Skocz do zawartości

125 cm3 + V2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne grono :)

Taki mam dylemat, postanowiłem przesiąść się na moto w ten sezon, powód auto przyda się Żonie (urodziły nam się bliźniaki :bzik: ), i taki mam dylemat co wybrać. Budżet nie duży do 5000 no może maks 6000. Nie mem prawka na moto, nie zdążyłem zrobić, a jak poznałem aktualną Żonę to miałem zakaz a teraz zmienia zdanie :D

Honda Shadow odpada ceny rozwalają system, jest kilka modeli w tej cenie "choperowatych".

 

1. Yamaha Virago 125 - ciekawe ceny z ciekawym wyposażeniem ale rocznikowo dość stare. Roczniki w tej cenie to jakies 2000-199X

2. Hyosung GV 125 - zaś tutaj rocznikowo można kupić 2004 może z gorszym wyposażeniem, ale wyglądają na "świeższe". 

 

Generalnie moto na miasto, ale na pewno pojawią się jakieś wypady poza miasto, a więc prędkość do utrzymania żeby była na poziomie ok. 100 byłoby miło. Trochę zgłupiałem z przeglądania ofert i sam już nie wiem w co uderzać ??

Prośba o poradę.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virago :serducha: sam myślałem tyle że o 250.

 

A MUSI być V? Bo z R2 byś też coś wybrał. :)

 

W sumie nie musi być V2, ale odnoszę wrażenie że te silniczki są bardziej elastyczne ale mogę się mylić, więc mnie poprawcie z błędu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialismy temat rok czy dwa temu jak v2 i miasto i wzrost sluszny to Hyosung i Varadero zostajavw zasadzie

Guapo kupil chyba GT na next sezon sprzedal kokega ktory odkupul blyskawicznie zrobil A i co dalej nie wiem... Varaderka u mnie bedzie miala chyba dozywocie...

Z wiekszych sprzetow to Romet ADV chyba to sie zwalo ale to juz nie widlak... Z ta. 100 to tak wiesz jak wieje albo mada kierownika sluszna to tak raczej licz swobodnie do 80-90 potem juz maneta na max praktycznie i pod gorke rzezba:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guapo kupil chyba GT na next sezon sprzedal kokega ktory odkupul blyskawicznie zrobil A i co dalej nie wiem... Varaderka u mnie bedzie miala chyba dozywocie...

Z wiekszych sprzetow to Romet ADV chyba to sie zwalo ale to juz nie widlak... Z ta. 100 to tak wiesz jak wieje albo mada kierownika sluszna to tak raczej licz swobodnie do 80-90 potem juz maneta na max praktycznie i pod gorke rzezba:-)))

Obecny! Potwierdzam. Rozkminialismy temat i jedynie varadero i hyosung okazały sie normalnych rozmiarów. Moja rada, dla kupujących moto na kat. B:

Przejechać sie do jakiegoś sklepu, gdzie są 125 i zobaczyć samemu. Ja tez chciałem junaka lub rometa. Niestety sa tak małe, ze sie wycofałem. Hyo polecam. Wyglada normalnie.

Ps. Obecnie mam xj6, ale spodobał mi się teraz ducati scrambler.

Motocykle to wirus :-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virago :serducha: sam myślałem tyle że o 250.

 

A MUSI być V? Bo z R2 byś też coś wybrał. :)

Ale wiesz, że virago - nawet 535 to jest motorynka? To moto nadaje się dla małej kobiety a nie przeciętnego faceta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wzrostu raczej skromnego 168 cm zas waga to piorkowa ok. 70 kg :) i ten Hyosung nie jest w sumie zlym wyborem

 

Ja przesiadłem się z junaka 121 na świdrowego Hyo 125 gt, w tzw. międzyczasie przymierzałem się do Junaka 131 (nowy), albo używanej japońszczyzny.

Polecam Hyo 125 GT, bo to moto o normalnych rozmiarach, dobrze się prowadzi, choć na przeloty na poziomie 100km/h raczej bym się nie nastawiał (optymalnie 80km/h), V2 w hyosungach cierpi na mały moment obrotowy na niskich obrotach i to czuć, choć pewnie niemała masa motocykla robi swoje (170km dla GT).

 

Przelatałem cały poprzedni sezon, a teraz ... zapisuje się na kurs A, choć idzie mi to mozolnie - taka kolej rzeczy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez kolo 170cm i na romecie zk125 mi sie smigalo ok, choc faktycznie jak postawilem kolo niego xj600 to wydawał sie takim małym rowerkiem :-D

Jego waga cos kolo 115kg moja kolo 80 i dalo sie tym jechac optymalnie kolo 90km/h, max byl 110 ale to juz z tego jednocylindrowca soki wychodziły :-D

Kolega jeździł równolegle na starszej yamaszce ybr, osiągi te same, wielkosc moto ta sama z tym ze on ma kolo 180cm i już na tym wyglądał troszke smiesznie. Po sezonie obaj zrobilismy A ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - wiem za to, że miałem Zephyra 550 - też małe moto. Kolega kupił wtedy Virago 535 - wsiadłem na to i poczułem się jak na dziecięcym rowerku....Mimo, że mój Zephyr tez był z tych mniejszych, to Virago przy nim wyglądało jak motorynka przy MZ251  :hehe: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc swider czesc elquapo :-) no to okaze sie ze z tej trojcy ja na koncu zrobie A :-)

Jak Ci Varadero leży, to po co Ci A ,-)

Ale- warto zrobić, "dorosłe" moto to inna para kaloszy. Jest w czym wybierać, przebierać.

