Skocz do zawartości

wycena szkoda i wycena zaprawek


sebaso

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam taki problem - w jeden ze naszych służbowych samochodów, który stał sobie przed firmą wjechał pewien pan. Uszkodzenia nie są może duże, ale są. Auto to Mercedes Vaneo z 2002 roku z przebiegiem 276kkm, które jak to Mesiek z tamtych lat ma też trochę rudej. Chciałbym przy tej okazji podmalować parę elementów. Wiem że auto jest stare, ale bardzo nam się przydaje do jazd lokalnych i chciałbym wydłużyć mu trochę żywot ;).

 

Do Was mam natomiast pytanie na ile wyceniacie tę szkodę, oraz na ile wyceniacie ewentualne podmalunki. Przy wycenie chciałbym żebyście uwzględnili fakt, że zakład musi wystawić fakturę, ale nie musi być jakiś to topowy lakiernik ;].

 

Szkoda:

post-133467-0-03555000-1453812308_thumb.jpg

 

post-133467-0-37222300-1453812326_thumb.jpg

 

post-133467-0-11657700-1453812339_thumb.jpg

 

post-133467-0-40584500-1453812367_thumb.jpg

 

dzyrdza:

 

prawe przednie drzwi-  chiałbym pomalować do listwy

post-133467-0-24338100-1453812388_thumb.jpg

 

prawe tylne drzwi - j/w + cały rant błotnika lewego tył

post-133467-0-54200000-1453812514_thumb.jpg

 

post-133467-0-74573400-1453812540_thumb.jpg

 

błotnik prawy tył

 

post-133467-0-77437700-1453812567_thumb.jpg

 

klapa tył - do szyby

post-133467-0-09677400-1453812637_thumb.jpg

 

błotnik lewy tył, też rant

 

post-133467-0-13233200-1453812665_thumb.jpg

 

drzwi lewy tył - do listwy

post-133467-0-29696900-1453812727_thumb.jpg

 

drzwi lewy przód i błotnik lewy - rant, ew do załamania

post-133467-0-16607600-1453812778_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widać - czyli zagięcie i przerysowanie błotnika, przerysowanie zderzaka, uszkodzenie listwy progowej  - to już jest efektem zwichrowania błotnika i przesunięcia go względem drzwi.

a po co to robić taką pierdółkę  , tylko oczyścić z rdzy gdzie trzeba , zamalować i jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego auta już nie uratujesz a nawet niewiele przedłużysz jego żywot. wez odszkodowanie - pewnie 400 do 700zł i wydaj na paliwo. Te wżery wyczysc sam papierem, pomaluj jakimś brunoxem i jak porządnie wyschnie podkład, i biały spray. Na pare miesięcy może starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem - Auto to Mercedes Vaneo z 2002 roku z przebiegiem 276kkm, które jak to Mesiek z tamtych lat ma też trochę rudej. Chciałbym przy tej okazji podmalować parę elementów. Wiem że auto jest stare, ale bardzo nam się przydaje do jazd lokalnych i chciałbym wydłużyć mu trochę żywot ;).

 

Do Was mam natomiast pytanie na ile wyceniacie tę szkodę, oraz na ile wyceniacie ewentualne podmalunki. Przy wycenie chciałbym żebyście uwzględnili fakt, że zakład musi wystawić fakturę, ale nie musi być jakiś to topowy lakiernik ;].

 

Szkoda:

 

dzyrdza:

 

prawe przednie drzwi-  chiałbym pomalować do listwy

 

prawe tylne drzwi - j/w + cały rant błotnika lewego tył

 

błotnik prawy tył

 

klapa tył - do szyby

 

błotnik lewy tył, też rant

 

drzwi lewy tył - do listwy

 

drzwi lewy przód i błotnik lewy - rant, ew do załamania

 

 

Koszt przekracza wartość... :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę sami znawcy jaką to mesiek ma kiepską budę :smirk:...

