Skocz do zawartości

Nowy


Tomrad

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wam nowego członka rodziny.
Jest to spełnienie moich młodzieńczych marzeń, które dopiero teraz, po wielu latach miały szansę się zrealizować.
Zobaczę czy jazda na dwóch kołach ma jeszcze ten sam smak co kiedyś ...

post-140407-0-95028800-1461011618_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam wam nowego członka rodziny.

Jest to spełnienie moich młodzieńczych marzeń, które dopiero teraz, po wielu latach miały szansę się zrealizować.

Zobaczę czy jazda na dwóch kołach ma jeszcze ten sam smak co kiedyś ...

ech ten pasażer, siedzący nad okopconymi spalinami... skórzanymi sakwami... ten klimat, w korku ;)

gratulacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak to sobie wyobrażam  :oki::dziekidzieki:

pamiętam jak mnie kumpel na studiach woził na plecaczka. miał Virago 1000 (znaczy model o nazwie Midnight special - czyli przed wprowadzeniem nazwy Virago).

Robiliśmy 10 km przez Gdańsk z Uniwerku pod dom... pasażer trzymał się wtedy uchwytów z tyłu (tak jak masz na fotce mniej więcej konfigurację).

Jeeeezu jak mi rękawy waliły spalinami... i ciuchy po takim przelocie przez miasto:) fakt, ze on miał bez sakw... pewnie one pomogą (rozproszą trochę spaliny). ale to było > 15 lat temu, a pamiętam jak dziś ten zapach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kilka km nakręcone mimo niezbyt ciepłego dnia i braku odpowiednich ciuchów na moto.

Pierwsze co zwraca uwagę to jednak dużo większy ruch na drogach i w mieście niż kiedyś. To wymusza większą uwagę i mniejsza prędkość.

Po drugie motocykle typu WSK, MZ czy Jawa były lżejsze i łatwiejsze w manewrowaniu w mieście a Shadow przy jego 220kg to max co jestem w stanie i to z biedą opanować.

Po trzecie jakoś tak się składało że jeździłem głównie po płaskim terenie, a teraz muszę poćwiczyć np. ruszanie po górę.

I to by było na tyle żali, bo cała reszta jest miodzio :-)

I jeszcze fotka za dnia.post-140407-0-05533900-1461090346_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kupowałem oczami i sercem :serducha:

Właściciel z Siemianowic, ale 3 lata temu kupiona ze Skoczowa lub okolic. Widziałeś ją może na jakimś zlocie ?

 

 

Swego czasu teściu szukał czegoś dla siebie i byłem z nim oglądać to cudo. Stan idealny, mechanicznie bez zarzutu, prowadzenie świetne... Nie kupiliśmy - cena była zaporowa, ale adekwatna do stanu.

 

 

Moto było w Strumieniu.

Nie dam sobie paznokcia obciąć, że to ten sam egzemplarz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paaaaaaaaanie, przeca trza sie bedzie nogami odpychac :phi:

 

No ale co tam, od czegos trzeba zaczyc ! :phi:

 

;)

 

Tak się składa, że mam kolegów w pracy z "chopperkami" typu Yamaha Midnight Star XV 1900 czy Honda Valkyrie 1500 i faktycznie przy nich mój to maleństwo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu teściu szukał czegoś dla siebie i byłem z nim oglądać to cudo. Stan idealny, mechanicznie bez zarzutu, prowadzenie świetne... Nie kupiliśmy - cena była zaporowa, ale adekwatna do stanu.

 

 

Moto było w Strumieniu.

Nie dam sobie paznokcia obciąć, że to ten sam egzemplarz. ;)

 

Jeśli model, rocznik i okolica się zgadza to nawet możliwe że chodzi o ten sam sprzęt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiejsze w manewrowaniu w mieście a Shadow przy jego 220kg to max co jestem w stanie i to z biedą opanować.

 

Nie no, be żart :phi:  220kg toż to waga piórkowa ;]

 

 

muszę poćwiczyć np. ruszanie po górę.