A poza tym, raz A zrobisz- całe życie będziesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialismy temat rok czy dwa temu jak v2 i miasto i wzrost sluszny to Hyosung i Varadero zostajavw zasadzie

 

Czy co, Hyo jest za duże dla ludzi o wzroście 174 cm? Chciałem sprawdzić własnym siedzeniem, ale w Kraku najbliższy "salon" przypomina zapuszczona stodołę. Strach myśleć jak wygląda serwis skoro salon taki zaniedbany. A zostawić tam moto na przegląd......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy co, Hyo jest za duże dla ludzi o wzroście 174 cm? Chciałem sprawdzić własnym siedzeniem, ale w Kraku najbliższy "salon" przypomina zapuszczona stodołę. Strach myśleć jak wygląda serwis skoro salon taki zaniedbany. A zostawić tam moto na przegląd......

Nie za duze. Jest normalne. To konkurencja ma maluchy.

Po Hyo na salony? Nie, to sie używane kupuje. Nowego 125 Hyo za dychę czy ile tam sie najnormalniej nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci Varadero leży, to po co Ci A ,-)

Ale- warto zrobić, "dorosłe" moto to inna para kaloszy. Jest w czym wybierać, przebierać.

A poza tym, raz A zrobisz- całe życie będziesz mieć.

Varadero lezy ale pod prawa brakuje... Poza tym mua Szanowna zaczyna cwiczyc i cos czuje ze bedzie wojna o dostep w koncu... :-))) tylko ten chroniczny brak czasu... :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy co, Hyo jest za duże dla ludzi o wzroście 174 cm? Chciałerwis skoro salon taki zaniedbany. A zostawić tam moto na przegląd......

Nowy? Ile tym pojezdzisz? Taka egzotyczna marka bedzie miala kosmiczna utrate wartosci...

174 powinno byc w sam raz... Musisz sie poprzymierzac do tych wszystkich YBR CBR Virago itp i sam zdecydowac co Ci paduje-innej drogi nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy? Ile tym pojezdzisz? Taka egzotyczna marka bedzie miala kosmiczna utrate wartosci...

174 powinno byc w sam raz... Musisz sie poprzymierzac do tych wszystkich YBR CBR Virago itp i sam zdecydowac co Ci paduje-innej drogi nie ma

 

Nie wiem, jak ze 125tkami, ale niedawno przymierzałem się do hyo gt650 - wyprzedawali "leżaki magazynowe" za ok. 60/65% ceny (ówczesnego) nowego z pełną 5letnią gwarancją od daty zakupu. Także taka "nówka" chyba jest warta rozważenia? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak ze 125tkami, ale niedawno przymierzałem się do hyo gt650 - wyprzedawali "leżaki magazynowe" za ok. 60/65% ceny (ówczesnego) nowego z pełną 5letnią gwarancją od daty zakupu. Także taka "nówka" chyba jest warta rozważenia? :hmm:

 

Fajna oferta :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na tą ofertę :)

Tu nie ma co patrzeć tylko wsiadać w aito i się przymierzać.

Co do dwucylindorwej 125'tki to jeszcze możesz na coś takiego spojrzeć: http://allegro.pl/honda-125-cm-super-stan-i6073754808.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana założenia :hmm: :hmm:

Dziś się przymierzyłem do Hondy CBR 125R Repsol i muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem i bardzo mi się podobało. Nie wiem czy dobrą cenę udało mi się utargować, ale z przeglądem przed zakupowym, przeglądem technicznym 5100. Dostaję papiery gotowe do urzędu Komunikacji by zarejestrować.

 

Oferta z firmy Armed Bike http://otomoto.pl/oferta/honda-cbr-cbr125-cbr-125-r-kat-b-i-a1-repsol-armed-bike-raty-ID6yjnOj.html#acfa71f3d7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się dba się ma :phi: - wczoraj go wytargałem po 4mcach w garażu w którym było min. 10*C i odpalił od strzała. :oki:

Bo to super sprzęt jest. Rób prawko, sprzedaj dla Sysio_SC. Normalna kolej rzeczy. Bo sprzęt dobry jest. Ja może swoją xj6 bede sprzedawał, tez igła, bo Napaliłem sie na ducati scrambler, chociaż to chyba nie w tym roku, nie wiem, za nowe jeszcze są, za drogie, ale rozważam, głośno myśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś pojeździłem i po przymierzałem się :), było kilka jazd i na chwilę obecną wszystko wskazuje że w poniedziałek pojadę zakupić Yamahę Drag Star. Maszyna spora, kanapa duża wygodna i jeździło się jak dla mnie świetnie.

Model z 2000 roku za 7900, jak widzę to cena fajna bo są droższe w tym roczniku z podobnym wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojeździłem i po przymierzałem się :), było kilka jazd i na chwilę obecną wszystko wskazuje że w poniedziałek pojadę zakupić Yamahę Drag Star. Maszyna spora, kanapa duża wygodna i jeździło się jak dla mnie świetnie.

Model z 2000 roku za 7900, jak widzę to cena fajna bo są droższe w tym roczniku z podobnym wyposażeniem.

 

W pierwszym poście znalazłem to

 

"Generalnie moto na miasto"

 

Jeździsz w godzinach szczytu? To porównaj wymiary... szczególnie szerokość...

 

Mam niejasne wrażenie, że się miotasz. Dopiero co uważałeś że CBR125R jest super, a teraz nagle coś z absolutnie przeciwnego bieguna. Przemyśl ten zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.