Skocz do zawartości

KzAK Honda CIVIC 1,4 16V 90 KM (Silnik D14A4) z 96


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak w temacie jutro jadę ostatecznie na ścieżkę diagnostyczną samochodem ( jak w temacie) nadwozie HTB.

Fura była "lekko" stuningowana:

Stożek i modyfikowany dolot

4-2-1 wydech

kubełki

kiera - chyba momo

obniżony zawias

do tego brak tylnej wycieraczki

i przemalowany ( oglądałem na kanale u kolegi i specjalnie nie budzi mojego niepokoju co do blachy)

 

 

I teraz uwaga wszystko wróciło, a przynajmniej miało wrócić do stanu "fabrycznego" - po za wycieraczką.

 

Czy przejazd przez płytę wystarczy aby wskazać ewentualne problemy z zawiechą i jej geometrią? Pomijam przejażdżkę w której fura ma jechać prosto, hamować prosto, po wykonaniu skrętu wracać do prostego.

Spr hamulców ewentualna analiza spalin

 

Coś jeszcze sprawdzić? Doradźcie bo dawno nie kupowałem ( po za nexią, ale to to raczej sprawdziłem tylko jedzie do przodu i czy hamuje)  i wyszedłem troszkę z wprawy :phi:

 

AHA jakie może być spodziewane spalanie NoPb przy delikatnym traktowaniu, ale na bardzo krótkiej  trasie ( 2km :facepalm:  w jedną stronę) . W 8L/100  się zmieści?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHA jakie może być spodziewane spalanie NoPb przy delikatnym traktowaniu, ale na bardzo krótkiej  trasie ( 2km :facepalm:  w jedną stronę) . W 8L/100  się zmieści?

 

Getz 1,3 82KM przy podobnym sposobie użytkowania (czyli prawie cały czas ssanie) 8,5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie niezniszczalne auto. Blacharsko ruda chrupie w okolicy tylnych blotnikow i laczenia ze zderzakiem. Mialem ten rocznik z D15Z6. Kupiony przy przebiegu 180, sprzedany 2 lata pozniej z 260. W tym czasie oprocz typowej eksploatacji (oleje, filtry, rozrzad itp) wymienilem termostat i wydech. 

 

Co do spalania to nie pomoge. Ja nie jezdzilem miasta, a moj ojciec w swoim D14A2 w budzie 5D nigdy nie liczyl miejskiego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze sprawdzić? Doradźcie bo dawno nie kupowałem ( po za nexią, ale to to raczej sprawdziłem tylko jedzie do przodu i czy hamuje)  i wyszedłem troszkę z wprawy :phi:

 

AHA jakie może być spodziewane spalanie NoPb przy delikatnym traktowaniu, ale na bardzo krótkiej  trasie ( 2km :facepalm:  w jedną stronę) . W 8L/100  się zmieści?

 

Filipfm napisał samą prawdę o tym samochodzie. :oki:

Sprawdź czy przez tylne lampy do bagażnika nie leje się przypadkiem woda (deszcz, myjnia). Dywanik w bagażniku potrafi być całkowicie mokry.

Antena radiowa w słupku wysuwa się na dwa razy - najpierw cienki drucik na pół metra, a potem grubsza rurka na drugie pół metra.

Jak parkujesz na zewnątrz, to te 2 km w zimę będziesz jechać praktycznie cały czas na podwyższonych obrotach (odpowiednik ssania). Zimą w 8 litrach się nie zmieścisz.

Silnik powyżej 4000 obr/min dostaje niesamowitego kopa, spalanie też. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz dobrze na tylne nadkola i na miejsce łączenia ich z progiem. Same progi też lublą gnić ale bez demontażu plastikowych nakładek niewiele zobaczysz.  Zawieszenie to wielowahacz,  jest dość wytrzymały ale jeśli były/są tam jakieś obniżające sprężyny warto mu się przyjrzeć dokładnie. Podobnie amortyzatorom. 

Mialem ten rocznik z D15Z6.
 

