Skocz do zawartości

Papierowe dziesiejsze auta - z czego robia Volvo, jesli to idzie na zlom ...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

ciezko to wytlumaczyc, niby sa na wymarciu a jednak  wielu ludzi dalej woli cheque niz transfer...

 

Ja tez :hehe:  - dinosaur jestem...

 

De facto system jest elektorniczny, ale czujesz jeszcze apierowe $$$ - cheque wiele moze, np transfer mozesz zatrzymac ... cheque bankowego nie .... wiec np podpiszesz ze kupujesz nowe auto - i nie chcesz sie rozmyslic, wielu dealearow za cheque da ci cos jeszcze wiecej, bo de facto nie tylko podpisales kontrakt - (np w niektorych stanach masz 72h na rozmyslenie sie) ale jesli dasz im cheque to sie nie da ... $$$ poszla ....

 

To nie cheque, a draft zatem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@OZI

 

co prawda nie volvo i nie dzwon ale przykład świadczy o jakości wyrobów, [...]

Cóż skoro ludzie oczekują taniości, bycia na topie ze stylistyką i nowinkami technicznymi, to producenci dostosowują się do tego tworząc auta ładne z zewnątrz i nabite nowinkami jednak przewidując, że śmierć takiego wyrobu nastąpi dużo szybciej niż w123, bo w ciągu kilku lat samochód opatrzy się właścicielowi i będzie poszukiwał nowego.

 

 

Widzisz, ja generalnie uwazam ze kazda gneracja po mnie - jestem "Generation X " :skromny: - to ma juz troche inne podejscie do aut. - moje lata to byly 8 cylindrow, zapach benzyny, spalonych opon etc ... Czesc to przetrwalo  Generation "Y" ... Ale teraz wezmy ta generacja ktora ma 18-20 lat - zwana "i" czy Apple ....

-auto Q wyklepania - e tam, nie wazne :skromny:

- silnik zeby sie jakos odpychal - eee po co :hehe:

 

 

Lud patrzy zeby auto mialo "Apple play" :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:  - WTF? ??? i czy da sie streaming zrobic via BT, bo przeciez podlaczanie kabla do USB, a fuj ;)

 

Reszta jest nie wazne... Dlatego cykl zycia auta musi byc dzis krotki, tak z 5 lat i koniec, nastepne ... Wezmy mojego ulubionego Golf - to auto jest zbudowane zebys z dniem skonczenia gwarancjiil sie ekologicznie rozlecialo :chipsy:  - ale co tu duzo isac, przeciez to nie tylko VeeDub, wezmy Corolla - 20 lat temu Corolla kosztowala u mnie $20k - dzis dalej kosztuje te $20k, - biorac sama inflacje - powiedzmy 3% rocznie to to auto jest warte 1/2 tego co bylo 20 lat temu :hmm: - ergo IMVHO producenci dostarczaja tego co lud chce, tylko my sie starzejemy i widzimy ze to wszystko to przezuta guana i zadne Apple play czy BT, czy rozpoznawanie znakow tego nie zmieni ... A szkoda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie cheque, a draft zatem... 

 

Nie draft, masz bank cheque, i masz personal cheque - personal cheque idzie za draft, bank cheque juz nie ... Bank cheque ma zawsze pokrycie, i nie otrzebujesz do tego draft - np mozesz sobie torbe z $$$ przyniesc do banku i dostajesz za to bank cheque ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie draft, masz bank cheque, i masz personal cheque - personal cheque idzie za draft, bank cheque juz nie ... Bank cheque ma zawsze pokrycie, i nie otrzebujesz do tego draft - np mozesz sobie torbe z $$$ przyniesc do banku i dostajesz za to bank cheque ..

PL tutaj jest niezłym rodzynem.

na całym swiecie istnieją czeki, karty kredytowe i usługi typu paypal. nikt nie bawi się w transfery online.

W PL - czeki nie istnieją praktycznie, kart kredytowych statystycznie - boimy się... a bardzo rozwinięte są systemy transferowe bankowe. na szczęście KK z roku na rok rośnie udział w rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeki nie istnieją praktycznie

Ostatnie czeki skradziono mi razem z samochodem (były w kalendarzu w okładce) 21. Października (albo Listopada, choć raczej Października) 1999r.

Od tego czasu tylko plastik, obecnie jak muszę komuś zapłacić gotówką to jest dla mnie wielka wyprawa do bankomatu w drodze powrotnej z pracy do domu.

W praktyce w 99% miejsc można płacić kartą i tak robię a rachunki czy podatki płacę online.

Żeby mi ktoś nie zarzucił w przyszłości hipokryzji - tak to ja będę najgłośniej krzyczał jak będą chcieli zlikwidować gotówkę, teraz jest to mój wybór i chcę mieć ten wybór.

Pozdrawiam BAS

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego czasu tylko plastik, [...] W praktyce w 99% miejsc można płacić kartą i tak robię a rachunki czy podatki płacę online.

Żeby mi ktoś nie zarzucił w przyszłości hipokryzji - tak to ja będę najgłośniej krzyczał jak będą chcieli zlikwidować gotówkę, teraz jest to mój wybór i chcę mieć ten wybór.

Pozdrawiam BAS

Tylko Ze plastic w former plastic is fantastic - pewnie ten uzyty do wyklepania auta - odchodzi Juz w zapomnienie....

Jest wiele dni Ze Nie nosza Nic w kieszeni oprocz iCrap...

Amex tez tam jest, tak naprawde to Nie pamietam kiedy cos placilem ostatnio przez wlasnie przeciagniecie cc jako plastiku.... nawet dziesiejsza gazete kupilem za $1.20 tak ....

7c632c29e387da8da8f2940060d7aa86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFG to ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny. Płaci za tych co nie mieli OC, ale tylko w przypadku gdy poszkodowany nie miał AC.

Krawiec

Nie prawda. Mialem ac oraz sprawca nie mial oc.

Dostalem kase ze swojego ac + z ufg doplate jakby bylo to z oc sprawcy + rekompesate zwyzki skladki ac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie rozumiem zdziwienia. w PL to auto do naprawienia za kilka tysia conajwyżej :) u Was - nie opłaca się... wyceny napraw u Was są kosmiczne i to jest clue sprawy, a nie jakość auta.

to nie tak

widziałem wyliczenia flotowe dla małego dostawczaka o wiele mniej uderzonego w tył z jednej strony.

Wg technologii napraw nie ma klepania, tylko trza wymienić cały kompletny element.

A cały element tylnego błotnika to wg producenta zaczyna sie na na słupku A i tak też trza wymienić aby nikt się nie czepiał.

i nagle robi się 30 kawałków za drobne uszkodzenie tyłu...

Resztę możecie dopowiedzieć sobie sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg technologii napraw nie ma klepania, tylko trza wymienić cały kompletny element.

A cały element tylnego błotnika to wg producenta zaczyna sie na na słupku A i tak też trza wymienić aby nikt się nie czepiał.

i nagle robi się 30 kawałków za drobne uszkodzenie tyłu...

 

 

No ale nie odnosisz wrażenia, że takie podejście to trochę jak strzelanie z armaty do komara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Świetne zachowanie u nas by się wyklepało i bez konsekwencji wróciło by na rynek wtórny :ogien: k..... w jakim kraju my żyjemy :facepalm:

 

Jeśli ichniejsza ubezpieczalnia wystawi za cenę złomu, to jest duża szansa, że to autko do nas jeszcze przypłynie.

A w cepiku przebieg i oc tylko - żeby chociaż była info o dodatkowych badaniach po szkodzie, bo o opisie i zdjęciach szkody obowiązkowo to przez litość nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.