Skocz do zawartości

a Ty co zrobiłeś już tej wiosny?


maro_t

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek z cyklu "chwalę się".  :) 

 

Mimo że to dopiero początek maja, to w tym sezonie zrobiłem już taras plus opaskę wokół domu z kostki (no może jakieś 3/5 opaski - reszta jest planowana razem z podjazdem na przyszły rok). Znaczy nie ja, tylko firma brukarska  ;]  Ale żeby na kąciku ZTS było godnie, to sam (znaczy się z pomocą ojca) zrobiłem meble na taras, czyli stół i dwie ławki. A tak to wygląda:

 

Taras:

a7dd4474ae1738a4.jpg

 

Ławki i stół w fazie "under construction":

 

c3c9ca976e3b1950.jpg

 

No i gotowe:

 

668109814a87c70d.jpg

 

 

Ładnie, nieładnie? Ciekawi mnie bardzo jak te płyty tarasowe będą się sprawować po dłuższej eksploatacji i czy będą wymagać jakiejś pracy/poprawek... :hmm:

 

A Ty co zrobiłeś już w tym sezonie? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek z cyklu "chwalę się".  :)

 

Mimo że to dopiero początek maja, to w tym sezonie zrobiłem już taras plus opaskę wokół domu z kostki (no może jakieś 3/5 opaski - reszta jest planowana razem z podjazdem na przyszły rok). Znaczy nie ja, tylko firma brukarska  ;]  Ale żeby na kąciku ZTS było godnie, to sam (znaczy się z pomocą ojca) zrobiłem meble na taras, czyli stół i dwie ławki. A tak to wygląda:

 

Taras:

a7dd4474ae1738a4.jpg

 

Ławki i stół w fazie "under construction":

 

c3c9ca976e3b1950.jpg

 

No i gotowe:

 

668109814a87c70d.jpg

 

 

Ładnie, nieładnie? Ciekawi mnie bardzo jak te płyty tarasowe będą się sprawować po dłuższej eksploatacji i czy będą wymagać jakiejś pracy/poprawek... :hmm:

 

A Ty co zrobiłeś już w tym sezonie? ;]

  Już dwa razy kosiłem trawę. A dużo tego oj dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek z cyklu "chwalę się".  :)

 

Mimo że to dopiero początek maja, to w tym sezonie zrobiłem już taras plus opaskę wokół domu z kostki (no może jakieś 3/5 opaski - reszta jest planowana razem z podjazdem na przyszły rok). Znaczy nie ja, tylko firma brukarska  ;]  Ale żeby na kąciku ZTS było godnie, to sam (znaczy się z pomocą ojca) zrobiłem meble na taras, czyli stół i dwie ławki. A tak to wygląda:

 

Taras:

a7dd4474ae1738a4.jpg

 

Ławki i stół w fazie "under construction":

 

c3c9ca976e3b1950.jpg

 

No i gotowe:

 

668109814a87c70d.jpg

 

 

Ładnie, nieładnie? Ciekawi mnie bardzo jak te płyty tarasowe będą się sprawować po dłuższej eksploatacji i czy będą wymagać jakiejś pracy/poprawek... :hmm:

 

A Ty co zrobiłeś już w tym sezonie? ;]

dziś 4 raz w tym sezonie skosiłem trawę, złożyłem synom kosza i trampolinę, wywiesiłem flagę... i zdjąłem drugie już gniazdo z płatwii :ogien:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie bardzo jak te płyty tarasowe będą się sprawować po dłuższej eksploatacji i czy będą wymagać jakiejś pracy/poprawek...

To w dużym stopniu zależy od jakości przygotowania podłoża. Czyli usunięcia humisu i odpowiedniego zagęszczenia podsypki, a takze tego czy była z cementem czy nie z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w dużym stopniu zależy od jakości przygotowania podłoża. Czyli usunięcia humisu i odpowiedniego zagęszczenia podsypki, a takze tego czy była z cementem czy nie z.

