Niestety zmieniłem u swojego agenta firmę ubezpieczeniową z X na Y i złożyłem wypowiedzenie w firmie X.

Termin płatności składki był do 30 Grudnia. (ostatnio płaciłem ubezpieczenie firmowe i ubzdurałem sobie, że mam na to 14 dni.) Okazało się, że jednak spóźniłem się 7 dni. 

Polisa opłacona - Pani w firmie Y powiedziała, że będzie obowiązywać ona jednak od dnia wpłynięcia kasy.

Czyli fura była przez 7-8 dni bez ubezpieczenia. (stała w garażu więc żadnej szkody nie było)

 

Siedzieć cicho i mieć nadzieję, że nie sprawdzą czy "pucować się" dzwonić do UFG i liczyć, że nie dadzą kary?

Pozdrawiam!

Polisa obowiązuje od dnia na do dnia na jaki została zawarta, ochrona działa. Polisa jest ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ chyba nie koniecznie :)

 

 

... nie później jednak niż z upływem 3 lat od ostatniego dnia roku kalendarzowego, w którym nie spełniono obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego.

 

Czyli spokojnie mogą spać jedynie ci, którzy mieli przerwy w OC przed 2013 rokiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzieć cicho i mieć nadzieję, że nie sprawdzą czy "pucować się" dzwonić do UFG i liczyć, że nie dadzą kary?

Pozdrawiam!

 

Umowę OC zawarłeś przed wygaśnięciem starej, tylko nie opłaciłeś składki.

 

Także ciągłość ubezpieczenia masz. Zalegałeś tylko z zapłatą ubezpieczycielowi.

 

Śpij spokojnie. Miałem tak ze 2 razy z motocyklem w PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.