 

Tu pomocny okaże się hamulec przedni, za pomocą którego utrzymasz maszynę w miejscu. Podpierając się prawą nogą, lewą wbijasz bieg, zwalniając sprzęgło - puszczasz hamulec ręczny i jazda :phi: to dziecinnie proste :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, be żart :phi: 220kg toż to waga piórkowa ;]

Tu pomocny okaże się hamulec przedni, za pomocą którego utrzymasz maszynę w miejscu. Podpierając się prawą nogą, lewą wbijasz bieg, zwalniając sprzęgło - puszczasz hamulec ręczny i jazda :phi: to dziecinnie proste :hehe:

 

No tak, tylko wtedy prawą ręką jednocześnie zwalniasz hamulec i dodajesz gazu...Nieco to skomplikowane. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj :czujnik:

 

1. Jakie obroty utrzymywać w trybie spacerowym ? Chodzi mi o to by nie były za niskie do tego silnika.

2. Mam brewkę w przednim reflektorze. Daje coś konkretnego poza efektem wizualnym ?

3. Zamykać ten kranik paliwa na dole gdy stawiam moto na na noc ? 

4. Jakie powinno być spalanie/100km ?

5. Sprawdzałeś przyśpieszenie i v-max ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko wtedy prawą ręką jednocześnie zwalniasz hamulec i dodajesz gazu...Nieco to skomplikowane. ;]

 

No tylko że ja nie widzę innej możliwości... :hmm:

Prawym odnóżem utrzymujesz siebie i moto w pionie, prawą ręką utrzymujesz siebie i moto w miejscu, lewym odnóżem wbijasz 1. bieg, uprzednio rozłączając lewą ręką sprzęgło. Można by spróbować po wbiciu jedynki podeprzeć się lewą nogą, prawą w tym czasie unieruchomić 2oo tak, by prawa ręka mogła zwolnić hamulec i dodać gazu, ale...

Jednoczesne hamowanie i lekkie dodanie gazu nie jest takie trudne, na jakie wygląda, trzeba tylko użyć techniki "dwóch palców" :swinka::phi:  czyli dwa samce na klamce :hehe: tzn dwa palce na klamce (palce: wskazujący i grzecznościowy  :hehe: ), reszta obejmuje szpulę ogniową i jazda :phi: (określenie "szpula ogniowa" funkcjonowało dawno, dawno temu i oznaczało manetkę gazu ;] ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie obroty utrzymywać w trybie spacerowym ? Chodzi mi o to by nie były za niskie do tego silnika.

2. Mam brewkę w przednim reflektorze. Daje coś konkretnego poza efektem wizualnym ?

3. Zamykać ten kranik paliwa na dole gdy stawiam moto na na noc ? 

4. Jakie powinno być spalanie/100km ?

5. Sprawdzałeś przyśpieszenie i v-max ?

Ad. 1. Silnik jest bardzo elastyczny, jak nie szarpie to jest dobrze ja staram się trzymać około 2,5 tys. w górę :bananevil:

Ad. 2. Nie mam pojęcia, ja nie mam i nigdy nie miałem. :nie_wiem:

Ad. 3. Zamykam tylko jak zdejmuję zbiornik :pub:

Ad. 4. To zależy od stylu jazdy osobiście nie zszedłem poniżej 3,8 l/100 km i nie przekroczyłem 5,8 l/100 km. :czujnik:

Ad. 5. Poniżej 6s do 100 km/h i 180 km/h załadowany na autobahnie w drodze powrotnej z Maroka. :PL:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@romano11

 

 

[...]szpulę ogniową i jazda :phi: (określenie "szpula ogniowa" funkcjonowało dawno, dawno temu i oznaczało manetkę gazu ;] ).

 

Kule, człowiek cały czas się uczy... jeszcze tego nie słyszałem.

 

szpula ogniowa - brzmi przyjemnie dla ucha :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.