Skocz do zawartości

Clio ciężarówka


Barbi

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam okazję tym wczoraj pojeździć. Przejechałam około 100 km po stolicy.

Auto z silnikiem 1,5D - 2009 rok.

I nie mogę wyjść z podziwu jak dobrze ono jest wyciszone. Silnika prawie nie słychać (ciszej niż w BMW...), a w czasie jazdy po mieście - zachowuje się jak benzynowy. Fakt, nie kręciłam do wysokich obrotów, jednak jestem pod wrażeniem, że taki golas, niskiej klasy, dla robotnika, jest tak cichy w kabinie.

Moja Megi, przy spokojnej jeździe też jest cicha, jednak pociśnięcie pedału gazu powoduje wyraźnie słyszalny pomruk silnika - tylko to auto o klasę wyższe.

Opel Astra 1,7cdti którym czasem też jeżdżę, to głośny traktor w porównaniu z Clio 1,5D.

 

 

Czy normalne Clio dla ludu, tzn z tylną kanapą, silnikiem benzynowym, też są tak dobrze wyciszone? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam okazję tym wczoraj pojeździć. Przejechałam około 100 km po stolicy.

Auto z silnikiem 1,5D - 2009 rok.

I nie mogę wyjść z podziwu jak dobrze ono jest wyciszone. Silnika prawie nie słychać (ciszej niż w BMW...), a w czasie jazdy po mieście - zachowuje się jak benzynowy. Fakt, nie kręciłam do wysokich obrotów, jednak jestem pod wrażeniem, że taki golas, niskiej klasy, dla robotnika, jest tak cichy w kabinie.

Moja Megi, przy spokojnej jeździe też jest cicha, jednak pociśnięcie pedału gazu powoduje wyraźnie słyszalny pomruk silnika - tylko to auto o klasę wyższe.

Opel Astra 1,7cdti którym czasem też jeżdżę, to głośny traktor w porównaniu z Clio 1,5D.

 

 

Czy normalne Clio dla ludu, tzn z tylną kanapą, silnikiem benzynowym, też są tak dobrze wyciszone? 

 

1.5dci pracuje dosc kulturalnie jak na diesla, ale bez przesady ;]

Moja siostra ma takie Clio w wersji Van i wg mnie jest wyciszone dosc przecietnie...

Na pewno nie da sie pomylic z noPB w jezdzie miejskiej, fakt ze jezdzi sie tym calkiem przyjemnie jak na taka mala moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się jeszcze poleje soku malinowego do ON, to dopiero miękko i cicho jest :)

Możliwe za masz rację. Mam pracę która daje mi możliwość poruszania się różnymi autami. Mam wiec podstawy do porównań - przyznaję subiektywnych.

Postaram się w przyszłym tygodniu dokonać pomiarów aplikacją w smarku. Napiszę co pokazało urządzenie.  ;)

Niemniej mimo twojego sarkazmu nadal uważam że to jedno z najcichszych aut w klasie miejskich maluchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie. Na wolnych obrotach jakby nie obrotomierz to bym pomyślał że silnik nie pracuje, jednak wystarczy mocniej dodać gazu podczas jazdy i wyraźnie słychać silnik. Ale to fajny przyjemny dźwięk zmiennych faz rozrządu. Mnie to pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie. Na wolnych obrotach jakby nie obrotomierz to bym pomyślał że silnik nie pracuje, jednak wystarczy mocniej dodać gazu podczas jazdy i wyraźnie słychać silnik. Ale to fajny przyjemny dźwięk zmiennych faz rozrządu. Mnie to pasuje :)

słyszysz jak rozrząd zmienia fazy? 

jak tak, to rozrząd raczej do remontu ;)

jak lubię jak jest cicho (już chyba jestem stary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znajomych wczoraj po raz trzeci regenerowal wtryski w 1.5 DCI. Nauczył się tego nawet sam :P Przerażające są te silniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.