I raczej z tym motorkiem szukałbym c6g.  :ok: Lepsza dynamika mniejsze spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I raczej z tym motorkiem szukałbym c6g.  :ok: Lepsza dynamika mniejsze spalanie.

 

 

Ciekawe jak to się kwotowo prezentuje Tu zapewne golas (skoro kiera zmieniona to pewnie wersja bez poduch), do tego mniejsze hamulce itp. D15Z6 występował tylko w wersji iLS i miał w zasadzie kompletny wypas jak na tamte czasy, wszystko elektryczne łącznie z szyberdachem, poduchy, abs, do tego większy hamulec, fabryczne alu, lakierowane detale (lusterka, klamki, wnęka tylnej rejestracji). W czasach kiedy ja kupowałem/sprzedawałem to EK3 roznica miedzy EK3 a EJ9 byla na poziomie dopłaty do lepszej wersji o ok 40-50% (typu EJ9 8tys, EK3 12 tys). Teraz pewnie jest dużo mniejsza rożnica kwotowo. Problemem jest za to podaż lepszych wersji. Ale na allegro znalazlem kilka EK3 - ceny od 3,5 do ponad 8 w zaleznosci od budy i rocznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D tez sporo jest. Bardzo dobrze wspominam to auto :) jak sie latalo "na zielonym" to spalanie w trasie zamykalem w 5,5l :)

Zalozylem sobie domykanie szyberdachu i szyb z alarmem ;) pelen wypas

 

Szyber to jest najlepsza rzecz którą miałem w Hondzie, miałem tylko w EG4 i blaszany, ale w każdym aucie mi brakuje tego wynalazku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyber to jest najlepsza rzecz którą miałem w Hondzie, miałem tylko w EG4 i blaszany, ale w każdym aucie mi brakuje tego wynalazku ;]

 

Minusem jest to, ze podsufitka jest nizej :) ale fajna sprawa, chociaz na krotkich dystansach w miescie mi sie nie chcialo otwierac, a w trasie sie nie da jechac bo szumi :D ale fajnie rozswietla wnetrze. Mialem w EK3 i MC2, teraz w FK3 mam szklany nieotwierany i jakos mi nie brakuje funkcji otwierania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się w 8 :ok:

 

Obejrzyj dół drzwi, nadkola, ruda potrafi też wyjść na przednich błotnikach przy łączeniu ze zderzakiem.

 

Ten kolektor 4-2-1 to bym zostawił, do jazdy po mieście dobra rzecz :ok:

 

Juz zdemontowane wszystkie pozycje z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się to jakoś ...... zaciapać/uszczelnic?

 

Oczywiscie :) w sumie nawet nie pamietam czy zrzucalem do tego zderzak :hmm: bo to prawnei 10 lat temu, ale chyba od srodka walczylem. Ale troche zabawy bylo, bo zeby sie do tego swobodnie dobrac, trzeba zdemontowac boczek bagaznika, ktore koncza sie na przednich drzwiach ;) Ja wykorzystalem ta okazje do wyklejenia auta matami wygluszajacymi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co? :)

Części wystaw to może trafi się jakiś młodzian chętny na modyfikacje ;]

 

jak to po co koszty z modami i bez była inna właścicel sobie zabrał ponoć kupuje starszy egzemplarz bo sie lepiej modzi. Po za tym głównym użytkownikiem i właścicielem będzie zona. Dlatego mialo byc jak najbardziej seryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o kolektor jedynie :)

Resztę dla kobiety to dobrze było przywrócić do stanu fabrycznego :ok:

 

Ile za nią dałeś z ciekawości? Bo to chyba miało być coś pokroju Nexii? Tzn. tanie i mało awaryjne?

 

właśnie jestem po ścieżce diagnostycznej i jeszcze nic nie dałem bo:

kierownica krzywo założona kąt 45 do lini szyby

świeci się SRS i jest podejrzenie zerwania szelki - jutro ma to gościu kasować. Jak nie będzie problemu to za 3300 pln cena ustalona na jutro.