Generalnie to nic nie jest zeżarte na wylot i chciałbym temu zaradzić, a od spodu też jest ok-widziałem go na.podnośniku , więc takie rady możecie sobie wsadzić...jak bym nie wiedział co jest bazą to bym nie pytał za ile. Dostaniemy jako instytucja prawie 2 tys zł, ktorych nie mogę wydać inaczej niż naprawa tego parcha. panieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę sami znawcy jaką to mesiek ma kiepską budę :smirk:...

Generalnie to nic nie jest zeżarte na wylot i chciałbym temu zaradzić, a od spodu też jest ok-widziałem go na.podnośniku , więc takie rady możecie sobie wsadzić...jak bym nie wiedział co jest bazą to bym nie pytał za ile. Dostaniemy jako instytucja prawie 2 tys zł, ktorych nie mogę wydać inaczej niż naprawa tego parcha. panieli?

Nie ma to jak okazać wdzięczność ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę sami znawcy jaką to mesiek ma kiepską budę :smirk:...

Generalnie to nic nie jest zeżarte na wylot i chciałbym temu zaradzić, a od spodu też jest ok-widziałem go na.podnośniku , więc takie rady możecie sobie wsadzić...jak bym nie wiedział co jest bazą to bym nie pytał za ile. Dostaniemy jako instytucja prawie 2 tys zł, ktorych nie mogę wydać inaczej niż naprawa tego parcha. panieli?

Skoro jesteś takim znawcą to na pewno wiesz na co te 2000 pln starczą przy naprawie tego sprzętu ... Myślę że np. starczy na tylną klapę i jej lakierowanie  oraz zamaskowanie pozostałych rudzielcy  na zimę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do byle jakiego lakiernika, to Ci zaśpiewa za każdy element, że Ci się odechce.

Znów, jak zrobisz u partacza, to po kolejnej zimie ruda znów wyjdzie.

No właśnie zanim pojadę to chciałem zapytać Was na ile + -szacujecie to ci jest na załączonych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś takim znawcą to na pewno wiesz na co te 2000 pln starczą przy naprawie tego sprzętu ... Myślę że np. starczy na tylną klapę i jej lakierowanie oraz zamaskowanie pozostałych rudzielcy na zimę ;]

To było napisane odnośnie wypowiedzi które nie wniosły za wiele do tematu.

Ja się pytam na ile wyceniają, dostaję odpowiedzi w stylu po co robić, pomaluj sam. Sam nie pomaluje bo mi się nie chce, nie mam gdzie i jak, a poza tym to nie moje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę sami znawcy jaką to mesiek ma kiepską budę :smirk:...

Generalnie to nic nie jest zeżarte na wylot i chciałbym temu zaradzić, a od spodu też jest ok-widziałem go na.podnośniku , więc takie rady możecie sobie wsadzić...jak bym nie wiedział co jest bazą to bym nie pytał za ile. Dostaniemy jako instytucja prawie 2 tys zł, ktorych nie mogę wydać inaczej niż naprawa tego parcha. panieli?

haha , to za te 2 tysie  zrób mechanikę  , wymień sobie sprzęgło , bo szkoda to malować ,

 

mesiek z tamtych lat nie ma kiepskiej blachy , ma tragiczną , mój   wynalazek    pod nazwą stilo fiat 2003r ,  ma o lata świetlne lepszą blachę , pamiętaj z rdzą nie wygrasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam taki problem - w jeden ze naszych służbowych samochodów, który stał sobie przed firmą wjechał pewien pan. Uszkodzenia nie są może duże, ale są. Auto to Mercedes Vaneo z 2002 roku z przebiegiem 276kkm, które jak to Mesiek z tamtych lat ma też trochę rudej. Chciałbym przy tej okazji podmalować parę elementów. Wiem że auto jest stare, ale bardzo nam się przydaje do jazd lokalnych i chciałbym wydłużyć mu trochę żywot ;).

 

Do Was mam natomiast pytanie na ile wyceniacie tę szkodę, oraz na ile wyceniacie ewentualne podmalunki. Przy wycenie chciałbym żebyście uwzględnili fakt, że zakład musi wystawić fakturę, ale nie musi być jakiś to topowy lakiernik ;].