 

była z cementem. Na razie jest tak, że jak się chodzi, to słychać jak te płyty jeszcze minimalnie pracują. Też pewnie dlatego, że jakieś 2 tyg po montażu była robiona impregnacja, a przed impregnacją dokładnie je myli myjką i wypłukali piach ze szczelin. Muszę chyba jeszcze rzucić trochę piasku i wmiatać w szczeliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś 4 raz w tym sezonie skosiłem trawę, złożyłem synom kosza i trampolinę, wywiesiłem flagę... i zdjąłem drugie już gniazdo z płatwii :ogien:

 

właśnie, gniazdo! Przypomniałeś mi, lecę sprawdzić czy w tym roku też jest w tym miejscu co zwykle ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę też zrobić opaskę w tym roku. Mam w planie wkopać krawężniki i dać płyty chodnikowe. Chcę żeby bylo szybko, w miare prosto i estetycznie. Rozumiem, ze pod plyty piasek z cementem ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę też zrobić opaskę w tym roku. Mam w planie wkopać krawężniki i dać płyty chodnikowe. Chcę żeby bylo szybko, w miare prosto i estetycznie. Rozumiem, ze pod plyty piasek z cementem ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

chyba lepiej maczke granitowa - zageszcza sie dobrze i nie trzeba cementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę też zrobić opaskę w tym roku. Mam w planie wkopać krawężniki i dać płyty chodnikowe. Chcę żeby bylo szybko, w miare prosto i estetycznie. Rozumiem, ze pod plyty piasek z cementem ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

u mnie tak właśnie robili - podsypkę cementową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę też zrobić opaskę w tym roku. Mam w planie wkopać krawężniki i dać płyty chodnikowe. Chcę żeby bylo szybko, w miare prosto i estetycznie. Rozumiem, ze pod plyty piasek z cementem ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja dawałem piasek z cementem na sucho - opaskę robiłem z kostki.

Obrzeża poziomowałem na piasku z cementem na sucho, a potem miejscami stabilizowałem cementem z piaskiem rozrobionym na mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek z cyklu "chwalę się".  :)

 

Mimo że to dopiero początek maja

 

Ładnie, nieładnie?

 

A Ty co zrobiłeś już w tym sezonie? ;]

 

Ładnie, nawet bardzo ładnie... :oki: sam bym tego lepiej nie zrobił :phi:

No cóż... ogrodu nie mam, budownictwo wielorodzinne, ale znalazłem lukę i ją wykorzystałem.

Przy użyciu 267,3kg stali w gatunku S235JR (stal konstrukcyjna ogólnego przeznaczenia, spawalna) zaanektowałem - niczym Rosja Krym - skos pod schodami prowadzącymi do piwnicy. Prace wykończeniowe w toku.

post-154820-0-41962500-1462690803_thumb.jpg

post-154820-0-86166600-1462690877_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej wiosny hmm

Wymurowalem ścianki wewnętrzne poddasza

Rozprowadzilem instalacje elektryczne i rekuperacje poddasza.

Zamontowalem bramę garażowa

Wnioslem i posadowilem kominek z plaszczem, wyregulowalem parametry spalania.

Zamontowalem wieszaki pod gk i profile, podwiesilem 1 warstwę welny i zasypalem skosy perlitem

Posprzatalem parter :D i jestem w trakcie sprzątania podwórka

Wszystko z pomocą ojca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, nawet bardzo ładnie... :oki: sam bym tego lepiej nie zrobił :phi:

No cóż... ogrodu nie mam, budownictwo wielorodzinne, ale znalazłem lukę i ją wykorzystałem.

Przy użyciu 267,3kg stali w gatunku S235JR (stal konstrukcyjna ogólnego przeznaczenia, spawalna) zaanektowałem - niczym Rosja Krym - skos pod schodami prowadzącymi do piwnicy. Prace wykończeniowe w toku.

 

Czy to są drzwi antywłamaniowe i przeciwpancerne? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, nieładnie? Ciekawi mnie bardzo jak te płyty tarasowe będą się sprawować po dłuższej eksploatacji i czy będą wymagać jakiejś pracy/poprawek... :hmm:

A co to za plyty? Podrzucisz model i marke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Koledze z roboty sie spodobaly, to mu podrzucilem.

 

spoko. Na razie nie mam zastrzeżeń co do tych pły. Co prawda był mały problem, bo płyty przyszły na czterech paletach i na jednej miały trochę inny odcień. Bałem się, że już nie przyślą identycznego, bo może coś zmienili przy produkcji, ale jakoś się udało i dopasowali ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę też zrobić opaskę w tym roku. Mam w planie wkopać krawężniki i dać płyty chodnikowe. Chcę żeby bylo szybko, w miare prosto i estetycznie. Rozumiem, ze pod plyty piasek z cementem ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Są rózne szkoły. Jedna mówi, jak piszesz, druga, zeby nie robić szczelnej ooaski, bo woda, która i tak się pod nią z boków dostanie będzie miala trudniej odparować i dłuzej będzie zawilgacała ścianę fundamentową. W tej szkole zamiast plyt idzie żwir lub tłuczeń.

