Skocz do zawartości

wystrzał żarówki


JacekStilo

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanowne grono.

 

Mam sprawe mianowicie ostatnio podczas jazdy przed maska nagle ukazal sie piekny blysk. Po zatrzymaniu okazalo sie, ze spalila mi sie zarowka.

 

Na drugi dzien wyciagnalem zarowke i moim oczom ukazala sie pekneita zarowka. Okazalo sie, ze zarowka zwyczajnie wybuchla. Nie musze dodawac, ze mam pelno szkla w reflektorze i na dodatek jest caly okopcony + jakies jakby ryski na soczewce.

 

Zarowki kupione +/- 3 miesiace temu w jednym z hipermarketow (mam paragon).

 

Pytanie nastepujace co z tym fantem zrobic? Oczywiscie podejrzewam, ze hipermarket odda mi kase za zarowki co prawda malo mnie zadowala te 30zl, bo do jasnej cholery mam tak naprawde uszkodzony reflektor w 3 letnim samochodzie. Pisac pismo do producenta zarowek czy skladac takowe pismo w hipermarkecie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodajże UNITEC. No tak ale fakt jest taki, że dzieki wadliwej zarowce mam do wymiany reflektor :/

Wiesz moze zarowka byla Ok, tylko jakis skok napiecia lub zly montaz zarowki sprawil ze pekla. A odnosnie zwrotu za uszkodzenie lampy tylko przez sad i wykazanie ze zarowka sie doctego przyczynila i jej wada fabryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanowne grono.

 

Mam sprawe mianowicie ostatnio podczas jazdy przed maska nagle ukazal sie piekny blysk. Po zatrzymaniu okazalo sie, ze spalila mi sie zarowka.

 

Na drugi dzien wyciagnalem zarowke i moim oczom ukazala sie pekneita zarowka. Okazalo sie, ze zarowka zwyczajnie wybuchla. Nie musze dodawac, ze mam pelno szkla w reflektorze i na dodatek jest caly okopcony + jakies jakby ryski na soczewce.

 

Zarowki kupione +/- 3 miesiace temu w jednym z hipermarketow (mam paragon).

 

Pytanie nastepujace co z tym fantem zrobic? Oczywiscie podejrzewam, ze hipermarket odda mi kase za zarowki co prawda malo mnie zadowala te 30zl, bo do jasnej cholery mam tak naprawde uszkodzony reflektor w 3 letnim samochodzie. Pisac pismo do producenta zarowek czy skladac takowe pismo w hipermarkecie?

 

Pozdrawiam.

 

Żarówki najczęściej wybuchają, jeżeli przy montażu dotknęło się bańki gołą ręką i nie usunęło śladów szmatką. Spowodowane jest to miejscowym przegrzaniem bańki w miejscu odciśnięcia tłustych śladów.

 

Jeśli chodzi o odszkodowanie za lampę - nie ma szans bez drogi sądowej, ekspertów, rzeczoznawców itp. - aczkolwiek najprawdopodobniej każdy powie Ci to, co zawarłem w pierwszym zdaniu i uzasadni to tym, co napisałem w drugim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz kolega wie ze takiego syfu się nie kupuje.

Swoją drogą mieć kasę na niemal nowe auto a żydzić na żarówkach, dlatego właśnie ja kupuję auta, na których utrzymanie mnie stać. Strach pomyśleć co kolega wykombinuje jak opony czy hamulce się zużyją.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Żarówki najczęściej wybuchają, jeżeli przy montażu dotknęło się bańki gołą ręką i nie usunęło śladów szmatką.

 

generalnie dobrym nawykiem jest przetarcie żarówki zawsze przed montażem, diabli wiedzą czy ktoś tam łap wcześniej nie wsadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz kolega wie ze takiego syfu się nie kupuje.

Swoją drogą mieć kasę na niemal nowe auto a żydzić na żarówkach, dlatego właśnie ja kupuję auta, na których utrzymanie mnie stać. Strach pomyśleć co kolega wykombinuje jak opony czy hamulce się zużyją.

Juz dawno przed tymi wynalazkami ostrzegano http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/grozne-zarowki-ze-wschodu/jbl86

Pozostaje nam apelować o rozsądek do kierowców: nie kupujcie produktów, które są niebezpieczne! Lepiej i taniej jest wybierać żarówki renomowanych firm, które czasem też da się kupić w hipermarketach, ale łatwiej w profesjonalnych sklepach. Jeśli mamy wątpliwości, idźmy do sklepu, gdzie sprzedawca potrafi nam doradzić.

albo spytajmy na dobrym forum motoryzacyjnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka wybucha najczęściej jak dotkniesz bańki przy montażu.Swoją drogą pewnie nie raz dotknąlem, ale w życiu mi żadna nie wybuchła, ale ja nie kupuję Uniteców...

Ja nie dotknalem i po tygodniu mi osram za 1xx pln z feuvert eksplodowala h7 night cos tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanowne grono.

 

Mam sprawe mianowicie ostatnio podczas jazdy przed maska nagle ukazal sie piekny blysk. Po zatrzymaniu okazalo sie, ze spalila mi sie zarowka.

 

Na drugi dzien wyciagnalem zarowke i moim oczom ukazala sie pekneita zarowka. Okazalo sie, ze zarowka zwyczajnie wybuchla. Nie musze dodawac, ze mam pelno szkla w reflektorze i na dodatek jest caly okopcony + jakies jakby ryski na soczewce.

 

Zarowki kupione +/- 3 miesiace temu w jednym z hipermarketow (mam paragon).

 

Pytanie nastepujace co z tym fantem zrobic? Oczywiscie podejrzewam, ze hipermarket odda mi kase za zarowki co prawda malo mnie zadowala te 30zl, bo do jasnej cholery mam tak naprawde uszkodzony reflektor w 3 letnim samochodzie. Pisac pismo do producenta zarowek czy skladac takowe pismo w hipermarkecie?

 

Pozdrawiam.

 

Imho pismo nic nie da, bo odpiszą Ci, ze reflektor nie był sprawny, czy nie miał zapewnionej wentylacji.

U mnie daawno temu tak strzeliła żarówka wstecznego (grill :phi: ), kawałki szkła wtopiły się w lampę 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho pismo nic nie da, bo odpiszą Ci, ze reflektor nie był sprawny, czy nie miał zapewnionej wentylacji.

U mnie daawno temu tak strzeliła żarówka wstecznego (grill :phi: ), kawałki szkła wtopiły się w lampę 8]

U mnie 2 "osramy" wybuchły w ciągu 2 tygodni. Podejrzewam że była to partia podróbek.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.