 

Szkoda:

attachicon.gif20160126_123403.jpg

 

attachicon.gif20160126_123411.jpg

 

attachicon.gif20160126_123417.jpg

 

attachicon.gif20160126_123431.jpg

 

dzyrdza:

 

prawe przednie drzwi-  chiałbym pomalować do listwy

attachicon.gif20160126_123453.jpg

 

prawe tylne drzwi - j/w + cały rant błotnika lewego tył

attachicon.gif20160126_123509.jpg

 

attachicon.gif20160126_123519.jpg

 

błotnik prawy tył

 

attachicon.gif20160126_123528.jpg

 

klapa tył - do szyby

attachicon.gif20160126_123536.jpg

 

błotnik lewy tył, też rant

 

attachicon.gif20160126_123620.jpg

 

drzwi lewy tył - do listwy

attachicon.gif20160126_123633.jpg

 

drzwi lewy przód i błotnik lewy - rant, ew do załamania

attachicon.gif20160126_123704.jpg

 

Mi lakiernik takie rzeczy ogarnia za 800-1200zł+VAT w zależności, czy trzeba tylko wyczyścić, zabezpieczyć, lekko wyrównać szpachlą czy dochodzi wycinanie i wspawywanie blachy.

Szukaj po wioskach niedużych warsztatów co lakiernicy pracują na 1 os DG u siebie w podwórku, ceny wtedy są sporo niższe bo nie musi pracować 2 czy 3 tygodnie na koszty związane z wynajmem. Myślę, że z fakturą powinieneś znaleźć kogoś by w 2 tys się zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lakiernik takie rzeczy ogarnia za 800-1200zł+VAT w zależności, czy trzeba tylko wyczyścić, zabezpieczyć, lekko wyrównać szpachlą czy dochodzi wycinanie i wspawywanie blachy.

Szukaj po wioskach niedużych warsztatów co lakiernicy pracują na 1 os DG u siebie w podwórku, ceny wtedy są sporo niższe bo nie musi pracować 2 czy 3 tygodnie na koszty związane z wynajmem. Myślę, że z fakturą powinieneś znaleźć kogoś by w 2 tys się zamknąć.

 

Liczyłem na Twoją wypowiedź w tym temacie :ok: dzięki :piwko:  też tak mniej-więcej szacowałem ;) .

Jutro jadę służbowo do LBN, to zamiast dustera wezmę vaneo i podjadę przy okazji do kumpla do warsztatu to zrobią oględziny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz lepiej go co się pytasz?

Samochód jest naprawdę zaatakowany korozją, a te elementy które sa na foto nadają sie do wymiany, a w najlepszym wypadku do naprawy- licz 300-500 za element.

Bo po to jest forum...? Ale postaram się już więcej nie zadawać pytań na mk bo się tylko człowiek hejtu naczyta.

Samochód naprawdę nie jest mocno zaatakowany rudą, jakby się wydawało z tych fot, co potwierdziły czwartkowe oględziny w warsztacie.

Przedział cenowy jak najbardziej :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, ciesze sie, ze masz taniego blacharza/lakiernika :-)

 

To nie jest tanio, nawet na Warszawę jest to normalna cena i waha się 400-550zł/el. Jest to normalna cena w sporym warsztacie lakierniczym zatrudniającym kilka osób.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma chciała ostatnio naprawic prycierke parkingowa dwóch elementóW, krzyczeli 1500zl. Pytałem kolegi ktory zajmuję się sprawdzaniem aut dla klientów, ktorzy chcą kupic auto (troche lokalny rynek zna) i mówił, ze nie moze polecić wielu lakiernikow bo nie zna ich poziomu uslug, tych co zna i poleca to trzeba 500-600 liczyc. Siostra naprawiala p2 rok temu u "zdziska w stodole" za jakies 300za element, wyszło tak jakby to robił pierwszy raz :-\ Stąd moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.