Ja na 1/2 domu mam szkołę trzecią - nie dawałem żadnej opaski ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę działaniami.

Zaczęło się od rozplanowania 12 ton ziemi, która leżała od roku na działce. Trzeba było wreszcie nadać całości jako taki kształt i nieco wyrównać, bo po opadach mogłem ryż sadzić.

Po rozplanowaniu wysiane jakieś trawsko (sahara z LM). Jeszcze wcześniej pojawiły się pierwsze drzewka - śliwa, czereśnia, brzoskwinia, jabłoń, nektarynka i ozdobny złotokap.

 

Potem przyszła kolej na dokończenie elewacji - cokół + opaska.

Okopałem dom wokoło, przyciąłem folię kubełkową, wyczyściłem i wyszlifowałem kamieniem ścianę. Na to poszedł dedykowany grunt i marmurit (całkiem fajnie się to kładzie na płaskie powierzchnie:P).

Przy okazji przebiłem się przez ścianę fundamentową i rozkułem podłogę w kotłowni - to celem wyprowadzenia rurki fi25 do podlewania ogrodu. Rurka zakończona przyłączem w skrzynce wkopanej w ziemię.

 

Teraz przyszła kolej na opaskę - po spłyceniu wykopu ziemią, na to piasek butami zagęszczany :P

Potem na piasku z cementem, dobijana przez deskę, kostka granitowa (chyba 8 i 10 - były pomieszane, za to w zasadzie dostałem za free). Wygląda fajnie.

 

Rąk ostatnio nie czuję, ale satysfakcja gwarantowana.

Zdjęć nie ma - nie miałem siły robić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę. 

 

Była "dupa i kamieni kupa"

 

post-136046-0-88395000-1464171182_thumb.jpg

 

Jest: trawniczek z rolki, border z kostki granitowej, kamyczki biała marianna oraz taras z kompozytu :)

 

post-136046-0-10390200-1464171193_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko. Na razie nie mam zastrzeżeń co do tych pły. Co prawda był mały problem, bo płyty przyszły na czterech paletach i na jednej miały trochę inny odcień. Bałem się, że już nie przyślą identycznego, bo może coś zmienili przy produkcji, ale jakoś się udało i dopasowali ;]

 

Jak sie to kladzie? Byly kladzione luzno na podsypce czy dobijane zageszczarka od gory? Moze sie tez w koncu zabiore za taras (60m2 do przykrycia) i podobaja mi sie duze plyty, tylko boje sie ze przy grubosci 4cm beda pekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie to kladzie? Byly kladzione luzno na podsypce czy dobijane zageszczarka od gory? Moze sie tez w koncu zabiore za taras (60m2 do przykrycia) i podobaja mi sie duze plyty, tylko boje sie ze przy grubosci 4cm beda pekac.

 

Były dobijane. Dlaczego miałyby pękać? Przecież po tym się nie jeździ samochodem. Według mnie jedyne co się może stać, to ,że będą minimalnie osiadać, a przy takiej dużej powierzchni każdej płyty mogą wtedy wyjść spore różnice między płytami. Ale to najwyżej trzeba będzie wyjąć, podsypać i wypoziomować ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałyby pękać?

Chodzilo mi o pekanie podczas przejezdzania zageszczarka. Ekipa ktora kladla kostke u kolegi mowila ze oni specjalnie nie robia kostek 4cm bo podobno im pekaja pod maszyna.

 

Nie martwie sie o pekanie podczas normalnego uzytkowania. Co do osiadania to u mnie miejsce na taras jest okolone opaska z bloczkow betonowych murowanych "po waskiej" i podwyzszone warstwa ok 50cm piasku. Piasek lezy od 5 lat wiec mial czas wystarczajaco sam osiasc. Plyty polozone na podsypke betonowa zeby mrowki nie wynosily ziaren i powinno byc OK. W razie czego tak jak piszesz mozna zdjac i poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.