 

AHA termostat do zrobienia bo zimny.

Reszta to lekka korozja na drzwiach i nie działa regulacja wysokości świateł.

 

Czy odłaczenie aku na powiedzmy 15 minut moze skasowac błąd SRS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się w 8 :ok:

 

dobre :hehe:

ja od 10 lat dojezdzam na odcinku 3/5km-wiec mam jakies tam rozeznanie.jak wazna jest odleglosc ilustruje przyklad  spalania moich aut na trasie odpowiednio 5km/3km

alto 1.1   7/8l

accent 1.5  8/9-10

V50 1,8    8/10-11

splash 1.0  7,5/8.5

po pierwszym kilometrze srednia w alto wynosi blisko 12l, V50  ponad 17l :hehe:  dla porownanie w trasie alto nie chce  przekroczyc 5 l...

ale byc moze hondy sa z innej planety :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre :hehe:

ja od 10 lat dojezdzam na odcinku 3/5km-wiec mam jakies tam rozeznanie.jak wazna jest odleglosc ilustruje przyklad  spalania moich aut na trasie odpowiednio 5km/3km

alto 1.1   7/8l

accent 1.5  8/9-10

V50 1,8    8/10-11

splash 1.0  7,5/8.5

po pierwszym kilometrze srednia w alto wynosi blisko 12l, V50  ponad 17l :hehe:  dla porownanie w trasie alto nie chce  przekroczyc 5 l...

ale byc moze hondy sa z innej planety :oki:

 

Tylko po co w ogole patrzec na spalanie przy takich odcinkach? :hehe:

Co za roznica czy spali 8 czy 15 jak pewnie ciezko bedzie uzbierac z 200km w skali miesiaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@analyzer64 twierdzisz, że zmieści się w 8 litrach przy takiej eksploatacji 8]

Nawet latem na takim odcinku silnik sie nie rozgrzeje a co dopiero zimą :hmm:

AHA jakie może być spodziewane spalanie NoPb przy delikatnym traktowaniu, ale na bardzo krótkiej  trasie ( 2km  :facepalm:  w jedną stronę) . W 8L/100  się zmieści?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co w ogole patrzec na spalanie przy takich odcinkach? :hehe:

Co za roznica czy spali 8 czy 15 jak pewnie ciezko bedzie uzbierac z 200km w skali miesiaca...

alez ja tylko pokazalem na moim przykladzie,ze przy takich odcinkach takie spalanie jest malo prawdopodobne. ;]

co do tych 200km-u mnie z tych krociutkich dystansow zbiera sie  ponad 1000 miesiecznie  :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez ja tylko pokazalem na moim przykladzie,ze przy takich odcinkach takie spalanie jest malo prawdopodobne. ;]

co do tych 200km-u mnie z tych krociutkich dystansow zbiera sie  ponad 1000 miesiecznie  :hehe:

 

Srednio 15 razy dziennie odpalasz auto i przejezdzasz po 2-3km? 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio 15 razy dziennie odpalasz auto i przejezdzasz po 2-3km? 8]

policzmy...

moja glowna praca-2x3,5km

moja druga praca-2x5km

zony praca-2x4km

dzieciak do szkoly-4x4km

do tego jakies zakupy-odleglosc od 1 do 4 km

jak widac nie jest to 15 razy bo zasugerowales sie 2km autora postu.ja takich malych odcinkow nie robie.

ale od kwietnia bedzie juz 15x bo drugi dzieciak idzie do przedszkola -czyli +4x4km :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się w 8 :ok:

 

Obejrzyj dół drzwi, nadkola, ruda potrafi też wyjść na przednich błotnikach przy łączeniu ze zderzakiem.

 

Ten kolektor 4-2-1 to bym zostawił, do jazdy po mieście dobra rzecz :ok:

 

w życiu się nie zmieści, miałem d15z6 i mało palił ale nie przy takich dojazdach ;]

teraz jeżdzę Jazzem do pracy 1.7km i pali 10l ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.